Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

nanula1108
4. nov 2010

@kaja73 ahoj, co je to presne alergy care?? ake mliecko konkretne? moc sa v tom nevyznam 😖 tiez si myslim, ze nam soja nic nevyriesi, ale ked mi to povedal, tak som ju hned kupila lepsie aspon slaba nadej, ako sa len pozerat ako sa trapy. uz som zufala a neskutocne vycerpana.

kaja73
4. nov 2010

Je to specialne mlieko pre deti alergicke na BKM.Aj moj ho pil, ale teraz sme už na Neocate,ale to je len par štastnych vynimiek,čo musia pit až toto mlieko.To už nema bielkoviny, len aminokyseliny.A je aj strašne drahe.Bez predpisu 1 plechovka 78 euro.Takže fakt skus ten Alergy care,a ak ma problemy s travenim,kup ten ,čo je digestiv.Maju totiž aj obyčajny,čo nie je digestiv.Už si nepamatam, čo stal,ale bolo to okolo 16 euro.Fakt už neviem.Soju určite nedavaj.Ved to ti povedia aj ine baby tu s konika.

luthien.k
4. nov 2010

@nanula1108, sójový určitě ne! 50% dětí alergických na BKM reaguje i na sóju, acho, ti doktoři fakt někdy netuší, o co jde 😠 Takže určitě Nutrilon alergy digestive care, je to přímo tento název a pomáhá i při intoleranci laktózy, pro jistotu, někdy bývá alergie a intolerance spojená. Pokud ten nezabere, na gastru jistě předepíší Neocate (doufám!!!).

nanula1108
4. nov 2010

@kaja73 boze to je ale debil, prepac za vyraz, ja som tu stihla vcera cosi malo precitat, lebo len vcera nam prisli tie vysledky, ale on mi tvrdil, ze soja zaberie, a ked zaberie, vieme ze to je ono. fakt kreten!!! uz som jej ju dala jedno krmenie, lebo ved rano sme boli na tie odbery, a som ju tam hned kupila. on mi fakt tvrdil, ze to sa dava detom co su alergicke na kravske mlieko.

kaja73
4. nov 2010

@nanula1108 Aj ja som sa najviac dozvedela tu s konika a niektore baby tu fakt vedia super poradit.Vid prispevok od luthien.k,alebo od kam.zik.Citaj a uvidiš. 😉

erikasadek
4. nov 2010

@nanula1108 no ono to je diskutabiln evies pretoze aj mne bolo odporucane davat soju co som robila.. teda jogurt... 😉

uz aj preto ak by bola alergia tak hned ju mozme vylucit..;
takze zase taku blbost ti nepovedal... 😉

u nas soja nemala ziaden ucinok ani na pokozke, po pouziti a ani na testoch krvnych.. koznych.; neskor ..
ale odporuca sa dat tak sa moze zistit pripadna alergia na soju.. 😉

su dve skoly.. 😉 ale najnovsie vyskumi toto odporucaju.. 😉

ale ni eje nad neocat.. 😵

luthien idm do carrefouru tak idem kupit ryzove mlieko , aj gastanove ovsene a skusam. 😉

luthien.k
4. nov 2010

@nanula1108, sóju je možné zkusit, ale určitě až později, po odeznění potíží, teď je to podle mě zbytečné riziko!!! Ono popravdě, když bude alergie velmi silná, tak může vadit i ten Nutrilon, to se bohužel taky stává a stejně tak ta sója, ale podle mého názoru je menší zlo zkusit Nutrilon. Na tom se s erikou neshodneme, ale o to je tato diskuze pestřejší 😀

luthien.k
4. nov 2010

@erikasadek, budu moooc zvědavá na výsledek 🙂 Jsi úplný jogurtový alchimista 😀

martinkah
4. nov 2010

Dievcata,
nas maly alergik mal vcera 6 mesiacov, zaciname s prikrmami, len sa neviem rozhodnut, kedy zacat s lepkom. Citala som odporucania ESPGHAN k prikrmom, ale neviem. Nase chlapca je dojcene a predpokladam, ze este dlho bude. Vdaka za rady.

