Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

salome123
5. feb 2014

ahojte baby, chcem sa vas opytat jednu vec... mam dceru s atop.ekzemom avsak nevieme zistit pricinu. v testoch na alergiu na mlieko a na intol.laktozy nic "nevyskocilo", avsak stale kus podozrievam aj to mlieko a mliecne vyrobky. je tu niekto taky, kto netoleruje mlieko aj napriek negativnym vysledkom od alergologa? dcera nema ziadne traviace problemy, len ten pretrvavajuci ekzem a hrozne skrabanie. (dcera ma potvrdene aj ine alergie a preto vyradenie mlieka z jedalnicka by nam narobilo dost problemov, to je info pre mamicky, ktore by mi radili vylucit mlieko z jedalnicka)

kaja73
5. feb 2014

@salome123 my sme mali vsetko negativne a maly predsa mal alergiu na mlieko-zabral mu az Neocate-ani len alegy care nezabral.
Alergolog vtedy definitvine vylucil mlieko ako alergen,nabehli sme na klasicke UM a ekzem vybuchol totalne. Az tu kam.zyk ma upozornila, ze je aj non IgE alergia,ktora sa neprejavi v krvi...
Presli sme na Neocate a do tyzdna bol maly takmer na 100% cisty.
mali sme statsie, ze maly vtedy este nepapal takmer ziadne prikrmi-takze sa to dalo ozaj na 100% ustriehnut.
Alergolog v mojom pohlade zlyhal-neupozornil ma ze moze byt aj takíto druh alergie a ani ze existuje takito druh mlieka....ten neocate. 😖
Prikrmi sme zaradovali potm slimacim tempom..ale stalo to za to.
Dnes ma maly 4 roky a moze jest v podstate vsetko-aj mliecne vyrobky-telo sa z alergie vdaka prisnej diete vyliecilo.

salome123
5. feb 2014

@kaja73 dakujem za info. chcela som sa opytat, ze tym ze ste nemali od alergologa potvrdenu alergiu tak vam to neocate poistovna preplatila? alebo ako si postupovala?

kaja73
5. feb 2014

@salome123 Bolo to tazke....alegolog nam to odmietol predpisat-ani na skusku nam to nedal.
tak sme si to kupovali cca 7 tyzdnov sami-no des-na 4 dni jedna plechovka za 78 euro...ale ked to zabralo,tak nebolo o com rozmyslat.
Potom muz nabehol za znamou na gastro a po doslova protekcii nam to predpisala....ze ma traviace problemy.....ale len na pol rok to preslo---potom sme uz presli na ryzove mlieke a teraz pije mandlove-ja ho KM nenapajam dodnes aj ked uz moze.....nevidim v tom prinos.

salome123
5. feb 2014

@kaja73 to ryzove a mandlove mleiko kupujes kde? kolko to stoji?

kaja73
5. feb 2014

@salome123 ryzove v DM ku,a mandlove si robim doma sama-tak je uplne bez chemie-na dva dni vopred to robim a maly to pije s trochou medu-medovicovy med neobsahuje pel.

katyxq
5. feb 2014

@salome123 https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko (ještě tam dolpním odkazy na bezmléčná alba na Koníkovi 😉)

salome123
6. feb 2014

@kaja73
@katyxq dakujem kocky za rady. stale nevieme prist na to co jej skodi a to tapanie ma uplne nici, preto som jej rano dala vypit 1,5dcl kravskeho mlieka nech viem na com som... no je skoro 14:00 a nic, takze mliekom to asi nebude... takze patram dalej.

