Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

tygrous
3. máj 2010

uankab: kdyz to ma hodne cervene, tak to maznu holtovym kremem, ten sudocrem davam za ouska, kdyz mu to praskne nebo mokva, na tvaricku jsem ho dala jednou a prislo mi to pak horsi. Davala jsem i konopnou mast, ale nezdalo se mi to lepsi. Promazavam to nekolikrat denne ambidermanem, premyslim jeste, ze koupim A-derma Exomega krem... A sucha mista na telicku mu mastim modrou indulonou. Cim promastujes ty? Jo a urcite se mu to zhorsi, kdyz se zpoti nebo je mu jen vic teplo. A porad se mu to rozsiruje, sice pomalu, ale rozsiruje☹ No, musim vydrzet, ale uz jsem docela k.o., chbyi mi jidlo, co jsem driv jedla, citim se dost vycerpana, hlavne v noci, kdyz mem kojit. A urcite zkusim homeopatii, mam s ni zatim jen dobre zkusenosti.

pusa
3. máj 2010

Mirca1, môj syn je na tom podobne, len mu alergiu na BKM, vajcia zistili už asi v 5-6 mesiaci. Pije špeciálne mlieko Neocate kde je mliečna bielkovina úplne naštiepená na aminokyseliny. Toto mlieko sme na základe pozitívnych krvných testoch na BMK od pediatra dostali na gastro. Neocate je pre deti do 3 rokov.
Toto mlieko môže predpísať aj alergológ.
Tie krvné testy čo píšeš môžu vyjsť negatívne a dieťa aj tak reaguje na BKM. Nám tiež opakované krvné testy na BKM vyšli negatívne a syn reaguje na mlieko otrasným ekzémom (a stále aj na vajcia).
Nie je to jednoduché s tými krvnými testami na potravinové alergie, asi je šťastie natrafiť na dobrého alergológa.
Určite si prečítaj príspevky od kam.zyk v tejto téme:
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/
je to síce o atopickom ekzéme ale dosť úzko súvisí s potravinovými alergiami. V príspevkoch od kam.zyk je napísané aj o alergo testoch, určite ti to pomôže zorientovať sa v alergiach.

uankab
4. máj 2010

tygrous, ja som tiez skusala konopnu mast, mam malu vzorku ale nebadam ziadne zlepsenie...sudocrem davam na zahybceky (uska, pazusky, nozicky), na tvaricku jej nedavam nic, len premastujem... my mame uz dva mesiace velmi skaredy flak na krku ktoreho sa nevieme zbavit, momentalne cakam na gencianku z domu, tak snad zaberie, aspon dufam!!! my pouzivame Aveeno cream, mam ho od doktora na predpis, ale pocula som ze ta Aderma je dobra, a tiez bioderma. Ekzemik sa zial zhorsuje pri zubkoch, spoteni sa a tak.. u nas napr paradoxne rano ho mala vzdy najkrajsi a do vecera sa zhorsil, ked vyvijala cely den aktivitu...
ta dieta sa da, ja som si na nu uz zvykla, uz som na nej 3 mesiace... niekedy mam aj ja sialenu chut napr. na cokoladu, nieco dobre sladke, ale ked sa pozriem na malinku a spomeniem si ake to mala, hned ma to prejde... vzdy mam po ruke glukozu a tu si davam ked som bez energie, dost mi to pomaha... a urcite uzivaj vapnik a probiotika... ja v noci tiez kojim, 2-3x, ako kedy... a neboj, vydrzis to !!!
nam testy este nerobili, ale sme uz objednani k dietologovi zaciatkom juna...
neviete nieco co je s kam.zyk? uz sa velmi dlho neozvala, dufam ze je v poriadku....

tygrous
4. máj 2010

uankab: dik za podporu a povzbuzeni😉 S tou cokoaladou to mam stejne. nebo treba ted mam silenou chut na puding, ale uz jsem ho zkousela uvarit v ryzovem mleku a bylo to hnusne☹ Vapnik jim,probiotika davam malemu je ted pravidelne a ta stolice je fakt lepsi ( i kdyz predtim bral 2 mesice Probioticke kapky a spis se to zhorsovalo). Tyjo, v 8 mesicich kojis jeste 2-3x? To my kojime ted a ja doufam, ze brzo bude spat celou noc... Hmm...

