Alergia + krv z nosa u dieťaťa

marika2101
20. jún 2021

Ahojte maminky. 🙏máte niektorá skúsenosť s alergiou dieťaťa(5r.) na trávy (timotejka, mätonoh, raž siatá) + k tomu krvácanie z nosa? Ak áno, pomohol vám nejaký sprej do nosa? Máme kortikoidny (Nasonex), ale ten krčná zakázala koli tomu krvácaniu. Boli sme na krv aj, zrážanlivost je OK.
A hlavne 🙏čo dávate na noc pri sťaženom dýchaní nosom?
Užívame cez deň Aerius, ale v noci mame ťažkostí s dýchaním.
Objednali sme sa k novej alergologičke, ale až v auguste, čo mi príde strašne dlho😏Áno, bežné je objednanie za 3+ mesiacov...ale v našom prípade je aj mesiac veľmi dlho, nakoľko len vyjdeme von a malý si ide očká a nos zodreť.
A ešte, 🙏nejaké overené kvapky do očí pri tejto alergii?
Ďakujem moc moc

pribinak
20. jún 2021

V čase silnej alergie by som mu ten Nasofan dávala. Ja ho beriem tiež

zuzkaa1991
20. jún 2021

@marika2101 kvapky to je pravda nedavali ste nahodou vela do nosa myslim dlhsie??ten problém mam aj ja občas a potom som krvácala nosa...mne dala ale aj pre dcérku nema oficiálne potvrdenu aler.ale ma nabeh po mne podla krvinq nam dala allergodil su aj do nosa aj do oci (rozdelne balenie len názov rovanky) a ja bez kvapiek do oci uz paru rokov neviem predstaviť aj ked našťastie nemam tsku silnu alergiu ale rýchlo mi oci ukludni po podráždení do nosa mi nic nezabera len muconasal

sunny15
20. jún 2021

@marika2101 ahoj,dieťa má pri alergii napuchnutú sliznicu,silné svrbenie nosa,ak ti aerius zaberá cez deň,tak ho pre zmenu skús dať večer,dieťa sa lepšie vyspí a cez deň bude ešte kryté liekom,kortikoidy v prípade krvácanie z nosa sa nesmú používať- zvykli sa ale skúsiť na inej báze napr.namiesto nasonexu sa zvykne dať flixonase,pacienti to dobre tolerujú aj v prípade že krvacali z nasonexu.Rsp.skúsiť aliamare na preplachnutie nosa-vymyje peľ z nosa a na týždeň môžeš dať aj klasické nosné kvapky.Treba dodržiavať režim alergika.Je to veľmi zlá sezóna,asi 5rokov neboli také zlý pacienti v pel.sezone ako teraz,treba vydržať ešte asi týždeň a trávy dokvitnu

luccija
20. jún 2021

@marika2101 kup mu aj ascorutin na spevnenie cievok v nose

sunny15
20. jún 2021

@marika2101 na predpis do očí je alergocrom-dava sa 3x denne predtym ako vyjde von,alebo pri veľmi zlých očných prejavoch napr allergocrom.Treba chodiť von len po 17.tej,nosiť okuliare a šiltovku, vetrať len v noci.Ked prídete domov hneď umyť tvár a prepláchnuť nos.

anulienka99
20. jún 2021

@marika2101 teraz sme to akurát s dcérou riešili. Boli sme u alergológa, vyšla nám alergia na roztoče. Na alergiu sme dostali Aerius a na krvácanie z nosa Ascorutin (posilnenie ciev). Malej sa spustí krv z nosa hocikedy.
Ako dieťa som to mala podobne. Dokonca mi niekoľkokrát lepili žilky v nose, s väčším - menším úspechom. Ale nakoniec som musela z toho vyrásť. Už na strednej to bolo celkom fajn. Na vysokej vôbec. Teraz si už ani nepamätám, kedy mi naposledy krvácal nos. Držím palce. 😊

kacena4
20. jún 2021

ahojko ak je krvacanie masivne popr casto napr. kazdy den treba zvazit vypalenie cievky/vok ktore krvacaju pomaha to

matabb73
20. jún 2021

Moja dcéra je tiež alergička a tiež jej často tečie krv z nosa. Na krvácanie pomáha brať pravidelne Ascorutin, spevní cievky v nose. Tiež vitamín C je dobrý. Na alergiu ako malá brala Zirtec kvapky, do nosa tiež Nasonex alebo Avamis, do očí je dobrý Opatamol. Pri alergii mávajú citlivejšiu sliznicu v nose, preto to krvácanie. Existuje vraj aj nejaký gél do nosa, ale to sme ešte neskúšali a neviem, či je vhodný pre deti. Vravel mi o nom kolega, že on ho mal

marika2101
autor
21. jún 2021

@matabb73 ďakujem krásne. Píšem a ascorutin dávať 2x denne? Rano-večer?

matabb73
21. jún 2021

@marika2101 podľa príbalového letáku. Moja má už 12, jej dávam 2x denne, ale neviem ako je to u menších detí.

marika2101
autor
21. jún 2021

@sunny15 ďakujem krásne. Myslíte teda, že od júla už môžme normálne von ísť? Čítala som , ze tieto Timotejka, Mätonoh a Raž siata majú sezónu od mája do augusta. Osobne si neviem predstaviť sedieť cele leto doma s dieťaťom.

kittykat22
21. jún 2021

@marika2101 boli sme lepit cievku v nose na ORL 🙂 krvacanie z nosa aj 3x do dna. Uz to neslo zastavit. Ascorutin uz k nicomu. Bolo tam nejake mechanicke poskodenie. Isli sme na zalepenie nosa - tiez 5r. Neboli to - trva to kratko a bolo po probleme. Jedine co teda nam na to pomaha je odletiet do zahranaicia. Rano odlietame a dieta krvave opuchnute oci pricom je na aeiruse, kvapkach a ma zalepeny nos u lekarky - a priletime do Grecka a do druheho dna dieta ako nove. Neuveritelne. Ak mas moznost tiez niekam odlet k moru. Neviem ako je to ale v inych destinaciach, ci takto funguje napriklad Bulharsko alebo Chorvastsko, ktore by si mala blizsie.

sunny15
22. jún 2021

@marika2101za málo,síce sa tie trávy sem tam objavia aj neskôr ale už nerobia také problémy,teraz je ich kvitnúce obdobie,je ich veľa a všade,treba vydržať,hlavne teraz v tomto teple,po daždi sa veľakrát uľaví alergikom,vtedy je vhodné ísť von

marika2101
autor
22. jún 2021

@sunny15 ďakujem krásne za odpoveď 🙏konečne viem, nemohla som sa dočítať nikde o tom. Pekný deň prajem.

sunny15
22. jún 2021

@marika2101 😊rada som pomohla

sunny15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz