Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Alergia na kaše

maminkamartinka
5. jan 2013

Baby prosim vas ako su natom vase deti s kasickami, moj maly je z kazdej jednej vyhadzany okolo pusinky neskor aj za krkom a na nozickach sa mu urobili cervene flaky take asi ako dve dvojeurove mince ktore po kremovani zmyznu a zase sa neskor objavia, dnes som fala kasu beba pre alergikov a flaky okolo pusinky sa mu neurobili ale to na tom krciku mame stale . nemate podobnu skusenost

xlucia
5. jan 2013

@maminkamartinka kolko mesiacov ma maly? robia mu to kase mliecne aj nemliecne? UM zvlada dobre? jedol uz aj lepkove?

maminkamartinka
autor
5. jan 2013

@xlucia zacina 8 mesiac, skusila som aj nutrilon umele mlieko a aj na to sa vysypal , je len kojeny takze neviem , dostava papat tuhu stravu a len mlieko 🙂

kaja73
5. jan 2013

@maminkamartinka tak to skor vyzera ako reakcia na bielkovinu kravskeho mlieka-nie reakcia na kase ako take.
Alergia na kravske mlieko je pomerne casta u deti a nemusi sa ani v krvi dokazat-ked vsak vidis, ze reaguje koznym vysypom,tak mu to proste nedavaj.
Da sa vyrast aj bez kravskeho mlieka a vyrobkov z neho-my sme tak boli 2 roky na diete a pritom v krvi mu nedokazali vobec nic.

alena0305
5. jan 2013

@maminkamartinka ak máš dosť mlieka skús nemliečnu kašu + materské mlieko

maminkamartinka
autor
5. jan 2013

@kaja73
@alena0305 praveze ho nemam az tak moc, potrebujem ho na noc zasytit skusila som teda tuto bebu a vyzera ze je zatial v poriadku, len teraz bude zase problem mlieko , vy davate ake mliecko ked mate tiez takyto problem ?

kaja73
5. jan 2013

@maminkamartinka my sme mali mlieko na predpis-Neocate,predtym Alergy care-ale to nam nestacilo,tak sme museli prejst na ten neocate.
Su to specialne mlieka pre alergicke deti.
Teraz uz alergia vyhasla-ma 3 roky,ale kravske mlieko mu nedavam vobec a papa len zakysane vyrobky-jogurty-nic ine.
Ked som mu prestala davat neocate-od roka nam ho uz nechceli predpisovat-,tak pil daku dobu alergy care-uz ho toleroval vtedy a neskor pil ryzove mlieko,sojove mlieko a dnes pije 100%BIO susene kozie mlieko.

maminkamartinka
autor
5. jan 2013

a nejde mi to do hlavy lebo ked som mu dala hipp kasu na dobru noc v ktorej je tiez mlieko tak ho nenaduvalo a ani nemal krce v brusku ...

alena0305
5. jan 2013

@maminkamartinka Moja nemá s týmto problém, je kojená a na noc dávame kaše nestlé. Tak skús na večer zemiakovú kašu - zemiaky+ trcchu materského mlieka alebo ryžovú - rozvarená ryža + trochu materského mlieka. Vyzerá to na alergiu na bielkovinu kravského mlieka - netestovala by som mlieka, aby náhodou nemal aj inú ako kožnú reakciu. Skús zvýšiť tvorbu mateského mlieka a kojiť čo najdlhšie a na noc môžeš dať aj to čo papá na obed.

l.s
5. jan 2013

ja som robievala a teda aj teraz davam malej kase z bio obchodu instantne cize sa iba vo vretej vode alebo mliecku zarobia su bez nicoho teda iba napr.pohankova ,kukuricna ,celozrnna alebo ryzova nieje tam cukor ani mlieko ani ziadne chemie proste iba cista mucka a ochucujem ich bananom ,skoricov atd...

maminkamartinka
autor
5. jan 2013

@kaja73 a ako vam prisli na alergiu ? dala si mu robit testy ? jasne vobec to kravske dieta nepotrebuje , ja budem najradsej ked bude vyrastat na kozom

alena1983
6. jan 2013

@maminkamartinka Ja som prvy krat pouzila kasu na dobru noc mliecnu a malej opuchla pusa a vyhodili sa jej vyrazky ako by ju postipal komar. Teraz jej davam Sinlac od Nestle a Holle bio kase, ktore su nemliecne.Takze urcite to bude reakcia na kravske mlieko. Skusala som jej po mesiaci dat lyzicku acidka a reakcia bola taka ista.