uankab
4. máj 2010

tygrous, ja som si tiez mysela, ze ked zacne papat, tak to bude lepsie... ale nie je, aj ked pravdu povediac zatial toho vela nepapa, resp. urcite nepapa tolko ako ine deticky v jej veku... ale tesim sa, ze jedneho dna to bude urcite lepsie 😉
ja ked uz fakt neviem co, tak si uvarim vanilkovy puding a dam si k nemu cucoriedkovy kompot... aj ked ja vanilku velmi nemusim, jediny co som doteraz jedla bol cokoladovy, co teraz nemozeme 😖

tygrous
4. máj 2010

A v jakem mliku ten puding varis? Ja zas vanilkovy miluju😉
Jinak nas maly by uz chtel bastit neco jineho uz ted - strasne mlsne kouka, kdyz jim ja. A kdyz mu davam probiotika na lzicce nebo jsem mu davala jitrocelovy sirup, tak se olizoval a vrhal po lzicce jak divy, takze myslim, ze bude jist dobre, akorat ho budu muset krotit a postupne pomalu zarazovat nova jidla.

uankab
4. máj 2010

pouzivam bud ryzove alebo ovsenne... kokosove zase davam do jedla (napr, morcacie prsia uvarene v kokosovom mlieku s mrkvou a brokolicou su pochutka 😉 )... a aky chlieb jes? ak mas nejaky dobry recept, tak posli 😉
pri zaradovani musis byt opatrna, vzdy testuj novu potravinu 4-5 dni, zacni par lyzickami.. ale na to mate este cas 😉
nasa Magdalenka sa zasa vobec nezaujimala o jedlo, zacala sa az ked mala 7,5 mesiaca ..

tygrous
5. máj 2010

uankab: dik za tip s tim kokos.mlikem, to vyzkousim. ten puding jsem vcera uvarila v kokos.mliku a moc mi to teda nejelo, ale manzovi jo a dojedl to 😀
Chleba pecu ruzny, micham mouky, jak mi prijdou pod ruku...hodne davam spaldovou, ted si tam pridavam i amarantovou kvuli vitaminum a zkousim ruzne recepty z www. recepty.cz nebo z prirucky k pekarne. ale ty nemuzes tu psenicnou mouku, ze? ☹ Tu ja pouzivam jako zaklad (tak 3/5 celkove mouky do testa).
Jinak v pondeli jsme objednani k homeopatce, je to zaroven i detska Dr., tak uvidime, v telefonu znela prijemne a znama s ni ma dobre zkusenosti... Chci to podchytit hned v zacatku...

uankab
5. máj 2010

tygrous, ja kokosove mlieko (resp. kokos samotny) nemam moc rada, ale vo vareni je dobre 😉 ... a aby to nebolo velmi sladke, tak tam dam este aj vodu, plus na zaver splechnem trosku balzamikoveho octu (namiesto citrona)...
hej, my psenicu tiez nemozme, takze chlebik je taky vselijaky, no nevadi, co uz... drzim palce u Dr. potom sa ozvi ako ste dopadli 😉

penelopa77
5. máj 2010

mirca1: moja dcera ma 5 mesiacov, takmer som ju nekojila, po zavedeni umeleho mlieka dostala hnacky s krvavymi nitkami az sme skoncili v jej 3 tyzdnoch v nemocnici. Tam nam zistili adenovirus, a zobrali aj krv zistenie alergie na BKM. Hnacky trvali tri tyzdne, lekari tvrdili, ze mlieko netreba menit, ze u malych babatiek trva, kym sa virus uplne vyluci z tela. Po troch tyzdnoch som to nevydrzala a poslala muza kupit nutrilon AC. A zazrak - po tyzdni bolo po hnackach. Po dalsom tyzdni nam potvrdili alergiu na BKM aj z krvi a poslali nas na gastroenterologiu. Podla tvrdeni gastroenterologicky, u malych deti nie su krvne testy presne a teda pre nu ani rozhodujuce. Dolezite su klinicke prejavy - a ich ustup po vyluceni alergenu. Myslim, ze ine mlieko ako Nutrilon AC a pripadne NEOCATE, ktore je ale strasne drahe, preto sa predpisuje len detom, ktore zle reaguju aj na Nutrilon AC, asi na trhu u nas nenajdes. V nutrilon ac je bielkovina nastiepena, preto sa lahsie travi. A tomu, ze mlieko nie je v chlebe by som neverila. Do chleboveho cesta ide kvasok a ten sa rozraba vacsinou v mlieku. Myslim, ze ked su hnacky, radsej si pytaj odporucanie ku gastroenterolgicke. Absolvujete zrejme odber krvi a sono bruska, nariadi vam protialergicku dietu a budete chodit na kontroly. Inak mi teraz nasu malu "testujeme". Opat sme na nutrilon HA, ktory nam spustil alergiu. Uz 4 den. Nariadila nam to gastroenterologicka, aby sme zistili, ci alergia trva. Zatial je vsetko v pohode, ale prvy raz sa nam hnacky objavili cca 10 dni po zavedeni umeleho mlieka, tak som zvedava.

