Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

vinifera
31. máj 2010

No neviem neviem. Ja ked som lekárničke hovorila že nemôžeme BKM a hladala som nejakú výživu tak automaticky povedala že to teda nemôžeme ani laktózu. A hľadala spolu so mnou. A figu sme našli. ☹

luthien.k
31. máj 2010

Laktóza fakt nemá s bílkovinu nic společného, je to cukr a ne nadarmo se alergie jmenuje NA BÍLKOVINU kravského mléka a porucha zpracování laktózy intolerance LAKTÓZY. Že se vyskytnou oba problémy naráz, to se může samozřejmě stát...

luthien.k
31. máj 2010

@vinifera, ono je možné, že o problému ABKM a intoleranci laktózy ani lékárníci pořádně nevědí, co je co, nechci je podceňovat, ale tohle se lidem fakt plete. Mimochodem, co znamená: a figu jsme našli? Jako že nenašli? 😕 😅

tygrous
31. máj 2010

@luthien: Musim s tebou souhlasit, ac teda nerada 😒 Jsem lekarnice a o ABKM jsem se dovedela pred 2 mesici, kdyz jsem se zacala pidit po tom, z ceho muze mit nas malej ekzem a hlen a krev ve stolici... Ale o intoleranci laktozy jsem nejake tuseni uz mela 😉

vinifera
31. máj 2010

@luthien.k že som proste nenašla výživu čo by mohol. Presnidávky neexist lebo všade je jablko .... A v tých masovo zeleninových - bud kura, vajco, paradajka, zeler ... no proste vždy niečo. Snád nebolo v alergologických testoch niečo čo by vyšlo negatívne. Hovorila alergiologička že 1 z 1000 je také decko.

daducha
31. máj 2010

vinifera ,
myslim ze malemu by vedela pomôct nasa detska lekarka.Venuje sa aj homeopatii,detoxikacii,naturalnej medicine.Akurat, ze je to v KE.ked citam co maly vsetko nemôze, to je fakt sialene.My nemôzeme akurat mlieko, no aj keby sme mohli, ja by som nedavala.Ale to je uz ina tema .Ak by si chcela, poslem ti cez IP kontakt na doktorku.

luthien.k
1. jún 2010

vinifera, ono by bylo asi jednodušší napsat, co můžete... 😅

vinifera
1. jún 2010

No kočky ona mi napísala 10 vecí čo malo najhoršie parametre.(BKM, vajcia, soja, zeler, arašidy, ryby, pele, plesne, chlupy, roztoče) Ale čo som v ruke držala výsledky testov. Tak od hora dole boli hviezdičky pri každej veci ☹( Aj alergiologička začala vetu tým - že by bolo jednoduchšie povedať čo môže ako začať tým všetkým čo nemôže ...

tarsylla
1. jún 2010

S tou laktozou nemate pravdu, lebo nam gastroenterologicka prisne zakazala jest alebo pit stravu co obsahuje laktozu, srvatku, kazein a ine veci a to ma potvrdenu alergiu na mliecnu bielkovinu.Nic viac a nic menej.A keby som dcere dala nieco zjest co obsahuje laktozu tak ma velke problemy!!!!

luthien.k
1. jún 2010

tarsylla, a v čem nemáme pravdu? Ža alergie na BKM a intolerance laktózy jsou dvě různé věci? To ale skutečně jsou! U vás to bude nejspíš kombinace obou z nich, jinak to prostě není možné. Kdo má pouze alergii na BKM, tak laktózu toleruje. Viz. vysvětení v odkazu výše. Laktóza je cukr a je i v mateřském mléce a děti s alergií na BKM jsou bez problémů kojeny. Například i Nutrilon allergy care, který je určen pro děti s alergií na BKM, obsahuje laktózu, viz:.
http://www.nutrilon.cz/cs/alergie-a-pece-pri-al...
Jak to potom vysvětlíš?

luthien.k
1. jún 2010

vinifera, to je fakt hrozné... A jak se daří vychytat tu dietu?

vinifera
1. jún 2010

@luthien.k no mám dojem že to je takmer nemožné - a keby sa aj malý dal dietovať na 100% (čo je takmer utópia)- tak proste nijak neovplyvním to že vonku lietajú pele, plesne, roztoče .... NO a kojíme sa. Veď by som nemohla nič jesť. (možno by bolo lepšie odstaviť ho - ale zasa mi bolo odporúčané kojiť aspon do troch rokov a malý je velkýýý závislák)
Napr. skrížená potravinová alergina na tú prašivu brezu čo má sú jablká, hrušky, kôstkové ovocie. Už vôbec nemôžem citrusy (a to pomaranče zbožnujem)
Veľmi zle malý reaguje na toto hnusné počasie. Vidím to - že ked je slnečno tak nekašle a ekzém sa mu polepší. (vyčistí sa tvárička, zjemnia sa ložiská) Ked takto furt leje - tak má aj tváričku hroznú, ložiská mokvajú a sú viac vysušené a vystúpené. A to sa ozaj mažeme kadečím.

