Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

lucia32
24. nov 2010

@erikasadek tak som jej sojové včera nedala, že radšej sa opýtam doky 😝 Dnes po kontrole...IgE na BMK 15,7...norma je pod 0,35 ☹ nad 17 už silná alergia 😲 ...takže žiadna sláva.... ešte na kožnom ma trošku potešila, lebo si myslela, že je to celková IgE a že nemáme alergiu na BMK, že ona to tam nikde napísané nevidí 😕 ...ale je to tam 😝
Pediarička mi sojové neodporúča 😝 tak si ho necháme pre seba na horšie časy 🤐 ale zas nam dovolila jogurty a pod. Som jej vravela, že som googlila a že to sa pri BMK nesmie, ale že je už natravená...tak budme múdre 😝
Máme piť to Allergy care, najprv nam doporučovala HA (vidím, že sa v problematike moc nevyzná 😝 ) a uvidíme čo bude o mesiac...tak sa radšej objednám sama k alergologovi...sa mi zdá, že dokonca v decembri mám so sebou kontrolu...a uvidíme čo alergolog...lebo akože dávať 13 €/ 4dni za mlieko sa dlhodobo nedá utiahnúť 😒

lucia32
24. nov 2010

@susik77 u nás sa alergia prejavila až po čase, aj to perorálnou dermatidídou ( vyrážky okolo pusy) . Pili sme HA mliečko a jedli jogurty a pudingy a pribinačiky...dovtedy nič, potom sme prešli na sušené obyčko mliečko, tiež nič a ked sme prešli na kravské,možno behom týždňa-dvoch sa tie vyrážky zjavili a bááác 😝

modra1
24. nov 2010

@adamala _ak nájdeš na SLovensku odborníka na alergie na BKM, daj mi vedieť. Z toho čo si opisovala ako ti radila tamojšia doktorka sme tu viaceré usúdili, že je odborníčka a vie také veci, o ktorých v čechách a slovensku niektorí lekári ani nepočuli.

susik77
24. nov 2010

@erikasadek - erika- no, dr. mi vcera dala na vyber-ze bud reakcia po ocko, al. subezne viroza-vyzera ta vyrazka ako 6.nemoc...po celom tele drobne ruzove bodky. ale ta zapcha s ocko fakt nesuvisi a ten ekzem bol 2 tyzdne pred ockovanim. inak, ja som tiez atopik-mam ekzem od 23 rokov. mm je zase alergik...

susik77
24. nov 2010

@lucia32 - luci a kolko mala natalka mesiacov?

lucia32
24. nov 2010

@susik77 mala 14 mesiacov...teraz máme 16 😝

susik77
24. nov 2010

@lucia32 - rozmyslam, ci to nadhodit dr., ci ma nebude pokladat ze hystericim-pri starsej som tiez mala podozrenie-v 5.mes. mala krv v stolici, koliky a v nemocnici ma vysmiali, lebo ze vraj by sa to obj. hned po 1.davke UM- ona bola od 6.tt ciastocne na UM

lucia32
24. nov 2010

Je pravda, že nie každý pediater sa vyzná v problematike BMK, ale sa mi zdá, že takéto veci okolo dojčiat a batoliat aj dosť bagatelizujú...väčšinou to pripisujú kolikám....pretože moja malinká mala testy na BMK robené už v 3. mesiaci života a vtedy sa to nepotvrdilo....stále nam po napapaní plačkala a krútila sa...na moje vyžiadanie jej roboli testy, predsa už je to moje 3. dieťa a tie 2. pred nou som tiež kojila 🙂 ...ale nikto mi vtedy nepovedal, aby som ja ako matka vylúčila mlieko a mliečne výrobky...ani ma nenapadlo, za tým patrať, kedže sa BMK nepotvrdila...tak sme prešli na HA a " koliky " sa vytratili 😝

lucia32
24. nov 2010

@susik77 moja je živý príklad, že to tak nemusí byť 😝 nedaj sa odbiť, ja kebyže nie som neodbytná, tak sa trápime s imazolom neviem dokedy 😲 😝
A pritom u nás žiadne viditelné traviace ťažkosti nie sú...len kožné...

susik77
24. nov 2010

@lucia32 -este ma dost trapi, ze je cely den nekludna, skoro ju nemozem ani polozit, hned place, cely den sa nosi na rukach...neviem, ci to teraz pripisat moznej alergii al. tomu ocko, obidve su mozne. dr. ju vcera vysetrila, zapal v uskach nema, ani ziadna respirac. infekcia, lezu jej stolicky, este to moze byt...hoci neviem, pretoze ked jej isli pred 3 tyzdnami, tak sa to prejav. hlavne nechutenstvom, som ju skoro len kojila, nic ine nejedla. teraz pekne vsetko papa...

