Artézia pažeráka. Máte skúsenosti s touto diagnózou?

tomaskokat
20. mar 2008

Ahojte! Po pôrode zistlli synovi artéziu pažeráka. Je to nevivynutá tráviaca trubica. Hned ho operovali v Martine. Operácia sa podarila .Klobúk dole pred doktormi. Máme teraz dva mesiace a papáme celkom dobre ale mám obavy čo bude ked sa budú jesť výživy a tuhšie jedlá. Kto ma skúsenosti s touto diagnozou prosím napíšte mi čo ma čaká a neminie. D

lululu
21. mar 2008

ktory stupen ste mali?

tomaskokat
autor
21. mar 2008

Stupen? Trubica bola oddelena na dva centimetre od seba. Operácia trvala 5 hodín so všetkým.

veverica
21. mar 2008

tomaskokat my to nastastie nemame (trapime sa s inymi vecami), ale tak vazne to asi nemame. Velmi vam drzim palce a prejem vsetko dobre, pa.

lululu
21. mar 2008

je niekolko stadii, neva ze nevies, najcastejsie je 3.stupen.. poznam 1 pani,kt.ma syna s atreziou.. je zlaty, sikovny.. papanie nie je az taky problem, ma reflux ako komplik.po operacii.. ked sa zacne pazerak zuzovat, urobia mu v mt vzdy dilataciu pazeraka.. my nemame atreziu, mame razstep pery a podnebia u kubka, ma uz za sebou 2op a ? pred sebou... ale aj tak- su horsie vady 🙂

lululu
21. mar 2008

bude ok, uvidis 🙂 drzim paste

anoja
15. júl 2016

Ahojte žienky, kuk sem https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atrezia-ezofagu-nepriechodnost-pazeraka-2/ aj tu sme rodičia s detičkami s touto diagnózou