Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
6. jan 2010

jej tak to je super.. 🙂

luthien.k
6. jan 2010

jj, to je 🙂

No jinak musím na podporu nemléčné diety říct, třeba pro ty, které s ní z nějakého důvodu váhají, že neprospěla jen mému synovi, ale i mně. Jak známo, mléko a mléčné výrobky zahleňují a já jsem byla zahleněná každou zimu, prakticky několik měsíců jsem ty hleny vykašlávala, ani jsem nemusela být nachlazená, prostě to tak vždy bylo. No a letos zatím vůbec nic!!!

erikasadek
6. jan 2010

tak s tym s tebou suhlasim.. 😉

jaja26
8. jan 2010

ahojte,
mám 3-týždňové bábätko, včera som vypila doobeda viac nizkotučného mlieka, viac ako pol litra doobeda. Maličká mala celú noc aj dnes doobedie problémy s bruškom, stále sa pučila a plakala. Myslíte si, že to mohlo byť spôsobené tým, že som vypila to mlieko? Inak mlieko pijem, ale nepila som ho tak veľa v jeden deň-
Ďakujem.

luthien.k
8. jan 2010

Myslím, že to s vypitým mlékem nesouvisí, alergeny z potravy přecházejí do MM cca 24 hodin... Navíc když mléko piješ normálně, ono zase až tak nesejde na tom množství, jestli normálně jíš mléčné výrobky. Navíc reakce u 3 týdny starého mimi není až tak obvyklá.
Uvidíme, co na to erika 🙂

cazadora
8. jan 2010

holky první dcerka měla slabou alergii na bkm když byla na um a ted u druhý mi bylo doporučeno nekonzumovat při kojení mléčné výr. co si pod tim mám vše představit. jako chápu že mlíko, jogurty, sýry. ale co třeba bílá čokoláda, sušenky a takovýhle věci přece mlíko je ve spoustě jídel???(muj dotaz neni moc z okolí zdravé výživy, ale u kojení mám nesnesitelný chutě na sladký)

anicka164
8. jan 2010

Jenom jsem nakoukla...
Jajo, souviset to muze, nemusi mit alergii na BKM, ale nase pani doktorka mi rekla, ze nemam pit mleko, ze nadyma. Ze Mikulas alergii nema, ale proste je citlivejsi. Tak treba to mate podobne... Mleko je lepsi prijit spis zakysane, jako treba jogurty nebo kefir nebo tak.
Hodne stesti!

luthien.k
8. jan 2010

anicka, máš pravdu, dítě může na mléko reagovat i díky nevyzrálému trávicímu systému... Ono se to prostě s ničím nemá přehánět 🙂
cazadora, jukni sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
BKM je opravdu všude v těch sladkostech, co jsi vyjmenovala, bohužel. Ale dá se toho spousta upéct bez mléka doma 😉 I čokoládu jsem našla bezmléčnou, ve zdravé výživě.

cazadora
8. jan 2010

luthein moc děkuju za odkaz jdu na to juknout 😉

jaja26
8. jan 2010

Ďakujem Vám. Mlieko už piť nebudem a uvidím, či to maličkú prejde...

erikasadek
8. jan 2010

dr erika.. odpoveda. 😀 😀 😀 😀

jaja ak to bolo po prvy krat a len raz mohlo byt ze len sa mala nahltala vela vzduchu a mala trochu plyny proste koliku..
teraz aby si mal adusu na pokoji tak vysad mliecko na opar dni pozoruj malu.. a potom znova daj si mlieko , pozoruj a zapisuj, daj si jogurt n adruhy den.. a pozoruj malu stale, ak sa zopakuje, tak mas vinnika;..
moze byt alergi a anemusi , moze to byt ze jej traviaci trakt nedokaze stravit ..
uidis a daj vediet.. 😉

palomka
9. jan 2010

ahojte. no mlieko patri medzi tie vyrobky ktore by mamicka nemala jest/pit ked koji 🙂
mozno jej to vacsie mnozstvo neurobilo dobre...
no a ako som pisala predtym, ze som kupila tie kvapky, tak vam poviem, ze normalne prestala kakat riedke a zacala normalnu formovanu stolicu a zaparenina jej aj ustupila dokonca by som povedala ze skoro zmizla. takze tie kvapky maju nieo do seba. keby som to bola skor vedela tak ich uzivame uz daaavno.
a nikto mi neodpovedal, ze ako prebieha gastroeterologicke vysetrenie u babatiek 😒
na co sa mame pripravit...?

