Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

bianka234
26. sep 2010

ahojte baby, keby som chcela ísť s malým na gastro, kôli ekzemu, čo sa tam vyšetruje, budú robiť malému hadičku, alebo krv, či ako to tam prebieha?

kam.zyk
26. sep 2010

@helik007 Ahoj, při campilobakteriích nesmíš dávat (m.j.) jakékoli jednoduché sacharidy- takže nic nedochucovat glukózou, ani laktózu, opravdu nejlepší je vysadit i ovoce (fruktóza) - ze sacharidů jen složitější sacharidy - takže je naopak vhodné rýžové mléko, ale nikoli rýž.nápoj Zajíc, ale Reis drink z DM, bude mu chutnat. Nutrilon obyč.nedávat, bezlaktózový je správná volba (ještě lepší by byla volba "Nutrilon digestive allergy care) v tomto případě (ale dost často ho děti zvyklé na norm.UM odmítají). Takže: nasadit probiotika, dávat Hylak, držet dietu s vyloučením BKM a jednoduchých sacharidů. Za pár dní by mělo být po problémech.

luthien.k
26. sep 2010

@kam.zyk, jsem ráda, že vždy vše uvedeš na tu správnou míru 😉 Jen ten Reis drink pro 7m dítě mě trochu zaráží, ale krátkodobě se to asi dá...

luthien.k
26. sep 2010

@bianka234, to fakt netuším, snad odpoví někdo jiný, jak probíhá vyšetření na gastru...

kam.zyk
26. sep 2010

@bianka234 Budou dělat max.IgA a IgG anti-milk atd., ale spíš doporučí zajít na alergo...

@luthien.k Ten Reis drink - jakmile je otestovaná rýže jako příkrm (a u nás v ČR jen raritně jsou alergie na rýži), lze podávat Reis drink. Je to vpodstatě hodně podobná potravina rýžovému šlemu, který se podává po inf.průjmech, atd. - vždyť je to voda, rýže, mořská sůl (stopy soli, takže takřka zanedbatelná dávka, od 6M tedy lze podat) a stopa slun.oleje, neboli pro malé děti vhodná potravina. Lze s tím ředit Nutrilon AC a jiné věci, které do dětí nelze pro chuť dostat.

luthien.k
26. sep 2010

@kam.zyk, díky, takže jako doplněk Reis drink ano (ten bez vápníku), nikoli plná náhrada UM nebo ne dlouhodobě? To už potom joooo 🙂
Koukám, že MK je plný rarit, tady na MK znám dvě děti, co reagují na rýži 🙂

kam.zyk
26. sep 2010

@luthien.k V ČR cca 1% dětí 0-3 roky reaguje na rýži. Docela přesně to odpovídá mým průzkumům, z těch 200 dětí byly 2 alerg.na rýži, u jednoho ta alergie vyhasla do roka u druhého v 3 letech...

luthien.k
26. sep 2010

@kam.zyk, tak to je dobrý, statistika nuda je, má však cenné údaje 😀

helik007
26. sep 2010

@luthien.k kam.zyk, Ženy 😀 mooooc vám děkuji za vyčerpávíjící info,jste super!! Dávám Nutrilon allergy care myslela jsem,že je to to samé jako bezlaktozové,asi jsem se špatně vyjádřila 😀 😀 a jinak to rýžové mléko jsem nemyslela jako náhradu za tu umku,ale spíš jako spestření pro to sluníčko moje,když tenhle spešl Nutráč je tak,ale tak hnusnej 😀 😀 Tak doufám,že to bude mít o něco lepší chut...

bianka234
27. sep 2010

@kam.zyk takže sa mi tam asi neoplatí motať, inak ten atoderm PP dal malému do poriadku nožičky, ale tam nebol žiaden aktívny ekzém, naopak ručičky a tvár a krk, ide to veľmi veľmi pomaly, skôr by som povedala že sa to ukludní a zrazu stačí aby sa trošičku prehrial a je to znova červené a sme tam kde sme boli. Ja mu dávam dosť často ten zinkový krém a ten atoderm PP na tie podráždené miesta, neviem koľkokrát to môžem max.za deň, pretože keď mu zamiešam tie 3 krémy dokopy ako si mi kázala, je mu to asi mastné a nesuší sa mu to. Neviem kde robím chybu.

