Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

vladu3
8. jan 2009

Ahojte mamini. Nás na gastro poslali stím že mali bol nervozný,nespal a aj grcal. Doktorka nam dala mliko Neocate a čakali sme na vysledky či je alergicky na KB to mlieko sme papali volake zlepšenia neboli skoro žiadne a vysledky boli že je velmi nízko pozitivny. čo si o tom myslíte?

verulka
9. jan 2009

jahodka, no nam to ale trvaso veeelmi dlho 😒 jemu (riskovi) sa to prejavovalo len tak ze do roka pokasliaval bez zjavnej priciny..no a v roku mu skolabovala imunita a mal 19x zapal pluc 😅 furt a stale, s max tyzdnovym osdstupom...boli sme furt na plucnom, nezaberalo nic...az potom mu konecne vzali nosnu maldlu a vtzedy bol "dlho zdravy" tak konecne nabrali dalsie odbery a zistili mu vsetko mozne- halvne silna alergia na BKM skrizena so sojou...po roku ultra prisnej diety sa mu azacalo polepsovat a po dalsom roku sme zacali pomalicky zamliecovat( mal vyse 4r) v jednom kuse pod drobnohladom...no a teraz uz to vymizlo uplne a moze jest vsetko ..s mladsim synom to uz nezaslo tak daleko, lebo pri prvych priznakoch- ako kasel- sme sli na odbery a bolo to jasne...risko najpr pil nutrilon pepti MCR (tusim tieto pismenka tam boli 😅 ) potom sme presli na obycko nutrilon pepti...ale obaja ho vyslovene milovali a pili fakt vela...no a Ron teraz odmieta pepti uplne.place od hladu, ale pepti nevypije..tak skusame tu bebu. Snad to Ronko mat nebude, on je a vyzorovo iny, tak dufam ze aj v tomto sa bude odlisovat.
inak u imuno-alergo to prebieha podobne- rodinna anamneza, kompletne odbery, zmerat a zvazit...len tym, ze oni mali travenie max v pohode, prospievali viac nez dobe, a hned nas podchytili alergologovia, tak sme gastro neriesili
u nas to bolo fakt beh na mega dlhe trate 😒

denisocka
9. jan 2009

mna by zaujímalo či je normálne,že sme za polrok pribrali len 2kg -čo vychydza 250g/mesiac

martina46
9. jan 2009

Deniska,
po polroku áno, bábätká už menej priberajú, to by malo byť v pohode 😉

denisocka
9. jan 2009

len vy ste výnimka 😀

inač,na gastro sme obj.na 9.2 a dovtedy ešte treba stolicu na vyšetrenie - čoho?

tucniacik
9. jan 2009

deniska,
babatko vo veku 6-12 mes ma priberat 200-400g za mesiac, ste uuuuplne ok...

verulka
9. jan 2009

deni, mne mal radko v 6tich mes 9300g a v 16tich 11300g 😉 max pohoda
stolica- hmm, neviem, al asi ci tam nie je krv a mozno nejake bakterie 😉

jahodka11
9. jan 2009

verulka-dakujem 🙂 no ved ja viem, ze to asi bude beh na dlhe trate....ja len dufam, ze to mlieko bude moct, ze to nema alergiu aj na BKM.....obycajna alergia mi nevadi, aj ja ju mam a da sa s tym zit....inak, ta obdivujem, 4 deti.... ja uz teraz nemam chut na dalsie, ked je to s tou stravou take komplikovane ☹

denisocka
9. jan 2009

baby dík

chcem sa opýtať,ake potraviny sa nesmu pri BKM a fakt to nesmiem ani ja (kedže kojím?) by som skusila vysadiť kým pojdeme na gastro a uvidím

inač,je to des,už ma napada aj alergia na nejake obilniny 😝 kedže zjedol obilnu kašu jogurtovu a sčervenali mu líčka

erikasadek
9. jan 2009

deni, nepanikar.....
nesmies mlieko, maslo, smotanu.... proste to vysadis, skus pit pohankove mliecko, je chutne...
a vydrz do vysledkov...

