Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

misellll
7. jún 2010

no právě to jsem taky myslela,že udělam jenže v lékárně mi řekli,že to by bylo moc 😠 ale nikdo jinak neporil..... 😠

misellll
7. jún 2010

a ty taky používáš naocete advenc a máš tam tabulku jo? 😕

erikasadek
7. jún 2010

@misellll ja pouzivam neocate..
nevedi ze bude vela tak vypije kolko vypije; 😉
zajtra si zavoalj a opytaj sa;. 😉

bluvatko
7. jún 2010

miselll,na jednu odmerku 1dcl vody.

uankab
7. jún 2010

miselll, my mame NEOCATE LCP... podla tabulky ho treba zarobit 5g mliecka na 30ml vody, koncentracia je 14,7%
skus mrknut tuto nejake info o nom... www.neocate.co.uk

pozri tuto je presne, ako mas pripravit Neocate Advance
http://www.neocate.co.uk/aaa_neocate/6057-advan...

misellll
7. jún 2010

holky díky,jenže taky nechápu to,že je tam napsáno,že množství neocate je závislé na věku váze dítěte a mě doktor prostě nic neporadil...Vám doktoři řekli kolik množství máte dávat ne?

misellll
7. jún 2010

na víc je tam napsáno,že se to smí používat pro děti od jednoho roku Barče je deset měsíců????Já fakt nevim!" 😠 Vy tady nikdo nepoužíváte ten Neocete Advenc?

erikasadek
7. jún 2010

MISELL no mne nemusi mam to a krabici ale ja pouzivam stale ten prvy neocat pre josha i ked je uz vatsi;; 😀 do roka;. 😉

misellll
7. jún 2010

no mě právě předepsal tenhle co je od roka,ale barče je deset měsíců

lynn77
8. jún 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, je mozne, ze mala netoleruje Nutrilon AC? Ja ji porad kojim, ale chtela jsem zavest nejakou "mlecnou kasi", bez mleka ji to moc nebere 😉 a tak mi doktroka predepsala jeste davno Nutrilon AC 1, tak jsem ji asi 2x vyzkousela a dobry, tak mi doktroka napsala Nutrilon AC 2, ale po tydnu zacala kadit hodne a ridke, resp. driv uz ne po tydnu, ale postupne se to zhorsovalo, myslite, ze teda ji muze vadit i ten Nutros AC? Doktroka se tvari, ze by nemel, nechala ji udelat krevni obraz, vysledky ze stolice, vsechno je OK, zadne rotaviry nebo tak neco... tedka mam opet vyzkouset nasadit ten Nutrilon.... co pak kdyz to nebdue tolerovat? jako ja bych ji chtela neco davat udelaneho i z mlicka, treba pudink pomalu nebo neco, kdyz nemuze nic s BKM, ale takto teda asi nic 😝

misellll
9. jún 2010

Ahoj holky zajímalo by mně po jak dlouhé době po nasazení Neocate se vám zlepšili projevy ABKM hlavně pokud se jedná o bolení bříška,vymizelo to již tentýž den po nasazení Neocate?

misellll
9. jún 2010

Jo aještě jedna otázka teď tady čtu přízpěvek maminky na demnou a ta píše že by chtěla malé dávat pudin to mě ani nikdy nenapadlo,to mám normálně koupit klasickej pudin a msto mléka použít neocete?Nejsou v tom pudinkovim kupovanym prášku nějaké složky co by takto malé dítě ještě nesmělo?

misellll
9. jún 2010

teď jsem našla jeden pudink doma a je tam napsáno,že obsahuje bílkoviny...

korkusa
9. jún 2010

Ahoj .Chcela by som sa opytat vas ktore mate deti do roka .Ked brali drobcom krv na alergiu na BKm tak ci vam to ukazalo v krvnych testoch alebo vam to zistili inac ako z krvnych testov.Dakujem

tygrous
9. jún 2010

misell: My teda porad plne kojime, ale zlepseni ABKM prislo zhruba po 2 tydnech (zmizela ridka stolice a misto 6xdenne zacla byt 2x denne) a celkove vymizeni priznaku asi po mesici drzeni bezmlecne diety. Takze i s tim neocate bych to videla taky na dyl nez jen jeden den... Ale jak rikam, nemam s nim zkusenost 😉

Pudink bych asi takhle malemu diteti nedavala 😅 Ja se chystam delat ruzne kase, hlavne treba jahlovou a ovesnou...mam na to receptiky, tak myslim, ze chutove prcek stradat nebude (ja si na tu bezmlecnou dietu nakonec uz taky zvykla 😀 )

tygrous
9. jún 2010

korkusa: Nam delali obyc. krevni testy (krevni obraz a IgE) a nezjistili nic 😅 Ze ma ABKM, jsem si vydedukovala sama, protoze po vysazeni mlika u me mu veskere priznaky do mesice vymizely. A kdyz jsem si pred 14 dny dala frappe, kde bylo hodne mlika (nejak mi to nedoslo, mela jsem na nej desnou chut 😅 ), tak do 4 dnu mel zase ridkou stolici nekolikrat denne a trvalo to asi 3 dny a pak zase dobry...

