Alergia na kravské mlieko, nie mliečnu bielkovinu. Čím to je?

burina111
31. júl 2010

baby prosím vás poraďte mi, kto má skúsenosti. nás syn je ťažký ekzematik od narodenia. to sa nám podarilo držať pod kontrolou ako tak až do troch rokov. teraz z ničoho nič začal v noci sopliť, kašľať, myslela som že angina. lekár iba skonštatoval stiahnutie priedušiek, malý dostal do pár hodín atak na priedušky, skončili sme v nemocnici, tam ešte zlapal rotavírusy no a v testoch mu vyšlo že je alergický asi na muku a mlieko. pije kozie, striedame s kravským, spal by v ňom. teraz v nemocnici dva tt nemal, po týždni doma nám zas začína sopliť a pokašliavať. neviem čo mám robiť. na testy nemôžeme ešte isť, musí sa spamatať z rotavírusov, lebo skreslujú výsledky na imunoalergologii. mám mu vysadiť mlieko uplne, všetky výrobky z neho alebo dá sa to niečim nahradiť? má nasadenú liečbu, tie soplíky a nádcha nie je taká katastrofa, bojím sa aby sa nezopakoval atak. som vďačná za každú radu maminky čo má s tým skúsenosti. naozaj som zufala po dvoch týždňoch s bezvládnym synčekom v nemocnici. môže sa vôbec alergia na mlieko prejavovať soplením a kašľaním a stiahnutím priedušiek, keď doteraz bol tri roky v pohode? alebo je to niečo iné? hnačky ani žiadne problémy s boľavím bruškom a trávením nemáme ☹

junovka
31. júl 2010

@burina111 ja ti mozem len tolko napisat, ze moja starsia dcera mala od narodenia ekzemy, potom zacala mat same zapaly prinos, dutin a v podstate az na 3 roky jej bolo zistene, ze ma alergiu na KM.Stale, ked spapala nieco z KM, tak mala asi 3 dni upchaty nos a kasel, samozrejme k alergii na KM jej bolo zistene aj alergia na pele, roztoce....z ekzemy sa na 4 roky dostala, potom ked jej na cca 5 rokov vybrali nos.mandle, tak sa jej upravili aj alergeny, to znamena, ze alergiu na KM uz jej nebola zistena, a na ostatne alergeny jej klesla hladina alergenov...sme este sice alegici, v podstate too asi budeme stale, ale rok co rok, klop-klop nam alergeny klesaju....mozno je to vekom. 😉

pluto33
31. júl 2010

@burina111 to môže byt alergia na laktozu alebo aj rotavirusy tie sa liečia velmi tažko a dlho zažila som to so synovcom ktora kvoli tomu bol mesiac v nemocnici skus pozerat na vyrobku kolko obsahuje laktozy čim menej tzm lepšie moja 5 ročna dcera nemôže určite vyrobky doteraz budem ty držat palce

andy.a
1. aug 2010

@burina111 ...Mirka,robili malému aj potný test /chloridy v pote/ ?? 😕 😕 😕

syn má alergiu na roztoče,prach,nábeh na asthmu,tiež časté bronchitídy aj faryngitídy,berie lieky na podporu imunity,t.č.len Xyzal,ale bol nám odporučený Staloral,čo už je cca 3-5 ročná liečba ,finančne náročná 😕

pýtam sa hlavne preto,lebo pri akýchkoľvek problémou s imunitou,alergiami a pod.aspoň u nás tento test opakovane robia na IAA 😉

alergiou na BKM som si prešla u dcérky,tá je už OK,ale tiež jej opakovane robia testy-aj na Cl v pote 😝 😝 😝

držím Markimu palce a pozerám,že predsa len to bude na druhý pokus dievčatko 😵 😵 😵
a prečo nie Olivka 😅 😅 😅 😕 😕 😅 😅 😅 ,ako ste predtým plánovali ?? 😕 😅 😵

zvedavamt
1. aug 2010

@burina111
my sme mali Lalu nemliečnu do 4r. kym bola na dokrmovani kravskym od 6 mes ( vymyslela Dr, inak mlieka som mala svojho dost ), ani HA nepomohlo. nakoniec sme prešli na sojove,ale kvoli mojej alergii na soju som jej zohnala kozie a vtedy jej prešiel aj ekzem, čo mala od 6mes.
doporučujem mlieko uplne vysadit, ked su taketo problemy, lebo mlieko zehlienuje.
je mylna predstava, ze dieta nemoze vyrastat bez mlieka, kvoli vapniku ...
dnešne mlieko uz davno nema taku vyzivovu hodnotu ako ked sme boli deti.
doporučujem zaradit do stravy doplnok vyživy zo zelenych potravin - mlady jačmen. uplne nahradza mlieko, dokonca je takej kvality, ze nahradi aj materske mlieko.
ja ho pijem par tyzdnov a je zaujimave ,ze sa vobec nemusim vedome obmedzovat, na mliecne vobec nemam chut.
viac info ...

