Alergia na roztoče

kikundela
17. okt 2017

Ahojte.zistili nam alergiu na roztoce.co by ste nam poradili aby sme doma zmenili?co dat prec,nejake prostriedky cistiace?
dakujem za kazdu radu

hettinka
17. okt 2017

treba sa zbaviť zbytočných textílí v byte ... ale ak ich odstrániš úplne, bude ti víriť prach a je to ešte horšie. My máme plavaciu podlahu a nechala som pár menších kobercov, ktoré je možné vyprášiť vonku. Na oknách mam len lahké záclonky, nie závesy
používať antialergické paplóny, vankúše a matrace veľa vetrať vonku, najlepšie v lete na priame slnko, v zime nechať vymrznúť
treba vystávať kvalitným vysávačom s HEPA filtrom, ale ak sa dá, mal by to robiť niekto iný, nie alergik
Mne sa veľmi overala sušička prádla, znížila sa nám celkovo prašnosť v byte

ja mam problémy hlavne v zime, ked sa kúri ... ale pomáha mi byť veľa na studenom vzduchu vonku, najlepšie na lyžiach pri športe 🙂

lorela
17. okt 2017

@kikundela Roztoce sa zivia miniaturnymi supinkami ludskej koze, preto najviac roztocov je sustredenych tam, kde sa clovek "otiera", cize v posteliach - matracoch, perinach, plachtach a dekach, gaucoch.
- Protialergicke matrace a periny, postelne pradlo a deky treba prat na 60 stupnov a obcas nechat vymrznut vonku v zime na susiaku. Existuju tiez pripravky na likvidaiu roztocov, ktore sa pridavaju do prania.

stephania
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pamag1805
23. feb 2018

Prosim ta
@kikundela ako sa prejavila u tvojho dietatka alergia na roztoce?

kikundela
autor
23. feb 2018

@pamag1805 upchaty nos casto.