Alergia na kravské mlieko

marisa211
21. feb 2014

vcera sme boli u aleergologicky,povedala vynechat kravske mlieko a mliecne vyrobky,,,pijeme nutrilon 3,tak ze mame vyskusat nutrilon HA,vcera som skusala no nechcela,vyplula dudel,,,,no ani sa jej necudujem,aj ja som ochutnala,je to dost horke,,,,poradte ake mlieko jej mam vyskusat dat

miskacharly
21. feb 2014

Sunar HA neni taky horky 🙂

bamb27
21. feb 2014

@marisa211 HA mlieko nie je vhodne pri alergii na bielkovinu kravskeho mlieka, nakolko ju obsahuje, i ked v mensom mnozstve ako klasicke mlieka ...vhodne je mliecko allergy care, ale to je este horkejsie ako HA ..no niektori BKM alergici netoleruju ani to a je potrebne specialne mliecko neocate, ktore je sice priserne drahe, ale kedze mate tuto diagnozu potvrdenu ..tak by ste mali mat narok na preplatenie
...nepises ake stare je dietatko, ale podla toho ze pijete nutrac 3ku, tak tipuje ze uz cez rok ,,,v tom pripade by som mozno skusila aj rastlinne nahrady mlieka ,,ryzove, ovsene, mandlove (velmi chutne) ..sojove nie, jednak je nevhodne pre male deti a jednak je tam moznost skrizenej alergie soje a bkm

palomka
21. feb 2014

my sme mali allergy care,,,,neskor pila sojove mlieko, teraz uz ziadne.

marisa211
autor
21. feb 2014

@palomka a to nie je horke

palomka
21. feb 2014

@marisa211 sojove nie, ale ako vyssie pisala bamb27, moze nastat skrizena reakcia. u nas nic take nebolo, dcera ho znasala velmi dobre, rychlo si na neho zvykla. ovsene a mandlove sme neskusali, ryzove nechcela, nechutilo jej.

marisa211
autor
21. feb 2014

@bamb27 a to neocate nie je horke

bamb27
21. feb 2014

@marisa211 malo by byt menej,, kazdopadne si starsie dieta na tu chut vobec nemusi zvyknut,,, a ak uz ma viac ako rok, fakt nevidim dovod trvat na allergy care, ci neocate ...myslim ze to HA mlieko furt bude mat este relativne lepsiu chut nez tieto este viac upravene mlieka ,,,ja by som sla do tych rastlinnych, mojmu synovi som vylucila zo stravy mlieko v 15mesiacoch a bolo to to najlepsie co som mohla urobit

marisa211
autor
22. feb 2014

@bamb27 a z coho ste robili napr.pyre zemiakove,krupicovu kasu?

usiko
22. feb 2014

@marisa211 ziadne umele mlieko jej nesmies dat, ani Ha, nakolko je robene z kavskeho mlieka...my mame ten isty problem...po vysledkovh rkvi smemuseli prestat pit nutrilon ha v 10mesiacoch a jedine co mozeme, tak ryzovy ,ovseny napoj...a to mi odmieta takze nepije nic..ale z tychto rastlinnych napojov mu varim aspon.....HA mlieko by ti dieta aj tak ziadne nevypilo, lebo kazde je horke......

bamb27
22. feb 2014

@marisa211 zemiakove pyre sme napriklad nerobili vobec, kasu som robila s nejakym rastlinnym mliekom... Ale celkovo som sa skor vyhybala jedlam kde sa dava aj mlieko, lebo rastlinnym sa to tak dokonale neda nahradit, ta chut je proste ina... ono je to len o zvyku, nic viac nic menej ...ked som vynechala z jedalnicka mlieko tym padom aj ja tak som zistila ze mi vobec nechyba a ze ked si dam nieco mliecne ze mi tiez je nie moc dobre ... na chlieb som pouzivala bud delicko alebo veto, tie neobsahuju mliecne sucasti, alebo neskor ghee (vygoogli) ..hlavne do varenia je to najkvalitnejsi tuk, ale aj na chlieb...

usiko
22. feb 2014

@marisa211 hafer drink alebo reis drink z DM......s tym aj varim, ze namiesto vody pouzijem tento napoj...aj mandlove/almond drink moze byt...