maminkamartinka
autor
7. jan 2013

@alena1983 dakujem alenka velmi pekne , je to to kravske mlieko tiez si myslim . Aj ja davam ten sinkac uz treti den a som spokojna a nastastie mu to aj chuti. A umele mlieko nedavas este ?

alena1983
7. jan 2013

Ahoj Martinka, ja umele mlieko nedavam, pretoze stale kojim. Dufam,ze ta alergia je docasny stav. 😉

leeenka26
8. jan 2013

@maminkamartinka skusila si ha mlieko nutrilon alebo bebu alebo mlieko alergy care nutrilon ???

maminkamartinka
autor
8. jan 2013

Mlieka som neskusala ziadne netreba zatial iba kase . Dnes som volala s alergologickou povedala ze v piatok mame prist na krv na osmu a tri hodiny predtym ma pit len vodu.. Divne . On chudatko vodu ani nepije stale je na prse :(
@leeenka26
@alena1983

alena1983
9. jan 2013

@maminkamartinka
No parada. Tak potom daj vediet , ako ste dopadli. Mozno to caka aj mas. Inak s tou vodickou,ja som malu zacala ucit na vodu od pol roka pomocou srkadka aj napriek tomu, ze je stale kojena. Najprv ju plula, ale teraz jej uz chuti. 😀 Drzte sa.

maminkamartinka
autor
8. feb 2013

@alena1983 alenka dnes nam brali krv, uz som nevladala s tym ze som nevedela ci mlieko ci lepok ci co ... z hlavicky (maly zvladol ja nie) skoro som zamdlela, museli ma dat lahnut :D cajik mi uz konecne chce a vodicku skusame z poharika🙂)) vy ste ako na tom ?

alena1983
10. feb 2013

Mne lekarka dala vyskusat hypoalergennu kasu Nutrilon. Ta bola ok. Tak mi kazala vyskusat mliecnu, dala som malej Sunarku a opat take vyrazky na puse. Takze urcite pojdeme na testy. Dam vediet ako sme dopadli, len teraz som u mamy na vychode.

adamala
10. feb 2013

@alena1983 ahoj Alenka, oci mi zabludili na tvoj nick,lebo ja som alena a tiez 1983 rocnik 🙂 ,ale ako som si citala tvoj prispevok, tak ma sto percent alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka mala, moj maly ma tiez,okolo ustociek vyrazky ako od komara stipance a este ked aj opuchla pusa davaj pozor, v ziadnom pripade nedaj malej umele mlieko , mohol by jej opuchnut jazyk a udusit sa , ani HA nestaci, na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka robi Nutrilon Allergy care 1,2, a niekedy ani toto nestaci, tam je ta bielkovina specialne upravena aby nevznikala alergicka reagkcia ale je mlieko Neocate velmi drahe ale ak sa tvojej potvrdi alergia z krvi,tak budes mat na predpis ci uz Nutrilon Allergy care alebo Neocate (ten je cisto bezmliecny,to uz je pre silnych alergikov), priprav sa ze tie mlieka maju hnusnu chut,ale zvykne si, trosku sa potrapite ,moj maly ma 2r 7mes a sa ide roztrhnut za tym mliekom stale, pritom tak hnusne smrdi to mlieko,ble. 😒

