Alergia na potraviny - vyrážky

ziggina
15. sep 2016

Ahoj.Poradte, pomozte, ak ste sa s tym stretli.Chodime na kozne, mala berie Zodac, mastim ju a uz asi 9 tyzdnou sa stymito vyražkami trapime.Nic nepomaha a stale sa jej robia nove, na celom tele, raz menej raz viac.Ma to na tvaricke, krku, ruckach, prstoch , na brusku, na nohach, dokonca na chodidlach.Svrbi ju to, boli a ja som iz zufala, neviem jej pomoct.Dakujem

elenajezova
15. sep 2016

Ved to vyzerá hrozne... hlavne na tej ručičke. Na fotke to vyzerá ako pľuzgiere. To doktori nevedia povedať, čo to je? Mne ako laikovi to ako alergia nepripadá. Musí to byť hrozné.

moni244
15. sep 2016

Tak chod k lediatricke, nech zoberie stery z toho, toto alergia nie je ani nahodou

ziggina
autor
15. sep 2016

Ved sme boli uz vsade, najprv to boli akoze ovcie kiahne, potom alergia, zobrali nam stery a vyter , ale z dupy, moc... zvysene ketony, krv, nie co nie je v poriadku z igE, zajtra idem odniest stolicu a mali sme aj teplotu predvcerom 39,3.Bola som pri pediatricke, na pohotovoati i koznom.

ale_na
15. sep 2016

Nas ma taketo a ani dr.nevie scoho to je :/

ziggina
autor
15. sep 2016

To na chodidle sme mali aj mi, ale take pluzgierove, mala sa bala aj stupit na nohu.Ale tie na telicku, tak to neviem , mala ma to skor naliate, pluzgierove, ako dlho to uz maly ma?

ale_na
15. sep 2016

@ziggina Aj on mal plizgier ale mu to prepichli on to ma uz skoro mesiac vkuse

ziggina
autor
15. sep 2016
ziggina
autor
15. sep 2016

@ziggina to hnede je uz prasknuty pluzgier

ale_na
15. sep 2016

On to ma take vodave

ziggina
autor
15. sep 2016

A ani nahodou vam nepovedali co to moze byt?

ale_na
15. sep 2016

@ziggina ze nevie co to moze byt 🙂

charity
15. sep 2016

@ziggina Skusili ste infekcne odd?

jankak055
15. sep 2016

Ahojte moj maly ma alergiu skoro na vsetko!!! K tomu mame aj atopicky ekzem. Ale ked nieco spapa objavia sa mi suche cervene miesta ktore si dokaze skrabat do krvi. Ale ziadne pluzgiere som zatial neobjavila. Nam naviac pomaha na premastenie tych miest indulona modra.
Mne ked sa zacala alergia na jablka tak som mala male pluzgieriky ale len na rukach. V noci to svrbelo jak slak skrabala som sa fakt do krvi. A rano vstavala nevyspata do skoly. Chodila som na kozne a ziadne masticky nepomahali teda okrem kortikoidnych. Nakoniec pomohli antihistaminika cize lieky na alergiu.
Mozno niekomu pomoze.
Treba dosledne fakt dosledne skusat potraviny. Ja to tak robim a maly je vyhadzany malokedy.

charity
15. sep 2016

@jankak055 Mozno mate histaminovu intoleranciu..

jankak055
15. sep 2016

@charity myslite mna ci syna? Ja som uz na tom ok beriem antihistaminika ale celkovo mam alergiu pod kontrolou.

meiwe
15. sep 2016

@ziggina mne to pride ako ruka noha usta nema to aj v puse? mala to mala a tie vyrazky vyzerali podobne ale za par dni nam to zmizlo len na zaciatku mala horucky a potom sa vyhadzala.

charity
15. sep 2016

@jankak055 Myslim syna. Ze ked ma "alergiu skoro na vsetko", moze ist o histaminovu intoleranciu. Pri HIT pribudaju dalsie alergie.

jankak055
15. sep 2016

Vysetrovali nam aj to povedala ze nie. Ale robili nam dalsie testy tak cakame na vysledky. Vy mate tiez?

ziggina
autor
15. sep 2016

@meiwe doteraz to nebolo, to ruky nohy usta, doteraz to mala len po nohach, bruchu, trupe , rukach, prstoch a tie poslwdne sa jej vyhodili na puse, brade, lici krku zo zadu a hlavne na rukach.Jednu hnisavu ma aj v kutiku pusy

ziggina
autor
15. sep 2016

V puse sa jej porobili cervene bodky na podneby

meiwe
15. sep 2016

@ziggina skus si to vygooglit ja by som sa priklonila k tomu ked ma aj vysoke teploty moze to postupovat aj smer hore

ziggina
autor
15. sep 2016

Googlila som vsetko mozne, nenasla som nic tomu podobne, uvidim zajtra, uz to ma aj pod jazykom.Mozu to byt ruky, nohy usta, ale na tychto castiach sa jej to vyrazilo len vcera a tie vodnate ma uz 9 tyzdnou.

janka22982
20. dec 2018

@ziggina ahoj chcela by som sa opýtať ci vám na niečo prišli. Mňa to chytilo pred 2 týždňami a stále sa vyhadzujú nové pľuzgiere Dr nevie co to je

ssilvias
21. máj 2019

@janka22982 ahoj moj syncek ma podobny problem chodime po doktoroch ale marne vraj nevedia co to je. Mali sme najprv vysoke teploty 40tky a po dobrati atb zacali vyrazky boli sme aj na infekcnom a tam nam povedali vraj prekonal infekcnu mononukleozu a ma znizene pecenove testy tak neviem ci to suvisi s tymto nieco zajtra sa pojdeme ukazat doktorke lebo uz sa to robi aj starsiemu syncekovi tak uvidime dufam ze nic vazne a miahne prekonali spolu

ssilvias
22. máj 2019

@janka22982 dnes sme boli u obvodneho lekara a povedala nam ze je to Moluska

janka22982
26. máj 2019

@ssilvias ahoj mne na nič neprišli doktorka to uzavrela ako kiahne ktoré som už v detstve prekonala. Osobne si ale myslím, s odstupom času že to bola alergia na mušle.

aankaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aankaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aankaa
17. jún 2019

@janka22982 dobrý deň, prosím Vás už Vám to zmizlo ? Pretože presne takéto sa dcerke dnes objavili na ruke. Ako ste to riesili?
Dakujem za odpoved.

aankaa
17. jún 2019

@ssilvias dobrý deň, prosím Vás už Vám to zmizlo ? Pretože presne takéto sa dcerke dnes objavili na ruke. Ako ste to riesili?
Dakujem za odpoved.