Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

yidaky
22. máj 2013

@loralo Este ma napadlo, ze tie mlieka bezne kupit aj v DM drogerii...

loralo
22. máj 2013

@yidaky ano viem, nasla som ich v DM 🙂 no moj syncek nema zistenu alergiu, ale casto ho trapi brusko a poradili nam toto, len neviem, ci je vhodne pre tak male dieta. na soju su inak dost rozporuplne nazory, preto mam aj ja obavy, tak uvazujem aj nad ryzovym alpro. a to ovsene je vhodne pre 9mesacne?

luthien.k
22. máj 2013

@loralo sójové mléko zcela určitě nedoporučuji z řady důvodů. Raději bych jako doplněk zvolila mléko rýžové a ovesné (taktéž z DM), dají se vyrobit i mléka domácí: http://www.jimejinak.cz/2013/04/bezlepkove-obil... V případě, že moc ještě nedá příkrmům, tak UM pro alergiky - Nutrilon alergy Care, Nestlé althera...

eyael
22. máj 2013

@luthien.k jdu si pro radu, ohledně tibetské houby. http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/ Našla jsem na internetu, že lze tuto "houbu" dokrmovat rostlinným mlékem a tak lze vypěstovat rostlinný jogurt nebo tvaroh. Pokud to je pravda, mohla bych to použít pro dcerku jako alternativu ke klasickým mléčným výrobkům. Nikde jsem ale nenašla, co je tahle "houba" vlasntně zač, z čeho to je? Protože houba to tedy není, neroste v zemi nebo jako parazit třeba na stromech. Jestli jsou to mléčné - kefírové - hrudky, jde o klasický mléčný produkt a pro ABKM je to nepoužitelné. Už jsem se dotazovala pár lidí na netu, ale nikdo mi to nedokázal vysvětlit. Nemáte s tím nějakou zkušenost?

yidaky
22. máj 2013

@loralo Na obale nepisu ci je vhodne pre male deti. Ja by som v tom nevidela ziadny problem. Kedze je to len z vody, ovsa, ci spaldy....inak obsahuje aj lepok. Neviem ci uz syncek papa aj pecivo. A este ma napada, ze ako nahrada materskeho mlieka asi nie. To skor potom nejake UM pre alergikov. A potom aj jogurty a pudingy su ryzove, mandlove a tak. Inaj moju dcerku skoro kazdy den bolievalo brusko, az kym nezistili alergiu na BKM 😖. No ona ma uz 6 r, tak nebol problem specifikovat bolest.

yidaky
22. máj 2013

@eyael ja som min ule nasla toto, ale este som to necitala...
http://www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/v...

loralo
22. máj 2013

totizto, on uz pekne papa prikrmy, zeleninu, ovocie, masko... ale je na nutrilone a to mu nerobi dobre. preto nam poradili vymenit nutrilon za alpro.

luthien.k
22. máj 2013

@loralo souběh alergie na BKM a sóju je natolik častý, že už jen z toho důvodu sójové mléko nedoporučuji, senzibilizace může nastat časem. Jako ideální variantu vidím domácí mléko i s luštěninami kvůli bílkovinám, samotná rostlinná mléka (vyjma ořechových a sójového) jsou na bílkoviny chudá a příliš bohatá na sacharidy.

@eyael s tibetskou houbou zatím žádné zkušenosti nemám, zeptám se kamarádky nutriční terapeutky, jestli neví víc, ale co jsem zatím (z anlických zdrojů) našla, tak se sice dává i do normálního mléka, ale sama o sobě mléčným produktem zřejmě nebude. Ale nemám to zatím ověřené.

loralo
22. máj 2013

@luthien.k on ale nema alergiu. bol na pristroji, celkovom scane a alergiu vobec neukazalo.

luthien.k
22. máj 2013

@loralo nějak to celé moc nechápu. Nechceš mu dávat mléčné proč? Nahradit mléčné při podezření na alergii sójovým je prostě chyba. Jiný test, než eliminační dieta, alergii spolehlivě ukázat neumí, ani žádný přístroj, ani z krve ani kožní prick testy, jediná spolehlivá metoda, jak zjistit alergii na jakoukoli potravinu, je vyloučení z jídelníčku minimálně na 14 dní a poté znovuzavedení a sledování reakce.

