• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

12. januára 2017 
@bekulkamama jde o tom, ze vapnik z prirozene potravy je lepe vstrebatelny, nez ten chemicky.... to ze skusenosti :wink: Nutrilite jsou prirodni vytazky. Jinak jeste mas plno jinych moznosti z potravy: uzasny je mak, sezam, brokolice.
Doktor ti nic lepsiho nemuze napsat, protoze nic lepsiho na recept neni... bude to jenom zmena vyrobce :wink: Je to o vsetrebavani ve strevech, dostatku vitaminu D atd.... Nevim kolik obsahuje 1 lzyicka vapniku, ale mel by mit cca 500mg/den.
Btw: maly nedostava Neocate, nebo Nutrilon AC? Tam je vapnik i vitaminy....
20. aug 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka Neocate, jenže mi nepije ani kapku od začátku bohužel, přišli mu na to v roce a půl a znal normální stravu a jiné chutě, nedostanu to do něj v žádné podobě :frowning2:
21. aug 2012 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mam velku chut na mliecnu polievku nakyslo. Da sa nieco take urobit napriklad aj z ryzoveho mlieka? Skusali ste to niekto?
22. aug 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didulka85 Já ne a zkoušet to ani nebudu, přecijen to rýžový mlíko chutná jinak a úplně to živě vidím, jak by to dopadlo stylem za stálého míchání vyléváme do výlevky :sweat_smile:.
Naštěstí už mě po skoro půlroce diety tyhle chutě přešly, ale řešila jsem je tak, že jsem si uvařila něco jiného - víc kořeněného, třeba indické karí.
22. aug 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pridávam sa k vám,moja 9 mesačná dcérka má alergiu na BMK,kazein a soju.Je dojčená,dokrmovaná Nutrilonom Alergy Care 2,od dnes prechádzame na Neocate.Berie fenistilové kvapky a probiotiká Infants Dophilus Plus.Chcem sa spýtať,je nejaký internetový obchodík,u nás v BIO predajni toho veľa nemajú.
22. aug 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katyxq no len ja som tehotna a na to mam hroznu chut. Skusala som pred par dnami jogurt a dopadlo to velmi zle. :unamused:
23. aug 2012 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama no tak to u nas bylo stejny, uz znala normalni stravu, ale kdyz uz nemohla temer nic a do toho dostala herpanginu, pila alespon ten Neocate.... tedy krom MM. :wink: A co tak ho pridavat do jidla? zkousela si?
vygoogli si obsah vapniku v potravinach, a zkus to pokryt z toho. Nic lepsiho neni.

@didulka85 haha, to mi neco pripomina :wink:, Tehu, dostala som chut na smotanu, tiez to dopadlo nedobre.
Ale ked Ti pomoze: robila som luskovu omacku na kyselo. Pouzila som mandlovu smotanu a okyselila cerstvou citronovou stavou. Nezgrclo sa to a bola to mnamka. :sunglasses:
25. aug 2012 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka jej to víš že jo, nejí z toho totál nic, jo jen někdy hrnek v buchtě na plech co dávám tam to nepozná chuťově ale to sní dva kousky z celého plechu :-/ nesní z toho fakt nic , je to tak hořky že to zkazí všechny jídla :-/
25. aug 2012 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mali niektore vase deti,co zacali bezmliecnu dietu zrazu horsiu krv? napr chudokrvnost? u nas sa to prave udialo.. asi nam chyba hlavne ten B vitamin,ktory je potrebny pri vstrebavani zeleza, ze? Lebo maso vela neje
25. aug 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. aug 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tercinka ahoj,neodpoviem na tvoju otazku,ale probiotika Infant dophilus jej davas zbytocne,su neucinne :unamused: ak chces nieco lepsie kup,kup od http://www.daflorn.com/sk/ , alebo nieco od http://www.lactoflor.sk/lactoflor/lactoflor-kapsuly/ -mozes jej tu kapsulu vysypat na lyzicku..

