Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

pusa
21. apr 2010

My sme konečne po 4 mesiacoch čakania dostali vyjadrenie z poisťovne, že nám schvalujú Neocate advance na ďalší pol rok. Hurra..

uankab
21. apr 2010

tygrous, neviem ako prehananie, ale nam sa ekzemik upravil asi az po 3-4 tyzdnoch drzania diety... uz ju drzim asi 3 mesiace, stale este nejake stopy su, ale minimalne oproti tomu ake to bolo... tak neboj, tyzden je velmi kratka doba! drzim palce!

denuska82
22. apr 2010

ahojte maminy,

neviete ci rohlik obsahuje BKM? Zda sa mi, ze som to tu nikde citala a neviem to nikde najst.

cazadora
22. apr 2010

denusko, tukový rohlík by obsahovat neměl ale je lepší se optat na pekárnách odkud rohlíky kupujete pro jistotu 😉

tygrous
22. apr 2010

uankab: diky. Ja myslela, ze ekzemik se spravi driv. Kazde rano jsem z toho nestastna, kdyz vidim ty fleky. A dnes mu to zacalo i pod ouskem v tom zahybu☹ No, stejne mi nezbyva nic jineho, nez vydrzet. A za mesic mame jet na dovcu, no to bude sranda s tim mym jidlem...

tygrous
22. apr 2010

Holky, tak mame vysledky krve na ABKM. Co myslite? No, negativni, coz se dalo cekat 😒 Dr. tvrdi, ze to muze byt strevni viroza, kterych ted bylo plno a ze se strevo dava do kupy pak dlouho. Mame davat probiotika a uvidime. No, kazdopadne mliko fakt aspon na emsic vysadim a pak zase zkusim a uvidime. Na ekzem rekla, ze to muze mit po zpoceni apod. (je teda fakt, ze nejhorsi to miva rano po probuzeni a behem dopoledne se to zlepsi).
Jeste by me zajimalo, jestli pri ABKM se normalne pribira nebo naopak nepribira...? Honzik pribira za mesic tak 600-700g, za uplynuly tyden pribral dokonce rovnou 200g 😅

luthien.k
22. apr 2010

H-lky, uz t- nevydrzym jen cyst a nepsat, ack-ly stale cekam na n-vy PC a u stareh- n-teb--ku my blbne klavesnyce a jyna nejde pryp-jyt... 😅 😅 Tak t- snad vylustyte 😀 (Nefunguje mekke Y a pysmenk-, ktere vypada, jak- kdyz kapr -tvyra pusu 😀)
Tygr-us, alergye na BKM (any na jyn-u p-travynu) nemusy vyjyt z krve, reakce ymunytnyh- systemu, ktera se z krve p-zna, je jen jedna ze dv-u typu reakcy. Ta druha reakce se deje jynym zpus-bem, z krve nezjystytelnym a tyt- typy alergyckych reakcy se -btyzne dyagn-stykujy, praktycky t- lze jen elymynacny dyet-u (vysazenym predp-kladanych pr-blematyckych p-travyn, jak- je mlek- a vse mlecne, vejce, ryby, -rechy vseh- druhu atd. a p-te jejych p-stupnym zavadenym a sled-vanym reakce).
Na prybyrany ABKM vlyv myt nemusy.

Tygr-us, muj malej mel hleny a krev ve st-lycy taky a t- asy try mesyce (cca d- pul r-ku veku). Drzela jsem bezmlecn-u dyetu, ale nemel- t- vlyv (nar-zdyl -d ekzemu, ktery se mu na -blycejy krasne vycystyl). Upravyl- se t- sp-ntanne sam- tak nejak se zavedenym prykrmu. Any pr-by-tyka, ktere jsem jedla ja y maly nep-mahaly, vsechny vysledky negatyvny (ale nebyly jsme na gastru, ceh-z d-dnes lytuju). Takze p-kud uz krev neny, tak bych tu dyetu urcyte drzela dal a vyckavala. P-kud by byla krev nadale, zadala bych gastr- vysetreny...
.

