Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
10. okt 2008

llucinka tak to mas blbe, s tou tvojou lekarkou , poznam ake to je , este z detsva, ked mi diagnostikovalo astmu, a pri tom ju nemam , lekar jediny alergolog v meste v tedy sa mi vyhrazal , ze je nezodpovedne, ze nechcem brat lieky , spraje,a ze sa hrajem zo svojim zivotom odisla som opustila slovensko; moje problemy s alergiou zmizli a a dlho som nemala problem , neskor tu som sa podrobovala testom , kvoli tehotenstvu, a zistilo sa , ze nikdy som nemala a nemam astmu, len zvysenu citlivost na prieduskach.....

takze som rada, ze som nikdy nebrala vsetky tie spreje pre nic za nic, .......

tak dufam, ze si najdes cim skor neaku lepsiu ktora ti poradi a bude ta aj pocuvat, to je dolezite nie..

pre mna osobne nie je nic horsie, ked vyjdem od lekara a nie som presvedcena, s diagnozou, a s liekmi, proste vaham....to zoziera..
a teraz ma ked vyjdem tak viem co mi da pre chlapcov i ked je to len s casu na cas, ze su chory velmi malo, ale aj tak viem ze to zaberie a nemusim sa vracat,ze nie je im dobre skor naopak zhorsuje sa...to je velmi dolezite,aspon pre mna....

erikasadek
10. okt 2008

vies pre mna nie, no su niektory pre ktorych to je, co uz

treba si vybrat, napriklad tu moja lekarka a vseobecne odporucanie ze bielko nie pretoze je to alergrn najvatsi takze len zltko a najlepsie po jednom roku a 1/2 za den a az od 18 mesiaca cely zltok, kvoli bielkovinam....

to mas ako s kompotmy, su aj s tropickym ovocim, no ked mas doma alergika, alebo rodicia su alergici tak je dobre sa vyhnut cervenemu ovociu do 1 roka, a tropicke az po 3 rokoch, najhorsie je natom kiwi, najnovsie rozsiruje sa viac a viac deti alergickych na toto ovocie....
samozrejme banan v pohode,

jankax
10. okt 2008

diddi kde v anglii bydlis? 🙂 to bysme si asi mohly vypravet hodne dlouho o tom, co tady vsechno maji pro mimca co? 😀 Nekdy mi az zustava rozum stat....

erikasadek
10. okt 2008

janka suhlasim s tebou, nie je to lahke, ze?
vies ja som mala vzdy pocit v anglicku , ze vsetko je otazka mody, a oni sa tym riadia bez rozmyslania; a vatsina matiek hlada lahku cestu .....
cest vynimkam.... 😉

co sa tyka kojenia, mas pravdu mam tam kamosku a ta niekedy plakala, ako sa nu zle pozeraju lebo stale kojila aj po roku, jedna z tych anorexiciek ,a co ma mlieko aj za dvoch, aj to nezachranilo maleho mal vela ekzemov pokial kojila, ked prestala, tak to zmizlo zo dna na den.....

inac neboj nie si sama, ja som si tiez vytrpela svoje co sa tyka kojenia, a ked zmizlo mlieko zo dna na den, tak som sa isla zblaznit, no co uz trvalo mi to skoro mesiac zmierit sa stym, ze dvakrat zlyhat, to uz nemoze byt moja vina, a vrodine , to mame dedicne, takze ma to trosku ukludnilo....
i ked to stale boli....

jankax
10. okt 2008

Erika , urcite je to tady dost ovlivnene tim, ze matky chteji i s detmi zit stejny zivot jako predtim, tzn. hned dat flasku, v 6 mesicich do jesli a hned zpatky do prace...nekdy mi fakt prijde, ze nektere zenske tady maji deti jen proto, ze se to od nich ocekava.