jednoduchy test na zistenie ucinnosti probiotik: probiotikum vysypat do pohara mlieka-najlepsie nie krabicoveho-vlazneho,a pri izbovej teplote,alebo este lepsie na teplejsom mieste,(v zime radiator) nechat posobit,ak mlieko neskysne do 24 hod a do 1,5 dna sa nespravi z neho husty jogurt,probiotikum je uplne neucinne=zbytocne vyhodene peniaze
27. aug 2012 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cora73 Ďakujem,pozrem sa na to,nám ich doporučila užívať alergologička,tak som si myslela,že sú dobré:(( Dovtedy som jej dávala Biogaiu,ale tiež účinok žiadny:((
28. aug 2012 o 07:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tercinka lekari nevedia,ze su neucinne,aj tie Biogaia su neucinne... :wink: ja uz na SK nekupujem probiotika,len v zahranici...akurat teraz ale u nas kupujem Lactflor,kvoli jednemu kmenu,ktory nie je mozne dodat z Ameriky v chladenom stave.. :frowning2:
28. aug 2012 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj maminky :slight_smile:
Tak jsme objednaný do Prahy na Karlák na testy, jestli je Natálka alergická na mléko... Byly jste s dětičkama taky na testech????? Jak to probíhá???
29. aug 2012 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cora73 Ten Lactflor kupuješ v lekárni a majú ho,či si si objednávala? A koľko asi stojí? Mňa tie Infants Dophilus plus stáli okolo 50 eur mesačne,dávala som najvyššiu možnú dávku na doporučenie alergologičky,tak mi tá jedna krabička/ stojí okolo 13 eur/ vyšla tak na týždeň.A kde v zahraničí kupuješ? Môj muž robí v Nemecku,dá sa aj tam? Ďakujem za odpoveď.
29. aug 2012 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziiiiik Nám zistili z krvi a ešte sme dávali aj stolicu na rozbor,tam dcérke zistili aj kvasinky :frowning2: :frowning2:
29. aug 2012 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tercinka ahoj,ja som kupila tento:

http://www.mojalekaren.sk/lactoflor-90cps/ ale omylom :angry: chcela som tieto zuvacie :

http://www.mojalekaren.sk/lactoflor-zuvacie-tbl-25/ ,ale nevadi,vysypavam mu ich na lyzicku...

neviem ako v Nemecku,ja kupujem z iHerb.com,tieto su najlepsie,su kyselinoodolne,tepelno odolne (entericka kapsula)

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Probiotic-30-Billion-CFU-s-60-Vcaps/19518 vecer pred spanim,s kuskom jablka

a teraz som objavila tie,co chcem na ustnu dutinu:

http://www.iherb.com/Life-Extension-Advanced-Oral-Hygiene-Mint-Lozenges-60-Veggie-Lozenges/42229