katyxq
6. feb 2014

@salome123 vydrž - reakce může být i za 3-4dny ... proto ten postup EET na https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie

kaja73
6. feb 2014

@salome123 ked nemate v krvi potvrdenu alekrgiu na mlieko,tak ak mate aj napriek tomu problem.....prejavi sa to az na 2-3 den..proste non IgE alergie-tie co nie su viditelne v krvi-sa prejavuju s vacsim casovym odstupom. 😢
Moj maly ,na vsetko co reagoval , mal reakciu az na 3-4 den....on v krvi nikdy na nic nemal potrvdenu alergiu,ale vdaka pomalemu zavadanie ptrovin na zaciatku prikrmov sme to vedeli vychytat. Kazdu potravinu som testovala az 4-5 dni a az potom som si mohla byt ista ze je to v "suchu".
Aj dnes napr ak dostava daky liek, co mu vadi,tak sa vysype az oneskorene-na solmukol reaguje napr az na 5 den,na elmex pastu po tyzdni uzivania....vysadenim problem skonci...takze ja uz viem, ze nam treba dobu dlhsiu-to je typicke na tento typ alergie-oneskorene reakcie.
Tie v krvi potvrdene alergie sa prejavia aj do hodiny niekedy-tam sa to aj lahko vychta a aj krv ukaze-vtedy je " malina" to riesit....
Oneskorene reakcie je ozaj problem vychytat............chce to vela, prevela trpezlivosti. 😒

salome123
6. feb 2014

@kaja73
@katyxq asi sa do toho pustime. aj ked dcera ma len 15m tak si neviem predstavit dat jej na ranajky ryzu, na obed ryzu s masom a na veceru zase ryzu + UM. brrr ale asi ina cesta nie je.

kaja73
6. feb 2014

@salome123 moj zvykol ranajkovat psenovu kasu v ryzovom mlieku,neskor avokado mixnute s bananom a ryzovym mliekom -ochutene carobom -taky puding z toho vznikol.
desiata prevarene ovocie-hlavne jablka,hrusky...
obed-zaklad mal dlho cukinu,tektvicu a k nej potom bud ryza,zemiaky, maso hlavne morcacie a on aj hovadzie-toleroval ho aj ked mal problem s BKM-takze tieto dva druhy som sriedala,postupne som pridavala brokolicu,cervenu sosovicu,spenat...mrkvu dlho netoleroval.
Olovrant-zas ovocie-bud mnou prichystane,alebo ovocnu vyzivu v BIO kvalite z DM ka-do toho som zvykla dat bud pseno,alebo ovsene vlocky-tie jemne
vecera-zvysky z obeda,alebo od 18m aj pecivo s trochou kacacej masti,vetickom...a dlho papal od alnatury tie hotove prikrmy s masom,alebo bez neho-sledovala som zlozenie a dalo sa vyberat...
Sladkosti mal aj on-ale len z DM ka-bez obsahu mlieka,vajec....vzdy mal po ruke cosi na chrumanie.
Ono sa to da,len zaciatok je tazky....
jaj a dlho jedol kasu Sinlac---ta je pre alergicke deti..aj ked treba otestovat aj tu,lebo niekomu karob nesadne...

salome123
6. feb 2014

@kaja73 jej dakujem, ten zoznam mi dost pomohol. kde si kupovala ten Sinlac (u nas v meste mame len tesco, kaufland, lidl, billu)?

kaja73
6. feb 2014

@salome123 v lekarni,ale aj v tescu vtedy mavali..

demo
6. feb 2014

@salome123 aj v beznych obchodoch kupis pseno alebo ovsene vlocky (najlepsie su jemne) a da sa z nich uvarit ranajkova kasa hoci aj s vodou. Hlavne z ovsenych vlociek ju mas hotovu za par minut - mozes prisypat kokos, par hrozienok alebo susene slivky a varis. Po uvareni rozmixovat s jablckom (prip. aj s caj. lyzickou slnecnicovych semienok). Pripadne pridat cajovu lyzicku kokosoveho oleja (asi len v bio obchodoch a v DM bohuzial), aby to obsahovalo aj nejaky ten tuk.

demo
6. feb 2014

@salome123 jeden den moze byt kasa slivkova, druhy jablkova, treti aj so skoricou - bude to mat pestre 🙂. Inak netreba z toho robit vedu. Naozaj je najlepsie vecerat to, co zostalo z obeda. Ak ma dobry vyzivny obed,kludne staci na veceru podla mna aj ryza a k tomu nadrobno nasekany salat, uvarena cvikla a pod. Alebo iba ryza pokvapkana olivovym olejom a posypana pazitkou alebo nejakou vnatkou. Pripadne ryza z obeda a ktomu nastruhana mrkva s par kvapkami citronovej stavy a medu (ak toleruje).

salome123
7. feb 2014

@kaja73
@katyxq no kocky, vcera po tom ako som jej dala 1,5dcl krav.mlieka sa dlho nic nedialo. na obed jedla pseno+mrkva+petrzlen a na veceru to iste znovu. v noci prislo skrabanie a od vecera do rana stolica asi 3x. takze to mlieko mozno predsa len robi nejaky problem. od dnes zaciname s prisnou dietou. uz varim pseno a ryzu. dokupim jablka (na rozvarenie) a cukinu. len neviem co s UM? 80e na neocate nemame. skusim aspon nejake HA mlieko. baby, mozem jej do toho dat aj cukor? normalny biely rafinovany?

@demo ovsene vlocky asi nie su velmi vhodne pre ludi s celiakiou... a tu ja este nemozem vylucit. susene slivky, med, citr. stava... to su vsetko pre nas podozrive potraviny. navyse vramci skrizenych reakcii mame podozrenie na slnecnicu a repku olejku... cize ani s tukom to nie je take easy.

@demo

demo
7. feb 2014

@salome123 aha, zle radim, zabudla som. Inak v bio obchodoch, ked budes mat.cestu, sa daju kupit aj ovsene vlocky vhodne pri celiakii. Samozrejme drahsie ako obycajne 😕 .

kaja73
7. feb 2014

@salome123 ziadne HA mlieko vhodne pri eliminacnej diete nie je.
Ked uz tak Alergy care mlieko-ak ma hnacky tak mozes aj alergy care digestive-to nestoji tak vela ako neocate....aj bez predpisu sa to da...
Ale nam napr ani toto nestacilo-no 98% alergickych deti to staci. 😉

HA UM je len ako prevenca-ked dieta nema este ziadne problemy ,no je geneticky zatazene alergiami po rodicoch....nie je vhodne ako liecba ak uz problemy su---takze na to ani nepomysli... 😝

Pre vas su vhodne potraviny ako cukuna,tekvica,brokolica,cervena sosovica,ryza,zemiaky,prevarene ovocie-surove ma viac alergenov,pseno,ryzove mlieko-mas aj s calciom v DM ku,tam si nakupis aj pochutiny pre malu-sleduj zlozenia...,nakup si rozne panenske oleje-rakytnik je napr aj na ekzem dobry,tekvicovy oleje,marhulovy....striedaj ich-je to na doplnenie tukov co nebude prijmat v mliecnych vyrobkoch,
Vyzivky od alnatury maju jednoduche zlozenie-mozes ovocne aj zeleninovo masove-ulahci ti to zivot zo zaciatku-pridavaj tam par kvapiek pan.olejov,neskor skus avokado-aj ked je exoticke-takmer nikomu alergie nerobi a je vyzivne,kaloricke,vyskusaj tu kasu sinlac-ale pozor na ten karob-skusaj ju zaradovat postupne-ak prejde mas aspon jedenn zdroj ozaj silnych kalorii-mozes tam pridava potom rozne druhy prevareneho ovocia. Kase su dobre od babylov,alebo od alnatury-tie nemliecne-aj ked sa daju aj ine v zdrave vyzive kupit,mne vyhovovali tieto lebo su najemno namlte a hned pripraven na jedenie-staci voda,vyzivka ovocna,ci ryzove mlieko...a za minutku je to OK.
Susen slivky vam podla mna neskodia pre slivky,ale asi si kupila nie BIO a tam je pridana aj chemia..... 😖. ja kupujme len v BIO kvalite-sus.marhule a aj slivky...nemaju tak krasne farbu sice ale su bez chemie.
My sme 3 roky ficali na nakupoch v DMku a v zdravej vyzive ficime dodnes.....to si len treba zvyknut..
Biely cukor nepouzivaj-alebo pouzivaj co najmenej-nahrad ho napr agavovym sirupom,javorovym sirupom,medovicovym medom-ten nema v sebe pel-neskor ho skus vyskusat-zvacsa vyhovuje aj ludm alergickym na med-je to produkt vosiek-bez pelovy.....a velmi zdravy. Ale to az neskor skusaj..

