Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
31. okt 2011

@tinki ahoj, tak je možné, že jí chybí bílkoviny (resp. má velkou potřebu bílkovin), vejce má komplexní sadu aminokyselin ve svých bílkovinách, takže jeho využití pro tvorbu bílkovin vlastního těla je skvělé, navíc doplněné o potřebné množství cholesterolu, který je třeba pro správné budování buněk v období intenzivního růstu. Takže já bych jí to dopřála, nevěřím, že to tak bude mít dlouhodobě. Navíc v tomto věku už není senzibilizace potravinami tolik pravděpodobná. Osobně, pokud by šlo o moje dítě, snažila bych se více nabízet i kvalitní maso (krůtí, králík), které má také komplexní sadu aminokyselin, například šunka z receptu v mém fotoblogu je chuťově fenomenální (a bude jistě i z drůbežího masa) a bez éček a mohla by zachutnat 😉 Nebo třeba masové pomazánky se zeleninou atd. Ono ideální je, pokud potravinový alergik/atopik nekonzumuje rizikové potraviny každý den, ale jak jsem psala, věřím, že toto období nebude mít pořád 🙂

tinki
31. okt 2011

@luthien.k Tak ja skúsim aj niečo z tých receptov.. 😉 ..My doma jeme len hydinové mäso..a zrejme jej asi niečo chýba..

luthien.k
31. okt 2011

@tinki , myslím, že sem tam klidně můžeš dát i kvalitní červené maso, výborné je jehněčí nebo i libové vepřové, ono zase má víc železa atd.,klidně i játra bych se nebála, sem tam 😉

bekulkamama
31. okt 2011

@tinki a neprdí z toho? 😀 😝 malej byl závislej na jogurtech a tvarohách než mu přišli na alergii, hodnoty má v pořádku a žádnou složku tělo prý nevyžadovalo, jsem z toho byla jelen, řekla bych že mu něco chybělo :-/

tinki
31. okt 2011

@bekulkamama nie, neprdí.. 🙂 Moja zasa, kým jej prišli na alergiu, tak chodila po chladničkách vyjedať syrečky - trojuholníky. Ale vtedy jej bolo aj zistené, že má málo vitamínu D, takže sa jej aj zle reabsorboval vápnik. Takže asi preto. Typujem, že mala asi "zanesené črevá".

luthien.k
31. okt 2011

@tinki děláš mi chutě, jsem na bezmléčné dietě kvůli mladšímu synovi a jak čtu o těch syrečkách (alias olomouckých tvarůžcích), tak mi normálně tečou potoky slin 😀 😝 😀

bekulkamama
31. okt 2011

@luthien.k zdravím z Olomouce 😝, mám je v ledničce 😀

michamicha
2. nov 2011

@luthien.k Káťo, co si myslíš o sirupech na podporu imunity? např. tenhle? http://www.lekarna.cz/imunoglukan-p4h-r-sirup-2...

luthien.k
2. nov 2011

@michamicha, v zásadě nejsem proti, ale určitě raději po poradě s lékařem, ony tyto doplňky stravy jsou obvykle až od tří let věku. Jinak hezky působení Imunoglukanu vysvětluje @kam.zyk (což já bych neuměla), dovolím si zkopírovat:
Účinek imunoglukanu stojí na ovlivnění aktivity leukocytů lokalizovaných v oblasti Peyerských plátů v tenkém střevě - zde stimuluje tvorbu specifických cytokinů, povzbuzuje diferenciaci lymfocytů Th1 a Th2. V souvislosti s aktivačním působením na leukocyty bylo popsáno i zvýšení GM-CSF (granulocyte-macrophage – colony-stimulating factor – působek stimulující specifické kmenové buňky kostní dřeně). Stropový účinek se pohybuje v dávkách 1–3 mg/kg a jeho účinek lze potencovat přidáním vitaminu C. Imunoglukan tedy ovlivňuje určitým způsobem fungování imun.systému, ve výsledku to má pozitivní vliv na obranyschopnost organismu (posílí se určité složky imunity)

michamicha
2. nov 2011

@luthien.k mě právě dneska psala ségra, že prý je schválený i od jednoho roku, ale po poradě s lékařem, tak já se na to doktorky zeptám 🙂 Vojta už má totiž opět rýmu a kašel, byl dobrej jen 2 dny a je to tu znova 😠

