Angína u 3,5 ročného dieťaťa

kristina2602
13. nov 2014

Chcem sa opytat ako sa prejavovala angina u vasich deti aku mali teplotu a ako dlho ci boli aj zimnice,rychlejsie dychanie a tep a ako ste zrazali teplotu,ktora nechce klesnut po nurofene a paralene na minimalne 37,5 ju dokazem stiahnut aj to na hodinku a ci boli deti unavene,vopred dakujem

bibistec
13. nov 2014

u nas ked mala dcerka 4 roky tak mala anginu bolelo ju hrdlo teploty vysoke nad 38 skoro 39 ale isli dole po ibalgine alebo paralene. Treba pozriet ci davas dostatok podla vahy, napr paralen cipok som davala viac ako je uvedene to mi na pohotovosti presne poradili ako ho mam davat a kedy a kolko mozem. Teraz si uz nepamatam. a zabaly respektive sprchu si neskusala? sprcha je vraj lepsia. Ale dali atb a potom to uz celkom dobre bolo rychlo zabrali takze sme sa dlho netrapili.

jamelia
14. nov 2014

my sme si tym tento rok presli viackrat - zimnice, skoro 40-tky horucky, raz hnisava angina, alebo len zapalene hrdielko ale tiez vysoke teploty. Od horucky som zacala pouzivat tabletky - nie sirupy, tie nam uz vobec nezaberali - tiez mala vtedy dcera 3,5 roka - zacala chodit do skolky, tak bola casto chora. 5x po sebe brala antibiotika. Ale k tej horucke - davala som jej polovicku Mig 400 alebo polovicku paralenu 500 - je to od siestich rokov alebo hmotnosti 20 kg, co moja dcera v tom veku skoro mala - odporucila mi to aj doktorka. Sirup vacsinou len vyvratila - lebo je presladeny a tazsi na zaludok. Robili sme jej zabaly - ale to nesmies robit vtedy, ked ma zimnicu - ale az ked je dieta uplne rozhorucene. Davala som jej plienky namocene vo vlaznej vode - izbova teplota - okolo hrudnika - miesto pri srdiecku som vynechala, potom do osusky a pod perinu. No uzila som si svoje. Dufam, ze tento rok bude lepsi - zatial len sopliky a kasel. Skore uzdravenie prajem.