lucia32
24. nov 2010

Aj ked máme vysoké IgE na BMK jej prejavy u nás nie sú nejake prudké...nie je osypaná, aj ked je pravda, že na dotyk mala kožičku na teličku mierne drsnú 😝 ale ta vyrážka okolo pusy bola fakt škaredá ...

lucia32
24. nov 2010

@susik77 môžu to byť zúbky, to je pravda...ale môže ju aj bolieť bruško, naša ked bola malinká toto robila...fakt len na rukách a vždy plakala, žiadne spokojné bábo 😝 Je to na tebe....bud jej skús vyradiť mlieko a mliečne výrobky, kup to allergy a ty ked kojíš tiež vyrad a uvidíš....alebo si žiadaj testy z krvi

luthien.k
24. nov 2010

Děvčt, lergie n BKM se může projevit i po měsících ltence, kdy dochází postupně k senzibilizci, není to tk čsté, le může to ýt, tkže @susik77, oprvdu to tk může být, le vše momentální potíže budou nejspíš kombincí toho všeho, co jsi psl, ono se to pk hezky násobí. Mimochodem, u topiků, kteří nemusejí být lergičtí n BKM, se konzumce BKM nedoporučuje okolo očkování, mívá to zhoršující efekt. Nejméně týden před očkováním dávt příště probiotik (Infnts Dophilus npříkld), tři dny předem dávt Fenistil kpky, to zmírňuje rekce. Probiotik lergikům dávt nejlépe pořád, je třeb, by střev, kde sídlí velká část imunity, byl v pořádku.

luthien.k
24. nov 2010

@lucia32, doporučení vší doktorky děs běs, doktoři fkt neví, která bije 😝 😠
@adamala, Tvoje doktork je super, ono to těžko může být něco jiného, než rekce n BKM, co jste zžili. Též nevěřím, že bys n Slovensku nšl lepšího doktor, co tu čtu zkušenosti, tk v ČR ještě sem tm jo...

luthien.k
24. nov 2010

Fkt se omlouvám, že to píšu bez toho jednoho písmenk, le pořád ho vkládt pomocí ctrl V, to by mě zbilo, tk snd je to k přečtení.

Mimochodem, my po půl roce testovli BKM, první den si tři lžičky jogurtu, druhý den osm, třetí den půl jogurtu - první dny nic, le po té půlce jogurtu vyházená zádíčk - pupínky, ve spodní části jko n kopřivku, tkže u nás rekce vytrvává, i když mlá množství BKM snese (třeb trochu másl v jídle pod.).

lucia32
24. nov 2010

@luthien.k dá sa čítať.... 😀 No kebyže idem k doky len naverímboha, tak neviem neviem???? Fakt nemajú tú problematiku naštudovanú a triafajú naslepo 😝 Ale už som si zvykla, že nevyzbrojená informáciami nejdem nikam, ani k lekárovi, ani na úrady 😅 😝 Je fajn, že malý už niečo môže....
Ako dlho ste dietovali?

luthien.k
24. nov 2010

@lucia32, to máš prvdu, jít si někm pro rdu nevědět přitom o problemtice nic, to je n pováženou 😝
My dietujeme od dvou měsíců věku s dvěm testy, které dopdly ztím vždy stejně - dřív nebo později byl rekce 😒 le nic jiného mu nevdí, co jsme zkoušeli, ni celé vejce, jen to mléko (mnoho jsme nezkoušeli, jko ryby, to rději ž později, pomlu...).

lucia32
24. nov 2010

@luthien.k my sme žltko až okolo roka, kedže ma trošku inak zahnutý žlčníček, to nam zistili na sone kde sme hladali vinníka tych kolík, ale vraj je to len chybička krásy 😝 ale pediatrička povedala aby sme s vajičkom opatrne, že jej môže ťažšie traviť...teraz ma napada, že raz ked bola menšia olizla varešku od praženice a vyhadzala sa okolo pusy do 5 min....a bielko jedla až nedavno... teraz v pohode...a raz sa mi vyhodila okolo pusky od baklažanu... odvtedy sme neskušali 😝
Tak to už válčite pekne dlho 😝 Rybičku sme už skúšali, sladkovodnú, ale nejak jej nešmakovala 🙂

