Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

janka
4. feb 2011

@luthien.k @kam.zyk vratily jsme se z gastra. Tak to je vtipny, gastroenterolog zhodnotil, ze celiakie to asi nebude a poslal nas k Fuchsovi, ze pry tomu nejlip rozumi 😀 A ja, ze uz jsme s nim domluveni 🙂

Puding: Mne sa osvedcilo miesto normalneho pudingoveho prasku pouzit Maizenu /Gustin. A normalne to ostalo tuhe az do dalsieho dna. Zial uz nemozeme ani to ryzove mlieko. Tak s vodou je to nic moc ☹

luthien.k
4. feb 2011

@janka 😀

Ježiš kýho výra vy to máte, že už ani rýži...???

janka
4. feb 2011

@luthien.k to kdybych vedela... proste zanedbana ABKM 😠 😝 Mam hruzu z toho, na co zacne byt jeste alergicka... Hodne si slibuju od tech testu, co ji budou delat pristi tyden... Zatim nemam nic zavadet, tak je to pro me svym spusobem uleva... na chvili. 😅

luthien.k
4. feb 2011

@janka, tak to je nahouby, ale neboj, ona jim ta imunita postupně dozrává, bude líp, ledacos samo odezní ani nebudeš vědět jak 😉

janka
5. feb 2011

@luthien.k diky, zustava jenom ta nadeje :-/ Ted se ji asi vytvorila alergie na kukurici nebo jablka... ale nevim co z toho. Po kukuricny kasi s jabl. mostem se ji vyhodila koprivka kolem pusy....A nejsem schopna vyhodit oboje protoze uz nevim, co pak budeme jist.

luthien.k
6. feb 2011

@janka, taky věřím, že dr. Fuchs vám pomůže 😉 Moc moc držím palce!

uankab
6. feb 2011

baby, zda sa ze som sa tesila predvcasne... magduska zase dostala silnu nadchu a uz 3-ti den mame horucky... presne takyto stav bol v lete, ked sme testovali BKM, len vtedy to naskocilo uz po dvoch -troch dnoch.. teraz asi az po tyzdni, ale jedla som zase ovela nizsie davky... ☹
@luthien.k myslis ze to moze byt z toho aj po takom case? ja uz fakt neviem co si mam mysliet, ale okrem pripadov kedy sme tesovali BKM nikdy inokedy chora nebola...

janka
6. feb 2011

@uankab moze to byt normalne ochorenie, ved je chripkova sezona... 😉
Ale moze byt aj alergia, abkm vymizne niekedy az okolo 3 roku, Avsak je 10% deti, ktore z toho nevyrastu ☹ Teda podla statistik CR. Prepac moj pesimizmus... ale to je skor realita.

blandik
6. feb 2011

@uankab - projevuje se to i jinak než jen nachlazením te'ďkom? Má průjem, ekzém? Pokud ne, pak bych ještě dále zkoušela, je chřipkové období a může to být náhoda...

uankab
6. feb 2011

@janka , tym ze je rozsirena chripka sa utesujem aj ja... az na to, ze Magdalenka od juna (kedy sme testovali BKM) do teraz nemala absolutne nic, bola zdravucka ako rybka, tak preco prave by to chytila prave teraz ???
a dufam ze z toho vyrastie, ved reaguje snad na 80perc. potravin !!!
citam ze aj vy to mate tazke, ja by som vyradila jablko, to u nas robi dost velku sarapatu..

luthien.k
6. feb 2011

@uankab, takhle akutní reakci typu respiračního problému bych na podání BKM taky neočekávala. Spíš to bude shoda náhod. Nicméně nemocné dítě bych netestovala, tam se může reakce hodně ovlivnit tou infekcí (ekzém může naskočit klidně jen díky ní, stejně jako průjem - u nás malý průjmuje vždy, když má nějakou infekci) - přerušila bych, počkala bych, až se uzdraví a vyzkoušela znovu.