lynn77
22. apr 2010

ahoj holky, vim, ze to sem nepatri, ale muze byt alergicka reakce zvraceni? jako normlani savle? Dala jsem dneska Laure cca tretinu bananu, predtim jsem zkousela treba lzicku nebo jsem ji dala oliznout banan a nic se nedelo, tak jse mdneska dala vic a asi pul hodiny potom hodila asi 5 savli, nevim, nemohl byt ten banan treba tezky na zaludek? jeste jsem ji pak nakojila protoze mela hlad, ale vyhodila vsechno i obed......

klauduska
22. apr 2010

tygrou....moj maly priberal uplne ukazkovo,dokonca zo zaciatku az moc a to som kojila!!! 😉

luthien.k
22. apr 2010

Ja bych v-lala mudre, t- nemusy s alergyy vubec s-uvyset, muze jy zacynat strevny chrypka ap-d.

uankab
22. apr 2010

lynn, moze, mne Magdalenka vracka z jablka a hrusky...

luthien.k
22. apr 2010

Tak sy vyber 😀 Ne vazne, muze t- byt y nemusy, kdyby zvracela dal, tak t- spys vypada na nec- jyneh-...

lynn77
22. apr 2010

tak zatim nezvraci, jeste jednou se vyzvracela po dalsim kojeni, ale vyhodila celej ten banan, tedka neblije, (zatim), ani prujem, ani teplota, tak uvidim, jinak vypada v pohode, tedka si hraje 🙂 tak nevim, mozna se prejedla? 😉 ale zas tolik toho dneska nesnedla ..... no, uvidim...... tedka vecer ji uz jenom kojim a zatim dobry 🙂

lynn77
22. apr 2010

luthien, no ja uz jsem z tech alergii asi paranoidni - mleko, vejce, rajcata, cekam co dalsiho :(

adricc
22. apr 2010

ahoj holky potrebovala bych radu adamek ma prikrmy a tad premejslim jestli mu mam zkusit dat zloutek do jidla nebo ne protoze kdyz jsem drzela tu dietu kdyz jsem kojila tak jsem vejce nesmela tak prave nevim 😒 jinak adamek kdyz jsem mu zkousela dat banan tak ze zacatku mu chutnal ale hned na to to vyzvracel ted mi ho neji kdyz jsem to rekla doktorce tak rekla ze za svoji praxi nemela nikoho kdo by byl alergickej na banan 😒 ale driv mu chutnal ted odmita

luthien.k
22. apr 2010

Alergye na banan exystuje, uz jsem tu cetla - tak-vych prypadech. Alergye t-tyz muze byt na c-k-ly.

Vejce: alergen je hlavne bylek, takze treba pul zl-utku bych zkusyla. Kdyztak h- uz nedas, kdyz bude reakce 😉

Lynn: chapu 🙂

uankab
22. apr 2010

lynn, to ti verim, ja som na tom presne podobne... ako detektiv oriesok, len sledujem kde sa co vyhodi a kolko toho vygrcka.... skus jej ho dat o tyzden zase a uvidis...

gocrazy
22. apr 2010

lynn, my mame alergiu na banan, nesmiem mu ho davat vobec, ako som ho prestala davat, zmizol nam atopicky ekzem, upravila sa stolica a hlavne spanok!
okrem ineho mame aj alergiu na BKM, pijeme nutrilon alergy care, dalej vajecny zltok, jablko, hovadzie maso....
maly drzi prisnu dietu, v podstate je kazdy den to iste, takze ziadne prejavy atopickeho ekzemu sa nam neobjavuju....az doteraz, neviete mi poradit, nezavadzala som ziadnu novu potravinu, natieram ho lipobase kremom, pretoze ma strasne suchu pokozku....vysypal sa mi na hrudniku a neviem prist na to, ze z coho...citala som tu, ze jednej holke sa dieta vysypalo ked isli zubky, my mame teraz strasne spuchnute "ocaky"... myslite zeby to mohlo byt z toho? ked mu isli prve stolicky a dalsie zuby predtym, tak sme takyto problem nemali...manzel mi vravi,ze ho nesmiem takto prisne sledovat, ze par vyrazok predsa nic neznamena, lenze ja mam uz strach, celkom sme si uzili, ked sme mali prejavy ekzemu, tak by som sa tomu rada vyvarovala....

