Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

sandricka222222222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
10. dec 2012

@sandricka222222222 Ono takové onemocnění salmonelou (ze syrových vajec a masa v tataráku) nebo listeriózou (z plísňových sýrů a taktéž z masa) není taky pro nenarozené dítě nic moc 😉

http://www.babyweb.cz/Clanky/a2661-Tehotne-zeny...

http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=100...

kacenka1111
10. dec 2012

Dobrý den,

dovoluji si Vám napsat, protoze jste me minule radila v jedne diskuzi. U male jsem mela podezreni na abkm. Podavala jsem tedy Allergy Digestive Care. Po jinem ( Nutra Defense, Nutrilon Allergy care ) mi zvracela a mela prujem.
Je ji uz pul roku a tak jsem zkusila jne mleko po nastudovani priznaku abkm a zvolila jsem Nutrilon Low Lactose, v domneni, ze ma zrejme "jen" intoleranci laktozy.

Jinak pri kojeni ( dva mesice a dva tydny ) jsem nesmela mleko, mlecne vyrobky, hlavne sladke, jako jogurty a vanilku ).
Z prikrmu se mi osypala po repkovem oleji ( ve sklenicce od Hami, od te doby varim doma ) a hojne zvraci po bramborach.

Jde mi o to, ze ted jiz ma treti baleni toho noveho mleka a dosud vse v poradku, az na posledni dva dny, kdy se ji strasne zmenila stolice - zelenou mela ( prikladam UM ), ale ne ridkou, ne tolikrat ( cca 33x denne - prikladam zubum, dnes se nam vyklubal prvni ) a ne tak kysele zapachajici ( opravdu silny zapach ). Tri ctyri dny zpatky mela horecky, nejaka viroza kvuli zoubkum ( asi ).

A tak nevim, mam se vratit zpet na Digestive ( je dost drahy jen tak na zkouseni a taky ji nechci porad tyrat jinym mlickem )?

Moc dekuji predem a preji krasny zasnezeny den
Katka

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 poradila si sa aj z doktorom o pripadnej alergii ?vie o zmene mlieka?pisem ze si to davala pod tvojim domnenim.trebalo by zobrat krvne testy a potom pokracovat s takyxm mlieckom ktore ti odporuci lekar.aby si neublizila zaludku.musis presne vediet diagnozu a podla toho nastavit dietu.my sme presli tiez alergiou a chodili sme na krvne testy na gastroenterologiu.zatial nemen mliecko.dat vysetrit krvicku.

luthien.k
10. dec 2012

@ktore krevní testy jsou velmi nesměrodatné, jediné, co má smysl, je eliminační dieta - testovat vysazením a znovu zavedením BKM, ideálně samozřejmě ve spolupráci s lékařem.

kacenka1111
10. dec 2012

@luthien.k jeste se mi ted osypala...vsechno mam vyzkousene, prisahala bych, ze se jedna o abkm, ale chtela jsem vyzkouset, jestli ji to nemizi a dala jsem low lactose a brutalne se mi dneska po nem osypava, resp. s kazdou dalsi lahvi se to horsi....plus ta kysela stolice ( co to znamena? )....

ktore
10. dec 2012

@luthien.k ma aj nejake pupiky na tvari ci na tele?moja mala cervene suche lička.

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 uf ak sa vyhadzuje tak nedavaj to mliecko.zarad druhe postupne,na telo pouzi indulonu,to nam dala alergologička.modru indulonu.

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 moze ist aj o silnu alergiu mala by ist aj na krvne testy a dostanes specialne mlieko na predpis

kacenka1111
10. dec 2012

@ktore no takove mini cervene flicky, ne vodove, jakoby v kuzi, po krku, obliceji, spanky...krk cely celo...malinko brisko ale spis se ji nese krk a oblicej...zkusim tu indulonu, diky 🙂

kacenka1111
10. dec 2012

@ktore testy mi nikdo neudela a mame allergy digestive care a obcas nam ho predepise mudra, ale dokud nebudou testy, ktery nam ale pry nikdo neudela, tak ho nemuze predepsat mockrat..jsem z toho tumpach...nikam me neposlala, temkrat do zpravy napsala, ze matka se domniva, ze potrebuje vysetrit streva...byxlo to kdyz nekakala jednu dobu....byla jsem ted u nas proti u jedny mudre kvuli horecce, abych nemusela do pce s malou a ta se me hned ptala, jestli me nekdo vubec poslal na gastro...tak nevim....

