Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

palomka
12. jan 2011

davala som aj granko do ovseneho ale nechcela ani tak. nechuti je. paradoxne HA a AC jej chutia 😀
ale neva, nechame to tak. mozno ked bude rozumnejsia. o mesiac bude mat 2 roky

ano Valentinuska. reakcie su ale v krvych testoch nevysla nikdy.... tak preto neviem

aaandrejka
12. jan 2011

@palomka , skus este to ryzove, to je vraj velmi chutne (ja ho skusim zajtra dat), mozno sa bude "dat zlomit" ;) ale zas, neboj sa toho, ze by ste mali neskor problem, moja mala pila do 3 rokov sunar a na sojove si zvykla za 2 dni a tierto dalsie rastlinne asi ani nevnima rozdiel

valentinuska
12. jan 2011

@palomka tak tohle přesně teď je u nás, reakce vidím a krevní testy jsou úplně v normě ... což pro naší doktorku znamená prostě přejít na normální režim a nezájem ☹

modra1
13. jan 2011

@palomka pozri ešte to granko, nepamätám si presne, ale obsahuje niečo čo malá nemôže, buď bkm alebo sóju.

luthien.k
13. jan 2011

@palomka - Granko obsahuje sójový lecitin.

kam.zyk
13. jan 2011

@luthien.k rýžové dezerty - bez BKM- existují v ČR, třeba od Siváčka, a jsou super.
Non IgE alergie- široká skupina reakcí iímunity neběžících přesIgE, ale přes jiné složky imunity. Třeba přes IgG, ale i přes úplně jiné imun.struktury.

@palomka ty nepíšeš věk. Bez toho nelze ty hodnoty testu správně rozklíčovat. Píšeš ale v závorkách referenční hodnoty, takže pochvala 🙂 Je to intolerance BKM= nonIgE alergie.

kam.zyk
13. jan 2011

@valentinuska vyšla jim, aneb a-milk IgG.

kam.zyk
13. jan 2011

@luthien.k sojový lecitin není bílkovina, pro ně je OK (Z hlediska IgE alergie je spřažena soja a BKM, ale toto je něco jiného.)

marky27
13. jan 2011

Ahoj Koníkovky. Potřebuju poradit s mým velkým problémem. Moje dcera (10,5měs.) nemůže BKM, stále kojím, UM jsem nikdy nedávala. Tenhle týden jsem byla u gynekologa, jelikož bychom chtěli další mimi a ještě jsem nedostala menstruaci. Řekl mi, že mám ukončit kojení, a jelikož mám rodičovskou jen na 2 roky a první otěhotnění nám trvalo skoro rok, tak prý je už nejvyšší čas. Kojím hrozně ráda, kdybych tohle tušila, tak bych na 2 roky nešla, zvlášť když má ekzém a MM je pro ni to nejlepší. Navíc mi malá nechce pít Nutrillon AC, jogurty nemůže, tak nevím, jak do ní dostat všechny ty mléčné dávky. Co dělat?

palomka
13. jan 2011

pisala som vek, vo februari bude mat 2 roky 😉
a granko som len do toho ovseneho skusala, inak ona ho nepije. teda este nikdy som jej ho ani nedala do mlieka lebo ona nikdy nemala problem vypit ci HA ci toto allergy care. tak aspon s tym sme sa netrapili.
a ani ten sojovy lecitin jej nerobi dobre sa mi zda. aj sojovu tycinku ked som jej dala sa taaaak vyhadzala. takze uz nedavam. a sladke, alebo keksy a take je vacsinou bez plnky.
ona vseobecne nie je na sladke. na cokoladu povie, ze štípe 😀 takze ju ani neje....radsej si da nieco slane.
idem skusat volat na alergo ci vyslo z tych specifickych IgG 😉

palomka
13. jan 2011

takze v pondelok by mali byt...cakame 😀

modra1
13. jan 2011

@kam.zyk "sojový lecitin není bílkovina" toto ma zaujalo. Mojej malej z krvi nevyšlo nič, reaguje ma BKM, takže asi non IgE, ak vôbec (možno je to len histamino ...... reakcia, písala si to, nepamätám si presné označenie). Znamená to, že ak je v potravine tento emulgátor, môže ho?

kam.zyk
13. jan 2011

@modra1 ano 🙂

@marky27 rada snadná a řešení jednoduché. Protože je ale delší a spíše právního charakteru, viz IP.