misellll
9. jún 2010

tygrous:Já právě myslela,že po vysazení BKM se dostaví nějaké zlepšení...Třeba jako při alergii na kočky(beru to jako příklad) já jí mám když jsem v kontaktu se zvířetem,ale jakmile zvíře v místnosti už není začnou se projevy lepšit.Včera jsem jí to neocate dávala celý den a nic mléčného neměla tak jsem myslela,že by se to alespoň trochu mohlo zlepšit.No naše malá má už taky dva dny průjem..Nám vyšli testy na BKM negativní,ale doktor říkal,že to neznamená že na BKM alergická není a nasadil neocate a já si teď pořád říkám co když opravdu není alergická a drží zbytečně dietu...Tak mě zajímalo víš kdyy dojde ke zlepšení..tygrous já právě vůbec nevím jak mám vařit a co dneska malé ukuchtit jsem v to nová tak v tom nějak plavu ☹

tygrous
9. jún 2010

misell: Ja taky doufala, ze to zmizi hned. Ja byla na zacatku te sve diety desne podrazdena a zoufala, ze nemuzu jist nic z toho, co driv, a co varit, a k tomu nebyl videt zadny vysledek ty prvni dny ☹ Ale travici system potrebuje delsi dobu na regeneraci, taky me tu holky povzbuzovaly, ze to trva dele... A mely pravdu 😉 A testy na ABKM jsme meli taky negativni, dr. rekla, ze se to proste zlepsi, az nasadime prikrmy... Ale ja radsi drzim tu dietu a zasli jsme i k homeopatce a ted je to fakt dobry. A kdyz jsem si nedavno dala frappe s milkem, tak do 4 dnu byl prujem zpet a trvalo 3 dny, nez se to zas zlepsilo, i kdyz jsem jinak nic jineho mlecneho nemela...
A jestli chces nejake recepty, tak koukni na diskuzi na emimino: http://www.emimino.cz/diskuse/alergie-na-mleko-...

misellll
9. jún 2010

tygrous:díky moc já jsem z toho už taky hotová malé nic jiného neprokázali už nám dělali testy vím,že to bude znít asi blbě,ale já bych na jednu stranu byla ráda kdyby mmalá ABKM měla věděla bych jak jí pomoct co jí trápí a pomohla bych jí od těch hnusných bolestech...Tak snad to tak bude i u nás a zlepšení se dostaví sice později,ale přeci jen dostaví a já i malá konečně budeme mít klid a pokoj a já furt nebudu muset koukat na to jak se malá trápí.Jinak děkuju a ten odkaz na recepty🙂 😉

korkusa
9. jún 2010

Tygrous prave aj nam vysli vysledky na BKM negativne ale nemozem jest nic kde je mlieko lebo malemu sa da znova ekzem.Odkedy nepapame nic co obsahuje mliecko tak je to omnoho lepsie .

korkusa
9. jún 2010

Ze vraj sa to potom este da lepsie zistit z crievka.Mate niektora skusenosti s tymto vysetrenim?

erikasadek
9. jún 2010

@misellll ja som pred rokom prekladala recepty s so stranky vyrobcu mlieka pre alergikov musis polistovat dost do zadu mas tam od zmrzlin lasagne a inych veci dost vela receptov..mozno ta potesia

misellll
9. jún 2010

erikasedek:děkuju jdu se na to mrknou to víš,že mě to potěší jsem teď z toho všeho nějak vykolejená a vůbec nevím kde začít a nazbírat informace takže za každou radu jsem vděčná 😉 děkuju

lynn77
9. jún 2010

tak nevite? muze netolerovat ten Nutrilon AC? to by znamenalo, ze musi mit Neocate? dekuji

tygrous, ja ji tedka nechci davat jeste pudink, spis ty kase do mleka, ty bezmlecne s vodou ji moc nejdou 😉, ale zas na pudinku tak nic hrozneho snad neni, je to kukuricny nebo bramborovy skrob 😉 pokud toleruje kukurici a brambory, tak ja osobne to zas tak neprozivam 😉 koukala jsem na bio pudink a tam je jen bio kukuricny skrob, nic jineho

misellll
9. jún 2010

erikasadek:Už jsem se tu ptala nahoře nevíš prosim tě do kdy mají vymizet příznaky ABKM po nasazení bezmléčné diety?U nás se jedná hlavně o bolení bříška radila mi tu tygrous,ale ta prý kojí tak nevím estli je to něco jiného jestli je průběh pomalejší či rychlejší?

uankab
9. jún 2010

misellll, ono to chvilku naozaj trva, nemozes ocakavat zazraky zo dna na den 😉 .. jeden den fakt nic neznamena, organizmus sa musi z toho spamatat... nam zlepsenie nastalo tak po 2tyzdnoch a skoro uplne sme sa vycistili asi az po 2mesiacoch..
a puding, uvarila by som z maizeny, co je cisty kukuricny skrob bez pridania cohokolvek (zlaty klas napr. obsahuje vanilku, a to by som nedavala...)... a my tiez inak kojime, ale myslim ze to je jedno...

misellll
9. jún 2010

uankab:už od malička jsem netrpělivá 😀 tak snad i nám se to zlepší jinak už si hodím mašli ☹

uankab
9. jún 2010

neboj, urcite sa zlepsi 😉

misellll
9. jún 2010

děkuju jsi hodná já už jsem totiž opravdu totálně vyčerpal všechny své síly za těch deset měsíců jsem se aani jeden jediný den nevyspala v noci spím max 5 hodin,přes den si taky neodpočinu malá doma nespí a v kočárku sní musim jezdit aby spala☹takže bych vážně už po těch deseti měsících uvítala zlepšení 🙂

erikasadek
9. jún 2010

@misellll prepac fungujem zase len cez mobil
Mze reagovat rozne niekto sa vycisti hned niekomu to trva dlhsie..... Pockaj trocha pozoruj a vsetko si zapisuj pomoze to

Niekto sa pytal ci moze reagovat na neake mlieko uz presny nazov neviem teraz moze ak je to ako petit junior a podobne mlieka pre alergokov na bkm... Moze potvrzdujem vlastna skusenost moj sa po roku vysypal po peptit junior po roku uzivania....
Presli smeokamzite na neocat.....