A s kojenim tady neni vubec zadna pomoc, krome telefonicke ☹ Ale to bych mohla psat romany a bylo by to na jine tema 😉

ale verim, ze ne vzdy kojeni pomuze od vsech nemoci a alergii, existuji nemocne kojene deti a zdrave deti na UM. A bud rada, ze jsi mohla kojit aspon nejaky cas, nekterym nejde ani to. 😉

erikasadek
10. okt 2008

no pata som mala dva mesiace i to striedane s umelym mliekom , pretoze to boli mali zraci uz od mala, pre nich trebalo uz okolo 120 ml po vyjdeni z porodnice, tak si vies predstavit po cisarskom a mat 120ml min pre diet hned prvy tyzden , snad nemozne

a pri joshovy , ten ani nechcem pit s prs, pretoze pre neho to islo pomaly, stranse sa nervacil a krutil hroza , tak som odsavala, a lekarskou velkou odsavackou, davala mu takto aj tak to nestacilo, stracal vahu, a ked prekrocil 10 % zo svojej vahy, teda schudol tak sme mu museli dat aj flasu, zacal mat aj teplotu, chudacik, ale nadalej som tahala on pil, a to iste s nemocnice som odisla a on skoro pil dokopy moje 60ml, a umele inac by vrieskal na hony , takze spolu pil po tyzdni zivota, 140ml, inac by plakal, a tak som to tahala, mlieko sa mi zvysovalo aaz na 90 a raz rano nic len kvapka, skusala som kazdy den pocas 2 tyzdnou , nenastartovalo to....
proste sa mi mlieko stratilo zo dna na den , a mohla som robit cokolvek nic uz sa nedalo robit...
preplakala som skoro mesiac a potom som si spomenula, ze moja mam len tyzden mala mlieko a jej mam to iste, takze som sa zmerila s osudom....;

preto hovorim ziaden chlap nepochopy ake je to tazke porodit a potom koljit, pretoze to nikdy neprezil, takze ani nemoze vediet o com rozprava.....

erikasadek
10. okt 2008

to je smutne ze skojenim ziadna pomoc, tu sice nechcu kojit , ale v nemocnici alebo na klinike sa idu pretrhnut , ked chces kojit a urobia aj nemozne, teda my sme nechali josh achudaka vyhladovat skoro 3 dni nic nejedol len spal, pretoze sme chceli len materske, no nebudem riskovat jeho zivot

maju taky zvlastny sposob zivota anglicanky taky sebecky, len cim rychlo sa ich zbavit, skoro ziadna vychova, len ist von clubbing, a deti su trocha na boku, beru ich skor niekedy za dospelakov ako deti, ktore maju pravo na svoje detstvo....

tak trocha sme odbocili od temy, hodim este jeden recept a idem sa venovat patovy...

erikasadek
10. okt 2008

http://www.enfamil.fr/html/Dejeuner-et-diner-Gr...

takze zapekane zemiaky s karfiolom

recept je pre 6 deti
jeden KARFIOL
500G zemaikov
20 g margarinu bez mlieka
2 lyzice muku
a1 odmerka mlieka detskeho

takze karfoil ocistime a zemaiky , nakrajame na male ruzice a zemiaky na kocky
nechame varit v mierne osolenj vode 20 min, nechavame si vodu z varenia

do pekaca dat vrstvu zemiakov a potom karfiolu a znova na stredania,
do hrnceka nechame roztopit lmaragrin a pridame muku a miesame , rychlo postupne pridame vodu z varenia; nechame povriet a pridame odmerku z mlieka
to vsetko nalejeme na zemaiky na vrch dame este niekolko kuskov margarinu a struhanku a nechame zapiect pri 200 stupnoch, 10 min...

veganko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankax
10. okt 2008

3. Drž se tématu. Pokud Tě uprostřed otevřeného tématu napadne něco nového, vytvoř na to nové téma. Jinak to skončí tak, že téma se nazývá např. "Svatební šaty" ale dvě třetiny tématu jsou o výběru dortu

5. NEPIŠ VELKÝMI PÍSMENY! Špatně se to čte a působí to dojmem ŘVANÍ!!!

6. U každého příspěvku zvaž, jestli je adresovaný širšímu publiku, nebo je to něco určené jedné konkrétní osobě. Podle toho se rozhodni, jestli napíšeš příspěvek do diskuze, anebo pošleš danému člověku interní poštu. Typickým příkladem jsou příspěvky typu "Bobe, pošli mi to mailem ..." apod. Takovéto příspěvky ostatní doopravdy nezajímají a zbytečne plní diskuzi, patří do interní pošty.