denisocka
9. jan 2009

ja mlieko vobec nepijem,jedine v pokrme,aj smotanu v jedle,a maslo je maly denne

kijonkova.k
9. jan 2009

Holky,chci se zeptat.Jak vypadá ta krev ve stolici při alergii na BKM?Malá sice alergik není,kojím,ale kaši dělám už 3 měsíce ze Sunaru,jíme jogurty,já jím taky všechno a v pohodě.Ale dneska odpoledne měla ve stolici takové tmavě hnědé nitky,celkem dost.Už to měla jednou,ale já myslela,že je to nestrávené hovězí maso,den před tím ho měla na oběd.Včera ale měla žloutek a dneska vepřové,tak nevím,jestli jo to z toho masa nebo ne ☹ Normálně má totiž v hovínu třeba kousíčky mrkve od oběda,což je normální.Bolení bříška nemá,nezvrací,je klidná.Tak nevím.Poradíte??? 😉

verulka
9. jan 2009

ahojky, no to ja neporadim, my sme to nemali...ale nemyslim, ze by to bola krv... 😉
deni, ja som bola na bezmliecnej diete uz posledny trimester a celu dobu kojenia 😝 a ja som vyslovene mliecny typ, milujem vsetky produkty...kazdopadne to moze byt skor z toho jogurtu ako obiloviny...
jahodka, to je len otazka zvyku 😉 my sme skoncili na fakt brutal prisnej diete, este aj niektore Ecka sme museli vylucit..prvy mesiac dva to znamenalo citat uuplne vsetko, potom to uz slo automaticky...kedze moji halani mali neprecujucu imunitu, stale pozitivne BKM, aj ako "velki" cize do tych 4rokoch, tak ja som napr na kazdu detsku oslavu nosila komplet jedlo pre mojich- torticka,chrumky, piskoty a pod..napr makovka je robeny kvasok z mlieka, knedle su s mliekom a bez mlieka a pod...poradim( i ked vy matr asi vacsinou male deticky) ale palacinky z vody miesto mlieka su uzasne 😉

kijonkova.k
9. jan 2009

Tak teď jsem četla,že to může být z banánu a banán malá měla. 😉

jahodka11
9. jan 2009

kijonkova-vo vasom pripade si tiez myslim, ze to bol banan 🙂
denisocka-veru, nemala by si to ani ty jest......preto som ja po pol roku s kojenim skoncila... ☹ kasu si dala jogurtovu......mohla to byt reakcia na jogurt, nie obilniny.....aj ked asi ani jedno, ani druhe nie je vyhra...no ale co uz narobime....
verulka-dakujem, si ma trochu povzbudila 🙂 maly ma nieco vyse roka, ale hlad ma poriadny, takze recepty sa mi hodia,,,,ak by si stihala, mozes mi nejake poslat, budem veeelmi rada 🙂

jandaj
15. jan 2009

Ahoj holky. Můžu se vás zeptat, jak konkrétně se ta alergie projevuje? A jestli to bývá hned od narození, nebo je možnost, že by se objevila až v 6 - 7 měsící po zavedení příkrmů. Můj malej má docela problémy, ale jen někdy a to takové, že má průjem. Do těch 6 měsíců jsem jedla cokoli a kojila a nikdy mu to problémy nedělalo a teď poslední 2 měsíce má hodně často průjem, který trvá třeba týden i 14 dní, vždy po mrkvi a rýži to zhoustne, tak že ráno je to tuhý, ale postupně během dne je to řidší a řidší, až je to úplná voda. Když má tyto problémy, tak kadí třeba 6x za den. Jsem bezradná, nemáte někdo tyhle zkušenosti? Prosím poraďte

alishia
15. jan 2009

kijonkova.k : je to 100% banan , meli sme to same, vzdy po bananu🙂 ja z toho byla taky ze zacatku vypleskla, co to zas je🙂

jandaj
16. jan 2009

nikdo nemáte žádnou zkušenost?

erikasadek
16. jan 2009

jandaj ahoj, aj hnacka moze byt priznakom, ale byt si ista musis urobit test......
este stale kojis, ak ano skus vynechat urcite suroviny, a pozoruj reakciu... 😉

jandaj
16. jan 2009

erikasadek: pořád kojím, už jsem vynechala mlíko a teď čekám, co se bude dít. Ale malej už měl třeba jogurt nebo rýžovo-mléčnou kaši a neměl po něm žádný problémy, zase si říkám , kdyby to byla alergie na mlíko, tak by se to porojevilo pokaždý nebo ne?

srnkamt
autor
16. jan 2009

no ahojte...ja sa chcem poradit...resp.uistit....boli sme na gastre na kontrole...doktorka nam povedala ze mozme skusit NUTRILON HA..teda ob.mliecko nie allergy care co mame doteraz..ja sa vsak bojim na jej reakciu aku bude mat po tomto mliecku..neviem teda na zaciatok ze kolko jej toho mliecka mam ponuknut...vypije tak okolo 150ml...bojim sa jej vsak dat plnu davku...nema s tym niektora skusenost...dakujem...

kalina
16. jan 2009

Jaký je rozdíl v mléku,allergy care a pepti??????????Malá má ekzem a pije allergy care,dnes mi alergolog řekl že má mít nutrilon pepti,každý doktor radí něco jiného

jahodka11
17. jan 2009

kalina, allergy care je pepti.....po novom allergy care, predtym pepti, to by mohol lekar vediet 🙂 takze dobre mliecko pijete 🙂

andy.a
17. jan 2009

jandaj,v v tvojom prípade to bude skorej alergia na nejakú inú potravu,nie na BKM,píšeš,že ste už na príkrmoch,takže by si mala odsledovať,po akom jedle má tvoj synček tie hnačk y 😕

jandaj
17. jan 2009

andy: děkuji za radu, mám ještě podezření, na květák, vaječný žloutek a nebo na čokoládu, kterou jsem jedla já ☹ Tak to budu sledovat, protože včera jsem mu dala jogurt s banánkem a nic se nedělo, kdyby to byla alergie na kravské mléko, tak by se asi ten průjem zase objevil nebo ne?

andy.a
17. jan 2009

jandaj,asi tá čokoláda..i keď som čítala,že sú detičky alergické aj na jablká,zemiaky..,ktoré sa vlastne dávajú ako prvé pri prikrmovaní 😝 😖

ale aj žltok a karfiol/květák/ to možu byť 😒

po jogurte by nal určite problémy,keby v tom bola alergia na BKM 😕

jandaj
17. jan 2009

no možná by to mohla být ta čokoláda, když začal mít problémy, tak jsem jí jedla fakt hodně ☹ no budu to muset vypozorovat. A nevíš za jak dlouho přestanou problémy, když se s tím alegenem nesetká?

erikasadek
17. jan 2009

ahojte jandaj tak do 2 rokov zvycajne mizne, niekedy zriedkavo trva aj do 4 rokov ale potom j eklud, teda vatsinou......

pozri mij vypil raz mlieko , v nemocnici nestastne, normalne , bezlaktozove mlieko, no na druhy den mal reakciu.. s casu na cas sa mi stalo ze som nestastne mu dala zemiakove pyre, s maslom a mliekom a nic... zalezi na pomere a mnozstev, podla mna mas deti ktore znesu slabe mnozstva a nic , alebo ziadne mnozstvo.... 😉

martina236
21. jan 2009

baby je mozne,ak sme na prisnej bezmliecnej diete a mame s tym spojeny ekzem okolo ust, ze napriek tomu sa prejavuje?

jajka968
21. jan 2009

ahojte,
tak môj drobec má alergiu na kravské mlieko.Papal Nutrilon digestive allergy care, teraz asi 2mesiace máme Nutrilon allergy care. No máme problém,lebo stále kaká aj 8x za deň. Máme dávať mrkvu a banán. Mrkva nepomáha a banán mu zas spôsobuje strašné bolesti bruška. Nemáte niekto dobrú radu,lebo ak sa to neupraví, ideme do nemocky.