Alergia na bielok kravského mlieka u 8-týždňového synčeka

6. sep 2022

Dobrý deň mamičky prosím o rady . Môj synček má 8 týždňov a zistili mu alergiu na bielok kravského mlieka no je ešte maličký tak len mliecko pije samozrejme proti alergii. Ale k veci zachvilku už bude papkat tak neviem vlastne čo mu budem dávať keď ani jogurtiky a to mu nebudem môcť ani zemiačik popucit z mesielkom alebo mrkvičku a tak ja už neviem a stoho som nejako vystresovaná k doktorke ideme až piatok ďakujem

amelia89
6. sep 2022

Je to bielkovina kravskeho mlieka,nie bielok. Je to uplne jednoduche zavadza sa vsetko okrem mliecnych vyrobkov, tie zatial dieta nepotrebuje,vsetky potrebne latky ma obsiahnute v tom specialnom UM.
Aj tak sa s mliecnymi vyrobkami zacina az niekedy v 8 mesiaci, dovtedy sa to este moze tmenit tak to neni az tak zachvilu ale pol roka a mas dost casu to nastudovat. Dieta je zozaciatku len zeleninu (ziadne popucenie s maslom), potom maso,ovocie,kase- tie sa zarobia s tym UM. Ziadna veda.

majamat
6. sep 2022

zemiak sa nedava s maslom takto malemu dietatu. jogurtom sa tiez nezacina.

zacina sa zeleninou, pridava sa maso. niekedy na zaciatku aj ovocie. niekedy sa pridava aj lepok. uz si nepamatam presny scenar. tusim sa zacaina ja zltkom.
kravske mlieko, ci ine sa hned na zaciatku vobec nepouziva, dlhodobo mozes pouzivat umele mlieko a neskor prejst na rastlinne nahrady.

neskor sa pripadne mozu aj jogurty, ale jedine rastlinne nahrady, no tie kase mozes robit s umelym mliekom.

sojorez
6. sep 2022

Na pokrytie vsetkeho potrebneho mu staci speci mlieko. To mozes pouzit i do varenia (kase napr.). Vsetko ostatne, co by si robila na masle, budes robit na olivovom oleji. Nahradu masla na chlebik kupis v zdravej vyzive. Ak zacnes pridavat obiloviny, mozes mu dat rastlinne "mlieka" (nie je to mlieko, ale rastlinny napoj), nam sa osvedcilo ovsene, obcas ryzove, mandlove. Pozor na sojove, obcas byva abkm (alergia na bielkovinu kravskeho mlieka) skrizena s alergiou na soju. Teda aj pri nahradzovani klasickeho jogurtu zvolis skor kokosovu verziu pred sojovym jogurtom. Treba citat zlozenie potravin, mliecna zlozka sa vyskytuje i v keksikoch, cukrikoch..., a byva vyznacena tucnym pismom.

viestta
6. sep 2022

Bielkovina kravského mlieka je kasein, a tu mlieko iných cicavcov bud vôbec neobsahuje alebo v minimálnej miere. Dnes kúpiš výrobky z kozieho.alebo ovčieho mlieka, tie bývajú pri alergii na kasein dobre tolerovane

sojorez
6. sep 2022

https://bezmlieka.sk/ Prestuduj, zacnes sa aspon trosku orientovat.

amelia89
6. sep 2022

@viestta vieš co toto nie je uplne pravda, praveze prevazna vacsina alergikov na abkm ma skrizenu alergiu aj na ovcie aj na kozie. ale jasne,treba vyskusat

lentak1223
6. sep 2022

Ahoj, môj syn má to isté, ale je kojený, čiže ja som na bezmliečnej strave. Ja začnem príkrmy až od 6. mesiaca, ale normálne sa začína zeleninou, neskôr ovocie, mäso a kaše. Zeleninu naj napariť alebo uvariť a pridať kvapku kvalitného oleja. Mlieko kravské do roka sa neodporúča ani deťom bez alergie. Zavádza sa okolo 8. až 10. mesiaca max. biely jogurt. Kaše aj jedlo môžeš robiť s UM, ktoré používaš. U detí sa zvykne táto alergia upraviť, postupne sa to sleduje. Ja plánujem jogurty zatiaľ kozie a uvidí sa, ako to bude ďalej. Ak budú problémy žiadna katastrofa, je veľa náhrad za mlieko😉

autor
6. sep 2022

Ďakujem veľmi pekne , upokojili ste ma 🙂

autor
6. sep 2022

@sojorez ďakujem idem si to pozrieť 🙂