@palomka ale v soj.tyčince je soj.mouka a to je rozdíl! Je to možné, že ji čokoláda štípe- štípání - bývá to v příp.histaminoliber.reakcí dětí, co mám vypozorováno (nejedná se alergii -ale o intoleranci). Neboli je poměrně citlivá na jídlo a děláš dobře, že pozoruješ, co jí dělá špatně a co ne. To je totiž nejsměrodatnější a tudíž nejspolehlivější způsob, jak nalézt správnou stravu pro dceru tak, abys stabilizovala její atop.projevy. Tedy opět dostáváš pochvalu 🙂

ikulka
13. jan 2011

ahoj kočky potrebujem poradiť...ôuž som sa tu s vami raz o tom bavila moja malá msíce nemá alergiu an bielkovinu ale intoleranciu laktozy a pije nutrilon low lactose...ale tam píšu, že je len do pol roka je to len č.1 a ona za chvílu už bude amť pol roka čo jej dávať potom? nemáte s tým skusenosť? či pokračovať v tomto čo pije?

palomka
13. jan 2011

@kam.zyk tu soj. tycinku este davnejsie som skusila, ze nech ma nieco co moze a nakoniec ani to. tak sme prisli na to, ze aj na soju je aler. a hned potom aj na soj.mlieko.
a cokolada povie ze štipe asi nie preto, ze by ju to aj štipalo ale asi, ze to nesmie a ma obavu to zjest 😀
ako celkom je rozumna v tom smere ale i tvrdohlava je riadne a ked si postavy hlavu tak s nou nepohnem, ide si za svojim...
ja som mala normalne aj slovnicek do ktoreho som si zapisovala co v dany den jedla a vypila a tak som prisla na veeela veci 😅
a to radim kazdemu kto nevie z coho deturence kakaju, hnackuju, ekzemuju a taaaak 😝

ikulka mne sa vidi, ze to mlieko ked nie je uz 2-ka je potom pre vsetky vekove skupiny deti ta 1-tka. a ak by jej bolo slabe tak potom vyskusaj tie nove mlieka Rajo alebo tami minus L 😉 alebo potom ryzove, ovsene, sojove, nejake orechove.......... 😀
ale kludne davaj dalej toto, nemalo by to vadit

palomka
13. jan 2011

@kam.zyk a dakujem za pochvaly 😅

aaandrejka
18. jan 2011

baby,. prosim vas o radu - davate svojim detom rastlinne mlieka ceskej firmy mogador (znamejsie ako zajic) ????

som uplne zmatena a chcem sa vas opytat, ci mate skusenost - malej
bezne davam pohankove mlieko zajic od ceskeho vyrobcu mogador

teraz som jej objednala od tejto istej firmy aj ryzovy napoj, vecer som
sla otvorit krabicu a pozeram - na vrchnej casti malymi pismenkami je
uvedene "alergeny: soja, kasein"

uplne ma omracilo, pokial dobre viem, tak kasein je jedna zo zloziek
mliecnej bielkoviny, prave na, na ktoru byva najvacsia alergia, nie?

rychlo som sla pozriet aj pohankovy napoj - na tomto nic take nebolo
napisane, ale ked citate jeho zlozenie, tak okrem toho, ze sa lisia
ryza/pohanka, v zlozeni nie je ziaden rozdiel....

prosim, neviete o otm nieco?

pisala som vyrobcovi, ale neviem, kedy nam odpisu....