njonja
1. aug 2010

@burina111 neplas sa. Alergia na kravske mlieko nie je nic, na co sa zomiera.Ja ju mam niekolko rokov, moja mama a sestra maju alergiu na muku. V prvom rade - prilis vela mlieka a mliecnych vyrobkov akychkolvek - zahlienuje. Cize sa tvoria sople, kasle a uklada sa to kade-tade v tele. Cize to netreba prehanat. Niektori tvrdia, ze clovek by vobec nemal jest mliecne vyrobky...
Ale k teme - ja som mala velmi akutnu fazu alergie, ked som presedela na toalete okolo 15 krat do dna a to isla len voda. Dostala saom sa z najhorsieho, ked som UPLNE vysadila kravske mlieko a jeho vyrobky. Vsetko som to nahradila kozim a sojovym. Pravdepodobne ma to kozie mlieko aj z toho dostalo. Mas viacero kozich ci aj ovcich syrov a jogurtov - dostanes ich v kazdej Racio predajni na slovensku, este vacsi vyber je hned za hranicami v rakusku. Sojove mlieka a jogurty, pudingy a smotany su tiez vyborne. Ja som pouzivala a pouzivam len znacku ALPRO SOJA - dostanes to kupit v Rakusku v Hainburgu v DM drogeriach, a pudingy a veci co musia byt v ladnicke tusim v Hoferi na konci dediny, alebo v jednom z tych , Billa, ci co to tam je. Mne vyrobky od nej chutili najlepsie - dokonca az lahodne. U nas dostanes v raco predajnach ine, nie su az take dobre, ale daju sa.
treaba davat pozor na vsetku stravu, lebo mlieko sa dava aj do masovych vyrokov, sladkosti atd...

Vysadila som uplne mlieko kravske na NIEKOLKO ROKOV. Potom som postupne zacala zavadzat BEZLAKTOZOVE vyrobky - maju znacku vacsinou "laktosefrei", u nas dostanes vacsinou nemecke, alebo rakuske. V potravinach v auparku su tiez napriklad - maju svetlomodry obal. V Bille v Hainburgu , na konci dedniy dostanes este vacsi vyber roznych syrov a salam bez laktozy. Je to od ineho vyrobcu, treba dobre pozerat na etitkety. Chutove nespoznas rozdiel od inych mliecnych vyrobkov.

k alergii na muku- dostat nahrdy - od firmy Schär su uplne najlepsie a chutovo prijatelne - cestoviny, sladkosti, pizzu, chlieb....dostat to v dm drogeriach, raciopredajnach, velkych retazcoch. okrem toho mozes tmuku nahradit kukuricnou, ryzovou mukou, prosom, pohankou a inymi. velky pozor na vsetky potraviny- muka, teda lepok, je aj tam, kde ju najmenej ocakavas - cokolada, kava, sunka, pastiky.. cize - pozorne citaj etikety...

tieto diety su finincne narocnejsie, ale ked clovek nema na vyber, neda sa nic robit..
ak by si nieco potrebovala, napis mi IP rada poradim.

lenkabuckova
4. aug 2010

ahojte moja malá mala intoleranciu na bielkovinu kravskeho mlieka. Už z toho vyrastla, mala tri roky a môžme ísť do škôlky, ale tiež sa bojim či sa jej to nevráti. Kým mala intoleranciu nemohla nič mliečne, ani kúsok čokoládky a bývala mi pravidelne chorá až sme skončili pár krát v nemocnici, ked sa mi v noci dusila. Tiež sme tam nachytali všeliake výrusy. Dokonca jej zistili laringitídu (zápal hlasiviek). Vraj je alergička a tieto deti to mávajú tak do šiestich rokov. Vždy cez zimu ju dostane, ale príde mi že odkedy už nemá intoleranciu, tak to zvlada lepšie a nemusíme ležať v nemocnici. Zahlienovali ju aj sušené mlieka tak som jej ich vysadila a dávala som jej mlieko z 0,01%tukmi. Ale tu na slovensku sa zohnať nedá, nevydela som ho tu. Ja som ho kupovala v maďarsku v tescu, ale už ani tam som ho navydela, len v anglicku. Mne mala odvtedy nechce jogurty a prívarky papať, takže v škôlke bude trošku problém☹(. Teraz pije už 1,5%mlieko, ale iba to môže 3,5%nám doktorka nedovolila a ani moc tučné jedla a zvysokým obsahom tuku, takže ani maslo obyčajne, len veto alebo ramu. Najlepšie bude ked sa poradiš z lekárkou čo mu máš zatial davať ked luby mliečko.