Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

moncicip
23. júl 2012

@helulicek My od janurara tusim pouzivame Infants Dophilus a sme spokojni maximalne. Skusali sme vsetko mozne a az toto nam fakt pomohlo.

helulicek
23. júl 2012

@moncicip ty máme právě teď 😉 Beru je asi od února, tak jsem si říkala, že by mohla být změna.... 🙂

moncicip
23. júl 2012

@helulicek Ja uz radsej nemenim lebo sa bojim co by to zas spravilo s malym, som rada ze sa mu zlepsil exem a ze aj kaknie je v pporiadku abez problemov.

luthien.k
23. júl 2012

@moncicip
@helulicek
Ano, to jsou moc dobrá probiotika. Řiďte se tím, aby měly co nejvíce kmenů a pro děti do roku je dobré mít terapeutickou dávku alespoň 1 - 2 miliardy bakterií, od 1 - 2 let 2 - 4 mld, 2 - 4 roky 4 - 8 mld. Čili určitě bych přizpůsobovala dávkování věku. Pokud se nedávají žádná probiotika, je třeba najet na tu dávku postupně. Vycházím z informací dr. Cambell z knihy Syndrom trávenia a psychológie. Tyto dávky jsou minimálně na půl roku a pak se může snížit, zhruba na polovinu. Co jsem tak pátrala, tak velké zastoupení kmenů i počet bakterií mají na našem trhu probiotika právě z řady Dophilus.

jonas17
23. júl 2012

@luthien.k nevieš sa mi vyjadriť k probiotikám king ray probio balance? majú 9 kmenov...dala nám ich nefrologička a dnes gastrologička povedala, že radšej máme brať biogaju...tak ju už fakt neviem...majú 2,5 mld.prob. v 1 g. a berieme 400mg denne, malá má necelých 2 a pol roka...

luthien.k
23. júl 2012

@jonas17 pro tento věku já považuju BioGaia za slabé, brala bych ty od nefroložky, zvláštní, že má gastroenteroložka takový názor...

jonas17
23. júl 2012

@luthien.k ved toto...kedže sme mali enterococusa, tak tieto brobiotiká ho obsahujú, ale gastroška ma zarazila tou biogajou, vraj je najlepšia, odporučila 5 kvapiek denne...

luthien.k
23. júl 2012

@jonas17 to je dávkování pro tříměsíční mimino, 2,5 leté dítě už má poněkud jiné nároky, toť můj názor...

jonas17
23. júl 2012

@luthien.k no, tak vidíš, preto mám pocit, že nám nezaberala, brali sme ju skoro polroka...

luthien.k
23. júl 2012

@jonas17 já BioGaia doporučuju tak do roku věku... Ono bylo prokázáno studiemi, že je tam pozitivní vliv toho kmenu lact. reuteri, ale právě na nejmenších dětech.

kaselka
23. júl 2012

@luthien.k dík za odpoveď. Píšem až teraz. Malá stále kašle, ale je to o 90% lepšie. Sme ale mali 3 t. to Ti teda poviem 😝 . Už som myslela, že budem spať aj po stojačky. Po 3 návštevách u lekárky + krčné sa to uzavrelo zatiaľ ako prejav alergie a berieme len Fenistil tak som zvedavá, kedy to prejde úplne. Ešte som rozmýšľala či to nemôže byť aj reflux. Malá ho ako bábätko mala a údajne ho často majú deti s ABKM. No lekárka zatiaľ vyšetrenie urobiť nechce....

eyael
24. júl 2012

@lu777 zkoušeli jsme probiotika Hylak (tekutý sirup) a Swiss baby (kapsle, pro malou jsem vysypávala do mlíčka). Efekt stejný, tj. blbý 😔 dávkování jsem dávala to nejmenší co psali, protože je to ještě prtě, menší už ani nejde 😒 O laktozové intoleranci to podle mě tedy nebude, když šlo o sirup bez laktory a prášek, laktozu většinou obsahuje ta kapsle, která se pak v bříšku rozpouští. Ale tu by zatím ani omylem nedokázala spolknout🙂