modra1
19. jan 2011

@aaandrejka ryžové mlieko - reis drink z DM, ovsené od fa ASP, kúpiš napr. v Kauflande - používam iba na varenie a pečenie. Zajíc obsahuje sóju a áno, s kaseinom máš pravdu.

palomka
19. jan 2011

ahojte. tak sa ozyvam. mame vysledky, vsetky testovane alergeny a ich IgG je negativne(soja, mleko, arasidy,......)
iba to anti milk co som spominala a to znamena ako ste pisali intoleranciu BKM.
vcera som skusala otestovat malu, dala som jej vypit kravske mlieko ale ona ho samozrejme nechce, len raz ci 2x sa napila kym zistila, ze to nie je jej mlieko 😀
no a o 2-3 hodinky uz mala ekzem na licku a na na puse....
8.2 ideme na gastro a uvidime co tam....
inak je uuuuplne zdrava.
a rano som jej vyskusala dat sojove a vypila asi 100ml bez namietok 😲 a zatial reakcia ziadna 😀
tak som zvedava.
predtym ked mala aj na sojove reakciu tak jedla aj ml. vyrobky tak to asi bolo z mlieka a nie zo sojoveho....
no uvidme

luthien.k
19. jan 2011

@aaandrejka, myslím, že jsem tu nedávno psala, ze Zajíce nebrat, že je tam sója. O kaseinu tedy nevím, ale je to možné. Bezpečné jsou sušené nápoje od firmy Asp, a to Kukuřičný nápoj a Kokos milk (vy máte i celiakii, takže oves milk pro vás asi nebude - i když, koukám, píšou, že vhodný je, ale to bych si raději ještě ověřila).
http://www.aspczech.cz/page/1980.kokos-milk/
http://www.aspczech.cz/page/1781.kukuricny-napoj/
http://www.aspczech.cz/page/1773.oves-milk/

Z tekutých pak Reis drink natur a Reis drink calcium z DM drogerie.

aaandrejka
19. jan 2011

@modra1 - dakujem, ovsene nemozme, moja mala ma aj celiakiu a ovos nie je bezpecny (resp. nie je o nom uplne dokazane, ze je bezlepkovy)... sojove nam nevadi (resp. este ho nemame testovane, ale ona aj tak z nicoho nema ziaden priznaky, len tie cisla to ukazuju, takze tazko zistim...) )to mlieko z DMky je tekute?

@palomka tak aspon viete, co...

aaandrejka
19. jan 2011

@luthien.k dakujem, pisala som do asp, mne viac vyhovuju susene napoje, pretoze byvame v malom meste, cize tu nedostat nic a vsetko musim objednavat cez net...

ovos - o tom ovse fakt neviem, co si mam mysliet, pretoze co som robila doma ten food-detective test, ktory je zalozeny na IgG, tak ovos jej vysiel uplne negativne... pani z ASP mi najprv hovorila, ze ho mozme kupovat a pit, ale potom mi volala, vraj vysla nejaka nova smernica platna pre celu EU, ze za bezlepkove uz mozu byt oznacene len potraviny s NULOVYM obsahom gliadinu, takze uz tu bezlepkovu znacku na mlieko davat nemozu, aj ked obsah sa nemeni....

a toto ma metie aj na ryzovom mlieku od morgadoru - podla zlozenie nevyzera, ze by tam bol kasein, ale kedze sa tieto mlieka spracuvaju v zavode, kde sa spracuva aj soja a kasein, tak oni si tam radsej buchnu oznacenie o alergenoch, aby neboli pokutovani....

aaandrejka
19. jan 2011

prave som dostala odpoved do Zajica (morgador), resp. od dlovenskeho oficialneho distributora tejto znacky, takze je to presne, ako som podpokladala:

Dobry den p.

dakujem za mail, vdaka nemu som mal moznost zistit aj informacie pre
ostatnych zakaznikov.

Uvedeny maly napis Alergeny a vypisane jednotlive druhy su na zaklade novej
ceskej legislative.