7. Nepoužívej vulgarismy.

8. Neurážej ostatní členy diskuse a nevyvolávej hádky. Každý má právo na svůj názor, ale neměl by ho vnucovat ostatním. Pokud chceš někoho zkritizovat, udělej to slušne a bez pohrdání. Osobní konflikty s ostatními členy neřeš v diskuzi.

jankax
10. okt 2008

To je pro vsechny v teto diskuzi, nasla jsem to v pravidlech diskuze 😉

veganko
10. okt 2008

erikasadek: Ani roky stravene co si prestudoval ti nedaji ako vlastna osobna skusenost a prax.. len k tomuto..kedze sa tak stravujem ako sa stravujem skoro 20 rokov ako to mam nazvat? Teoria relativity? Teoria velkeho tresku? Teoria nesmrtelnosti chrusta? Prosim Ta, ked nieco napises, tak aby to davalo akotaky zmysel... Ziadnu temu ti nenicim, len som pisal svoje skusenosti a poznatky, ty ich ignorujes a aj si sa nedokazala cez to preniest, ze niekto si dovolil nieco ine hlasat ako ty... je to smiesne, co dokaze ludska jesitnost spravit s clovekom 🙂) Nikoho som neosocoval, prosim Ta uved mi jeden priklad, dokaz...tesim sa, nech mas aspon raz pravdu, ak ju tak chces mat... prajem Ti to...

Davaj si pozor mi nie sme spadnute z jahody aby sme nevedeli zkladne veci?
dgm, dalo by sa ale je chudobne na vsetky mastne kyseliny a vitaminy, takze nie, ja nepotrebujem aby , mal v puberte problemy , len kvoli tomu, ze nemal dobry zdravy kapital, ked bol dieta a rastol
NIkdy som nepisal ze si spadnuta z jahody. Ale potom preco si napisala toto, ked je to vylozene klamstvo, ked ako pises, ovladas aspon zakladne veci??
Ja sa nehadam, len argumentujem...Ja mam dokazi, moje dieta, ziadne exzemy, ziadne choroby, sem pisu matky ktore maju problemy ohladom mlieka, dostatocne som to vysvetlil v diskusii preco... Ak niekto nechce pochopit, a tvrdi si svoje, nech sa paci, jeho deti budu nadalej trpiet a tato diskusia, aj ked patri tebe ich nevylieci, pokial si nezoberu moje slova k srdcu...tot vsjo...

erikasadek
10. okt 2008

kocky ak mate nieco tak mi napiste do IP, je tu niekto kto si zmylil temu a vedie ju inam majte sa krasne, a deticky nech su zdravucke

veganko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankax
10. okt 2008

Takze to tu taky balim, doufam ze jsou vsichni s vysledkem spokojeni 🙄

veganko
10. okt 2008

Staci ked si precitas moje prispevky, viac nepotrebujes vediet, kravske mlieko nie je vhodne na vyzivu deti ani dospelych...to je vsetko...

macaeliska
10. okt 2008

veganko bavi ta to? Kazda respektuje tvoj sposob zivota a tak sa im neplet do diskusie. Skus si naozaj zalozit vlastnu temu. Budes prekvapeny, kolko ludi si ju prezrie a aj sa ti ozve. Kazdy je zodpovedny za seba a za to, co dava jest svojim detom. Ved aj tvoji rodicia ta krmili a ty si sa az casom rozhodol, ze budes veganom.

dididi30
10. okt 2008

veganko ja som neutralna, ja sa rada pobavim o vselicom

baby ved ho nechajte, cim viac do neho budete rypat tym viac bude pisat, nevsimaje si ho a on da pokoj, uvidite 😉 😀 a teraz ma ukamenuje veganko 😀 😅

dididi30
10. okt 2008

maca veru pravda, urcite ho rodica nadajali mliekom 😉
ale on je pravda o tom mlieku, neije vobec zdrave a cim ho viac kombinujes tym viac straca svoj ucinok ak nejaky ma, ved preco su potom nase deti alergicke na mieko? za par rokov bude mlieko patrit medzi zname alergeny 😨

s.arik
10. okt 2008

nevšimla jsem si v žádném příspěvku, že by byl veganko vulgární, napadal ostatní, nebo byl mimo téma.
obdivuju jeho energii, že ho baví vám tu stále dokola argumentovat...na to nemám čas ani chuť. ale jeden dva příspěvky tu hodím, abyste si nemysleli, že je to osamělý šílenec 😵 není 😎

kravské mléko není vůbec pro lidi vhodné, pokud je na ně dítě alergické, můžete si gratulovat, že má od doktora lejstro "povolení nejíst co je pro mne nevhodné" 😅

lidé, kteří se živí syrovými potravinami, nemají vůbec alergie ani exémy....vitariánstvím se už prokazatelně vyléčilo mnoho astmatiků, alergiků, rakovin a podobně. kdo odmítá přijmout fakta, bude nemocný i nadále.