anehap
8. nov 2011

ahojk holky, prosím vás zkušené maminky o radu - ty, co máte(vaše děti) alergii na BKM. Máme na ni u malé (16měs.)také podezření díky vytrvalému suchému kašli a zahlenění,navíc se o víkendu dost osypala, proto jsme vysadili všechny mléčné výrobky - mám jen problém, čím to nahradit. Reisdrink už dávám místo UM a dělám z něj kaše i večer, malé to chutná,jen přemýšlím, čím nahradit např. odpolední svačinky .- dostávala jogurt, ten opravdu miluje a nebo pečivo např. s máslem nebo lučinou, to taky má ráda. A teď nevím, co místo toho. Poradíte mi prosím? Jaké jsou alternativy nebo co dáváte vy?Na dopolední svačinku dostává většinou ovocné přesnídávky. Děkuji vám všem za rady 🙂

anehap
8. nov 2011

aha, teď jsem tu našla téma, kde jsou recepty a jiný rady, čím lze mléčné výrobky nahradit, tak mrknu tam 😉

bekulkamama
13. nov 2011

@anehap hod odkaz taky kouknu, u nás to bxlo taky těžké ale postupně se naučil sojové jogurty a přešel víc na ovoce a přesnídávky, ale je to těžký... chybí mi mléčné v hodně věcech 😖

anehap
13. nov 2011

@bekulkamama taky je to pro nás těžký, přesnídávky u nás jedou ve velkým, připadá mi, že je malá hlavně na ovoci. Prý je soju taky lepší vynechat, když je alergie na BKM, nedělá vám problémy? Rýžové jogurty malá odmítá, už jsem zkusila tři druhy, takže jsem taky v koncích.......

bekulkamama
13. nov 2011

@anehap my měli první měsíc soju vynechat a pak mi to dovolily tak sem se těšila z toho ale malý to z niřeho nic přestal zas jíst takže leda alpro soya pudink sem tam jinak nic ☹ zkoušíme ted vařit z rýžového mléka ale mě nic nejí ☹ a vyfásly jsme mlíčko neocate které je hnus... sní mi tzo leda v buchtě když peču tak to tam dám, tam se ztratí jeho hořkost asle já mám pocit že zas jíme jen pořád křupky a sušenky a piškoty a bléé se mu to zprotiví a pak zas budu hledat co dál ☹ rady jsou fajn ale chce to zkoušet a zkoušet, já se snažím mu dávat i večeři teplou... ráno křupky cereální kde mléko není..

anehap
13. nov 2011

@bekulkamama máme to podobný, malá taky není nic moc jedlík, naštěstí pije aspoň to rýžové mléko, to jí kupodivu chutná víc jako klasické UM co měla předtím a večer jí z něho dělám kaše, tak jí taky šmakuje. ALe milluje jogruty, tak jsem místo něj zkoušela ty rýžový dezerty, poprvé ho snědla - ne teda nadšeně, ale snědla - a podruhé už se jen otřepala a nedostala jsem do ní ani lžičku 😝 Jo a piškoty a křupky u nás taky jedou, ale taky mám pocit, že už je toho přejedená. A kdy vám alergii zjistili? Byli jste i na krevních testech?My máme teprve teď 14 dnů bezmléčnou dietu(včetně soji) a pak uvidíme co dál 😕 zkusíme zavádět, jestli se podezření potvrdí...

bekulkamama
17. nov 2011

@anehap nám lezly brzo zuby a každej pořád že průjmy máme od zubů jenže v ročku a půl jsem se naštvala že to není normální a žekla dr. že chci malého testovat, takže byl na krvi, zjistili mi alergii na laktozu, dostali jsme doporučenku na gastro do nemocnice a tam nasadili mlíčko neocate, hnus, no a máme podezření na alergii kravské bílkoviny ještě nepotvrzená a na celiakii, genetika ukázala ze dvou aspektů jeden pozitivní a druhý ne takže budoucnost ukáže zda se to zorjede nebo ne, neteř ji má takže riziko tu je ☹ jinak vše snad oki, jsme na dietce 2 měsíce asi, malej má cca 22 m. a protože jsme na normální mléčné stravě byli dlouho tak prý léčba bude minimálně rok až tři dle testů... pak se to snad vzpamatuje a bude vše oki