mirca1
6. máj 2010

Penelopa77, mockrat dekuju za odpoved a Tve zkusenosti🙂 Pristi tyden se chystam za nasi detskou doktorkou a snad uz se dohodneme na tom, ze nas nekam posle, protoze to je u nas porad dokola - zlepseni a najednou zase problemy....☹ Taky me napadlo, kdyz malej nechtel samotnej Nutrilon AC a pije jen to ryzove mlicko, tak ze mu to zkusim pro zacatek naredit, aby tam mel tu znamou chut a treba si to vezme...

lynn77
7. máj 2010

ahoj, jen jsem chtela napsat, ze ve vetsine chlebu skutecne BKM je, nemusi se davat ani tak do toho kvasku, ten se zadelava i do vody, ale casto se do chleba pridava i syrovatka, kvuli zlepseni chuti a vlacnosti. Ale je spousta chlebu, kde BKM neni, tj. bud je treba se zeptat v pekarne, kde chleba kupujete nebo kupovat jen baleny chleb, tak jak to delam ja 😉 tam by melo byt sl

lynn77
7. máj 2010

pardon, odeslalo se mi to driv:

tam by melo byt slozeni uvedeno 🙂

tygrous
8. máj 2010

lynn: Anebo si taky chleba upect doma, jak to delam ja😉

zabka4
8. máj 2010

ahojte ktora z vas sava malemu drobcovi kasu sinlac

mirca1
8. máj 2010

Tygrous: Prosím tě, mohla bys sem hodit nějaký recept na ten domácí chleba bez BKM (nebo třeba jen do IP)? A pečes ho v domácí pekárně nebo normálně v troubě? My máme i tu pekárnu, tak by to nebyl problém, upéct....mockrát děkuju!

tygrous
8. máj 2010

mirca1: klasicky chleba se dela z vody a mouky, takze pri ABKM s nim neni zadny problem. Ja zkousim ruzne recepty z navodu, co byl k pekarne, nebo hodne se inspiruju na www.recepty.cz. Ale takova klasika je 300ml vody, lzicka soli, lzicka cukru, lzicka kminu a k tomu 500g mouky - davam tak 300g psenicne chlebove hladke a 100g zitne a 100g treba spaldove, jak mi to prijde pod ruku😉. jo a lzicka susenych kvasnic. Vetsinou pecu v pekarne, ale uz jsem to zkusila v pekarne jen umichat a pak udelat bochnik na plech a bylo to dobre, trochu jina chut a dobra zmena😉

mirca1
8. máj 2010

Mockrát děkuju, hned zítra to zkusím 🙂 ...já dneska obešla Penny a Lidl a zjistila jsem, že všechny chleby tam jsou se syrovátkou (teda alespoň ty balené), tak si ho prostě budu péct sama, tak budu mít 100%ní jistotu, že to bude pro malýho v pořádku 🙂

tygrous
8. máj 2010

mirca: Nemas zac😉

tygrous
8. máj 2010

Holky, ja se z toho naseho malinkace picnu. Uz mesic skoro nic nejim, posledni tyden uz mel takovou hezkou hustou stolici, bez hlenu, 2x denne a tvaricky se taky skoro vycistily, zacla jsem to mazat Atodermem PP a fakt hned zlepseni, no a od vcerejska zase pupeny jak hrom, mokva mu to, popraskana zahyby u ousek a kadi zas tekute☹ Fakt nevim z ceho...

vlastovka385
9. máj 2010

Zabka, my dávámer kaši Sinlac, teď už ji míchám i s jinými, s pohankovou, kukuřičnou, jáhlovou, a začneme pomaličku zavádět lepek, takže od příštího týdne ji bude mít s ovesnou.