uankab
1. jún 2010

vinifera a co mozte papat? ja mam pocit ze u magdalenky je to presne to iste 😖 ... na testy ideme v pondelok, ekzemik mala strasny, odkedy ale drzim HA dietu tak sa vyrazne zlepsil... a to ju fakt dodrziavam... a tiez kojim, a velmi casto a zrejme aj dlho budem... a je to fakt na nervy...
nam zatial vybehla alergia na psenicu, vajicko, spaldu, mlieko, kuracie, hovadzie - zatial len toto sme testovali v mojej strave... v jej strave jablko, hruska, ryza, brokolica, karfiol, mrkva, pastrnak, broskyne, kalerab atd... jeme zemiak, cuketu, tekvicu, sladky zemiak, morcacie masko, obcas spenat (ked ho spapa len trosku, tak je to ok), z ovocia len banan a cucoriedky... a tiez ako ty, kupovane absolutne tabu, pretoze bud tam je jablko, ryza, mrkva...

simonkamoja
1. jún 2010

Ahojte chcela by som sa opýtať,ako ste na to prišli,naša malá má 3 mesiace a tiež je niekedy na nevydržanie a inokedy ani neviem ,že ju mám.Niekedy po jedení(je plne kojená) krásne spí aj 3 hodiny inokedy nespí vôbec a plače a skrúca sa ako keby ju bolelo bruško.Priberá pekne a vyrážky žiadne nemá.V noci krásne spí vždy.Cez deň zase veľa plače a skrúca sa od bolesti asi tak 45 min. až hodinu po kojení.Prosím poradte.

luthien.k
1. jún 2010

simonkamoja, to na ABKM nevypadá, spíš na tříměsíční koliky... Tak zkus v tématu, které se jmenuje kolika nebo tak nějak 😉

martinkah
1. jún 2010

Ahojte dievcata, poradte mi. Starsi syn ma atopicky ekzem, zistenu alegiu na BKM a pele - breza, travy, stromy. Ja som pelova alergicka (ani uz neviem na ktore, testvali ma uz davno). Predpokladala som, ze nasa alergologicka mi teraz, pri dojceni mladsieho syna, "zakaze" oi. aj kravske mlieko a jablka (na ktore syn reaguje), jednoducho ze mi nariadi prisnu dietu, ona "zakazala" len zakladne alegeny- orechy, citrusy, bylinkove caje, jahody, paradajky atd, ved poznate. Odporucate mi dietu bez BKM? Ja si myslim, ze by to bolo vhodne, jej "volne" odporucania ma prekvapili. Dakujem za rady.

vinifera
1. jún 2010

martinkah - to že je alergik na brezu znamená skrížen potravinovú alergiu na jablká, hrušky atď... ☹ä Poznám....

@uankab NO v podstate papáme to čo vy. Ale my zatiaľ aj ryžu. Ja nejaké výrazné zlepšenie nevidím. Takže asi stále má v strave niečo čo mu vadí. Ale ozaj netuším čo. Ryžu Vám testovali?

uankab
1. jún 2010

vinifera, my sme este na testoch neboli, Magdalenka este bude mat len 9mesiacov... ideme v pondelok na vysetrenia, uvidime co nam povedia, testy sa vraj odporucaju robit ked ma babo okolo roka... na ryzu Magdalenka reagovala hned ako som jej ju dala, uz pocas papania sa jej vyhodila pusinka... ak mas podozrenie na nejaku potravinu, vysad ju malinkemu na 2 az 3 tyzdne, potom znovu zaved, testuj 4dni a uvidis reakciu...