To vylúčenie BKM je tušim 7 deň a zatiaľ sa nič nezlepšilo, skôr by som povedala naopak, ale asi uvidíme až keď nasadím naspať jgurty.

bianka234
27. sep 2010

@kam.zyk pardon, pomýlila som si diskusiu, keď ste tu aj s luthien to patrilo do receptov na AE 😀 😀 😀

luthien.k
27. sep 2010

@helik007, Nutrilon AC není zase tak hnusnej, malej ho pije už celkem dlouho a chutná mu 😉 Takže šup šup pro mléko bez laktózy, jak jsem pochopila, jde o to, aby ta mrcha bakterie nedostala žádný cukr a umřela hlady 😀 Rýžové mléko je chuťově dobrý, to piju i já 🙂

oacka
27. sep 2010

kočky, tak to vyzerá že z alergie sa vykľula trhlinka v zadočku, dnes ju objavili detský chirurg...

luthien.k
27. sep 2010

@oacka, tak kéž by to bylo jen touto relativně banální příčinou 🙂

luthien.k
27. sep 2010

@bianka234, na to já nestačím, to musí @kam.zyk poradit... 😅

oacka
27. sep 2010

@luthien.k veľmii si to želám.... 🙂

kam.zyk
28. sep 2010

@bianka234 Jen krátce, připojení k netu budu mít asi za delší dobu, než jsem myslela, teď píšu u známých: takže dávej směs Atoderm PP a zink.krém (můžeš mazat i 5x denně), když směska je moc mastná. Snaž se , aby se nepřehříval. S nasazením BKM ještě počkej tak 7 dní, je ještě brzy. Do té doby se zas dostanu k netu, určitě, doufám. Ahoj 🙂 Ještě pak vyzkoušíme dehtovou mast (Ichtyo care pasta - max.2x denně), ale to až budu na netu pravidelně. Potrřebuju k tomu fota kůže.

bianka234
28. sep 2010

@kam.zyk ok poslúchnem ťa dakujem ahoj

jelli
29. sep 2010

byli jsme v nemocnici na testech na IgE a IgA, Spec IgE Km, dělali teda více testů, ale tyto testy na alergie budou prý až za 2-3 týdny. Zajímalo by mě jestli se čeká všude tak dlouho na výsledky. Díky za odpovědi 🙂

luthien.k
30. sep 2010

@jelli, to Ti nepovím, u nás teda spec. IgE (na různé alergeny), co nechávala dělat naše pediatrička, byly hotové za pár dní...

bianka234
30. sep 2010

@jelli u nás aj 6 týždňov

frisca22
30. sep 2010

Čauky, sice trochu od věci, ale třeba můj příspěvek pomůže někdy v budoucnu nějaké mamině 🙂 Jelikož já jsem velký alergik a v rodině máme také atopiky, byla velká pravděpodobnost, že náš mrňousek bude taky alergik. Takže jsem kojila co nejdéle to šlo a pak jsme dávali na doporučení naší mudry Bebu H.A. s částečně naštěpenou bílkovinou, která výrazně snižuje riziko vzniku alergií. A musím říct, že zatím všechno dobré 😀

luthien.k
30. sep 2010

@frisca22, určitě to není od věci, ale ono je to s alergiemi složitější, ani pečlivým přístupem nelze geny obelstít, ale dá se tomu dost pomoct. Je dobré na to myslet už v těhotenství, kdy se dítě prostřednictvím matky setkává s prvními alergeny a omezit ty hlavní, jako je mléko, vejce a další známe alergeny (kakao, rajčata, ryby atd.), po narození jíst co možná nejvíc hypoalergenně při kojení a alergeny testovat přes MM opatrně. To samé při zavádění příkrmů, při nutnosti UM samozřejmě vybrat HA mlíko, jak píšeš. Důležité je i co nejzdravější prostředí hlavně doma, takže žádné kouření, zvířata v ložnici apod. Kvalitní kosmetická péče bez zbytečných dráždidel (jako jsou aviváže, pěny do koupele, navoněné krémy apod.) by také měla být samozřejmostí. Určitě jsem na něco ještě zapomněla 🙂

erikasadek
30. sep 2010

@frisca22 vidis mne moja lekarka medzi nami oznamila ze HA je uplne zbytocne dobry reklamny tah u alergokov len strata casu a hlavne penazi..