vinifera
9. máj 2010

Zdravím Vás ženy bojovníčky!
Tak som túto tému obchádzala ako čert svätenú vodu. No ale nevyhla som sa jej.
Po infikovanom ekzéme sme skončili na kožnom v nemocnici a následne u alergologičky. Testy dopadli katastrofálne a malý je vo svojich 15 mesiacoch alergický asi na všetko - BKM, sója, arašidy, treska, zeler, pele, roztoče, chlpy, zvieratá, plesne ....
Chcem sa ale spýtať ako vám diagnostikovali alergiu na BKM. Pretože nám v nemocnici povedali že podľa testov na BKm alergický nie je. Alergologička povedala že je!
Medzi klinické príznaky patrí vracanie, kolikovité bolesti brucha, stolica s prímesou hlienu alebo krvi, hnačka, zápal stredného ucha, nádcha a veľmi často ekzém. Zriedkavejšie sa prejavuje chudokrvnosťou, znížením množstva bielych krviniek a krvných doštičiek.
Malý má ekzém. Ale nič iné. Po tom čo mi v nemocnici povedali že nie je alrgický na BKM. Tak som mu dala prvú vec v ktorej bolo mlieko - a to jogurt (v 15. mes!) On nijako nezareagoval. Ale alergologička tvrdí že alergický je. (doteraz je kojený a dva mesice dávame Nutrilon HA)
Na odporúčanie alergologičky by sme mali prejsť na Nutrilon Alergy care.

bluvatko
10. máj 2010

vinifera,nam zase potvrdili,ze je alergicky na mlieko a aj pije neocate a ekzem stale ma.jedine,ze ma alergiu na neocate.na koznom nam povedali,ze je silny alergik.ved mu vyskusaj mozno mu naozaj pomoze nutrilon alergy care.vela detom nepotvrdia alergiu a zmyzne im ekzem po nutrilone alebo po neocate.nas maly strasne vracia,ale pribera dobre,lebo pije strasne vela a aj nadchu mal skoro od narodenia teraz mu antibiotika trochu pomohli-ekzem ziadna zmena.

vlastovka385
10. máj 2010

Vinifera, ta alergie tam může být, ale nemusí se projevit v krvi. My máme všechny krevní testy negativní, ale malej má určitě alergii na BKM, protože jak jsem přestala jíst mléčné výrobky, tak se mu zlepšil stav. My naštěstí nemáme ekzém, ťuk ťuk, ale koliky a hlen ve stolici. Po mrkvi to má taky, i po banánu, a všechny testy negativní.

vinifera
10. máj 2010

No kočky možno sme sa nepochopili. Ide o to že v nemocnici povedali že alergiu nemá. Alergologička povedala že má.
Ale on nemá žiadne problémy typu - vracanie, hnačky, bolesti bruška, krvavé nitky v stolici. Nič.
Máme atopický ekzém. Ale ten môže byť vyprovokovaný aj niečím iným nakoľko je alergický asi na všetko.
Ked som mu dala jogurty tak nijako nezareagoval. Neviem teda podľa koho sa mám riadiť - či podľa nemocnice alebo podľa alergologičky.

jijitka
10. máj 2010

Ahojte, i když nerada, asi se s malým budeme muset přidat do vašeho klubu ☹ Zatím jsme nebyli na žádných testech, ale příznaky má. Dneska najíždím na HA dietu, co budu jíst, nevím.... Ve všem mám docela jasno, dostala jsem dost podrobné podklady, ale nejsem si jistá, jestli můžu pít meltu, máte s ní zkušenosti??

Co se týká chlebů, mám k dispozici kompletní složení všech výrobků společnosti PENAM, můžu přeposlat na mail, kdyžtak písněte do IP..

bluvatko
10. máj 2010

oni ty lekari kazdy hovori nieco ine.nam kozna povedala,ze staci HA a na gastre nam povedala,ze nie ze kozna sa do stravovania nerozumie.

luthien.k
10. máj 2010

Vinif, to je opravdu těžké, když každý doktor říká něco jiného... Já osobně bych asi BKM nedávala, protože jestli vychází pozitivně z krve, tak se podle mě podáváním alergenu můžou projevy postupně zhoršovat. Nebo když chceš mít jistotu, nech si třeba udělat ještě další nezávislé testy od jiného lékaře (což by asi bylo složité...).

luthien.k
10. máj 2010

jijitka, já myslím, že melta je svým složením v pohodě, samé obilí (a čekankový kořen, z toho bych byla trochu na vážkách, ale vyzkoušíš a uvidíš). Když budeš pít rooibos, tak tím určitě nic nezkazíš 😉 Doporučuje se i dětem s AE...

dona123
10. máj 2010

ahojte chcela by som sa len opytať čo si myslite o sojovom mlieku či by sa dalo použiť ako nahrada za mlieko dva a pol ročnemu dieťaťu