ak chces viac info,prip pomoc s objednanim,napis.. :wink: podla mna je to jedno,ci si to objednas z Sk,alebo z Nemecka,postovne z USA je 4 dolare... :wink: :wink: :wink:
29. aug 2012 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tercinka jaj,a co sa tyka davkovania,to su tlachy,probiotika mooooozes...A je jedno,ci dieta,alebo dospely..Dolezite je to jablko (lacne prebiotikum),lebo v nom sa tie probiotika rozmnozuju
29. aug 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama ahoj, moje kamarádka zubařka říká, že tělo si nikdy vápník nebere při nedostatku ze zubů, ale vždy z kostí, to jen na okraj... Jinak lžička calcium chloratum denně je 120 mg. Potřeba Ca pro tento věk je cca 600 mg za dobrých podmínek ke vstřebávání (dostatek vit. D a správný poměř zejména s horčíkem a fosforem, kterých nesmí být ve stravě moc, ale to nepředpokládám). Nemyslím tím, že máš dávat celou dávku v doplňku, to samozřejmě ne, ale bylo by zajímavé spočítat z ostatní stravy, jak na tom jste. No pokud nedáváš, dávala bych i vit. D, pokud nevadí ryby, tak nejlépe ve formě rybího oleje nebo alespoň Vigantol, pokud se nedostanete ven na sluníčku přes poledne (11 - 15 hod.) alespoň na 10 minut bez krému.
30. aug 2012 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cora73 a odkud máš prosímtě informace, že jsou Infants Dophilus a BioGaia neúčinné? @tercinka, dle mých zkušeností jsou Infants Dophilus naprosto OK, ještě lepší zkušenosti mám s Colon Dophilus.
30. aug 2012 o 07:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k Prečítaj si príspevky vyššie od cora 73.
30. aug 2012 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k A Biogaiu som dávala pár mesiacov,dcérka mala stále tráviace problémy,mala zápchy,Biogaia nepomohla,ten Infants Dophilus plus áno,no keď som si prečítala hore tie príspevky...tak neviem.
30. aug 2012 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tercinka aha, už to čtu... V každém případě, pokud Tvoje dcera měla trávicí potíže atd., tak za to podle mého názoru nemohla neúčinná probiotika, ale to, že měla alergii - nebo jste už ty problémové potraviny měly vysazené?
30. aug 2012 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ahojky, prosím tě... koukla jsem na ty probiotika Colon dophilus... když kojím mám koupit tyto nebo ty infant dophilus?? které jsou v tomto případě účinnější?? Dále se chci zeptat, když je syn přes den nyní kojen jen třikrát (ráno, v poledne a večer) není lepší mu dávat probiotika i do stravy??
Díky
30. aug 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek colon má více kmenů, větší počet bakterií, což je vždy výhodnější, protože paleta našich probio bakterií ve střevech je nesmírně široká a i studie ukazují, že lepší efekt mají multikmenové preparáty. Jinak bych mu začala dávat probiotika napřímo, až bude kojený opravdu jen symbolicky.
30. aug 2012 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. aug 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didulka85 ryzove mlieko je sladke,brrr,to by nebolo dobre,ale v bio obchodoch mavaju rozne nahrady smotany,u nas mame napr sojovu,spaldovu,ovsenu,mandlovu...mozno trosililinka octu a je to...

@luthien.k mam to od ludi,ktori to vyskusali tym testom,u nas predavane probiotika dopadli uplne najhorsie.. :unamused: najlepsie dopadli tie od Healthy origins,z tych bol jogurt,ze v nom lyzica stala...

@tercinka tvojej dcerke by pomohli aj traviace enzymy,u nas az tie konecne dokazali,ze maly prestal v noci plakavat od bolesti bruska...Su ucinne aj na stopove mnozstva mlieka a laktozy,ktore su vo vsetkom.. :angry: Bohuzial,u nas stale nedostupne,znova iHerb...Enzymy su vynikajuce aj v tom,ze nielenze pomahaju travit,ale aj cistia organizmus..Moj krpec bol teraz na kompletnom imunologickom vysetreni a dr nechapala,ze je prve dieta,ktoremu po takych chorobach,co prekonal sa neukazali ziadne nasledky..Tak nejak mi to vysvetlovala,ze mal mat nieco preukazane vo vysledkoch,ze bol chory,ale on nic,ze s tym sa este nestretla...
A zistila som,ze sa ti nepodari objednat iHerb v Nemecku,tam je to zakazane..
30. aug 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cora73 zajímavé s tím testem, budu to muset zkusit :slight_smile: Jinak ono je do značné míry při osidlování střeva mikroorganismy rozhodující to, zda se potravou přijímá i dost prebiotické vlákniny, moje kamarádka výživová poradkyně (není to žádná rychlokvaška z ročního kurzu, ale studovala potraviny a jejich vliv na zdraví 8 let, u nás a v Irsku) si myslí, že základem jsou právě prebiotika a pokud je pestrá a hodnotná strava, není probiotik ani potřeba... Čili ono je těch úhlů pohledu celá řada, jako ostatně u všeho, co se týká zdraví a výživy.
31. aug 2012 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ono je uz dost velky problem v dnesnej dobe pestra a vyvazena strava..Pôda je vycerpana,ludia su zaneseni zlou stravou,maju prekyseleny organizmus,tam uz treba extra dodavat zo vsetkeho... :unamused: Minimalne enzymy,probiotika,C-cko,atd...
31. aug 2012 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cora73 no a to je právě ten Tvůj pohled :wink:
31. aug 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok