Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

rony192
6. sep 2014

@jvlo ale ona nemala nic mliecne este...

jvlo
6. sep 2014

@rony192 UM aj ked neobsahuje laktozu obsahuje BKM a aj kazein, takisto tieto zlozky prechadzaju aj cez materske mlieko....vsetky detske keksiky obsahuju mlieko alebo vajcia, pripadne aj aj, mliecne kase pre deti taktiez, rastlinne masla obsahuju takisto zivocisnu zlozku....detom moze vadit aj lepok....je toho viac, len musis najst co robi zle...z potravin detom vadi napr. mrkva, banan tiez zhorsuje exemy.....

salome123
7. sep 2014

@jvlo co sa vlastne vysetruje na gastre? preco ma zmysel tam ist?

@rony192 ja by som na tvojom mieste skusila riadnu dietu. a zacala skusat potraviny od znovu. napr. nam z hore spominanych veci vadi keksy, spenat, mrkva... (a to ma uz malá 2r)

jvlo
7. sep 2014

@salome123 IgE, IgG a IgA protilatky z krvi. Sono zaludka, ci nahodou mena skryty reflux, je toho vela. Ale nie kazda gastro ambulancia je kvalitna...

sendym
11. sep 2014

Ahojte ,prosim viete mi poradit ale mam davat malemu mlieko,lebo ma intole.laktozy a pravdepodobne aj alergiu na BKM tak mame mesiac mame byt na bezmliec.diete,kym nas zobere alergologicka,krv mu brali dnes.Ja som sa snazila citat aj tu,ale vzdala som to.Ake mlieko je lepsie ryzove,pohankove,ovsene,pripadne mandlove ?A kde kupim najlepsie?zatial davam ryzove z dm a mame aj ovsene.Ma 21mesiacov
Dakujem vopred za odpoved,ja som z toho jelen a nasa doktorka poradit ani nevie...

leporeloo
11. sep 2014

@sendym nuz zda sa mi ze sama si aj odpovedas 😉 vsetky spominane mliecka su vhodne ide asi o to ktore vam bude najviac chutit... orechove mlieka a napr makove troska prilis zatahuju ale obilne su super ja kupujem v DM je tam najoptimalizavanejsia cena a treba pozerat aby nemalo pridany cukor ...

demo
11. sep 2014

@sendym vhodnejšie.sú doma vyrobené alebo kúpené v tekutom stave. Praskove/sušené veľmi často obsahujú kazein a pod. Treba čítať zloženie. Najhodnotnejsie je mandlove. A z ryzoveho nejde urobiť puding ani kaša.

sendym
11. sep 2014

@leporeloo a co za tyka vapnika?neviem ci sa to da riesit u deti nejakym doplnkom,teda viem ze aj brokolica atd,ale tu nebude jest stale 🙂 ...no prosim ta to mandlove je vhodne kvoli orechom?maly bude mat v decembri 2r.Ja citam zlozenie na vsetkom,ale nie vsetkemu rozumiem,preto som sa pytala co je naj 🙂 ...dakujeem

sendym
11. sep 2014

@demo no chystam sa aj na tie domace 🙂 este neviem ako dopadnu krv.testy ak nebude moct ani bezlak.mlieko,tak by som chcela poriesit to mliekp neocate na predpis,len viem,ze to ke problem,tak som zvedava.A ryzobe pije 2.den a este nekakal,tak teraz ho pre ostotu asi zapieklo :(

demo
12. sep 2014

@sendym ružové moze spôsobiť zápchy. Skús ovsene z DM. Orechové a makové obsahujú veľa živín. Ružové by som vo veľkých množstvách nedavala, je to čistý skrob.

sendym
12. sep 2014

@demo prosim ta a nevies mi poradit,ci mu mozem dat nutrilon allergy care?je to predsa detske mlieko...

demo
12. sep 2014

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

Áno to mlieko je uvedené v linku ako vhodné. Je to séria článkov o atopickom ekzeme a tam sa tiež zo stravy vylučuje mlieko, ten nutrilon ma nastiepenu mliečnu bielkovinu a teda je vhodné pri alergií na bielkoviny kravskeho mlieka.

demo
12. sep 2014

@sendym inak tie DMkove mlieka sú obohatené o vápnik ( tie s nápisom CALCIUM)

sendym
12. sep 2014

@demo konecne som sa dovolala detskej,pytala som sa na ten nutrilon a ona mi povie,ze obsahuje laktozu?🙂) ...to bude nejaka blbost,ved ked je tam hydrolizovana bielkovina ,tak asi bude vhodne aj pre deti s intoleran.laktozy,dobre pisem?

demo
12. sep 2014

@sendym aha, je to možné. To sú dve odlišné veci. Bielkoviny a laktoza. Ale mlieka.vhodné pre deti alergiou na bielkoviny kravskeho mlieka sú horké.A väčším detom nechutia. Myslím, že.dvojročné dieťa ti to pit nebude. V takom veku by som by som už umelé mlieko vôbec neriešila, dá sa žiť aj bez neho.

sendym
12. sep 2014

@demo no on pil nutrilom comfort a ten velmi lubil 🙂 a bol teda hnusny...no asi si musim na to asi ''zvyknut'' ,lebo do 3ch som chcela davat UM... a este k tomu dnes rano vypil ovsene mlieko z dmky a zcervenalo a opuchlo mu usko,tak mna uz ide porazit...skusim este to mandlove teda...dakujem velmi pekne

demo
12. sep 2014

@sendym myslis ze to bola alergicka reakcia na ovos? Ak takto reaguje na niektore potraviny, tak postupuj opatrne. Napriklad predtym ako mu das mandlove mlieko, tak mu skus do nejakeho jedla postruhat jednu mandlu a urob to tak dva-tri dni za sebou. Az ked uvidis, ze nie je ziadna reakcia, mozes mu dat vypit pohar mandloveho mlieka.
Ak by si sa predsa chcela dat na ten nutrilon allergy care, mohla by si to skusit urobit tak, ze z neho urobis bezlaktozove pouzitim kvapiek laktazan - to je enzym na stiepenie laktozy. Takto sa vyraba aj bezlaktozove mlieko, prida sa do neho ten enzym, ktory chyba telu. Ale to konzultuj s lekarkou, do obycajneho mlieka sa to pridava bezne, takze je predpoklad, ze aj do UM, ale nemam s tym skusenosti.
Ake ma vlastne syn problemy? Preco uvazujes o alergii na BKM? Tu intoleranciu laktozy ma uz potvrdenu?

sendym
12. sep 2014

@demo Rano,ked sa zobudil som mu dala vypit to ovsene,lebo ryzove ho zapieklo a predtym som mu uz ovsene vlocky davala napr.do ovocia,tak som si myslela,ze to bude ok.Za chvilu ako ho vypil,mu strasne spuchlo usko,cele cervene,horuce a zacalo mu uz odstavat ako opuchlo.Tak som volala detskej,ona ze to moze byt aj zo stipanca,lebo je aj dostipany na rukach mal to dost opuchnute ...ked sme boli na krvy vcera kvoli tomu gastru,tak to videla aj seatricka povedala,ze mu spravi aj vysledky kvoli alergii na stipance a ked tam ukaze nieco,tak nas poslu aj alergologicke...no a dnes to usko,tak sme boli na pohotovosti a dali mu fenistil kvapky,ze asi ro bude z toho ovs.mlieka.Co sa tyka tej int.laktozy maly mal v podstate od narodenia problemy s hnackami strasne castymi tak ma na moje naliehanie poslala dok na gastro,kym sme tak isli(o mesiac)som mu nasadila bezlakt.mlieko a velmi sa mu polepsila stolica,konecne vyzerala normalne ,do vtedy kyslo zapachala a hrozne hnacky caste.Samozrejme sme vyradili na ten mesiac ml.vyrobky a keksiky detske.A asi po 2ch mesiacoch na bezl.mlieky a vyrobkoch zacali hnacky a brusko ma nafuknute,niekedy vyzeralo ako lopta :( .Tak sme zase objednany k doktorke a cakame na vysledky z krvy.