vinifera
1. jún 2010

No ale je tak zúfalo málo potravín ktoré ešte môžme. A nafigu je to že on má ekzém stále dost "silný" ťažko v tom zaznamenať či je to horšie alebo lepšie. Najviac to poznať na lícach. Ale to napr si dal presnidávku a týžden sa čistí ☹(

luthien.k
1. jún 2010

martinkah, některé zdroje uvádějí, že má smysl držet preventivní dietu, jiné zase, že ne... Takže podle mě na to nemají odborníci jednotný názor a jiný alergolog by Ti třeba řekl něco jiného. Záleží tedy asi jen na Tobě 🙂 Já bych jí asi držela, nejsem obecně zastáncem kravského mléka, jsem přesvědčená, že to není vhodná potravina pro člověka, takže si myslím, že tím nic nezkazíš, naopak 😉 Ale tisíc jiných lidí bude mít jiné názory 😅

uankab
1. jún 2010

vinifera, my sme mali tiez hrozny ekzem... ja som zacala drzat dietu, ked mala magdalenka 5 mesiacov, stale bola len kojena, s prikrmami sme zacali ked mala 6mesiacov a tyzden a dovtedy sa ako tak vycistila, tak som reakciu hned videla.. u nas tiez sa to najskor objavi na lickach, ak pokracujem, vytvoria sa flaky, pripadne sa k tomu prida grckanie... a niekedy sa vycisti behom par dni, ale napr po ryzi to trva aj tyzden...
momentalne fungujeme tak, ze bud pridavam do stravy veci ja alebo pridavam jej nove potraviny... nemozem sucasne, lebo potom neviem z coho reaguje... a tiez, cakam kym sa vycisti a skusim nieco nove... do mojej stravy som vlastne nic nepridala, vsetko co sme testovali, tak na to reagovala...

vinifera
1. jún 2010

@uankab Malý bol 6,5 mesiaca plne kojený. Ekzém sa objavil až po zavedení prvých príkrmov ☹ Malý sa vždy prejavoval len ekzémom - nikdy nemal problémy s bruškom - vracanie, hnačky ....

uankab
1. jún 2010

vinifera, my mame ekzem uz od narodenia (prvy krat sa magdalenka komplet vyhadzala ked mala 3tyzdne, potom to zmizlo a objavilo sa to zase ked mala 6tyzdnov a odvtedy s tym bojujeme.. mala fakt skarede zapalene flaky okolo krku, pazusiek, nozickach, no fakt strasne... ak sa objavil az pri prikrmoch, tak potom nemusis drzat dietu ty, ale on... a postupne pridavat a testovat, zistit kde je problem...a natierat a premastovat pokozku, ja ju natieram vzdy celu 2x denne...

luthien.k
1. jún 2010

uankab, já myslím, že by vinifera měla držet dietu také, protože když malý nereagoval při kojení, to neznamená, že na věci z MM nemůže reagovat teď, alergie se může objevit kdykoli a z čehokoli... Příkrmy mohly být jen spouštěčem.

luthien.k
1. jún 2010

Mně se začala alergie, jak respirační, tak potravinová, projevovat až v mých cca dvaceti letech.

denuska82
1. jún 2010

Ahojte maminy, chcela by som Vas poprosit o radu. Ako dlho trva Vasim detickam kym im exem ustupi ked nasadite dietu, resp. vylucite drazdivu potravinu. Je to asi 10 dni, co nejem ziadne BKM, exem sa vyrazne zlepsil, ale stale tam su vyrazne loziska, hlavne na chrbte.

vinifera - ovocna cista vyziva je hipp slivkova a marhulova, nie je tam ziadne jablko. Tiez mam podozrenie, ze nam vadi jablko a tieto dve to urcite nemaju.

vinifera
1. jún 2010

@denuska82 marhule* 46 %, voda, cukor, ryžová kaša, ryžový škrob, vitamín C.
a fakt .... No ale čo z toho keď je to kôstkové ovocie - a to by sme nemali. Možno ked sa niekedy malému zlepší ekzém tak vyskúšame. Teraz nemám odvahu.

denuska82
1. jún 2010

To ano, neuvedomila som si, ze je tam ta blba ryza. Je to hroza najst nieco nealergizujuce. Teraz 14 ideme na alergo, tak som zvedava, aj ked si myslim, ze mi to velmi nepomoze.

uankab
1. jún 2010

denuska, nam sa vyrazne zlepsil asi po 3tyzdnoch, ale stale sme mali loziska, takmer uplne zmizol az po 2mesiacoch... ale vzdy sa to zo zubkami zhorsuje, teraz napr. mame jeden flak ktoreho sa nevieme zbavit od velkej noci... uz ked sa konecne zlepsi, tak s kazdou reakciu sa zase zhorsi 😠
ja som dnes skusila dat znovu ryzu, uvidime co bude, zatial mala len trosku vyhodene licka vecer, ale co bude do rana 😕

luthien.k
4. jún 2010

Zeptám se i tady: nemáte zkušenost s nákupem AC mléka v Polsku? Je to Bebilon Pepti 2... Já tam v supermarketech viděla jen HA mlíka a v lékárnách neměli vůbec žádné dětské výživy...??? 😕