Angína a vychádzka

rachel978
21. jan 2023

Syn 8 rocny ochorel v pondelok na hnisavu anginu, vysoke teploty, bolest hrdla. Uz v utorok sa mu to zacalo pomaly zlepsovat bez antibiotik. Teploty mal len zvysene. Az vecer v utorok zacal s antibiotikami.
Vo stvrtok uz navonok ok. Uz tu behal, skakal , aktivny, teploty ziadne, bolest hrdla ziadna. Vsetko navonok sa zlepsilo.
Dneska v sobotu uz ani hrdlo nema vysypane, uz je ciste bez tych bodiek. Antibiotika vsak ma na 10 dni, cize este do piatku minimalne. V utorok este mame ist na kontrolu.
Myslite ze by som ho mohla zobrat na prechadzku do lesoparku, je velmi akcny, troska nech ide na vzduch. Navonok je uplne ok.

luliu
21. jan 2023

@rachel978 jasne, že áno, na kľudnu prechádzku nie je problém, ešte je to aj vítané podľa mna

jana_eyre_2
21. jan 2023

@rachel978 pokiaľ dieťa nemá teploty, pokiaľ sa cíti na prechádzku tak ste už dávno mohli ísť.. infekčný nie je 24h po začatí ATB, čerstvý vzduch urobí dobre vždy.. ja s deťmi normálne chodím von pokiaľ nemajú teploty (aj normálne hneď na druhý deň keď skončia), je to pre nás povinnosť.. 🙂

casillas28
21. jan 2023

@rachel978 hnisava angina je dost zla..ja ked som ju mala mi dokonca brali potom aj krv, lebo ohrozuje aj srdcovy sval ak je silna...prechadzka ok ak ho vieš ustriehnut aby nebehal, nezadychal sa a zbytocne si to nezhorsil...

euka210
21. jan 2023

@rachel978 pokial nema teplotu aspon 1 den, tak vonku na prechadzku ano

luccija
21. jan 2023

@rachel978 ja by som nešla nie je oslabený?

rachel978
autor
21. jan 2023

Anginu mal naposledy v 2 rokoch, vtedy skoncil v nemocnici kedze mal zle antibiotika a vsetko sa zhorsilo. Vtedy mal aj CRP velmi vysoke.
Teraz mal CRP 28.
Bol na operacii krcnych mandli na zmensenie odvtedy anginy prestali az doteraz.
Oproti predchadzajucej angine mu tato prechadza uplne rychle, mala som pocit ze sa zlepsovalo este pred uzivanim antibiotik
Oslabeny nie je vobec, je uplne ako v dni ked je zdravy, nechce ani viacej spat, ani nepolyhava ani nic.
Zacal mi skakat po gauci, tak som ho krotila nech prestane.
On je velmi akcny.
Ma 2 do tyzdna plavanie a 2 krat basketbal.
Teraz ked sedi doma, tak uz je to narocne aby nebol akčný. Ked este tyzden doma, tak uz to bude pridlho.
Infekcny nie je podla uz vobec, kedze navonok nema ziadne priznaky.

1mina
21. jan 2023

Angina by mala prestat byt infekcna po 24-48 hodin od zacatia atb, a co sa tyka maleho, my sme tiez mali doma vsetci, pri detoch mi dr povedala na kontrole ked uz boli bez teplot ze na prechadzku ale kludnu mozu ist, len samozrejme nemali by sa nahanat atd

zorkahorka
21. jan 2023

Ano, na pokojnu kratku prechadzku bez behaciek by som sla

mata1001
21. jan 2023

Ja by som nešla...