loralo
22. máj 2013

@luthien.k tak na objasnenie 🙂 ja viem, ze som v teme alergie, ale sem som zavitala len kvoli tej konkretnej otazke, ci tu niekto dava detickam alpro. totiz ratam s tou moznostou ze alergiu nema, ale doktor na biorezonancii nam poradil nahradit nutrilon konkretne tymto alpro, kedze podla neho nutrilon nie je nic moc a maly ma s nim tiez prolem, boli ho z neho brusko

luthien.k
22. máj 2013

@loralo aha, biorezonance... Jsem velmi skeptická, vycházejí nesmysly, například že vadí vejce, ale piškoty (které termostabilní alergen vejce - tj. alergenicita se nemění tepelnou úpravou) obsahujínevadí apod. Nevěřím tomu ani za mák a člověku, který 9 m dítěti doporučí sójové mléko z krabice, bych se já osobně obloukem vyhnula 😅 Proč ne sóju jsem už kdysi stručně shrnula tady: https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien...

111safary
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eyael
22. máj 2013

@luthien.k ok, to budeš moc hodná, nějak se nemůžu dopátrat co to vlasně je 😉 všude popisují jen účinky a použití...

jonas17
22. máj 2013

@luthien.k trošku od veci, berieme probiotiká rok a pol a zdá sa, že problémy s kakaním prestali. chcem vysadiť, ale rozmýšľam, či by som predsa nejakú udržiavaciu dávku nemala nechať...čo si myslíš?

luthien.k
23. máj 2013

@jonas17 já jsem pro udržovací dávku 🙂

martinka05
23. máj 2013

@yidaky ahoj píšeš, že tvoju dcérku každý deň bolelo bruško a má alergiu na BKM, zaujímalo by ma aká bolesť to bola, lebo moja dcéra tiež hovorí, že ju bolí bruško a tiež nám zistili, že má alergiu na BKM, ale ani po pol roku držania striktnej diéty sa jej nepolepšilo a tak sme opäť na normálnej strave.

yidaky
23. máj 2013

@martinka05 V podstate skoro kazdy den sa stazovala na bolesti bruska. Nevedela tu bolest nejako specifikovat. Sem tam ju aj prehnalo. Inak ona ma aj opakujce sa problemy s exemom. Kedze som vobec netusila, ze ma ABKM, tak kazdy den zjedla aj 2 jogurty, v skolke im tiez vela varia s mliekom 😒 . A takto sme ju chuda trapili. Inak aj ona uz ma dietu. Exem sa jej zlepsil. No teraz sa opat zhorsil, aj asi pred 2-ma dnami ju opat bolelo brucho. Absolutne netusim na co zareagovala. Stravuje sa v skolke a tam to neustrazim...inak berie aj probiotika. A tiez mam pocit, ze zatial jej ta dieta az tak nepomaha. No bude to asi aj tym, ze nie je uplne striktna. My sme zatial len na zaciatku, ucime sa.

martinka05
24. máj 2013

@yidaky my práveže okrem bolesti brucha nemáme žiadne iné príznaky, len občas zápchu, a je veľmi chudá má len 19 kg a 7,5 roka, nikdy ju nepreháňa a ani nezvracia. Výsledky má teraz dobre na gastro nič nezistili. Ja jej doma nedávam piť mlieko ani mliečne výrobky neje a takisto varím bez mlieka. Sem tam si dá kúsok syra, sladkosti jej už dávam, lebo predtým nejedla nič čo by obsahovalo mlieko aj tzv. skryté mlieko. V škole sa stravuje v školskej jedálni, ale každý deň jej ráno prečítam čo bude na obed a poviem jej čo môže a čo nie. Napr. ak majú mliečnu polievku tak ju neje a takisto ak majú napr. pohár mlieka k palacinkám tak ho nevypije, ale palacinky si dá. Ale boli sme na diéte aj keď chodila do škôlky a tam sa dalo dohodnúť, aby jej varili bez mlieka aj keď je pravda, že chodila do súkromnej MŠ. Držím palce, aby ste to zvládli 🙂

luthien.k
24. máj 2013

@martinka05 zkusila bych si přečíst knihu Syndrom trávenia a psychológie, možná je problém "jen" v nesprávné střevní flóře a někdy na to jen brát probiotika nestačí, ale je třeba to podpořit GAPS dietou...