laura73
23. apr 2010

qocrazy, to, ze sa ti osypal, moze byt aj v dosledku rastu zubkov, ale tiez nemusi. mne sa tak pred 2 tyzdnami mala osypala okolo okrajov tielka, a bolo to len zle vyprate body - zostali mi tam zvysky prachu na pranie - asi som dala viac do pracky, ako som mala a jednoducho ani 3 vyplachania ho nevyplavili 😒 no a do toho zuby. takze jedno s druhym, teraz sme uz v pohode.

inak, teraz, ked sa mierne oteplilo, som musela zmenit aj krem, pouzivam telove mlieko inej znacky, ako som pouzivala krem a balzam v zime, pretoze sa mi mala potila a tiez osypavala ako pri alergii,mozno by si mala vyskusat nieco lahsieho. a ako som zistila, aj to pletove mlieko jej mozem davat len 1 x denne, 2 x uz jej nerobi dobrotu. je to na palicu, ze? 😅 a neboj, aj ja som bola a stale som 'hystericka' akonahle vidim novy pupienok 😉 je to normalne. inak, nasla som dobreho kozneho a ten mi teraz povedal, ze na postihnute miesto nie je absolutne vhodne nanasat nejaky krem - takze ked som mala problemy, kriticke miesta som potierala len vatou namocenou v telovom mlieku.

tygrous
23. apr 2010

luthien: dnes jsme zanesli dr. ukazat pokadenou plinu a rekla, ze to zas neni tak hrozne 😅 A pak rikala to, co pises ty: ze je mozne, ze se to zlepsi po zavedeni prikrmu. At dal nejim nic mlecneho a uvidim. A musim rict, ze po tydnu te diety ma dnes malej uplne krasnou hladkou tvaricku a krev se mu ve stolici taky uz neobjevila od te doby... No tak uvidime. Pry nemam moc plasit a asi na tom neco bude 😉

luthien.k
23. apr 2010

tygr-us, n- vydys 😉 Tak t- mate k-ukam stejne jak- my, zatym, tak se vam t- snad spravy jak- nam 😉

Zajymave je, ze malej uz pres MM nereaguje na BKM, tak jsem zvedava, jak pry prymem zavedeny, ale na radu Verky p-ckam d- r-ka...

tygrous
23. apr 2010

luthien: a ten hlen mel maly ve stolici dlouho? Honzik to ma uz tak minimalne mesic, nekdy trochu, jen takove nitky, nekdy vic, ze je to proste jen hlenovita ridka hmota... 😒
A prikrmy jsi pak davala radsi rovnou nemlecne? myslim kase...

gocrazy
23. apr 2010

laura a nevies mi poradit nejake telove mlieko vhodne na letne obdobie? nas maly ma strasne suchu pokozku, navyse velmi citlivu, mydlo mozem pouzivat jedine biodermu z radu pre atopikov, skusala som mlieko excipial u lipo lotio, ale po nom sa priserne skrabal, vlekarni mi odporucili vichy, biodermu....vraj kvalitne lenze aj financne narocne, za jedno ml ieko dam cez 20 euro a ked nesadne mozem kupovat dalsie, ale asi mi nic ine neostane, lebo od klasickej detskej kozmetiky ako nivea, hipp, johnson nas odhovaraju, vzhladom na citlivost maleho pokozky....
navyse uz vyse 2 mesiacov cakam z poistovne vyjadrenie, ci nam este budu preplacat nutrilon AC, a zatial nic, kupujem ho za plnu sumu, pokial sa v poistovni rozhybu, tak maly bude mat dva roky a vtedy nas chcu na gastre opat testovat, ci uz mozeme zacat skusat nove veci, neviete mi niekto povedat ako to vlastne prebieha, ked je dieta alergik a potom doktor povie, ze uz netreba davat nutrilon AC, to prejdemna normalnu stravu? alebo najprv HA mlieko, ked ustojime, tak obycajne mlieko? nasa doktorka je akasi nezhovorciva, nemam kedy sa jej popytat, sup sup berie pacienta za pacientom....

luthien.k
23. apr 2010

tygr-us, mel t- dl-uh-, cca dva mesyce, m-zna dele... Vypadal- t- p-d-bne. Mychana vajycka jsem pak praktycky uz nevydela...