k.ate
9. jan 2010

ahojky holky, chtěla bych se zeptat, malýho trápí průjmy, vysledovala jsem, že když vysadí z jídelníčku mlíko a jogurty, průjem mu zmizí, chtěla bych se zeptat, jestli se u některé z vás takovejhle průběh taky objevil? v úterý jdeme k mudr, tak se zeptám i tam, ale jak se vlastně alergie na kravský mlíko odhaluje? Zatím plně kojím, tak už se pomalu začínám ohlížet po nějakých vhodných alternativách...

palomka
9. jan 2010

k.ate my sme mali taky isty problem. mala stale mala riedku stolicu az bola non stop vystipana od nej a ked sme vysadili jogurty tak je to super. my mame intoleranciu mlieka. v pondelok ideme na vysetrenie a som zvedava co nam nove povedia 😒

k.ate
9. jan 2010

palomka - já jsem zvědavá, jak dopadneme, co nám mudr.řekne. Co vám dělali už za vyšetření? ať vím, co nás kdyžtak čeká... 😕 no snad to bude dobrý, to mlíko vysadím, budu si muset zvyknout...🙂

daducha
9. jan 2010

Ahojte,

chcem sa opytat : u maleho sa v jeho 3 mes. objavili riedke zelene stolice,po predchadzajucich krasnych 3 mesiacoch zltych prazenic.Bojovali sme do jeho 5-tich mesiacov a potom na radu doktorky som vylucila vsetko mliecne zo svojej stravy a do 2 tyzdnov sa vsetko upravilo.Odvtedy mame pokoj, stale sa kojime a ja do svojej stravy postupne zaradujem mliecne veci,ale iba maslo a syr.Maly je zatial kojeny,na vsetko varenie a kase pouzivam ryzove mlieko z DM.ka.Na alergologiu nas detskarka zatial neposlala a ja neviem ci tu alergiu teda mame alebo nie.Do troch rokov mu nic mliecne nemam dat,no zaroven do troch rokov neplanujem kojit a ak tu alergiu nemame, tak je zbytocne mu po skonceni kojenia kupovat Allergy care.
A teraz otazka : mam ziadat vysetrenie na alergologii,ak ano,viem ze z krvi sa to nie vzdy da zistit.mam risknut a dat malemu jogurt priamo?Obavam sa, aby som nejako neublizila, ked tu alergiu mat budeme.Ako ste postupovali?
dakujem

palomka
9. jan 2010

nam na alergologii brali iba krv a z toho zistili intoleranciu. priznaky nam zacali ked sme presli na jogurty. ale aj predtym mala zelenu stolicu a riedku ale som to pripisovala HA mlieku a tiez atopicky ekzem nam zistili ked mala 2 ci 3mesiace. no pripisovali sme ho k tomu ze ja som alergicka.
potom sa opat vratil so zmenou mlieka a tiez ked zjedla jogurt tak sa jej vyhodili take flaky na lickach.

zanulienka
11. jan 2010

cafte baby,mam 9 mesacnu babu a vyse tyzdna ma hnacky,je to take riedke a zltkaste,niekedy viac do zelena.brusko ju neboli,apetit ma riadny,len sa stane ,ze 2-3 razy dostane hnacku,nie velku,sice to pretecie cez plienku 😒 ,takze prezliekame aj v noci niekedy.ma napuchnute dasienka hore aj dolu,zeby zo zubov.dolne dva zubky uz ma.alebo alergia?