sendym
12. sep 2014

@demo no a este som zabudla,ze ostatne stipance boli tiez opuchnute ,sice nie az tak ako to usko,ale mali taky ten pupak po postipany a na usku ani stopy po bodnuti...

salome123
13. sep 2014

@sendym nemoze mat celiakiu?

sendym
13. sep 2014

@salome123 ja netusim,ale ak by mal,tak sa to ukaze z krvi?boli

demo
13. sep 2014

@sendym alergia na BKM sa väčšinou neprejavuje hnackami. To je typické pre laktozovu intoleranciu. Môže byťaj toto: tie časté hnačky narušili bakterialne.prostredie v crevach. Vyhubili sa probioticke kultúry a črevo sa nevie zotavit. Neuzival teraz niekedy aj ATB náhodou? V každom prípade, nasad probiotika Infant dophilus. Keď tu ešte.radila vera zikova, autorka tých článkov o atopickom ekzeme, odporúčala súbežne nasadiť aj hylak forte.Probiotika a hylak forte vedia vvyriešiť veľa tráviacich problémov.
Ak už jedol bez problémov ovsene vločky, skôr.si myslím, že by to nemusela byť reakcia na ovos. Tiež ma napadol stipanec, uši, dlane a očné viečka vedia veľmi opuchnut po postipani. Alebo, ak.si mala.ovseny drink s kalciom, môže byť, že zareagoval na pridane morské riasy. Tie sú tam ako zdroj vápnika. Skús prípadne ešte malé množstvo vlociek, nachystaj si fenistil a uvidíš.

sendym
13. sep 2014

@demo ATB nebral nikdy,ja mu davam biogaju kedze su bezlaktozy,nestacia tie?no skusim aj ten hylak,aj ked neviem ako mi ho vypije...No a co sa tyka toho uska,dnes ako odpuchlo trocha nasli sme ten prekliaty stipanec,predtym nebol vobec vidiet ako to mal spuchnute,tak asi bude alergicky na ustipnutie.Len vies co nechapem tie caste hnacky a ked mal vsetko bezlaktozove a ja mu nedavam ziadne aladkosti ani,zdravo papa...Akoze stale mu idu zuby,ale nechce sa mi verit,ze tym budu tie hnacky,neboli vzdy take strasne zlte vodove,ale su take kasovite niekedy redsie a niekedy menej,ale malokedy ma ''normalnu stolicu''.

demo
13. sep 2014

@sendym infant dophilus sú lepšie ako bio gaia. Inak môžu to byť.zuby, čoby nie. S tým hylakom zabojuj, je to výborná vec naozaj. 2 ml rozdelené do 2-3 dávok do neho dostaneš. Hnačky, akéhokoľvek pôvodu ničia probiotika.

jvlo
13. sep 2014

@sendym s tými alergiami je to vseliake....nasa doktorka na gastre pozna dieta, co je alergicke aj na ryzu, ale v kazdom pripade, najneutralnejsie je práve ryzove. Nutrilon allergy care moze obsahuje stopy kravskej bielkoviny, preto sa detom predpisuje Neocate, lebo to mlieko neobsahuje ziadne

sendym
13. sep 2014

@demo aha,tak skusim tie,len ci neobsahuju laktozu.Rozriedene vodou?

sendym
13. sep 2014

@demo vies,len on mal hnacky aj 3tyzdne,gastroenrologicka hovorila,ze to nie je normalne...

sendym
13. sep 2014

@jvlo len neviem,ci by nam predpisali ten neocate a ked ano,podla dostaneme nedostatocne mnozstvo,on stale pije rano a vecer mlieko.

demo
13. sep 2014

@sendym nie je to normálne, to určite nie. Infant laktozu neobsahuje, zamiešať.do hocicoho, najlepšie do nastruhaneho jabĺčka alebo výživy alebo do trosky vody. A inak aj v pecive.A chlebe môže byť mliecna zložka a aj často býva.

sendym
13. sep 2014

@demo prosim ta a da sa kupit nejaky chleba bez mliecnej zlozky?ci treba doma piect nejaky?a co sa tyka masla davam rastlinne,ake je vhodne?