ludmilabb
7. feb 2011

ahojte, chcem sa spýtať dávate sušené mlieko Zajíc aj mladším deťom ako tri roky? Ďakujem

ludmilabb
7. feb 2011

@janka inak aj my mame zanedbanu ABKM ☹ bezmliecnu dietu som nasadila len nedavno

lucia32
7. feb 2011

Je možné, aby mala reagovala zle na " maslo " Perla tip? Stalo sa to druhýkrát, mala ho občas je aj tak samé a zapatlá sa od neho celá, aj teraz ho jedla tak a vzápätí za nim zemiakove pyré len s olejom a cibulkom a trochou jej masla a odrazu sa celá ohádzala, fľaky ...predtým pred cca mesiacom ho mala natreté na zemiakovej lokši, ale tam papala aj kyslú kapustu, tak som bola na pochybách...odvtedy sme kapustu surovú neskúšali, jej masličko sme vyskúšali opäť po 3 dňoch na chlebíku a nič...ona ho z chleba vylizuje...už som kúpila iné...Vetíčko...ale aj tak...neviem v čom to je? vo väčšom množstve? či čo??? stretli ste sa s tým niekto? ved tam nie je nič mliečne 😝

dkb
7. feb 2011

Vetíčko si skontroluj, ja som ho chcela kúpiť pre malú, ale niečo mi tam vadilo, už neviem čo. My si dávame občas Perlu plus vitamíny, tá je pre nás v poriadku.

lucia32
7. feb 2011

😝 @dkb urobila jej to Perla tip, preto som pre zmenu kúpila Vetíčko, ale zloženie je úplne rovnaké 😝

dkb
7. feb 2011

@lucia32 máš pravdu, pozerala som si to zloženie Veta, neobsahuje laktózu, tak to by nemalo robiť problém. Dúfam, že dievčatá tu ti poradia. ☹

lucia32
7. feb 2011

@dkb je to fakt zvláštne...taketo kombinacie jeme stále...zemiaky, maslo a pod. fakt nechapem, čo jej tam mohlo vadiť? Kapustičku už jedla aj predtým a nič, ale tato bola čerstva nakvasená, tak som myslela, že to mohlo byť z toho, ale pri tych zemiakoch???

luthien.k
7. feb 2011

@ludmilabb, Zajíce nebrat, obsahuje tepelně upravenou sóju a sója by měla být tabu při ABKM díky pravděpodobnosti zkřížené alergie (podobnost bílkoviny sóji a BKM).
Zvol raději od firmy Asp Oves milk, Kukuřičný nápoj nebo Kokos milk. Dětem bych nedávala na pití, ale na vaření lze 🙂

luthien.k
7. feb 2011

@lucia32, neznám složení Perla tip podle etikety, ale co jsem našla na netu, skutečně by neměla obsahovat BKM, obsahuje ale E 106b - barvivo Annato, Bixin, Norbixin, které může alergizovat a pak záleží i na množství, které se dostane do těla. Takže je možné, že to bylo z toho.
@dkb, obsah laktózy, což je mléčný cukr, při alergii na BKM nevadí 😉 Vadí obsah některé z bílkovin kravského mléka, třeba ve formě syrovátky nebo kaseinu či jiných složek kr. mléka.

lucia32
7. feb 2011

http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E160b no fúúúj ... a vlastne existuje nejaké " maslo " bez Ečiek? 😝
Tak toto už nikdy nekúpim...
@luthien.k dik, fakt to môže byť tým, Ečka ma ani nenapadli... idem kuk to vetíčko, je to pre deti tak snad tam to tiež nedali 😅

luthien.k
7. feb 2011

@lucia32, ne všechna éčka jsou špatná, ale tohle zrovna jo. Třeba Perla vitamíny je neškodná 🙂 Veto se u nás neprodává, takže nemohu sloužit s názorem...