luthien.k
11. jan 2010

palomka, jak to proběhlo na tom gastru? My tam nebyli, tak jsem zvědavá 😉
daducha, určitě zkuste vyšetření z krve a pokud by to nevyšlo, bylo by dobré provést eliminačně expoziční test, ale nejlépe pod odborným vedením. Škoda, že moje poradkyně přes atopii nemá teď vůbec čas, je na MD a navíc znovu těhotná, takže se s ní o tom ani nemůžu poradit. My jste ten test dělali pod jejím vedením, ale přes MM, ne přímo. To bych si asi netroufla...
zanulienka, to vypadá na průjmíky k těm zoubkům. Prý to souvisí i s imunitou, často se přidávají i opruzeniny, ale na alergii na BKM to nevypadá, jestli nemá i jiné příznaky (ekzém, krev ve stolici apod.)

zanulienka
11. jan 2010

nema ekzemy,ani nic podobne,tak fakt dufam,ze to bude zo zubkov,nech nan uz vyjdu a bude pokoj

pusa
13. jan 2010

Baby, poraďte je v gragamových rožkoch mlieko??
Nedáva sa tam trochu?
Malý má alergiu na BKM a chceme začať skúsiť lepok.

luthien.k
13. jan 2010

Pusa, zeptej se v pekárně 😉 Kam se mléko nedává, tak to je obyčejný bílý tukový rohlík (alespoň v ČR). S celozrnným pečivem by se pro prcky mělo opatrně, je hůř stravitelné, doporučuje se až po druhém až třetím roce života (trávicí systém dítěte nezvládne zpracovat tolik vlákniny). Obsahuje často i různá aditiva, která také nejsou vhodná, natož pro alergiky...

pusa
13. jan 2010

No už som sa pýtala a vraveli že nie. Až na jednu kde vraveli, že dávajú sušené mlieko. Tak teraz neviem.
Celozrnné nie tam sú tie zrnká celé a hrozí vdýchnutie. Ale v grahamových je to zomleté nie??
Bolo mi doporučené že po roku sa môže podávať aj grahamové pečivo.

luthien.k
14. jan 2010

Tak prostě kupovat jen to, o kterém to víš jistě.
Ono nejde jen o to vdechnutí, ale o tu vlákninu... Nevím ale, jak moc je jí v grahamovém pečivu, každopádně bych to s ním nepřeháněla 😉

campi
16. jan 2010

Nepotrebuje nekdo Nutrillon Allergy Digestive Care 1?
Lada zustava na Neocatu, dostala ted Advance a zbylo nam 5 baleni tohoto Nutrilonu, neotevrena a neprošlá. Na cene se dohodnu, prijde mi skoda to vyhodit.

julie123
16. jan 2010

Ahoj, muzu mit jeste jeden dotaz? 😵 Jak dlouho po zavedeni nemlecne stravy u matky se to projevilo na diteti? Malej ma ekzem, kdy mam cekat ze se mu to zacne lepsit? Ma alergii na BKM. Dik 😵

luthien.k
17. jan 2010

Julie, vidím, že nikdo neodpovídá, tak zase já 😀 Mělo by se to zlepšit nejpozději do 14 dnů, tak vydržať 😀