lienka38
10. feb 2013

@maminkamartinka Ahoj 🙂 moja ma o týždeň 9 m, prec cca mesiacom dostala 1 x kasu Nutrilon, zjedla a behom 5 minút, sa vyhadzala, najprv pusa, krk, celé telo, ako veľké stipance. Ale opuchla cela, ja som sa strašne bala. Volala som mame ( robí na 112) ze co robit? Rýchlo na pohotovosť, necakala som na sanitku, išli sme rýchlo autom z Rovinky na Kramáre 10 minút! Tam podali lieky, zostali sme 4 hodiny na pozorovaní a o polnoci sme prišli domov. Vynadali mi, ze som necakala na sanitku, lebo hrozil opuch z vnútra a stazene dýchanie a ďalej si vies predstaviť! ( v albume mám aj jednu fotku z nemocnice)
Bolo mi povedané, ze či to je alergia a na co nezistia, je moc mala na testy! Odvtedy kasu nedostala žiadnu!!! Ale stalo sa mi, dala som jej keks, bola tam vanilková aroma, vyhadzala sa, ale minimálne, dala som fenistil. Aj ta kasa obsahovala vanilku. Alebo mala jablko- banán- jogurt a vyhadzala sa, dala som jej to bez jogurtu a nic, tam ale vanilka nebola! Tak naozaj neviem. Testy spravia az po roku. Inak je stale kojena. Ale az taka reakcia, aka bola 1x sa už tuk, tuk nezopakovala!!

alena1983
10. feb 2013

@adamala Aleni,a je mozne aby jej pri alergii jogurt a acidko nerobili nic [ziadne vyrazky] ?

adamala
10. feb 2013

@alena1983 Aleni 🙂 tak ma vola moja kamaratka z vychodu,mile. Hej moze byt,lebo vraj to zakysane mlieko je dako inak spracovane cize tieto kysle veci,jogurt a acidko, sa odporuca ako prve dat po dietovani , urcite daj urobit krvne testy aby si jej nedavala do tela nieco co je alergen pre nu a potom moze mat ekzemy skarede,respiracne problemy(zapaly hornych dychacich ciest, zahlienenie, sopliky, zapaly usiek z toho atd atd..) a asi posledne stadium alergii je astma 😖

adamala
10. feb 2013

@lienka38 ahoj, no ja som bola s malym na Slovensku ked mal 3.5mes ,a ako 4mes takto opuchol, to bolo hrozne, ja som ho chcela ze prikrmit, dala som mu umele mlieko klasicke, zacal kaslat , rozsvietila som svetlo a polovicku tvare mal opuchnutu uska cervene lalocky ale furt sa usmieval ja panika ,hned do auta na pohotovost, na Kramare ale moj adam jak sme uz parkovali auto odpuchol a nic vobec mu nebolo, tak lekarka co mala nocnu sluzbu bola v podstate nastvana ze co sme ju zobudili 😖 , a vobec mi nic o alergii nepovedala, ze co nemate mlieko?ja ze mam ale on tak casto pyta jest ,chcela som ho prikrmit vnoci,no kojte nadalej nedavajte umele mlieko,tym to haslo. Ja som sa potom sama docitala na internete na modrom konikovi a potom pediatricka v Dubaji kde zijeme hned vedela ze alergia na bielkovinu kravskeho mlieka ale odporucila tiez robit testy neskor,nam robili ako 9mes ale dietovala som ja ako kojacia matka do 8mes ,co som kojila, a potom mal nutrilon allergy care a jasne ze nic mliecne.

lienka38
11. feb 2013

@adamala Ahoj, no to ste mali niečo podobne! Len mne odpuchla az po podaní liekov. Vyzerala fakt hrozne. Tiež som jej chcela na noc dat kasu, lebo sa stale budila, no a takto som dopadla! A testy Vám alergiu potvrdili? Dala som jej obilno mliecnu-ryzovú, zarábali sa z vodou. Ale zasa z ovocia z jogurtom sa vyhadzala, no malinko, bez jogurtu nie! Tak neviem, či mám ešte niečo vyskúšať. Testy spravia vraj az po roku, ani tie vraj nebudú 100% ☹

