Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

demo
13. sep 2014

@sendym treba piecť doma alebo čítať zloženie. Pri nebalenych sa opýtaj v predajni, majú zoznam ingrediencii, je to povinnosť zo.zákona

demo
13. sep 2014

@sendym maslo som kupovala aslan. Už to nepotrebujeme našťastie. Rastlinné obsahujú mlieko veľmi často. Ale sú také, čo nie, možno @salome123 bude vedieť poradiť

evinkah
13. sep 2014

@sendym Okrem troska draheho a obcas tazsie dostupneho Alsanu mliecnu bielkovinu neobsahuje (z tych bezne dostupnych) Flora light. Alebo v Rakusku Becel light.

salome123
13. sep 2014

@demo @sendym nasa ma tiez nejaky nespecifikovany problem s mliekom a aj krav.masom (krvne testy OK), ale robi jej dobre ten nutrilon allergy care a maslo jej kupujeme Delicko (maju ho v kauflande, je to take raslinne maslo pre deti). skusali sme aj veto a tiez bez problemov. raz sme jej dali aj masielko (15% zivocisneho tuku a uz bol problem). nasa ma atop.ekzem ale ked zje nejake problematicke jedlo (napr. paradajkovu polievku, alebo cerstvu kapustu, alebo 1000dalsich problematickych veci ) tak tiez ma velmi riedku a castu stolicu. skus nasadit dietu a postupne pridavat dalsie a dalsie potraviny

demo
13. sep 2014

@evinkah alsan som kupovala 250 g za 1,50 e -- čiže myslím ok cena

evinkah
13. sep 2014

@demo Fiha, ja som ho pod 2 - 2,5€ hadam nevidela... Kde sa da kupit tak vyhodne?

luly13
13. sep 2014

@evinkah ja kupujem alsan bio za 1,75 v bioparku v avione.alebo aj v astevii.

evinkah
13. sep 2014

@luly13 Musim pokukat, chodievam tam na sojovu smotanu a jogurty, ale po Alsane uz moc nepozeram. Zvykla som si na chlebik bez masla, ale do natierok maslo treba a ta Flora light nie je uplne ono 😄

luly13
13. sep 2014

Inak kamoska mi robila klasicku potahovanu narodeninovu tortu a na krem pouzila mandlove mlieko, puding, alsan bio a vysokopercentnu horku cokoladu bez mlieka a bol na nerozoznanie. Sme sa obavali konzistencie, ale aslan ju celkom udrzal

luly13
13. sep 2014

@evinkah ja ho pouzivam aj na pecenie. Na chlieb natieram obcasne.maly ma rad aj jemne potrety chlieb olivovym olejom. Inak mne sa na varenie viac osvedcila ovsena smotana. soju sa kvoli krpcovi snaima pouzivat v obmedzenom mnostve,

evinkah
13. sep 2014

@luly13 Dakujem za tip. Ja mam svokru super pekarku, tak ona upecie bez mlieka vela dobrot, nahradza ho olejom. A ak smiem vediet, alergiu mate vy, alebo deturence? Lebo u nas som to ja a teraz mam troska obavu, ci to aj moja mala nepodedi... Detska pediatricka preventivne odporuca hned po narodeni nedavat ziadne umele mlieka obsahujuce mliecne bielkoviny, v porodnici musim na moju alergiu upozornit personal.

luly13
14. sep 2014

@evinkah u nas je to krpec dvpjrocny. Zistili mu to ako cca 5mesacnemu vylucne dojcenemu babatku. Starai problem nema,ale obmedzujeme aj u neho.

lauritta96
26. sep 2014

Syn ma 14 mes od 2 mes na Neocate pre hnacky s hlienom postupne sme prechadzali na obyc nutrilon ked znova zacal mavat hnacky 1 x za den silno kyslo zapachajuca stolica hnackovita tak sme na Nutrilon Allergy care. Vysledky na BKM negat ani ziadna ina alergia sa nepotvrdila, zvlastne ze ma priznaky s testy ok, stretli ste sa s tym aj vy?