yidaky
24. máj 2013

@martinka05 No ved to, ze u nas je to bolest brucha a opakujuci sa exem. Inak ma napadlo, ze napr. ona ked si dala zmrzlinu, este ju ani nedolizala a uz ju skriabalo v hrdle...V skolke je to tiez tak, ze sa snazia jej vylucit mlieko. Boli natolko ustretovi. Len ona ma este vajicko a potom je to aj pre kucharky tazke. Takze nema uplne striktnu dietu. Inak ma napadlo, ze kamoskin syn bol strasne drobny a chudy. A v 3r. mu zistili celiakiu. No predpokladam, ze uz by vam to boli zistili, keby bol v tom problem.

martinka05
24. máj 2013

@luthien.k ešte mám jednu otázku, napísala to Natasha Campbel-McBridge?

martinka05
24. máj 2013

@yidaky robili jej testy z krvi na celiakiu negatívne a aj genetické testy na celiakiu a CF a tiež negatívne, takisto cukrovka a štítna zľaza - všetko negatívne. U nás to zhodnotili tak, že môže ísť aj o psychický problém a 4.6 ideme prvýkrát k psychológovi.

yidaky
24. máj 2013

@martinka05 No drzim palce, nech sa to vyriesi 🙂 . Inak, ako pisala luthien.k vyssie...aj nam imunoalergolog poradil, ze ma dcerka brat probiotika. Vypisal nam viacero typov, ked vyberie jedno balenie, pokracovat inym typom, aspon 3 mesiace. Davam aj mladsej /ta mala stale problem s kakanim, stale len mlieko mi pila a odmietala normalnu stravu - ma 2,5r/. Mozem povedat, ze obom sa zvysil apetit a mladsia zacala aj jest a aj sa jej upravilo to kakanie. Tak mozno aj to by bola cesta, ak ste teda uz neskusali.

luthien.k
24. máj 2013

@martinka05 ano, to je autorka té knihy.

martinka05
24. máj 2013

@yidaky práveže mi sme brali probiotiká (rôzne druhy) dva a pol roka v kuse a nebol žiadny rozdiel, teraz už viac ako rok neberie a zdá sa mi, že stolica sa jej upravila - už nemáva zápchy tak často

yidaky
24. máj 2013

@martinka05 No drzim palce...uz ma nic nenapada... 😒

petko8888
27. máj 2013

mamicky,mam jednu otazocku,mame 15 mesacne dvojky a zistili nam alergiu na KM u jedneho syna,zajtra ideme s vysledkami pediatricke,ale ja sa chcem opytat ci to bude uz navzdy ta alergia lalebo je sanca ze to po case zmyzne? mlieko sme davali nutrilon,teraz nam asi pradpisu dake alergicke,poistovna daco preplaca??? dakujem

luthien.k
27. máj 2013

@petko8888 ano, alergie u většiny dětí vymizí do věku školní docházky (záleží taky na tom, na jaký typ mléčné bílkoviny je alergie, na syrovátkové bílkoviny vyhasíná ochotněji, než na kasein), se situací na Slovensku s proplácením od pojišťovny nejsem obeznámená, ale jistě tu maminky poradí. Jaké mají dětičky příznaky?

petko8888
27. máj 2013

deti sa vyhadzali po celom tele.boli tyzden na pozorovani v nemocnici a dnes nam zavolali vysledky,zajtra ideme prene a s nimi nasej pediatricke potom budeme mudrejsi