adamala
11. feb 2013

@lienka38 si sa musela riadne zlaknut co, ja uz mam taky respekt pred mliecnymi vyrobkami,teraz ked je vacsi je to ine,ale ked bol take babo tak som sa bala , ak kojis urcite drz aj ty dietu bez mliecnu,dobre pozeraj co zjes aj v keksoch je susene mlieko, srvatka , a maslo tu na slovensku je bez mlieka perla light, je hnusna ale lepsie jak suchy chleba 🙂 ja som si davala avocado na chlieb ako nahradu za maslo. Nie je to tazke drzat bezmliecnu, davaj si ryzove mlieko do kavy, alebo ziadne, 🙂 ja som super schudla vobec z kojenia ako takeho a este tato dieta , no vydrzala som 4mes som bola az moc chuda potom,plus sama na vsetko bez babiek, mne aj zle spaval ako malicke babatko a to bolo hlavne z mliecnych vyrobkov co som ja zjedla ako kojacia matka ale do 4mes som o alergii netusila, Malinkej nedavaj nic mliecne do 12mes ,daj urobit testy aj po 6mes,mozes, podla mna sa to ukaze to mlieko,pretoze mala silnu alerg.reakciu,ako nas ,a tie krvne testy ti bude treba ak nebudes kojit do 12mes tak preto, lebo ti to bude poistovna preplacat tie mlieka,nie celu ciastku ale daco asi, nie je to nic strasne tie krvne testy,a ak budes kojit aspon do tych 8mes tak to uz nebude taky problem krv. Davaj pozor na vajicka, vacsinou s alergiou na mlieko je spojena aj alergia na vaj.bielok. Nas maly nemal ale na vajicko alergiu.

adamala
11. feb 2013

@lienka38 teraz pozeram ze tvoja uz ma 8mes 🙂 , som myslela ze je malinke babo, tak ja by som na tvojom mieste dala urobit krvne testy, a neskusaj nic mliecne, jej to vobec nerobi dobre. Treba dietovat urcitu dobu, ist k alergologicke a dat urobit testy a ona ti uz povie.

lienka38
11. feb 2013

@adamala no ja som tiez na malu sama, jedna babka žije v Rakúsku, druha non stop v robote a Ocino sluzobky! Mala je taký môj cecek! Inak to ma vôbec nenapadlo, jedla som všetko, aj v tehu, aj teraz, ale jedine co jem mliecne, je mlieko do kávy a minimum maslo, ja syr, mlieko a take veci nelubim od dectva.
Na testy som sa pytala a povedali mi po roku, ale asi mysleli test na potravinovú alergiu! Mala prestala cez den spávať v 4m a v noci sa budi aj 5 x!!!! Budem musieť niečo poriesit, aby sa riadne nejedla na noc.
Ked som ju začala prikrmovat, jedla všetko! Teraz jej idu vrchne zubky, tak nechce nic, len mna!
Tak určite to mlieko do kávy vymenim, aj maslo, no a na malu budem dávať pozor. Samozrejme pôjdem na tu krv. Tu jej budú musieť brat z hlavicky, lebo nemá žilky viditeľne! Síce neviem,s ktorej časti jej to zoberu, ale prezijem 🙂
A Ďakujem

adamala
12. feb 2013

@lienka38 ale mas dcerku,je to s dievcencami vacsinou jednoduchsie, ja mam super aktivne dieta 🙂
Aj mne sa tak budieval vela x, jaj a dlho, potom sa to postupne zkratsovalo tie intervali nocne,ale v porovnanim s inymi detmi sa budil viac. Narocne psychicky aj fyzicky. Viem ze tu z hlavicky na slovensku beru, vyzera to drasticky ale podla mna to neboli tak ako to vyzera. Nam brali z rucicky a nasli zilku hore v predlakti na ruke vlastne ako mas nad prstami hore tu cast, tak tam vidiet zilky ak je teda dobra sestricka, si predstav ze moj ani neplakal nic si vobec nevsimol a na prvy sup nasla zilku to bolo fakt 12sek a hotovo, a ja som sa tak bala tiez, neboj sa. 😉

lienka38
12. feb 2013

No ja ked vojdem s malou do budovy, kde mame Dr, koniec sveta!!! Od druhého ockovania je cirkus už v čakárni. Zastupovala ju iná Dr, asi bola drastická a ked sme boli v nemocnici, primár sa s ňou rozprával, ze cela babka ( poznáme sa ) vrestala Jak o život, to sa iba na ňu pozrel. Sestra žije v UK, ked som jej hovorila, ze tu ked ockuju držia babo Jak vo zveraku, ani sa nedivila, ze je potom stres z toho. Takze bude zasa zábava ☹

maminkamartinka
autor
13. feb 2013

Mne lekarka uplne zakazala jest vsetko mlieko! A aj malemu,vysledky este nemame som zvedava ze co bude . Mne sa maly vyhadze aj po krupicovej kasi ... Aj po um.mlieku ... Hruza ! Som

Tu začni písať odpoveď...

Odošli