lucia32
24. nov 2010

@erikasadek čítam od začiatku a ty píšeš, že si malému miešala mliečko s cerealnymi ...čo tým myslíš? Malá vypije aj neochutené, ale menej ako obyčko...sme sa dopracovali k 180 ml a teraz pije len 120 ml 😝

luthien.k
24. nov 2010

@lucia32, tkže toho máte víc... No jo, rekce mizí, ojevují se nové, je to věčný kolotoč s mlým topikem 🙂 Jink u ryby je jedno, jestli je sldkovodní nebo mořská, co se lergií týče. Ještě bych s ní chvíli počkl... 😉
Jink já jsem tky lergická n kdeco, tkže se lergie, ekzémy věci s tím související stly víceméně mým koníčkem, tkže se snžím tdy šířit osvětu. Mám skvělého "guru", tky sem chodí, do témtu o ekzémech, je to kam.zyk, je 100x lepší než všichnii doktoři, co znám, dohromdy 🙂 Hodně jsem se toho od ní už nučil.

erikasadek
24. nov 2010

@lucia32 ty ma znicis. 😀 😀
no ja som to pisla v jazyku nasom 😀 fr proste nedoslo mi kedze uz roky nie som na slovensku..

teda u vas mate mliecne a nemliecne kase.. 😉
az teraz som pochopila od kociek co prisli byvat do fr co to znamena presne;. 😀

tu to nie, je kezde tu kasa ko tak nie je a ani nie je odporucana ako v nasich zemepisnych sirkach....
tu su cerelane, teda ko tak amucka davas to do flase mlieka rovno... 😉 zhustne to a nasyti vyhoda ze su vatscinou zmes, spalda, ovsene ryzove, psenicne; proste zdrava zmes cerealnych ochutene, a rovno do flase ..
moze byt ze obsahuju stopy mlieka, a tie som nemohla, ale existuju aj cisto bez mliecnej stopy. 😉

takze asi tak.. 😉

luthien.k
24. nov 2010

@erikasadek, tkže to je nemléčná kše 😀

lucia32
24. nov 2010

@erikasadek jeje, tak dííík...ja že to je niečo špeci cerealia ako nesquik 😀

lucia32
24. nov 2010

@luthien.k zatial som sa tejto problematike nejak nevenovala...aj ked aj ja som alergik, aj staršia dcerka...ale len pelový, síce aj kadejaké iné máme potvrdené,ale sa neprejavujú 😝 chválabohu 😀

luthien.k
24. nov 2010

@lucia32, někdy je lepší nevědět 😀 Jink to jsi psl Ty, o té vysoké hodnotě IgE n BKM, že? Vůbec totiž nepltí, že to znmená význmnou, silnou rekci, ono to od toho nezávisí, je to zvláštní, le je to tk. Někdo to má n hrnici - přitom při setkání s lergenem má nfylktický šok, někdo to má velmi vysoké skoro to nepozná, že tu lergii má...

lucia32
24. nov 2010

@luthien.k ano, má 15,7 a pritom žiadne traviace ani iné problémy nemá, len tie vyrážky okolo pusky...papá pekne, máme skoro 12,5 kilo a 82 cm 😉
Teraz si ma s tými hodnotami prekvapila , ale na druhú stranu potešila 🙂

luthien.k
24. nov 2010

@lucia32, to je přesně ono, ono n té hodnotě fkt moc nezáleží... le nemáte ještě tu z nejvyšších 😉 Velká ted je, to náš prcek má sotv 80 cm kolem 10 kg, je to střízlík po mmince 🙂

erikasadek
24. nov 2010

@luthien.k
@lucia32 NO hej ale to som nevedla pre mna nemliecna je tak kde je ani stopa mlieka 😀

stale som sa cudovala ze bedajau ze v fr nie su kase, mliecne nemliecne az to prasklo v com bol problem.. 😀 😀 😀
nesquic robi specialne pre male deti.. ale na slovensku nehladaj. 😀 😉
pre male od 1 roka potom specialne pre 3 rocne a vysiie a potom je kalsika ako poznas;. 😉

lucia32
24. nov 2010

@erikasadek uvidíme čo bude, malá je papkáčik, dúfam, že to prežijeme bez jogurtov a pod. poprípade uvaríme nemliečnu ryžovú kašu...či krupicu s allergy mliekom....neviem? môže sa to mlieko prevárať? s obyčko krupicou? či radšej nahriať a zamiešať instantnú???

lucia32
24. nov 2010

@luthien.k ona je dobre stavaná 😀