Aký má byť odstup medzi užívaním antbiotík deťmi?

lenka3007
22. apr 2011

Dobrý večer. Potrebovala by som poradiť. Môj syn v utorok dobral ATB Duomox250 kôli angíne. Dnes mi však opäť hovorí, že ho pri prehltaní bolí hrdielko a vystreluje mu to do ucha. Žijeme v zahraničí, predtým som s ním bola u lekára, ale ten nam nedal lieky, ževraj to samo prejde tá angína (!), po porade s našou slovenskou lekárkou som mu ich nasadila, nakolko mal zapálene aj ušká a očka. Teraz su to tri dni, čo ich doužíval a opäť ma tie iste príznaky, a ked mu pozriem do hrdielka, má ho zahnisane. Môžem mu opäť nasadiť ATB? Pomôžu mu vobec? Mám strach, nakoľko viem, že keby sa vrátime k tomu lekárovi, zas mu nič neda a k tomu su sviatky, takže ani k našej doktorke sa nedovolám. Ďakujem za rady.

strapco13
22. apr 2011

@lenka3007 ak je nutne, mozes s ATB pokraciovat hned..ale ina skupina ATB.
Je mozne ze ste brali kratko ATB a preto nezabrali, alebo tam boli bacili odolne voci danym ATB..alebo ma teraz plesnovu infekciu cize nasledkom ATB sa premnozili plesne /ako napr u zien vaginalna mykoza po ATB/
alebo moze mat virusove ochorenie s anginou /ako napr je ingfekcna mononukleoza/..tu sa ATB nedavaju
ja by som sla k Dr trvala na krvnych odberoch vratane zapalovych parametrov ako CRP, plus hepatalne testy /keby nahodou ta mononukleoza/ ..a podla vysledkov by som dala liecbu ....ale ci to u Vas tak funguje, to neviem

lenka3007
autor
22. apr 2011

@strapco13 Ahoj, No oni mu hneď brali krv, ked sme tam boli predtým, povedal nám že je to bakteria, potom prišla sestrička s vysledkami, že v krvi nič nema, tak že mu netreba robiť ani stery z hrdla, že to prejde same.(oni su tu strašný odporcovia vsetkých liekov, ved ani do tých zahnisaných oči a zapalených uši mu nič nedal a ani v lekarni som nič nezohnala) Najhorsie je, že ja tu mám potom už len augmentín, ale ten pre dospelých , ten silny. Myslíš, že keby mu naspäť vrátim ten duomox, tak mu nezaberie?

strapco13
22. apr 2011

@lenka3007 to si trochu odpotuje..ze bakteria a nic v krvi 😕 a vysledky ma hodnotit lekar nie sestricka 😕
doumox uz nema vyznam, kedze ste mali prestavku..za tu dobu sa mohli premnozit tie bakterie, co su odolne voci nemu
a Augmentin je ten isty penicilin plus este nieco pridane..cize to tiez nemusi zabrat
ja tiez nie som za ATB ako liek prvej voby pri vsetkom...ale ved na to su vysetrenia a vzdy treba dat aj na stav pacienta

nevies nahodou tie krvne vysledky?

lenka3007
autor
22. apr 2011

@strapco13 ved toto mne nešlo do hlavy, že v krvi nič nemal a že vraj baktéria. Nie som lekar, ale pamatám si zo slovenska, že bakteriae sa v krvi nachádzajú... Som tu z toho už znechutená a unavená a mám aj dosť veľký strach, určite to chápeš, ved sme matky. Zatial mu skušam tie babske rady, spravila som mu hrianku s cesnakom, cibulový čaj a nasvecujem ho biolampou. Našťastie horúčku nemá. Skusim mu dať ešte JOX, ale aj tak čo čítam po internete tak by sa to malo liečiť ATB. bohužial ine tu nemám, jedine nechať si poslať zo slovenska, Nevedela by si mi poradiť ake? Moj malý nie je alergik od narodenia ich už vybral nespočetne množsto.

lenka3007
autor
22. apr 2011

o a vysledky mi nedali, lebo sme to boli na pohotovosti a tam nam dali len učet čo sme platili 😒

strapco13
22. apr 2011

@lenka3007 to ti neviem povedat, ze ktore mu zaberu...lebo kebyze nepovies, ze ste uz brali ATB ..tak duomox su super ATB, sirokospektralne, zaberaju na vela bakterii
neviem vysledky..takze ti neviem povedat, ci teraz tam ma virus, bakteriu alebo plesen
ale ja si myslim, ze kedze sa vam vratiila choroba, tak by vas dr mal vysetrit riadne
skus este probiotika /ak by to bola plesen, tak mozu pomoct a celkovio prospievaju imunite/
ak by to bolo virusove..to prejde aj bez liecby /teda staci kloktat a plus cesnak, med, citron a pod/
ak by to bolo bakterialne ..mozes skusit /ale je to na slepo, kedze bez vysledkov/P..Klacid, Dalacin napr

lenka3007
autor
22. apr 2011

@strapco13 Klacid sme brávali, ten si pamätám. Teraz som sa bavila so susedom, ktorý bol vtedy so mnou na tej pohotovosti a on mi vravel, že oni tu maju rezistentnú baktériu, na ktorú ATB nezaberajú, preto ich nepredpisuju a aj preto, lebo tu nie su zvyknutý na choroby zo strednej europy. Tak ti neviem. Vybehnem ráno do lekárne, či tu aspoň probiotika zoženiem, lebo tie nam už došli a ked sa to nezlepši budem asi opäť nutena ist na tu pohotovosť. A to som si myslela, že ked bývame taký kuštik od mora, že už nebudeme tak často chorý, priedušky sa nám sice ustálili (klop klop) ale angínu už má 2 krát behom 2 mesiacov. Ďakujem ti za rady, veľmi si mi pomohla, naozaj si to cením, Napíšem ako sme dopadli. Ešte raz Ďakujem 🙂