V minulosti platila ustanovenie, ze mozu na obaloch uvadzat, ze vyrobok sa
vyraba v zavode kde sa spracovava soja a mliecne vyrobky a psenicne vyrobky.

Po novom musia uvadzat v CR, uvedeny napis ALERGENY a musia tam byt
vypisane.

Hovoril som priamo s technologickou vo firme Mogador. Sama mi povedala, ze
je to nezmysel, pretoze tieto mlieka neobsahuju uvedene latky, len na
zaklade toho, ze sa to spracovava v jednom podniku, musia uvadzat tento
informativny napis a vo forme ako som Vam opisal.
Potvrdila mi, ze do uvedenych vyrobkov sa nepridavaju uvedene latky, takze
konzumacia pre zakaznikov, ktory maju intoleranciu na uvedene alergeny na
obale je bez ohrozenia ich zdravia.

Napoje mozete podavat aj svojej dcerke bez strachu, ze by ste jej ublizila.

Prajem prijemny den.

palomka
19. jan 2011

tak vies ako to je v takych zavodoch...napr. mas alergiu na jahodu a zjes napr. vyzivu jablkovu a sa vyhadzes a nevies preco....a to preto, ze v jednom zavode sa to vsetko vyraba a moze sa stat, ze nejakym sposobom sa to dostane tam kam netreba....no ale istota je istota 😉
a kolko ti prosim ta preplaca poistovna na stravu resp. vyrobky pre celiatikov? ked sa smiem opytat??

aaandrejka
19. jan 2011

@palomka - akurat vcera nam schvalili prispevok, pri celiakii je to tabulkovo, celiakia u deti do 15 rokov = 18.59% zivotneho minima na neviemco, proste, je to cca 34 eur mesacne... nic moc, ale aj to pomoze

penelopa77
20. jan 2011

Ahojte baby, ake pecivo davate detom? Mame alergiu na BKM, prejavila sa v troch tyzdnoch krvou v stolici, mala ma teraz 13 mesiacov. Po porade s gastroenerologickou sme postupne presli z Nutrilonu AC na HA 2 a normalny NUTRILON, zacali sme davat tvrdy syr, jogurty. Stolica je v poriadku, ale vyrazne sa jej zhorsil ekzem na tvaricke, dnes sme mali odbery a dohodli sme sa, ze uplne vylucime kravsku bielkovinu a uvidime, co bude robit ekzem, tak patram, v com vsetkom su stopy BKM. Dcera miluje chlieb, mohla by ho jest cely den, je mozne ze je v nom mlieko, takze teraz neviem, cím ho nahradím. Poradte, ak viete aj o nejakych susienkach, tiez ma potesite, lekarka mi dnes ukazovala akurat brumika lodicky, vraj tam BKM nie je. Dakujem.

modra1
20. jan 2011

@penelopa77 _jednoduchá rada: čítaj zloženie, kupuj len balené pečivo alebo ešte lepšie je doma si ho upiecť. Veľmi rýchlo sa do toho dostaneš, zistíš, čo môže. V mnohých sladkostiach aj keď nie je BKM, tak je tam sója a tá by sa pri alergii na BKM nemala, ale treba vyskúšať.

luthien.k
21. jan 2011

Bez mléka jsou například sušenky z DM drogerie zn. Alnatura - Dinkel Kekse, Hafer Kekse, nevím, jestli se prodávají i na Slovensku, ale třeba Špaldové kačenky z biopekárny Zemanka, taktéž v DM. S pečivem jak píše @modra1 🙂

muriel293
21. jan 2011

baby môže sa za intoleranciu laktózy považovať stav keď dve hodinky po zjedení pudingu alebo tatárskej vás preženie a úžasne bolí brucho? netýka sa to môjho syna ale mňa nikdy som nemala takéto problémy ale už nemôžem vypiť ani kávu s mliekom :(

penelopa77
21. jan 2011

Dakujem, pozriem v DM u nas.