Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
30. okt 2009

ebbi, ako som pisala, ni eje to mlieko, nic nema spolocne s mliekom ako ostatne mlieka , toto nie stiepene, je to na baze, vegatalnych , proteinov a inych somarin 😀

preto je tak drahe , jeho vyroba je draha, kvoli tomu..
neboj aj my mame vysoke, vajicko aj bielko aj zltko preto toto mlieko.. 😉
a recepty som davala uz predtym , al ebudes musiet vela, listovat do zadu.. 😉

luthien.k
30. okt 2009

ebbi:
http://www.varimezdrave.cz/recepty/pecivo
Tady se najde pár receptů, které se dají použít, samozřejmě ale ne všechny jsou hypoalergenní (často tam najdete ořechy třebas...).
A tady takys: http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=58&evt=c...

Já třeba dělám superjednoduché sladké ovesné placičky:
Ingredience: 2 hrnky ovesných vloček, 1 hrnek celozrnné mouky, oprané rozinky, 1 malá lžička skořice (nemusí být), špetka soli, olej, povidla nebo džem
Postup přípravy: Do mísy dáme ovesné vločky, hrnek celozrnné mouky, oprané rozinky, kávovou lžičku skořice, špetku soli a trochu oleje. Směs zalejeme dvěma hrnky vody a necháme hodinu odležet. Pak tvoříme placičky, které pečeme na vymazaném plechu v troubě. Po upečení je můžeme natřít povidly nebo džemem.

luthien.k
30. okt 2009

erikasadek: v pohodě, já jen aby to ostatní nemátlo... 😉

erikasadek
30. okt 2009

diky za upozrenenie..

ja som davala na zaciatku vel receptov bolo to na baze, toho mliecka na alergiu.. 😉

asi musim hladat sama ze?? 😀

erikasadek
30. okt 2009

erikasadek • 2d, snž • 10. okt 2008 o 14:44

http://www.enfamil.fr/html/Dejeuner-et-diner-Gr...

takze zapekane zemiaky s karfiolom

recept je pre 6 deti
jeden KARFIOL
500G zemaikov
20 g margarinu bez mlieka
2 lyzice muku
a1 odmerka mlieka detskeho

takze karfoil ocistime a zemaiky , nakrajame na male ruzice a zemiaky na kocky
nechame varit v mierne osolenj vode 20 min, nechavame si vodu z varenia

do pekaca dat vrstvu zemiakov a potom karfiolu a znova na stredania,
do hrnceka nechame roztopit lmaragrin a pridame muku a miesame , rychlo postupne pridame vodu z varenia; nechame povriet a pridame odmerku z mlieka
to vsetko nalejeme na zemaiky na vrch dame este niekolko kuskov margarinu a struhanku a nechame zapiect pri 200 stupnoch, 10 min...

erikasadek
30. okt 2009

erikasadek • 2d, snž • 6. okt 2008 o 20:02

takze novy recept

LASAGNE OD 12 MESIACA
150G jahnaciny(moze byt aj hovedzina)
1 polievkova lyzica oleja olivoveho
200G paradajok v konzerve, posekanych
cierne korenie
1 polievkova lyzica mlieka pre alergikov( 7 22O C

posekanu cibulku osmazit na oleji az dozmeknutia pridat pomlete maso a neskor pridat ostane ingredienci a varit 10 az 15 min.

bechamel::::200ml mlieka pre alergikov
35g muky
200ml bujonu slepacieho bez mlieka
35 g margarinu , bez mlieka

pripravit 180ML vody 6 odberaciek mlieka a pripravit 200ml mlieka
zmiesat bujon s mliekom
nahriat margarin v hrnci a pridat muku a rychlo miesat aby sa vytvorila hladka hmota a pridavat na slabom plyne pomaly mlieko a miesat bez prestania
vsetko priadame , nechame este na slabom plyne este 5 min a za obcasneho miesania

dat do nadobu trochu bechamlelu, cestoviny lasagne, a potom masovu omacku a stale az na vrch dame len bechamel a nechame piect v rure 30 40 min

toto sa moze naporciovat a aj zmarazit a bechamelova omacka aj na ine jedla a taktiez , omacka s cestovinami ako bolognske cestoviny...

tak a zajtra pizza..

a v tomto obdobi bolo toho vela, ako receptov.. strana 13 az neviem kde kuk. 😉

ebbi
31. okt 2009

Ahojte,

luthien.k dakujem za linky
erikasadek budem hladat spatne, ja som toho dost precitala, ale mozno som nenatrafila na to prave, hladam uz skoro 2 tyzdne ale akosi sa mi nedarilo, kym som nenatrafila na tuto diskusiu, teda cela stranka je super 😎
a s tym mliekom ste ma tiez nahlodali 🙂

erikasadek
1. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 ved to je dobre ze sme Ta nahlodali.. 😉

anicka164
2. nov 2009

Ahoj,
malý má dost často prdíky a hrozně se kroutí, budí ho to i ze spaní... Ale jinak je všechno v pohodě, akorát míň přibírá, ale pořád je ještě na spodní hranici normy. Myslíte, že i když nemá hlen a krev ve stolici, že by to mohla být alergie? Mám zavolat doktorce? Nerada bych vypadala jako hysterická matka, ale zas bych chtěla Mikulášovi nějak pomoc... Už jsem snad vyřadila všechno nadýmavé z jídla, fakt už nevím...
Díky

erikasadek
2. nov 2009

anicka, tak to moze byt urcite reflux, podla toho co pises alebo skryte kolky, trocha feniklu a bude dobre. ale na alergiu to nevyzera.. 😉 teda ak by som bola na tvojom mieste.. 😉

anicka164
2. nov 2009

erikasadek: Po fenyklu to bylo ještě horší ☹ Ale díky za uklidnění, snad to nic není a vyroste z toho...

erikasadek
2. nov 2009

aha, niekedy to tak byva, ale moze bt ako mal moj dorobec , dost sa krutil hlavne vecer okrem koliky tie sme znicili s feniklom, davala som mu v podobe silice. 😉
ale mal reflux, a lekarka mi vysvetlilaze je to jav casty u deti, a sposobuje to aj ze ma vnutornu silnu kyselinu dala nam nato lieky ,, sirup pred jedenim motilium.. a gel specialny po jedeni.. po mesiaci sme mali pokoj hned sa ukludnil..

len neskor sa ukazala potvora alergia ale ta sa ukazala inac.. 😉

takze s askus porozpravat s tvojou lekrakou ohladom , toho reflux a vnutorna bolest zaludka;. 😉

anicka164
2. nov 2009

erikasadek: diky moc za rady, zkusim zavolat dr. a uvidim 😉 pekny vecer

erikasadek
2. nov 2009

aj tebe.. 🙂

hubinka
3. nov 2009

Ahojky, mám prosbičku, naše malá ma prokázanou alergii na BKM, takže jsme na nemléčné dietě, no a tak baštíme dokola ovoce, bud přesnídávky, nebo banány, hrušky, jablíčky jen tak... tak si říkám, že co treba puding, ale jak jí ho uvařit, z jejiho special mléka.... nevaříte ho některá? nebo nějaký recept na nějakou mňamku nemáte???at jí ten jídelníček trošku zpestřím ☹ . Díky za rady!

luthien.k
3. nov 2009

Hubinka, mám to od poradkyně ze stránek o potravinové alergii:

RÝŽOVÝ PUDING:
0,4 l rýžového mléka (=Reis drink z DM), popř.Nutrilon AC či Neocate, půlka ovocné přesnídávky, 1 pol. lžíce rýžového sirupu nebo glukózy, 4 vrchovaté lžíce kukuřičného škrobu (Gustin, Maizena), špetička soli

Postup:
V mléce rozmícháme nejdřív ovocnou přesnídávku, pak škrob a rýžový sirup. Můžeme přidat pár zrnek soli. Za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme alespoň 3 minuty, aby byl škrob dobře provařený. Navrch můžeme posypat kukuř.lupínky, rozinkami, ozdobit zbytkem ovocné přesnídávky.

Pudink č.2

150ml ovocné šťávy (meruňková HIPP, jablečnohroznová HIPP, hrušková HIPP, atd.), 2 lžíce kukuřičného škrobu (Gustin, Maizena, atd.), 1-2 lžíce instantní kaše (rýžová HIPP, SINLAC, Naturálka jáhelná, atd.), kojenecká voda.

Zahřejeme ovocnou šťávu a přidáme kukuřičný škrob rozmíchaný ve vodě. Vaříme cca 3 minuty do zhoustnutí (pokud to máme moc řídké, chce to napříště přidat více kukuř.škrobu). Necháme 15 min odpočinout. Přidáme instantní kaši a důkladně promícháme. Navrch můžeme posypat kukuř.lupínky, rozinkami, ozdobit ovocnou přesnídávkou.

Borůvkové flameri

2 lžíce instantní kaše (např. rýž.kaše HIPP, atd.atd.), 2 lžíce sladidla (např.glukóza, atd.) 3 lžíce kukuřičné nebo rýžové krupice, 1 rovná lžíce kukuř.škrobu, mléko, které dítě snáší (Nutrilon AC, Neocate, Rýžové z DM, atd.atd.), borůvková přesnídávka (cca 2 lžíce)

Postup:
K 300 ml mléka přidejte sladidlo, krupici (rýž. či kukuř.) a kukuř.škrob, uvařte hustší kaši. Do ní pak vmíchejte instantní kaši – musí v tom „stát lžíce“. Polovinu kaše odeberte do misky. Do 2.poloviny vmíchejte cca 2 lžíce borůvk.přesnídávky. Pokud kaše příliš zřídne, přidejte ještě instantní kaši. Spojte obě poloviny a nechte v ledničce ztuhnout v nějaké misce. Ztuhlou hmotu vyklopte na talířek a je z toho veselý 2barevný dezert.

adricc
3. nov 2009

ahoj holky,mi zatim nemame prokazano alergii na bkm ale pristi tyden mu budou brat krev malymu jsou 3. mesice pred mesicem jsem musela zacit dokrmovat nutrilon komfort po 14 dnech mel krev ve stolici uplne ruzovou plenu byli jsme v nemocnici krev vytery vse negativni a ze ho mam sledovat nutrilon jsme vysadili tak zatim jen kojim ale tak ob den jsem si vsimla ze ma ve stolici hleny a v tom nitky krve podle doktorky moc nepribira pri naozeni mel 3.600 a ted ve trech mesicich 5100 myslite ze by to mohlo souviset stou alergii ze nepribira jsem stoho uplne hotova jsem zvedava jak to dopadne

erikasadek
3. nov 2009

adricc , no vyzera to na alergiu podl apriznakov.. ☹

hubinka
4. nov 2009

luthien.k díky za recepty, nemáš jěště nějaké pro takového prcka co mám já??nebo jestli je nějaká knížka nebo něco takového kde bych vyčetla víc??

hubinka
4. nov 2009

a jěště se zeptám, proč se to musí dělat z těch škrobových mouček, nemůžu použít klasický puding?? omlouvám se, jestli se blbě ptám, jen jsem z té diety zatím trošku jelen 🙂

luthien.k
4. nov 2009

Hubinka, těch receptů mám o něco víc, ale protože ještě nejsme v té fázi (pořád jen kojím), tak netuším, jestli se hodí už pro tak malého prcka, páč jsem to ještě nestudovala tu výživu tak dopředu. Ale možná jo, zkus to sama posoudit dle svých zkušeností. Jinak ta škrobová mouška je tam podle mě proto, že v pudinku jsou Éčka (barviva a tak), nejen, že mohou taky alergizovat, ale je vůbec zbytečný tím prcka ládovat, ne? 😉 O knížce bohužel nevím, ale zkus se podívat sem: http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=58&evt=c...
a sem http://www.potravinova-alergie.info/, třeba tam něco bude pro skoro ročního prcka 🙂

Bramborové kroketky

Středně velká uvařená brambora, 2 lžičky kojenecké vody, lžička kaše (např.HIPP rýžová, atd.).

Bramboru pečlivě rozmačkáme. Do hrnku nalijeme vodu, přidáme instantní kaši, promícháme. Kašovitou hmotu smícháme s rozmačkanou bramborou tak, aby vznikla tužší hmota (případně přidáme ještě malinko instantní kaše na zahuštění). Z této hmoty uděláme malé kuličky, které obalujeme v rýž.kaši a opékáme dozlatova.

Meruňkové kuličky

100g sušených meruněk (nesířené), 1 sklenička sušeného umělého mléka, které dítě toleruje (Nutrilon allergy care, HA mléko, Neocate), meruňková šťáva HIPP – dle potřeby, 1 sklenička instantní kaše (HIPP rýžová, Naturálka jáhelná, atd.atd.).

Meruňky uvaříme v malém množství vody doměkka. Rozmixujeme. Do misky nasypeme sušené umělé mléko, přidáme kaši a rozmixované meruňky. Dle potřeby přidáme meruňkovou šťávu tak, aby vznikla lepivá hmota, z které vytváříme kuličky.

LÍVANEČKY:

voda, 1 lžíce Gustinu, 3 ploché lžíce HIPP rýž. kaše, 1 plochá lžíce glukopuru, olivový olej.

Postup:
Všechny suché komponenty smíchat, přidat vodu tak, aby vzniklo hustší těsto - z něj vytvoříme přímo na pánvi vymazané olejem přibližně půl cm vysoké lívanečky. Opečeme z obou stran dozlatova, podáváme třeba s ovocnou přesnídávkou.

emkaa
12. nov 2009

ahojte maminy,
chcela by som sa spytat, papa babatko niektorej z vas mlieko Alfare? my sme presli na nove a zostali mi 4 balenia, tak by som ich posunula niekomu, kto to potrebuje... prosim, ozvite sa mi na IP, ak ma niekto zaujem...
dakujem

adricc
13. nov 2009

ahoj holky tak me rekla doktorka ze krev brat malymu nebudou a ze se jedna urcite o alergii takze ja protoze kojim nesmim skoro nic aspon ted mi to tak pripada prej se krev u takhle malinkych nebere ze by to stejne mohlo vyjit ze ji nema no jsem stoho hotova hlavne nevim co muzu a nemuzu jist budu muset neco najit kde si o tom neco prectu

luthien.k
13. nov 2009

adricc: No není to zrovna populární mezi lékaři brát tak malému prckovi krev, ale dělá se to - viz. náš případ. Že se to ale nemusí potvrdit, to má Tvoje mudra pravdu.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tady jsem se snažila shrnout, jak se s alergií na BKM stravovat...

adricc
13. nov 2009

luthien, moc ti dekuju docela furt premyslim co jako budu jist 😉 ted to bude jednodusi musim to poradne procist a bude to dobry hlavne aby byl v pohode malej pomohla si mi dekuju

johanka08
14. nov 2009

Ahoj holky, chci vám nabídnout Neocate, pokud ho některá kupujete. Nadbyly nám 2 balení - koupili jsme celou krabici po 4 kusech a už jsme bez potíží, takže přecházíme na Nutrilon Allergy Care. Tak jestli budete mít zájem, napište. Díky.

arteph
21. nov 2009

Ahoj holky, mám holčičku necelých 5 měsíců. Já jsem alergická na lepek a mléčnou bílkovinu, ale ml. výrobky jím. Malou plně kojím, já jsem dodržovala bezlepkovou dietu a protože se mi zdá, že malá kolem pusinky ekzém a hlenovitou řídkou stolici,tak jsem teď začala dodržovat i bezmléčnou dietu (obojí se dost spravilo stolice i vyrážka kolem pusinky). Je to pro mě ale celkem "záhul" dát si něco k jídlu, hlavně svačiny a snídaně (hlavní jídlo je celkem v pohodě) pořád študuju, co můžu a co ne (a to nemluvím o cenách - chleba stojí 400 gramů 80 kč). Jestli jste tu některá s podobnou "dietní kombinací" a znáte třeba nějaké stránky, kde jsou tipy na jídlo, tak mi sem, prosím hoďte odkaz nebo nějaký tip. Díky moc.

adricc
22. nov 2009

ahoj ja mam taky problem taky nevim co jist nesmim mlliko jogúrty vejce ryby atd. takze skoro nic nemate nekdo nejaky recepty co jist nebo co si kupovat

adricc
22. nov 2009

taky by me zajmalo jestli muzu treba kozi mliko nebo sojovy mliko

erikasadek
22. nov 2009

adricc , sojove mlieko mozes ale treba pozorvat , ci nie je reakcia;.
, kozie, a ovcie, vyrobky , je to iste ako, kravske. 😉 pri tejto diagnoze.

existuju, mandlove mlieka, , orieskove.. 😉 aine;.
vajicka a ryby, pokial nie je alergia, nevidim dovod preco nie, ?? 😉 vsetko smierov strava ma byt pestra..
co s atyka chleba, a inych veci ja som to vyriesila, domacou pekarnou, na miesto vajick apouzivam vajahit... a cesto je super nikto nepozna ze tam nie je vajicko.; a to izte, je o bezlepkovych chleboch , s domacou , pekarnou , dokazete si urobit vela,; veci. 😉