pokud má vaše dítě exémy a podobně, může za to UM nebo strava matky při kojení.

končím, mějte se krásně 🙂

hellosona
10. okt 2008

veganko... neda mi nezareagovat... tato tema bola vytvorena preto, ze nase deti su alergicke na BKM. myslim, ze kazda z nas naozaj vie, ze kravske mlieko nie je take zdrave... avsak su naozaj maminy, ktore z roznyx dovodov dojcit nemozu. myslim si, ze vdaka Bohu je to tak zariadene, ze mame aj zvieratka, ktore v takyxto pripadox dokazu "pomoct" a poskytnut mlieko pre ludi... priklanam sa k nazoru, ze dospely clovek mlieko nepotrebuje, ale dietatko ano... a ake riesenie navrhujes, ked zena nemoze dojcit? ved uz aj v starej baji Remus a Romulus odkojila vlcica tieto deti a zaxranila im tak zivot.
myslim, ze naozaj este netreba kricat HOP, pokial clovek nepreskoci... na tuto temu by si nam mozno mohol porozpravat o 30-40 rokov, ked budes stary a tvoje dieta dospele, aki ste stastni a zdravi... pretoze mnohe oxorenia, ktore existuju nie su len stravou... strava je len jednou skladackou z celyx puzzle...

hellosona
10. okt 2008

sarik: a co by si davala svojmu dietatku, keby si nemala ten dar dojcenia?

radka.m.
10. okt 2008

tak ted jsem se teda fakt upřímně zasmála,že stravováním se vyléčilo mnoho rakovin-ha,ha,ha-po celém světě se hledají léky na rakovinu a ono stačí jíst syrovou stravu-kéž by to byla pravda!

hellosona
10. okt 2008

a najlepsie na tom je, ze ked sa nejaky clovek dozije viac ako 100 rokov, tak na otazku : "Aky ma recept na dlhy zivot?" vacsina z nix odpovie, ze den zacinali poldecakom slivovice, hltali klobasky a ine dobroty a semtam si aj zafajcili... a cely zivot neboli u doktora 😲

veganko
11. okt 2008

hellosona: Nemyslim si, ze vdaka Bohu je zariadene, aby sme kradli kravam mlieko, tuto zlodejinu si vymyslel clovek. Skus sa vzit do situacie, ze tebe by najprv ukradli dieta, potom by ti strojom na dojenie kradli mlieko z prsnikov pre inych obyvatelov tejto planety. Boh dal kazdej matke cicavca mliecne zlazy, aby mohla kojit svoje deti, ak by zena nemala prsia, tak asi by sme neboli cicavci, cize by sme ani nemuseli pit mlieko vobec ani od inych zivocichov...V jednej starej greckej baji Ikaros a Daidalos mali kridla a chceli preletiet cez ocean, asi vies ako to skoncilo, ak by to bolo mozne, ze by sme mohli takto lietat, tak naco dnes by sme vlastne potrebovali lietadla alebo aj auta? Mohli by sa dopravovat takto a zadara... Cize tolko k tej bajke...Co sa tyka ochoreni, tak cca 95% ochoreni je spatnou stravou, dalej podavanim tzv. liekov a ockovanim deti, ktore navzdori tomu, ze by mali chranit pred tymito ochoreniami, mnohe deti na tuto chorobu po ockovani ochoreju, stanu sa autisticke, zhorsi sa im imunita alebo co je najhorsie aj zomru. Chvalabohu to nie je na Slovensku povinne.
Dar dojcenia? To je nieco pre vyvolenych? To som ani netusil. Spatna strava po celych generaciach, nam privnasa mnohe ochorenia, postihnute deti a aj problemy s dojcenim, preto treba zmenit stravovacie navyky a telo sa dokaze opravit samo...

veganko
11. okt 2008

radka.m.: aspon ze si uprimna 🙂 naco hladat liek na nieco, na co liek neexistuje? Vies co je rakovina? Je to uplne zrutenie imunity, nakolko uz telo nedokaze odolavat tomu, co s nim jeho majitel robi, moze byt aj s nadmerneho oziarenia, fajcenia, hltania klobas, nadmerneho pitia alcoholu atd. To fakt existuje, liecenie surovou stravou alebo postom. To ze o tom nevies neznamena ze to neexistuje, ale svedci o tom ze nemas taky rozhlad v tejto veci, ale vsetko sa da dobehnut, len treba chciet.