Prykrmy vzdy nemlecne neb- kasy r-zdelan-u v Nutryl-m allergy care.

luthien.k
23. apr 2010

g-czary, neptas se syce me 😀 , ale zkusym -dp-vedet 😉 Cca -d r-ku muz-u detycky pyt y ryz-ve mlek-, takze myslym, ze klydne muzes zacyt davat a varyt mu z nej (pudynk treba myst- j-gurtu, palacynky, pr-ste vsechn- 😉 ). N-rmalny mlek- bych nedavala nykdy, maxymalne vyr-bky z nej, jak- j-gurt, kvalytny tvrdy neb- cerstvy syr typu zerve. Ale t- az bude jyst-ta, ze ABKM uz nemate.

Na let- bych d-p-rucyla a-derma ex-mega mlek-, je t- leh-unke, y kdyz taky fynancne nar-cne 😖

bianka234
23. apr 2010

ahojte baby, zdravím luthien , to je hotová morseovka, prosím vás, keď máte dieťa aler.na BKM, aké príznaky malo dieťatko kým ste na to prišli, môj malý nemá ani krv v stolici, ani hlieny, ani bolesti bruška, ale po dvoch mesiacoch keď som mu dala jogurt, ekzem sa rapídne zhoršil, protom testy mu vyšli negatívne, teraz neviem čo s ním ďalej.

luthien.k
23. apr 2010

😀 N- mne ta klavesnyce stve, ale cekam na n-vy PC, tak sy asp-n zalustyte 🙂

byanka, tak pr-ste nema ten typ alergye, c- vychazy v testech, jestly mas -dzk-usene, ze na j-gurt reaguje... BKM se vyhny, davej ryz-ve mlek- a za cas zase muzes zkusyt j-gurt -test-vat. Jyne pryznaky, nez zh-rseny ekzemu, myt nemusy...

kikus29
23. apr 2010

tygrous - v stolici ma byt zrazene mlieko? My mame stolicu od narodenia taku redsiu a v poslednej dobe mame tiez hlieny v stolici a vyhodili sa nam vyrazky na tvaricke. malicka ma 4 mesiace. Ked zjem nieco mliecne, tak malicka grckne aj 2 hodiny po kojeni trocha mlieka a ma vela prdikov. Myslite, ze to bude tiez alergia na BKM - teda intolerancia. A to sa vtedy nemozu ani vajicka?

perla200
24. apr 2010

ahojte babule....teda ja som sa snažila prečítat celú túto tému ale narazila som len na veganko:(

no je tu niekto taký komu si pomýlili diagnozu a namiesto intolerancie laktozy mal alergiu na BKM?
ono príznaky sú rovnaké pravdepodobne či nie?

tygrous
26. apr 2010

kikus: No ja nevim, jestli tam ma byt srazene mliko 😅 , ale Honzik tam prave od narozeni kousicky mel (proste ridsi kasovita hmota s kousky😉 a ted ma vodu+hlen bez tech kousku... pouzivam latkovky a separacni plinku a na separacce je jen hlenovity zluty flek a na plince je obrovsky mokry zluty flek... (driv byl jen maly a hromada na separacce😉 Pardon za ten detailni popis 😅
Jinak honzikovi to zacalo stejne, jak popisujes - nejdriv pupinky na tvari, pak flicky, pak trochu hlenu, vic hlenu a ted nedavno i krev a zacalo to okolo 3.mesice. Prdiky ho trapily od narozeni a krkne si hned po kojeni, malokdy pozdeji. Co nejim mlecne veci, tak ta krev tam byla jen 1x a ekzem ma uplne hladoucky a temer neviditelny...