lucia32
7. feb 2011

@luthien.k ja som niekde " zazrela " že Perla tip a veto fit sú vhodné a odvtedy to nosím v mozgu 😀 doma juknem na to a na toto si dám obzvlášť pozor 😉 ....ďakujem

janka
7. feb 2011

@luthien.k A co Pohankovy napoj Zajic? Kokos milk mel na me projimave ucinky a dnes jsem cetla slozeni Kukuricneho napoje, tak ten obsahuje to samy jako Kokosove, jenom bez kokosove prichute 😀
A uz tlacim do sebe Nutrilon AC, Zatim to vypada ok.
@lucia32 a nemoze to byt alergia na zemiaky? Akakolvek alergia sa moze vyvinut aj po bezproblemovej konzumacii.
@ludmilabb to nastve, co? ... ze narocne dieta 😀 Sears na to upozornuje, ze treba vylucit ABKM 😅
@uankab ja som tiez alergicka na jablka, ale niektore este mozem 🙂 Uz pockam ny vysledky koznych testov a potom uvidim...

luthien.k
7. feb 2011

@janka, pohankový nápoj obsahuje právě tu sóju, jako všechny nápoje Zajíc.

modra1
7. feb 2011

@lucia32 vtlač si do pamäte 😀 Perla s vitamínmi a Flora Light (predávané na SK, lebo vraj napr. v UK a v Dubaji obsahuje BKM)

lucia32
8. feb 2011

@janka vyhodila sa mi 2x, pri oboch po požití väčšieho množstva perly tip a kontakte s pokožkou, mala to napatlané po tváričke...inak zemiaky konzumuje ale nepostrehla som žiadne zmeny....
@modra1 už si to vtláčam...včera som študovala tie etikety priamo na obaloch a to je tak zavadzajúce 😠 normálne ma nas....ali a idem dnes písať priamo výrobcovi....lebo 😝
Perla Tip: zloženie....
voda, rastlinné oleje a tuky, jedlá soľ, emulgátor: polyglycerol-polyricín-oleát, mono-a diacylglyceroly mastných kyselín, regulátor kyslosti-kyselina citronová, aroma, antioxidant-calcium disodium EDTA, vitamíny A,D, farbivo-beta-karoten ... Na prvý pohľad žiadne Ečko 😝 až dokial sa nezačneme zaujímať o tie cudzoznejúce názvy a zistíme, že su to pekne zakamuflované Ečka...najviac ma zarazilo to farbivo...na nete som našla že beta-karoten je E160a a to by malo byť neškodné farbivo, ale na stránke o Ečkach http://www.chemievjidle.cz/margarin/perla-tip-u... píše, že je tam E160b čo je Annato, Bixin, Norbixin a to je farbivo, ktoré môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo iné alergické reakcie ....skore škodlivosti 4, nevhodné pre deti a alergikov 😝
Kde je teraz pravda? Idem napísať priamo výrobcovi, pretože som teraz jeleň 😠 nielen z tohto ale aj z Vetíčka, ktoré je určené priamo pre deti a tam je to zloženie skoro rovnaké...ale na nete som zatial o nom nič nenašla, kedže je na trhu krátko ☹
Vetíčko: rastlinné tuky a oleje, voda, jedlá soľ, emulgátory: monoacylglyceroly mastných kyselín, kyselina mliečna, kyselina citronová, vitamín D3, maslová aroma, farbivo-beta-karoten

modra1
8. feb 2011

@lucia32 kamzyk asi vedela prečo odporúčala len Perlu s vitamínmi a Floru light z tých čo sa dajú kúpiť hocikde. Plus je ešte Alsan a Bio vive tuším, mali by mať v bioobchodoch

lucia32
8. feb 2011

@modra1 vidíš mala som si naštudovať celú tému 😀 😝 ale všetko zlé je na niečo dobré, aspon si dám viac pozor čo papáme .... perla s vitamínmi.... už si naša 😉

lucia32
8. feb 2011

Tak od Perly mi odpísali, že posúvajú moju žiadosť kompetentnej osobe...mám čakať 😝