hellosona: Chcel by som vidiet tych ludi ktory sa roztraseny na voziku spovedaju o svojom zivote ze denne pili slivovicu a hltali klobase 🙂 Dnes su na liekoch, ktore ich udrziavaju pri zivote, lezia alebo sedia a uz ledva rozpravaju. To je fakt krasna staroba, radsej umriet skor.
NIeco pre neveriacich ako ty:
Dr. Norman W. Walker (1866 - 1984) byl jeden z nejvýznamnějších lékařů zabývajících se zdravím a výzkumem výživy v USA. Jeho knihy byly vzorem mnohým lékařům, vědcům a autorům.
Dr. Walker napsal poslední knihu ve svých 113 letech. Až do své smrti v roce 1984 byl nesmírně činný. Dožil se 118 let. I v tomto věku se věnoval domácím pracím a zahrádkařil. Jezdil na kole, přestože měl již více než 100 roků. Přežil své kritiky a posměváčky. Dnes jej řadíme mezi průkopníky přirozené životosprávy.
Více jak 70 let se snažil svými výzkumy ukázat, jak mohou žít lidé déle a zdravěji. On sám byl příkladem toho, jak se může dosáhnout kvetoucího zdraví správným myšlením, správnou výživou a správnou péčí o tělo.
Tisíce lidí se přesvědčilo o metodě Dr. Walkera vyléčit pomocí čerstvých zeleninových šťáv i "nevyléčitelné" nemoci. Ve světě je známý jako "The Juiceman" (juice = šťáva)

s.arik
11. okt 2008

jiný borec:
Robert Morse, lékař a biochemik, má od roku 1974 na Floridě vlastní kliniku, kde vyléčil už tisíce lidí z rakoviny, Crohnovy choroby, cukrovky, roztroušené sklerozy, alergií a jiných tzv. "nevyléčitelných nemocí".
Konkrétně u rakoviny má asi 80% úspěšnost s tím, že se lidem na přirozené stravě nádory nevracejí. Pětina lidí přijde příliš pozdě...

Upřímně, nevím jaké procento lidí s rakovinou vyléčí běžná medicína, ale myslím že úplné uzdravení bez recidiv a operací je vzácné.

Morse léčí jen 100% syrovou stravou a bylinami. (plus nějaké drobnosti z homeopatie, akupresury a podobně, ale nikdy nepoužívá chemické léky).

s.arik
11. okt 2008

jo, ještě upřímně odpovím na dotaz:

kdybych dítě nemohla kojit, dala bych mu UM. asi je to lepší než rýžový odvar od prvních dní ☹

ALE, kdo se zdravě stravuje, odmítne v těhotenství a u porod veškerou medikaci, ten mléko prostě má. kdo má dítě, má mléko. to platí určitě tak na 98% ... (mléko skutečně nemá jen málo žen, obvykle žena mléko má, ale tzv. slabé, načež se ráda chopí flašky a pak mléko "dojde")

pokud žena nekojí, zbabraly to nejčastěji léky nebo psychika, špatný přístup pracovníků porodnice, časné a dlouhé oddělení matky a novorozeněte, dokrmování glukozou a z lahve a podobně.

a u toho malého procenta žen, co mléko fakt nemají vlastní vinou, tam bych to řešila "kojnou" - v některých porodnicích funguje "sklad mraženého MM" a tak by mohly všechny děti dostávat jenom MM...třeba ve flašce.

zatím to je utopie, ale až uznáme NENAHRADITELNOST MM, nebudou tyto organizační zádrhele vůbec nezvládnutelné 😉

s.arik
11. okt 2008

zatím ovšem uznávám, že kdo fakt nemá mléko, musí jít do UM.

mimochodem, kdysi se děti dokrmovaly kozím mlékem, je pro člověka stravitelnější než kravské. odtud i "kozy" jako lidový výraz pro prsa. nechápu, proč se masově nechovají na výrobu UM kozy.
asi proto, že krávy dojí více a jako všude - finanční zájmy výrobce vždy zastiňují zdravotní zájmy spotřebitele 🙄 (viz zcela bezpečné očkování, léky, pemprsky, hračky a jiné věci, které nás pomalu zabíjí aniž by si většina lidí všimla, že něco není košer 😝 )