stovinda
17. jan 2010

Ahoj, muzete mi poradit?
Když byly Honzíkovi necelé 3 měs.,objevila se mu malinko krev ve stolici. Doktorka mi řekla, že to může být a) podrážděný konečník, b) alergie na mléko. Takže jsem měla vysadit mléčné výr.- pro jistotu. Zároven ale vim, že jsem kvuli nadymani někdy předtím použila i rektální rourku (u starší dcerky to dost pomáhalo)... tak jsem si říkala, že to může být i varianta a). Po pár dnech krev zmizela. Pak jsem si zkusila dát k večeři maličko sýra (asi po 3 dnech diety) a druhý večer to měl opět (tak jsem si zas řekla, že by to ta alergie i mohla být).
Pak jsem držela 3 týdny nemléčnou dietu - ale AŽ NA MÁSLO, to jsem jedla. Vše ok. Po dalších 4 týdnech bez diety jsme byli na očkování hexavakcinou, malému jsem následně kontrolně měřila teplotu - několikrát, protože ji opravdu zvýšenou měl.. a asi den po posledním měření zas krev ve stolici...ale opravdu málo, jen jednou trochu víc. Takhle asi ve 4 kakáních (mezi nimi den nekakal) a pak už zas nic - to už jsem zase začala s dietou (zase až na máslo).
Poradíte? Zdá se mi to divná náhoda s tím teploměrem... A taky je mi divné, že 4 týdny jím normálně a najednou se to projeví. Jak rychle se nasazení mléčné stravy projevilo u vás? Jak rychle jim to začalo vadit? Honzík jinak dobře přibývá, kaká v pohodě - žádný průjem, ani na koliku netrpěl (narozdíl od dcerky - ale ta alergii určitě nemá, ta měla klasickou 3měs.koliku), nemá exém - prostě naž na tu krev je v pohodě.
A taky mi přijde divné, že když jím máslo - to je přece taky mléčné - tak mu to v pohodě zmizí... Pokud by měl opravdu alergii, tak by asi i máslo vadilo nebo ne? Moc ocením názory. Diky, Dana

erikasadek
17. jan 2010

ahojte luthien preto mam domacu pekaren... 😉

super vec pri alergikoch.. 🙂

luthien.k
17. jan 2010

ahoj eriko! Taky velmi zvažujeme koupi domácí pekárny, i proto, že manžel má poslední dobou dost problémy s trávením a malej měl taky (krev ve stolici, hooodně podobně, jak píše stovinda, takže se k tomu ještě vrátím) a naše pediatrička si myslím, že by to mohla být nesnášenlivost lepku - u tatínka a možná i u malého. Takže zrovna v týdnu jsem ty pekárny zkoumala 🙂
Danko, měli jsme veeelmi podobné problémy aneb nemohli jsme přijít na to, čím to je, že má malej krev ve stolici. Jen s tím rozdílem, že já držela striktní nemléčnou dietu (mimochodem, v másle je obsažen hlavně mléčný tuk, bílkoviny je tam málo, takže by se podle mě mohlo stát, že pouze používání másla nenastartuje alergickou reakci, která by se projevila krví ve stolici nebo ekzémem... Že je v máslu málo BKM je fakt, ale že by to takhle mohlo fungovat, je pouze můj laický odhad 😉) Jinak v tomto věku můžou mít děti ještě křehčí sliznici konečníku, jak mi naše pedatrička říkala, takže to klidně může být použitím té rourky nebo teploměru (také jsem je občas použila, hlavně teploměr, náš malej měl i často mírně zvýšenou teplotu, tak jsem to sledovala). Gradovalo to přibližně ve věku Tvého malého a pak se to začalo pomalu upravovat a dnes je bez těchto potíží, takže moc ráda bych Ti něco poradila, ale opravdu nevím. Nám doktorka nechala udělat z krve testy na různé alergie, dvakrát výtěry, prohlížela konečníček a prostě nic. Té krve tam měl vždy jen malilinko, ale vždy to bylo i s hleny. Upravilo se to zhruba od té doby, co jsem mu začala dávat sem tam na dokrmení UM a zhruba od té doby máme svatý pokoj. Mudra mu chtěla ještě udělat genetické vyšetření na tu celiakii, kdyby se to do šesti měsíců věku nezlepšilo, ale na to už nedošlo. Takže fakt nevím 😒
Mimochodem, je tak krev čerstvá, jasně červená? Předpokládám, že ano... V každém případě tou dietou nic nezkazíš. Počkej po třetí hexavakcíně a až nebudeš muset měřit teplotu, tak zkus zase pomalu mléko nasadit a uvidíš. Nebo si můžeš vyžádat ta vyšetření, co jsmě měli my...