Antibiotiká Penbene

patuska8691
21. mar 2013

Ahojte mamičky... V pondelok som bola so synom (3,5) u doktorky a predpísala nám ATB Penbene... Na príbalovom letáku sa nejako nevyjdrili ku mlieku, mliečnym výrobkom... Malý je taký "cicavec". Nehovorím, že sa nedokáže normálne najesť no jeho "ganko" musí byť 🙂 ( v škôlke mu samozrejme nechýba :D ) Samotný sirup mi už nevypije. No do včera bez problémov... môžem mu ho dať do mlieka? Lebo pri obednej dávke to nejako nezvládol, chudáčik, a pozvracal sa... Ako ste to riešili vy? ĎAKUJEEEEEEEEEEM....

sissy27
21. mar 2013

@patuska8691 žiadne atb by sa nemali zapíjať mliekom, ak už nemôže byť bez mlieka, tak aspoň dostatočný časový odstup... ak mu je z nich zle, treba probiotiká - tie sa tiež podávajú s dvojhodinovým časovým odstupom...

ekinkala
21. mar 2013

@patuska8691 mozes kludne aj ja som malemu davala do mlicka ked mu to nechutilo alebo lepsie povedane nechutili nejake lieky

maja099
21. mar 2013

Ja som mala tiež problém s týmito ATB. Malá mi po nich stále zvracala, dávala som ich do mlieka. Potom mi doktorka povedala že sa nemajú dávať do mlieka. Úplne sa jej tým pokazil žalúdok, mala vtedy cca rok.

patuska8691
autor
22. mar 2013

Ďakujem 😉

violetka1
13. apr 2013

No áno, mám taký istý "problém". Príbalový leták o mlieku a mliečnych, či vaječných výrobkoch neinformuje, vždy ich však vylučujem, lebo viem, že pri ATB sú kontraindikované...ale keď by tomu tak bolo, výrobca je predsa povinný uviesť to pri spôsobe užitia, či?? A to teda mladší syn- rovnako 3,5r.- granko tiež miluje a vypije aj 1l mlieka denne- nechá si to ale v pohode vysvetliť, že v tomto čase môže len čaj. Ani žiadne ovocne šťavy nie sú žiadúce..
Myslím, že sa normálne opýtam lekárničky, pretože vždy na to zabudnem u pediatričky..