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 aj ja som mala so starsou taky problem.darmo som chodila za dokinou ze malu boli brusko nech ju vYsetri,ze ani nepapa a ma velmi zelenu riedku stolicu ako kačka.ona sa len nasrala a nic neurobila.nakoniec sme ju zmenili a druha dokina jej nasadila dietu a potom jej zobrala krv a o tri tyzdne vysledky z cervenym vykricnikom ze vysoka alergia na mlieko.tak papala nutrilon pepti mct.a neskvor sojove a pohankove a tak.kašu mala ANSILAK.doteraz by som doktorke co bola predtym jednu vylepila ze kéolko mala trpela a iste ju vsetko aj svrbelo.papali sme sojove jogurty a tofu syr z bananikom roztlačenym

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 nemozes sama ist za nejakou alergologickou?

kacenka1111
10. dec 2012

@ktore myslela jsem, ze je to na doporuceni od mudry, ale jak to vidim, zmenim mudru,,,,uz jsem ji jednou chtela zmenit, na tu kamoscinu ( ta s tou abkm ) ale ona mi tenkrat nezvedala cely den telefon a nejak to vyplinulo, ze jsem k ni nakonec nesla, ale udelam to....jen nevim, co ji rict....ty stary, ale to j vedlejsi, je potreba, aby s malou nekdo neco udelal....to pepti jsem tu uz cetla, to neni volne prodejne, ze?

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 pepti je iba na predpis.ta modra indulona sa pouziva na suchu kožu .moja mala suchu cervenu vyrazkovu tvaricku od alergie tak na to nam dala nejake kremiky a nakoniec kazala modru indulonu.ja som tak zmenila doktorku ze som zavolala tej novej ze aky mam problem.potom si ona sama vyziadala kartu od starej dokiny.ja som tam ani nemusela ist.a teraz sa mi zda ze mozes bez papiera ist aj k alergologovi.tiez tam zavolaj ak nejakeho poznas a cim skvor.a povedz ze mas taky problem.hlavne sa neboj,ide o zdravie dietatka.hladaj pokial nenajdes nejakeho druheho doktora co ta zoberie.vyrazky znamenaju ze to neni ok.zajtra to uz musis riesit.necakaj.

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 tie vyrazky zmiznu az po nasdeni dietneho mliecka.mala by si skusit sojove ci take uplne bez laktozy aj bez mliecnej bielkoviny.vlastne to je to pepti.ma to hnusnu chut ale pomoze to.a papka ti dobre?

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 mojej robili testy v 11 mesiaci.dovtedy doktorka kazala vynechat vsetko mliecne.ja sa hned pozriem co papala.mam to pisane vsetko.

ktore
10. dec 2012

@kacenka1111 no krv jej brali v 8 mesiaci na tu alergiu.nemam pisane co papala ake mlieko iba to ze som ziadala sojove.dokina mi dala francuzke.ale jogurty mi kazala aktiviu sojove.vyhadzana bola tak ako tvoja.medzitym jej isli tiez zubky.a stolica riedka.zelena.skus sama vynechat mlieko na veceru jej daj ansilak kasu.ak uz davas kasicky.ansilak je bez mlieka kasicka.

luthien.k
10. dec 2012

@kacenka1111 jestli mohu prosit, hlavně nedávejte sójové mléko, je vysoká pravděpodobnost souběhu alergie na BKM a sóju. Na modrou indulonu taky pozor, pokud jsou pupínky červené, znamená to zánět v té kůži a na to nemá přijít žádný vyloženě mastná mast typu indulona, ale určitě hydratační emolieční mléko pro atopiky. Pepti je starý název pro Nutrilon alergy care. Pepti MTC pro Nutrilon alergy digestive care.

adamala
11. dec 2012

@luthien.k no idem do toho pecenia aj tento rok,uvidim ako to dopadne 🙂

kacenka1111
11. dec 2012

@luthien.k ja si to s tim mlikem rikala, ze to je jn predelany nazev....tedy postarsi...a s tou sojou uz jsem to tady taky cetla....ze je vysoka pravdepodobnost na soju......jdu k ty mudre, budu se ridit vasimi radami, drzte palecky🙂 nebo ji nakopu 😀

slavinka7534
11. dec 2012

Zienky, moj syncek ma neustale opakujuce sa vyrazky na hlavicke (ako sladke chrasty-urobi sa vyrazka, najprv cervena, potom to vyzera ako akne a nakoniec to praskne a vytvori sa chrasta). Uz sme vyskusali hocico, nakoniec krvne testy ukazali, ze ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, tak ma 14-dnovu dietu. Ale aj pocas nej sa to opakovalo. Tak mi napadlo, ze ci to nema z mojho mliecka, lebo stale ho kojim. Co myslite?! Mate skusenosti s takymi vyrazkami u svojich deti? Moze to byt z tej BKM?

katyxq
11. dec 2012

@slavinka7534 Pokud kojíš, tak musísš držet dietu taky. Vysadili jste komplet mléčné a taky hovězí maso, sóju, nejlépe i karob - svatojánský chléb (pozor na složení všech potravin, prostě číst, číst a ptát se)?