no ale včera jsme byly na gastru, byla to příjemná návštěva, jestli se to tedy vůbec o nějaké návštěvě doktora dá říct 😀 Pan doktor i sestřička velice milí, příjemní, mudr se vyptal jak se malé začaly potíže objevovat a co se dělo, prohlédl jí, zvážili jí... no závěr je na 99% ABKM, ale naštěstí v mírné formě.
Ptala jsem se ho na ty testy na alergii, co dělala pediatrička, říkal přesně co vy tady holky 😎 že se může jednat o reakci nonIgE, takže testy jsou u tak malých dětí neprůkazné. Jediná průkazná věc je eliminační dieta na mléko, kterou jedinou lze brát vážně. No a když máme po vysazení mléka pokoj, tak to tak máme dělat dál 😉 Na podzim cca v říjnu zkusíme HA mlíčko eliminačním testem, jestli už jí potíže ustoupily a tělíčko si zvyklo zpracovávat kravské mlíčko. Máme velkou pravděpodobnost vymizení obtíží kolem roku věku.
Ptala jsem se ho na tu soju jako náhražku mlíka, tak potvrdil, že raději na tuto omezenou dobu úplně vynechat, riziko zkřížené alergie je u nás hodně velké.
Ptala jsem se ho taky na ty probiotika, že nám je pediatrička pořád doporučuje dávat, ale že má pak malá strašný průjmy, hlenovitý atd jsem mu to popsala. Tak mi řekl se stoickým klidem, ať se na ně vy... 😵, že to nemá smysl dráždit 🙂 prostě, když je malé teď dobře, přibírá, neprůjmuje, nemá hlen ve stolici ani krev, tak ať se na nějaké experimenty vykašleme 😝
No a já mám brát denně, dokud budu kojit, vápník. A dostaly jsme doporučo aby nám psali AC mlíčko na recept.

luthien.k
24. júl 2012

@eyael parádní doktor. Kde jste byli?

eyael
24. júl 2012

@luthien.k Dětská klinika Ke Karlovu (u Apolináře), MUDr. CSc. Fruhauf (s přehlasovaným u 🙂 ) velmi milý a příjemný člověk, starší pán, asi kolem 60ti let.

luthien.k
24. júl 2012

@eyael myslela jsem si to. Lepší gastroenterolog než on totiž v ČR asi pro děti není 😉

eyael
24. júl 2012

@luthien.k tak to jsme měli štěstí, že jsme se dostali zrovna tam 😉

luthien.k
24. júl 2012

@eyael to v každém případě 🙂 No aspoň víš, že tu neradíme nesmysly, jen na těch probiotikách jsme se neshodli, mně nedošlo, že kojíš, takže to stejně je zásadní, abys brala probiotika Ty...

eyael
24. júl 2012

@luthien.k však právě proto jsem to sem napsala i pro ostatní, že je to tady skutečně relevantní diskuze a ne nějaká rádoby plkárna 😉 😅
vidíš, to mě nenapadlo, začnu probiotika brát já, a uvidím, jestli bude mít malá menší reakci nebo stejně bouřlivou. Mlíka už nemám tolik a navíc se to do něj tolik nevylučuje jako kdyby probiotika brala přímo. Mohla by si na ně líp zvyknout.

lu777
24. júl 2012

@eyael no tak držím palce ať z toho vyroste.... u nás to trvalo 16 měsíců 😉
jinak na testy nás poslali, B. bylo tehdy asi rok a čtvrt... a neprokázalo se nic, ale na laktozu reagovala silně....
byly jsme teda u stejného dr., ale já z něj nadšená vůbec nebyla, v podstatě nic mi neřekl, neporadil, na testy jsme šly zbytečně a trápili ji tam (sestry nepříjemné na tak malou holčičku) a celkově vystupování nic moc, přišly jsme, on koukal do počítače a říkal že tyhle děti moc neprospívají a bývají pozadu, já měla co dělat, abych se nesmála nahlas, protože na B. se ani nepodíval nejdřív a ta tam lítala jak šus, tváře růžové, baculatá a šplhala na kartotéku (pohybově je od roka výrazně napřed, většinou předežene i staršího bráchu).... pak dodal, že mívají později zuby - B. je měla brzo a celý chrup před 2. rokem 😅
pak mi řekl, že z toho nejspíš nevyroste...

no takže jsem si ji sama diagnostikovala (i když mi 2 pediatři řekli, že si myslí, že to je nesmysl), na gastro jsme čekali asi 3 měsíce a nic jsem se tam nedozvěděla.... no a vyrostla z toho, ťuk ťuk ťuk....
jinak jsem si jela podle svého, jak dietu a její složení, tak testování a jeho frekvenci (dělala jsem ho jen 2x za tu dobu, nechtěla jsem ji zbytečně dráždit... dr. mi doporučoval dělat mnohem častěji)

každopádně podstatné je, že víš na čem jste a že dieta jí pomáhá 🙂 🙂 😉

a když má ABKM, snáší hovězí maso? já o tom moc nevím, jen že kámošky dcerka ho nemohla.... ale ona toho nemohla víc, tak nevím jak to tam přesně je...