erikasadek
4. nov 2010

@luthien.k PRETO SA mame tak radi. 😵 😵 😵 😵

no nie som ale co pre teba neurobim.. 😉 tak ja idem.. 😉

kaktusik007
4. nov 2010

@kaja73 nejako som nepochopila tu narazku, ze len par stastnych vynimiek je co pije neocate.... to akoze nie kazde babatko ktore ho potrebuje ho aj dostane??? 😒 tak to aby som fakt bola stastna, ze mame pediatricku aku mame a ze gastroenterologicka nam ho predpisala okamzite, ani na krvne testy necakala.....

@nanula1108 fakt by som zmenila lekara.... ono ze alergolog, fuj.... az mi je zle z neho... 😠 😠 😠

kaja73
4. nov 2010

@kaktusik007 Bolo to myslene ironicky.Ved tie deturence,vratane mojho maju tu najsilnejšiu formu alergie.Ale, ked o tom tak pišeš,tak to plati vlastne aj tak. Nam to predpisali až po riadnych natahovačkach,kedže moj nema alergiu preukazatelnu v krvi.2 mesiace sme si to platili sami. Bolo to cca10 plechoviek,tak si to vyrataj krat 78euro 😝 A vybavili sme to až cez reviznu doktorku.

luthien.k
4. nov 2010

@kaktusik007, z této diskuze už mnohokrát vyplynulo, že s Neocate dělají někteří lékaři dost drahoty, hlavně tedy na Slovensku 😠

@martinkah, podle nejnovějších výzkumů se doporučuje zavádět lepek (po trošinkách!) už mezi 4. - 6. měsícem... Nicnémě mně kam.zyk, která je velmi zběhlá v těchto věcech, doporučila počkat okolo toho 10. měsíce, u alergika. Ale kde je 100% pravda, to Ti nikdo neřekne...

kaktusik007
4. nov 2010

@kaja73 nemusim ratat.... uz som si zratala kolko nas maly stoji zdravotnu poistovnu mesacne... a to len na mliecku.... 😒
@erikasadek nespominala si nahodou ty kedysi davno tu v tejto diskusii ze vo francuzsku neocate stoji menej ako 78€??? sa mi cosi mari...

erikasadek
4. nov 2010

@kaktusik007 ano tu stoji 50€ 😉 s tho statna preplati 65% 😉 este stastie ze mma este dukromnu komplementarnu. ktora zatiahne zvysok .. normalne na mesica stojim 1200€ 😉 poistovne len mlieko nehovorim o inych veciach.; musia mat nas vsetkych tam velmi radi.; 😀 😀 😀 😀

erikasadek
4. nov 2010

@luthien.k tak som doma s carrefouro takze mam ryzove mlieko , prirodne bohatena calcium a B1 😉 B6 B9 PP
240 Ml obsahuje 30 dennej davky kalcia tak ak to pije 3 krat denne ma dieta dennu 100 davku skoro. 😉
obsahuje voda ryza 13,5%
ryzovy sirup; ryzovy olej
ryzovy skrob, a muka, sukor calcium, maltodextrine... a vitamin B1. B6.B9.PP 😉

tak zajtra hospravim dnem musim klasicky uz ni eje. 😀

kaja73
4. nov 2010

@luthien.k Chcem sa to opytat,že čo si mysliš o kozom mlieku.Ci by od toho 1 roku, ked nam neschvalia dalej neocate,bolo možne ho u maleho použit.V obchode dostat sušenu formu,alebo tiež klasicku krabičkovu.Viem ,že ma ine zloženie , ako mlieka vyrobene z kravskeho,ale ma vraj dost vapnika a aj inych min. a stopovych latok.Može byt aj ono alergen?Zaujima ma tvoj ,ale aj inych bab na to nazor.ahoj 🙂

erikasadek
4. nov 2010

@kaja73 asi nikdy nebudeme dostatocne tu pisat 😠 😠 😠

kozie mlieko ovcie mlieko a kravske je to iste u BKM!!!!!
to mu uz rovno davaj kravske..; urobis tu istu blbost.. 😠 😉