salome123
26. sep 2014

@lauritta96 my mame vsetky testy na alergiu a intoleranciu kr. mlieka OK, ale z mlieka sa vyhadze, svrbi ju pokozka a ma hnacku. nemoze ani kozie mlieko. pijeme nutrilon allergy care. dcera ma 22m

lauritta96
26. sep 2014

mne sa kazdy den hnackovito pokaka poobede a zapacha to no ja neviem, tiez sne na nutrilon ac ale stale to trva, najlepsie bolo na Neocate

jaja26
26. sep 2014

@lauritta96 Vo vela pripadoch vyjde detickam alergia na BKM negativna a dietatko ju ma...My mame ABKM potvrdenu aj z krvi, malicka mi nechce nutrilon digestive alergy care vobec pit, davam jej len tak odmerku do jedla, do ovocia, ale niekedy to nechce ani zjest, lebo to tam citi 😒 .. nam sa ABKM prejavovala castymi, riedkymi a kyslo pachnucimi stolicami... po vysadenie vsetkeho mliecneho, malicka nepapa nic v com je mlieko... stolica sa upravila, ale my mame aj na ovocie alergiu....takze by som malickemu nedavala nutrilon, ked z neho tak kaka... nechcu ti predpisat zasa neocate?

lauritta96
26. sep 2014

no uvidim co povie dr na gastre, vysledky mi dnes potvrdili v labaku po znamosti. dr budem volat v pondelok ale predpokladam ze povie ze ked su vysl neg tak nemam co riesit. My sme sak mliecnymvyrobkom este ani nedostali lebo ze pri tomto type mlieka sa nema davat

anikag
26. sep 2014

@sendym ak mozem upozornit hylak obsahuje laktozu !

vavrenka
28. sep 2014

kocky, moj syncek-11m ma podozrenie na alergiu na BKM. doki ma upozornovala, ze krvne testy moju vyjst ok, ael dieatku ju ma. takze sme vysadili francuzske mlieko, ktore doteraz pil a ja neviem, co mu mozam kupit, ake UM, popr. uz mu nemusim davat zaidne? a v strave samozerjem dodrzaivat vylucenie BKM.

zuzka_puska
28. sep 2014

ako sa prejavuje ta alergia?? nezobrazuje mi cez telefon vsetky prispevky....ja davam malej kravske mlieko, polotucne z obchodu....a zatial akoze v pohode,len obcas vygrcne,ale netvari sa nespokojne tak neviem

salome123
28. sep 2014

@vavrenka ja by som to bez UM radsej este neriesila vzhladom na vek dietata. skus mu kupit nutrilon allergy care mlieko.

vavrenka
28. sep 2014

@salome123 a ako chuti? doki mi vravela, ze sunar ha ma lepsiu chut..

alenka777
28. sep 2014

@lauritta96 syn má 8 mesiacov, od malička pil nutrilon hypoalergénny, ked mal cca 4,5 mesiaca, začali hnačky, všetky výsledky negatívne, ale hnačky boli vždy. boli sme na gastre, lekárka povedala že to určite bude alergia na bielkovinu kravského mlieka, testy mu vyšli negatívne, ale mlieko nam zmenila na nutrilon alergy care. po zmene mlieka hnačky hned prestali. lekárka povedala že vela deťom môžu vyjsť výsledky do jedného roka falošne negatívne alebo falošne pozitívne. teraz ked mal syn 8 mesiacov, boli sme na gastro na kontrolu, lekárka povedala aby som zmenila mlieko nutrilon allergy care na nutrilon hypoalergenny, vraj mu už na 99 % nebude robiť problem....mala som ešte nutrilon alergy care, tak teraz ešte doužívame a pozajtra asi začneme nutrilon hypoalergenny, ale bojim sa aby znova nezačali hnačky....

alenka777
28. sep 2014

@vavrenka nutrilon alergy care je dosť horke, mne ho našťastie syn pije bez problemov, ale vela detičiek ho velmi nechce, ale určite treba vyskúšať, dá sa kupiť aj menšie - 450 g balenie.

salome123
29. sep 2014

@vavrenka hnusne 🙂 ale dcera si nan zvykla 😅

amandas
29. sep 2014

my sme mali velmi podobny problem... najprv ze kolika. tak sme skusali rozne pripravky.. neskor jej zistili intoleranciu na latkozu.. na koliky sme nasadili Coliprev s enzynom laktazy.. a bol pokoj.. teda co sa tyka kolik 🙂

andy1909
4. okt 2014

Ja mam tiez podozrenie, ze maly 5.5 mes. ma alergiu na bkm. Zacalo to hned prvy tyzden tym, ze sa niekedy nechcel prisat, okolo mesiaca to vyvrcholilo tak, ze kazde kojenie bolo s placom a strajkom. Pripisovala som to kolikam, potom cumlu, ze ma cumel a mozno to sposobilo, ze sa nechce prisavat. Po tretom mesiaci som mala pocit, ze sa to trosicku zlepsuje, uz nestrajkoval kazde kojenie ale len tak 2-3 x denne. Potom mesiac dozadu mal krv v stolici, stolicu maval vzdy riedku, trvalo to 5 dni a potom preslo, po dvoch tyzdnoch sa krv zopakovala tak sme sli na pohotovost, neskor k detskemu a tam mi odporucili vyskusat uplne vysadit mlieko a mliecne vyrobky. Po tyzdni som videla, ze papa konecne bez neustaleho krutenia sa. v stredu som si vyskusala dat jogurt a mliecnu polievku a opat neskutocny plac, krutenie sa, nechcenie sa prisat. Je sice momentalne aj trochu chory ale nemyslim si, ze to by mu sposobovalo tie bolesti bruska ake ma. Kto vam deticky vysetroval, poslal vas pediater k alergologovi, ci na gastroenterologiu? Musim to co najskor poriesit, lebo je to o drzku, mliecka ubuda tym, ze takto nechce papat, ja sa trapim, on sa trapi a namiesto stastnej maminy som vystresovana a vobec si to s nim tak neuzivam. Doki mi kazala kupit aj Coliprev tak som ho objednala lebo ani v jednej lekareni nemali. Pomohlo vam to na bolesti bruska a nafukovanie?

demo
4. okt 2014

@andy1909 žiadny alergolog ti nepomôže. Keď už vidíš, že mu škodí mlieko, tak mu ho nedávaj. To je jediné riešenie. Ešte pre istotu vynechaj aj soju a výrobky z nej. Po nejakom pol roku môžeš vyskúšať zaradiť niečo mliečne, ale iba kyslomliecne a v malom množstve - napr lyžičku. Pravdepodobne z toho vyrastie, ale musíš rešpektovať, že mu mlieko robí problémy.

andy1909
4. okt 2014

@demo ja ho plne kojim a vydedukovala som to z toho, ze som mala pocit, ze mu bolo lepsie. Ale napr teraz som naposledy skusala mliecne v stredu a maly sa kruti a boli ho brusko este aj teraz, v noci je to najhorsie, aj hodinu mi trva kym ho utisim a po chvili sa zobudi s vreskotom zas. Ja viem ako klamne si mozes namysliet, ze ti je to alebo ono, lebo ja som takto dva roky zila v tom, ze mam intoleranciu laktozy a nakoniec zistili ked mi konecne urobili aj nejake vysetrenia, ze mam celiakiu Tak by som nerada len takymto dohadom diagnostikovala maleho.

demo
4. okt 2014

@andy1909 tak ak nemáš istotu, tak samozrejme to treba riešiť. Pediater da žiadanku na gastrologicke vyšetrenie. V prípade potravinovych alergií je však najdôležitejšie vlastne sledovanie, lebo testy bývajú falošné negatívne. Test na laktozovu intolerancii je naopak spoľahlivý. Kým sa na vysetrenie dostanete, skús na pár dní vysadiť mlieko aj v svojej strave. Síce malo, ale predsa prestupuju alergeny aj cez materské mlieko. A môže byť, že o pár mesiacov problém pominie sám od seba. Malé babetka plaču, krútia sa a majú všelijaké tráviace problémy už preto, že nemajú ešte plne vyvinutý tráviaci trakt.
Takéto odmietanie kojenia býva aj pri zubkoch. Ž nejakého dôvodu sa deťom vtedy nechce sat. Z fľaše by si dal 🙂. Kvôli takýmto hoci aj niekoľko dní trvajucicm štrajkom o mlieko neprides.