Antibiotiká 3x za tri mesiace

dadka13
18. jan 2013

Maminky poraďte prosím - dnes som bola s malým u Dr. , lebo soplíkuje už asi viac ako mesiac - len čire riedke sopliky - davala som mu morsku vodu sterimar s meďou a Nasivin spray - ale nič nepomahalo. DR. mu dala Pamykon a atb.Sumamed 3dni po 5ml - že vraj to vyzera ako nejake virusove - ale pre istotu nech sa prelieči keď to tak dlho trvá.. Len on už bude mať tento sumamed druhy krat za tri mesiace a medzi tym ešte ine atb. , (mal zapalene hrdlo a priedušky) - tak neviem. Čo myslíte? Teplotu má len do 37,2. Vedel by mu pomôcť len ten Pamykon alebo mu mám dať predsa tri dni zasa antibiotika? ☹ Ďakujem za každú radu

sanym
18. jan 2013

@dadka13 Tak to je od lekárky maximálne nezodpovedné, na číre soplíky predpísať ATB? Robila mu aspoň CRP, výtery? ? Ja by som určite nedala a zrejme by som uvažovala o zmene lekárky. Skús ten Pamykon do nosa.

adeli79
18. jan 2013

bolo by vhodne urobit CRP. je to kratky test, vacsina detskych doktorobv to ma priamo na ambulancii, za chvilu su vysledky. davat atb len kvoli soplikom je blbost. navyse ked nema teplotu.a na virusy atb aj tak nezaberu.

henrietag
18. jan 2013

robili mu aj stery z nosteka ? ci tam nema dakeho streptokoka ? stymi liekmy vam vobec nepomozem nepoznam ich. ale mne doktor hovorieval ze deticky mozu mat kludne sopliky aj mesiac...

lubiku
18. jan 2013

V ziadnom pripade by som dietatu nenasadzala ATB na soplik . Daj mu sinupret, vystriekat morskou vodou, popripade naparit ak vydrzi 🙂
My sa zbavujeme inych chorob bez ATB a nie to sopliky 😠 🙂

bonaquaba
18. jan 2013

@dadka13 ak ma len sopliky a nekasle,nema priedusky tak by som atb nedavala, skus aj odsavat a potommudat ten pamykon a nech vela pije

dadka13
autor
18. jan 2013

@sanym
@henrietag
@adeli79
nie dievčatá - nerobila mu ani výter ani CRP . My máme lekárku v BA - len momentálne sme u rodičov na východe - a toto je taká čo nás vezme a nemusím chodiť na pohotovosť. Asi mu ich radšej nedám - počkám aspoň dva dni - ako to pojde ďalej a potom uvidim - hm?

dadka13
autor
18. jan 2013

@bonaquaba - kašle len z toho čo mu to zateká - popočúvala ho a povedala že nič važne nepočuje - takže priedušky by mali byť v poriadku.

desszi
18. jan 2013

uplne suhlasim s vyjadrenim @sanym - tvoja lekarka je nezodpovedna - opakovane uzivanie antibiotik oslabuje prirodzenu imunitu organizmu, pretoze totalne zlikviduje imunitny system creva. Za tie tri mesiace ti uz aspon raz mohla urobit vyter a otestovat v pripade bakterialnej infekcie aj citlivost na antibiotika. Takto len z brucha (alebo podla toho ktory diler bol prave u nej) predpisuje antibiotika.
Na cire sopliky davaj sinupret, aby nezhustli, odsavaj, nech ti syncek pije vela vela tekutin, vynechaj mlieko a mliecne vyrobky aspon pocas obdobia ked sa liecite, absolutne vynechajte na ten cas cukor a sup dopovat ho vitaminmi C a D, nezabudni na probiotika. Zvlhcovanie vzduchu, eukalyptus, naparovanie nad slanou vodou, slany kupel....toto vsetko pomaha. K tomu pekne coryzaliu a pargrippe homeopatika a kludovy rezim. Nechaj telo bojovat.

simcika
18. jan 2013

my sme dostavali ked mal taketopruznaky Trifes alebo spiropent. zarucene pomaha. Ziadne ATB,len to nie. Podavaj nejake vitaminy, najlepsie C. pamykon a trebars ten trifed.

simcika
18. jan 2013

na priedusky davat uukalyptovy zabal ( taka mast) alebo olej klasicky stolovy---

henrietag
18. jan 2013

a cebion je vyborny

kingstonka
18. jan 2013

@dadka13 ja by som dala len pamycon a nejake antihistaminikum ( fenistil) na sople par dni, moj maly je pravidelne celu zimu zahlieneeny- kym bol maly tak mu to hned "sadlo" na priedusky a boli caste zapaly... ale tuto zimu zvladame-vitaminmi, vela c-ecka, caste odsavanie a par dni zodac napr., a na kasel nam vyborne zabera solmucol...

angua27
18. jan 2013

@dadka13 a nie je malý alergig? číre soplíky vo väčšom množstve môžu byť aj z alergie a zvýšená teplota tiež a tam teda ATB nezaberajú. nedávala by som ani pamycon, ďalej len pokračovať s morskou vodou. alebo ísť k inej dokine, ak nemáte možnosť ísť k vašej v BA a nechať spraviť CRP. pripíjam sa k tomu, že na soplíky ATB bez vyšetrenia CRP je od lekárky dosť nezodpovedné.

simcika
18. jan 2013

vlastne ked nema zelene soplíky, tak áno...pamykon nie je vhodny.

vefi89
18. jan 2013

ani pamycon, ani iné ATB.. sekeru jedine, lekárke na prsty.. ako tu bolo písané, naparovať ak sa dá, olejový zábal, popr. by som zvolila Hedelix- na prírodnej báze

ita111
22. jan 2013

pozor užívanie ATB už pravidelne je horšie jak zlééé,rozhodne niečo z prírody a prerábať imunitu,posilovať a posilovať,nie stále oslabovať,daj si poradiť ...skús na soplíky Sinupret kvapky zastavia tvorbu hlienu,a pýtaj sa aj u lekárky-DALA BY STE TO AJ SvOJEJ DCéRE? keď nemá teplotu skús prírodu -sú na trhu výrobky najvyššej kvality,to viem vlastná skúsenosť,ale teraz rozhodne som pacient ,ktorý sa pýýta na všetko a aj na nežiaduce účinky,,,majme radi svoje deti,a neubližujme im,tým že si nedáme poradiť 🙂

filipka3
19. dec 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

uzivanie antibiotik 3 x po sebe je zaberak aj pre dospely organizmus nieto este pre moju malu lasku...
tiez sme uzivali 3 x po sebe 😒 a v lekarni som sa pytala, ze co este mozem dat, aby nam to na jedno nepomohlo a nerozvratilo organizmus
som za probiotika a uzivame actibax aj ja aj drobec papa