Alergia ročného dieťaťa

aniko92
2. nov 2016

Ahojte má niekto skúsenosti s alergiou u ročného dieťaťa??ako vylúčiť všetky alergeny myslím mačky psa a potraviny...môže to vyrásť??

spajko
2. nov 2016

@aniko92 Ahoj, dcérka má od 6. mesiaca atopický ekzém, detský lekár nás poslal ku kožnej, tá odporučila alergologičku...Tá vzala dcérke krvičku na potravinový strip (test) na najčastejšie alergény a vyšla jej alergia na BKM (bielkovina krav. mlieka), čo je dosť časté u malých detí...vyjadrila sa, že niektoré deti do 6 r. z toho vyrastú, niektoré nie..

aniko92
autor
2. nov 2016

@spajko ďakujem za odpoveď. A aké mlieko ste zvolili namiesto kravskeho??

gdulskadarina
2. nov 2016

kamoska takto tiez nevedela co je malemu lebo stale mal tie ekzemy a len ho mastili vselicim ale potom asi po troch mesiacoch isiel na vysetrenie a tiez mu zistili alergiu na kravske mlieko.ona konkretne nedava mlieko ako take vobec a maly si nejako zvykol bez toho a jogurty dostat aj sojove tak sem tam mu dava take alebo tiez nedava vobec nahradza niecim inym v strave

spajko
2. nov 2016

@aniko92 najprv sójové, ale veľmi jej nechutilo, od značky ALPRO je viac druhov, ako napr. mandľové, sójové...atď. Jogurty tiež dávam sójové, najradšej máme vanilkový od ALPRO. Treba skúšať, čo zachutí...Radili mi aj kozie mlieko, ale zdalo sa mi, že sa škrabala aj od neho..

hivanik
2. nov 2016

@aniko92 mame alergiu na Bkm a nam nerobia dobre ani sojove mlieka a sojove jogurty. Potvrdil mi to aj alergolog. Mozme iba kyslu formu. A napr.na puding a krupicu pouzivame ryzovy alebo pohankovy napoj. Ale to musis zistit co mu bude robit dobre. Nas zahlienuje.

babatkoo
2. nov 2016

@aniko92 ahoj, moj syn mal od 7 mesiaca vyrasky po tele skoro po vsetkom: kravske mlieko (jogurty...), lepok ten nam vysiel aj pozitivny z krvi, hruska, atd. Teraz ma 17 mesiacov a alergiu ani intoleranciu nema na nic. Absolutne nic

aniko92
autor
2. nov 2016

@babatkoo dúfam že to vyrastie aj tá naša...

aniko92
autor
2. nov 2016

A alergiu na zvieratá ste nemali??

aniko92
autor
2. nov 2016

My nemáme ekzem my sme stále chorý ale aj to len soplik...sesternici pomohlo kozie mlieko na ekzem ale aj my sme ho skúšali no nechutilo...

babatkoo
2. nov 2016

@aniko92 mal 12 mesiacov ked mu robili krvne testy. Komplet negativne na vsetko. Ale u deticiek do 3 rokov mozu byt testy falosne negativne aj pozitivne a hlavne u nich nejde o alergiu ale skor o intoleranciu. My sme na 6 mesiacov vysadili vsetky potraviny po ktorych som videla ze ma vyrazky. Po tych 6 mesiacov to uz jeho telo tolerovalo a nema s nicim problem doteraz ;) dufam ze to tak zostane...

babatkoo
2. nov 2016

@aniko92 este som len chcela dopisat ze mlieko pije iba moje a ked som videla ze mu jogurty a ine kravske vyrobky mliecne nerobia dobre tak ich nedostal. Varila som mu z mojeho