bekulkamama
17. nov 2011

@anehap ani nám to neleze, max jednou a pak už to nejí, neřeším, zkouším a když nejde tak nejde... vápníkově a jinak ani prý zatím nestrádá a oni si to prý pohlídají takže hkedám jiné varianty třeba malej si celekm oblíbil kapiovou pomázánku ze soji ze zdravého centram chutná jak tvarohová mnam

badzova
22. nov 2011

dievcata potrebujem suren pomoc !!! ..mala dcerka 2 rocna ma BKM aj intoleranciu laktozy a zase mame velky problem s kakanim..nekaka 5 dnoi dali sme jej glycerinovy cipok, potom sa vykakala a potom zase 5 dni nekakala tak zase cipok a teraz uz su to zase 3 dni....uz neviem co robit...
3 tyzdne pije nutrilon digestive...moze to byt z toho?? dakujem za radu

tinki
22. nov 2011

@badzova ahoj, je to možné, že je to z toho nutrilonu. Skús jej kúpiť detskú výživu so slivkami. Tá je veľmi dobrá proti zapekaniu. Myslím, že Hipp. Mali ju v Tescu aj v DM-ku.

badzova
22. nov 2011

@tinki dakujem...tak dnes teda riadne nalozila, doobeda mala hrusku a 10 ml duphalacu /ale to ma kazdy den/..tak neviem ze preco raz kaka raz nie..a slivky u nas voobec nezaberaju 😒
ale vysaila som od dnes mlieko tak uvidim...a dakujem 🙂

bekulkamama
24. nov 2011

@badzova změna jídelníčku se může projevit na vyprazdňování, zkus něco přírodního, švestky meruňky, kompoty z nich, sušené, nebo třeba lněné semínko je dobré, tasky třeba je fajn heřmánkový čaj, ten je lehce projímavý, ale maluško, to by mohlo pomoct 🙂

alenata
1. dec 2011

Ahojte. Potrebovala by som poradiť....mám syna s alergiou na BKM aj intoleranciou laktózy. Má význam do jogurtu kvapkať Laktazan? Ak áno, tak koľko kvapiek a ako dlho by to malo pôsobiť? Bez jogurtu nemôžeme byť 🙂 Na sójové mlieko sa už trochu naučil a syr do neho nedostanem...tak aspoň dačo
🙂 Ďakujem

luthien.k
2. dec 2011

@alenata jestli má alergii na BKM, nesmí ani jogurt...

lucia81
2. dec 2011

@alenata ahoj, skús ryžový jogurt KIKA, predávajú v Kauflande a v Terne, stojí on 0,40 - 0,49 E.

alenata
3. dec 2011

@lucia81 Ďakujem,...vyskúšame 😉
@luthien.k Ďakujem za radu 🙂

luthien.k
3. dec 2011

@alenata pověz mi ještě, jak jste na to přišli, jak mu to diagnostikovali, jaké má potíže...?

alenata
4. dec 2011

@luthien.k Ahoj. Syn má teraz 5,5roka, keď sme začali chodiť na alergo...mal necelé 3 roky.Má problémy s dýchaním cez nos...zažívacie tažkosti nie sú až také výrazné.Niekedy sa sťažoval, že ho bolí bruško, ale stolicu mal vždy bez problémov...a pozorovala som dlhšie nechuť do jedla.Zaujímavé je, že prvé dva roky vôbec nebol chorý...ani žiadne koliky...jednoducho pohodové dieťa 🙂 Teraz v lete mal veľké problémy s dýchaním...tak mu na alergo urobili komplexný rozbor krvi...a zistili alergiu na BKM a laktózu....mimo iného vysokú alergiu na trávy. Odvtedy, ako sme vysadili mlieko...pozorujem, že papá lepšie /aj keď ťažko sa ho vzdáva....jeho obľúbená potravina 🙂 /

luthien.k
4. dec 2011

@alenata , aha, díky za dovysvětlení, tak to věřím, že mu dieta bez BKM pomůže - s dýcháním i nechutenstvím, i když čím je dítě starší, tím je její dodržování těžší, BKM je všude možně, v sušenkách, ve sladkém pečivu, v uzeninách je také často, při alergii na BKM se nesmí ani hovězí a ani sója, ovčí nebo kozí mléko a výrobky z něj (riziko zkřížené reakce).

marketakra
6. dec 2011

@luthien.k psala jsem Ti před chvílí mail, doufám, že dorazí v pořádku a že není moc zmatený. Těhotenská demence dělá své :D