buba08
7. feb 2014

@kaja73 ahoj, prosim ta, kde kupujes ten medovicovy med? dakujem

melanche
7. feb 2014

ahojte moje baby maju alergiu na mlieko uz od narodenia (5r., 3r.). chcem sa spytat ze skadial cerpate probiotika? sme odkazani na umele probiotika? uz sa bojim lebo im ich davam fakt dlho, lenze pri alergii na mlieko nie je ina moznost? ako to riesite vy?

kaja73
7. feb 2014

@buba08 http://www.slnecnica.sk/produkt/vceli-med-jedlo... ,predtym som kupovala na inej stranke za 7 euro,ale to maju uz vypredane 😢
Na tejto kde som dala link su aj rozne ine prirodne sladidla.......

katyxq
7. feb 2014

@melanche kupovala jsem do roka v lékárně Infants dophilus (a dávala v dávce 1 miloarda baktérií denně), od roka Infants dophilus plus (do 2 let 2 miliardy denně, od dvou let 3 miliardy), posledního půl roku mi jí i syrové kysané zelí a jinou kvašenou zeleninu

melanche
7. feb 2014

@katyxq myslis si ze takymto dlhodobim podavanim si telo moze zvyknut na to ze su tie probioticke bakterie umelo dodavane a potom casom, ked uz budu moct zjest nejaky jogurt, nebude si vediet z toho telo same odcerpat? dost ma to trapi a uz mam vycitky ked im to stale davam. ale ja davam tak dva krat do tyzdna aspon, nechcem kazdy den uz :(

katyxq
7. feb 2014

@melanche asi takhle ... strava lidí v západních zemích má daleko k přirozené stravě dobré pro střeva a obsahuje probiotik zoufale málo - takže já kupovaná probiotika přestávat dávat nehodlám 😉

veronicka1901
7. feb 2014

Ja som tiez davala probiotika. Celkom dobre sa mi zdali byt Baby pearls, aj cenovo pristupne. Dcerka ma problem s laktozou. Uz 2 mesiace probiotika nepodavam, presli sme na ine bezlaktozove mliecko a problemy samy od seba ustali. Tak sa tesim.

marlenka75
11. feb 2014

Nám alergia na bielkovinu kravského mlieka po pol roku prísnej diety zmizla, teraz už tolerujeme aj mliečne výrobky v obmedzenom množstve.No na gastre nám odporučili piť stále len mliečko Neocate aj do 5 rokov.

martinka05
12. feb 2014

@marlenka75 Nám tiež zmizla keď mala 1,5 roka a potom sa znova objavila keď mala 6 rokov. Máte už negatívne výsledky z krvi, lebo nám aj keď už mohla papať mlieko stále vychádzal jeden ukazovateľ na mlieko pozitívny.

erinka123
12. feb 2014

Ahojte maminy... som tu nova a čo sa tyka tohto som uplny lajk...na testy či ma moj synček alergiu ideme v marci,mliecko pije iba v vecer a v noci (sunar) hrozne sa kruti a place že ho boli bruško,hnačky nema....mame atopicky ekzem,lekarka nas poslala nech nam imunolog spravi testy,a povedala že mam kupit zatial nejake mliečko od Nutrilonu na bolave bruško či čo,netušim ake to je,neviete mi poradit? a ked vysadim mlieko nebudu testy potom skreslene že neukažu nič ked vysadim uplne mlieko? dakujem za každu radu