balis
24. júl 2012

Ahojte maminky prosim vas aj moj syncek ma alergiu na kravsku bielkovinu 😒
prosim vas obsahuje to aj ked je v zlozeni napisane jogurtova kultura ???jedna sa o soja jogurt ???dakujem

grenka
24. júl 2012

@balis ano,biele pecivo,jogurty,syry,vsetko co obsahuje mlieko...mne to povedala detska doktorka ze aj nas maly ma na toto alergiu ona brala malemu krv zatial sme na alergol neboli ideme az v septembri a tam uvidim ...ovsenymi vlockami zahustovat alebo solamylom...ja som zacala malemu toto davat http://www.koloidne.sk/-Koloidne-striebro-10ppm... bol stale chory zahlienoval sa mi a potom zapl priedusiek....este mu zistili stafylokosa v nose....cistime a davame pit...uz sme 2 mes ok 🙂

eyael
24. júl 2012

@lu777 my ještě maso nebaštíme, natož hovězí 🙂 většinou ale, když jde o zkříženou alergickou reakci, alergici reagují spíš na kuřecí maso, pokud vím...
ale máš vlastně pravdu, že u nás taky neřekl v podstatě nic co bychom za dobu eleminační diety nezjistily samy 😉 on to "jen" potvrdil.

jinak jsem zas byla překvapená ze složení potravin - chléb šumava balený (abych viděla napsané složení) obsahuje syrovátku! Rohlíky bílé (ty úplně nejobyčejnější) naopak mléko neobsahují, je to moc drahé ho do těsta dávat 🙂))

katyxq
25. júl 2012

@eyael Já zas potkala chleba Šumavu sice bez syrovátky, ale zase se sójovou moukou ☹.

@lu777 Maso malá jí zatím jen krůtí, jiné jsme nezkoušeli. Hovězí nesmí, na to reaguje i přes moje mlíko. Na kuřecí se chystám, až v klidu doma otestujem vejce, teď jsme na cestách. Ale vážně koketuju s myšlenkou zavést ryby, jsme zrovna v Maine, čerstvější ryby už moc jinde neseženu 😉.
@luthien.k Když budu zkoušet malé dávat rybu, tak můžu testovat každý den jinou - tresku, lososa, nebo mám dát pokaždý stejný druh?

lu777
25. júl 2012

@eyael s tím chlebem záleží na značce, některý syrovátku nemá... je potřeba číst všecko 😝

lu777
25. júl 2012

@katyxq jj, té kamarádky holčička taky reagovala na hovězí i soju i přes mateřské mléko
@balis s tím jogurtem nevím jak to myslíš... pokud má alergii na kravskou bílkovinu, tak nesmí nic s mlékem... nejlepší je pak asi nějaký rýžový dezert apod.... jinak jsou sojové náhražky ale to taky některé děti nesnesou, to se musí asi jedině zkusit jestli to může

balis
25. júl 2012

@lu777 Ahoj no to je sojovy jogurt,ale zlozenie vsetko okboby..atd.a napisana je aj jogurtova kultura a neviem co to je ???

usiko
25. júl 2012

@luthien.k dakujem ti velmi pekne za ospoved...aj ja aj moj muz sme alergici, aj ked nie silni, ale sme...ja som beypriynakova, on je priznakovy, takze to riziko tam bolo velke....dcera sa narodila sekciou a kedze sa neprisala ani za pomoci laktacnych sestier, tak ani kojena nebola..vzdali sme to ked vychudla tak, ze uz sme nemohli viac cakat...takze asi toto vsetko dokopy....nevadi, nie je to take strasne, bez mlieka sa zit da🙂

verbalinka
25. júl 2012

@balis ja byt tebou neresim jogurtovou kulturu (tipla bych, ze tim mysli probiotika) a sojove vyrobky nedavala. Je to plny estrogenu = deti drive dospivaji a kluci zzensti. A jeste hrozi, ze diky castemu podavani mohou ziskat celozivotni alergii na soju :-/

lu777
25. júl 2012

@balis já bych to nedala, do detailu to nevím tohle, asi tam nic od mlíka být nemusí, ale může... kdybych to fakt chtěla dát a nebyla si jistá, tak bych kontaktovala přímo výrobce.....
jinak ale soju bych moc nedávala, může na to být taky alergie a naprostý souhlas s tím co píše
@verbalinka 😉

já dávala rýžové dezerty a nebo pak z mandlového mléka... a mlíko jako takové jsem nahradila rýžovým nápojem nebo ovesným nápojem z DM drogerie.... soju jsem dávala, ale omezeně a nejdřív jsem to testla jestli to může... ale to už bylo malé skoro 2 roky, maličkému dítěti bych to asi nedávala vůbec, teď cpou soju do všeho a mně se to nezdá, tak jednostranně na to přecházet 😕

verbalinka
25. júl 2012

Jinak u nas po 10 dnech bez mleka zadna zmena stolice, takze od pondeli mam dietu i bez vajec a soji. Ale skoro ji neboli bricho 🙂 Akorat v po byla prvni hexa, nastesti jen zvysena teplota. Snad pristi tyden uz budou nejake vysledky. A se Sumavou jste me zklamaly, ja doufala, ze je bez. Takze uz si nedam ani topinky ☹ Ja tu dietu dost spatne snasim - jsem milovnik jidla, tudiz dost trpim. Z chlebu mi nejvic chutna Negril - ma seminka a cibulove nasladlou chut 🙂