slavinka7534
11. dec 2012

@katyxq maly ma uz 13 mesiacov, aj tak som uvazovala o tom, ze ho kojit uz nebudem. neviem sa sama rozhodnut, ci este kojit alebo nie. Mam svoju dietu kvoli atopickemu ekzemu. Takze ak ho budem chciet dalej kojit, tak este dalsie obmedzenia... Zatial sme nemali taku uplnu dietu, len sme zacali tym, ze nedavam mlieko. Tak nam povedala aj na koznom, ze mlieko v surovom stave nie, ale napr. syr ze mozeme len tvrdy. Ale ked som si precitala, co vsetko by nemal jest kvoli ABKM, tak som pochopila, ze je toho ovela ovela viac. Doktorka asi sama nevie, co s nim robit. Je ako pokusny kralik. Ale budem musiet, ako pises, vsetko citat a pytat sa... Chcem pre neho len to najlepsie!

luthien.k
11. dec 2012

@slavinka7534 pokud má mít bezmléčná dieta efekt, musí se vysadit naprosto vše, co prošlo kolem mléka a hovězího masa, jak píše katyxq, k tomu i sóju a karob - nejlépe i z Tvé stravy To bych udělala alespoň na 14 dní. Vysadit jen surové mléko a ne ostatní mléčné výrobky - to je jako neudělat nic.

jonas17
11. dec 2012

@luthien.k ja trošku od veci...chcem ťa poprosiťo radu, lebo nie je lekár, ktorý by mi v tom pomohol...mám syna 17r a dva roky má diabetes. teraz mi došlo, že by mu bolo dobre prečistiť črevá, už dávno mi dr.Eleková odporúčala vysadiť u neho mlieko a lepok, ale nejak som to nechápala. teraz chápem. mlieko pomaly vysádzam, už používame len maslo a smotanu do varenia, snád skončíme aj s tým, horšie je to s lepkom...ale chcela by som začať s probiotikami. kedže malej colon dophylus zabral, tak by som kúpila aj jemu, ale asi infant,nie? a čo neviem, ako začať s dávkovaním, kedže žiadne probiotiká nebral doteraz. ja viem, že sa cukrovka nedá vylieičť, ale jemu ešte pankreas funguje, teda vyrába si inzulín, aj glykémie má výborné, glyk.hemogl. mal naposledy 5,3. ja si myslím, že ked sa dá črevo do poriadku, že sa vyčistí, tak by snád aj ten stav mohol taký dobrý ostať,či? diabetologičku máme dobrú, len ja ked zavediem reč na probiotiká, alebo nejakú alternatívu, tak je to konec. nič nepripúšťa. neskutočne verí, že sa rokmi vynájde vakcína proti cukrovku a bude povinná 😠

luthien.k
11. dec 2012

@jonas17 naprostou souhlasím, autoimunitní nemoci mohou mít se stavem střev a střevní flóry velkou souvislost, takže je určitě potřeba se na to zaměřit (což není z mé hlavy, ale dle knihy Syndrom trávenia a psychológie od dr. Campbell-McBride). V té knize najdeš všechny potřebné rady, jak na to. Dr. Eleková také ten postup doporučuje, takže zřejmě i proto radila, co radila. Klidně bych dala také Colon Doph., od půl kapsle na dávku dvou kapslí denně - vysypat je, jíst s jídlem nebo těsně po něm. Víc v knize 🙂

jonas17
11. dec 2012

@luthien.k dakujem...kniha už prišla, zajtra ju už snád budem mať doma..tak kúpim tie brobiotiká, to je na začiatok, dakujem ešte raz 😉

mmartina78
12. dec 2012

Ahojte, je tu nejaky maminka, ktora by mi vedela vysvetlit co tieto vysledky znamenaju u 3 rocneho dietata. Lekar mi len povedal, ze ma znizenu imunitu. Stretli ste sa s tym ako by sa ta hodnota IgA dala aspon trochu zvysit? A ta 0,00 to je akoze najhorsi stupen, alebo ake su hranice. Ďakujem za odpoved.
IgA 0,00 CRP O,00 IgG 12,64 S-IgM 0,63, IgE 57,68 Aslo 0,00 ANA roztestovanie negat.

ktore
12. dec 2012

@kacenka1111 ano radsej chod k doktorke.aj mne tu indulonu kazala uz alergologicka.mala suche cervene vyrazky ale ked dcerka dostala prvy krat alergicke vyrazky tak dostala aj fenistil kvapky.neviem ako to budu riesit teraz.a to sojove som tiez musela postupne skusat.ale nastastie bolo ok no dovtedy sme pili ten pepti ale sme nemohli prejst na ine mlieko iba na sojove ci pohankove.