ked uz tak fakt lekarske mlieka sa predpisuju vtedy.. 😉

@luthien.k ahoj.. 🙂

mas pravdu prirodu neprekabatis;. 😉
aj ked je dlho pokoj niekedy necakane to pride naprikald u nas pato teraz 😒 na pel a roztoce a podobne 5 rokov nic!!!! 😠

haanaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
1. okt 2010

Ty jo, tady byl někdo rychlý, zrovna jsem chěla upozornit, že chlorella je sice fajn, ale rozhodně to není všelék... 😉

simipe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
1. okt 2010

Já na zázraky nevěřím 😉 Zvlášť když se na těch zázracích dá dobře vydělat. Neříkám, že jako doplněk stravy je špatná, to ne, ale nemám ráda "fanatický přístup", zlášť od někoho, kdo se dnes na MK poprvé registroval a horlivě propaguje nějaký preparát....

erikasadek
5. okt 2010

@luthien.k 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 svata pravda.... 🙂 🙂 🙂

adamala
11. okt 2010

Ahojte,
Po skusenosti zo vcerajsej noci sa k tejto diskusii pridavam,nieviem ci je moj maly tiez alergicky na laktozu alebo na co to je,kazdopadne to bola alergicka reakcia .
Ja kojim plne od narodenia..maly velmi dobre pribera je riadny macko,ma 4mes a uz ma 8kg , nezijem na slovensku,prisla som domov pozriet nasich na mesiac a malinky sa mi stale budi vnoci zo 3x a po pocuvani mamiciek ze jak im deticky krasne spia mi vela ludi povedalo ze nech na noc dam UM aby sa zasytil viacej a mozno bude lepsie spat ze uvidim,volala som lekarke,doporucila mi mlieko S26Gold , nemaju ho u nas na Slovensku,neviem ako v Cechach ,tak mi toto mlieko muz doniesol na slovensko vcera, dala som mu toto mliecko okolo 10h vecer a maly zacal kuckat, a nejak sa mi nezdal,vypil len polku z flasky,asi 90ml a velmi hltavo to spapal ,on je strasny jedak, tak som myselal ze kucka z toho,lebo ho uz poznam ze sa naja odo mna za 5min a je plny,ma silny tah.
Dala som ho odgrgnut maly v polospanku odgrgol a dala som ho spat a pocula som ako pokasliava tak som ho zdvihla hned som sa zlakla ci sa nedusi alebo co a rozsvietila som uplne svetlo v izbe,mala sm predtym len nocnu lampu a maly mal opuchnute viecko na ocku a uska mu opuchli a zcervenali ale neplakal ,vyskeroval sa a ja panika ,na pohotovost a strasny plac som spustila,som sa strasne zlakla a vycitala som si ze preco som mu dala UM ....lekarka nas vzala a povedala ze preco davam UM ked mam mliecka,ze nemam pocuvat ine mamicky,vraj deticky si pytaju tolko kolko potrebuje a ako casto..ze je papkac tak je kazde 2-2.5h vnoci...ze nie kazde dieta si vynecha to nocne kojenie..tak som sa hambila,som mala pocit viny,ze som mu dala UM ...uz to veru neurobim radsej budem nevyspata neviem dokedy.. Ked odidem zo slovenska o 2dni tak pojdem k mojej pediatricke a poviem jej o tomto, ale zaujmalo by ma ze ci sa takto moze prejavit alergia na laktozu alebo BKM...lebo naozaj sa to stalo prvy krat, a maly dobre pribera, nemal nikdy problemy,obcas ked bol novorodeniatko tak mal nejaku tu vyrazku, alebo grckal obcas...ale priberal a vraj to je hlavne, a ja jem kravske vyrobky ,nikdy ma taketo nieco nenapadlo ze ma alergiu,nema koliku,kaka kazdy den, normalne...

Prosim poradte mi ze co sa to mohlo vcera stat a ze ci sa to stalo niektorej z vas.
dakujem vam pekne