ak ti neschvalia tak skus ryzove, alebo len tu soju.......; neboj nezabije soja; ak nie j ealergia....
ale u vas skor to ryzove mandlove, alebo ine mlieka; doplnis pestrou stravou a nemas problem s vapnikom.. 😉

kaja73
4. nov 2010

@erikasadek no o tomto som tu fakt nečitala.Na tom mlieku je pisane ,že ma inu bielkovinu ako mlieko kravske.No tak som z toho fakt jelen.Ja viem že je dobre to ryžove,ved mu ho už aj teraz davam.Chcela som mat len info. 🙂

erikasadek
4. nov 2010

@kaja73 ja s as tebou stavim ze staci ze prelistujes 10 stran do zadu a urcite luthien to opakoval aspon 3 krat. 😉 treba si precitat aj lekarske stranky kde je vsetko pekne vysvetlene; i ked to by ti mal povedat lekar ako prvu vec!!! 😉

je ina, ale podobna,; kravskej a kedze boli silne reakcie u par deti tak je zakaz aspon posledne 3 roky..!! 🙂

kaja73
4. nov 2010

@erikasadek Ked vy ste tu take šikovne a viem ,že dobre radite,tak sa pytam tu 😉 To vieš, že si zistujem aj z inych zdrojov ,ale tu mate fakt aspon vy, čo pravidelne prispievate v podstate vždy pravdu.Tak som rada, že si mi to objasnila. 🙂

erikasadek
4. nov 2010

@kaja73 som rada neboj j anie som zla len som uz raz taka.. 😀

luthien.k
4. nov 2010

@kaja73, @erikasadek má pravdu, pravděpodobnost zkřížené alergie s kozím mlékem je 90%, podle českých statistických čísel, u sóji je to 50%. Takže kozí určitě ne, i sóju bych zkoušela opatrně aneb kam.zyk by ji nedoporučila vůbec. Na vápník je dobré to rýžové z DMka s kalciem, 2 dcl denně a máš pro prcka 240 mg vápníku z mořských řas (víc ne kvůli obsahu jódu), ale raději až po tom roce. Jinak Neocate i jiná AC mlíka jsou o dost hodnotnější co do složení, než mlíčka obilná - určitě bych, kdyby Neocate nebyl dostupný, zkusila alergy care mlíko, jak by malý reagoval.

kaja73
4. nov 2010

@luthien.k Alergy sme pili 2 mesiace.Ekzem sa pri nom zlepšil z povodneho stavu o cca 80 percent,ale až pri neocete je to zlepšenie cca 95 percent.Tych par percent čo chyba k 100, to je vtedy, ked mu idu zubky,alebo ma iny problem.Tak neviem,no možno ho potom znovu skusim a uvidime.

luthien.k
4. nov 2010

A jak dlouho jste na Neocate, @kaja73? Jestli to už bude víc jak půl roku, tak bych to zkusila otestovat.

kaja73
4. nov 2010

@luthien.k Necele 3 mesiace.V roku to bude 5 mesiacov.

luthien.k
4. nov 2010

A přeschvalovat Neocate budou kdy? Nebylo by určitě dobré, kdyby tam byla pauza, protože jak si třeba měsíc zvykne na chuť rýžového mléka, které je mnohem sladší, tak by už AC mlíko ani nemusel chtít...

kaja73
4. nov 2010

@luthien.k V decembri alebo januari,ale krpec už občas pije ryžove natur mlieko a nema problem s neocatom,takže dufam ,že ani mat nebude.Jemu to doslova chuti. 😕

luthien.k
4. nov 2010

@kaja73, tak to je dobře, můj taky pije obojí a v pohodě, otázkou je, kdyby nějaký čas dostával jen rýžové, co by bylo potom... Já doufám, že vám to schválí ještě na půl roku, pokud ne, tak uvidíme, co dál 😉 Já tu pravděpodobně budu 😀

kaja73
4. nov 2010

@luthien.k Diky, si zlata. 🙂