Atomoxetine Sandoz a ADHD

1321987
30. aug 2023

Dobrý deň dcérka má adhd
Psychiater nám povedal ze tento liek je na adhd
Užívali ho vaše detičky
Neboli ospalé
Nechcem ich dávať malej take svinstvo do tela

kalifka
30. aug 2023

@1321987 môj to bral, bol v pohode ale dlhooo trvalo kým sa to s tela dostane. Na to na upozorňovali 😉

1321987
autor
30. aug 2023

@kalifka ako dlho ich bral a teraz keď ich neberie není taký hyperaktivny je sústredený?

dzina007
30. aug 2023

ja len tak pomimo... odporucam precitat knihu Rozptylena mysel. Je to o ADHD. Zaujimave citanie.,, Odporucane nasou Neurologickou... Napisany lekarom ktory ma ADHA + aj jeho deti..
Nasa chvalabohu povedala ze lieky dava len velmi tazkym pripadom, a ked som videla neziaduce ucinky aj chapem preco... :-/

kalifka
31. aug 2023

@1321987 tým, že ja mám stredoškoláka tak som videla ako sa to lepšilo ako rástol. Bral ich cca 2 a pol roka a potom sme vysadili po konzultácii s doktorkou. Tým, že je ADHD je diagnóza na celý život, ale ja som videla radikálne zmeny ak išiel na puberte ostal kludnejšie. Sústredenie trénovali sme a potom sme chodili na biofeedback kvôli inej diagnóze ale pri biofeedbacku som videla veľké zmeny.

sara07
31. aug 2023

adhd nevylieči ani neupraví
je to liek aby sa vedel viac sustredit, bol kludnejší, tichší ale samotny problém adhd nedriešia žiadne dostupne lieky na sk , majú dost nežiaducich učinkov, vrátane váhy vyššej kde sa ti nabaluju dalšie dg
skôr ako by som ich nasadila by som to riešila s pedpsychiatričkou alebo psychologičkou , on má nejaké vážne problémy v škole alebo doma že ich má brat ?
čím bude dieta staršie tym sa to zmierni ak sa nauči pracovat s emociami, vybeha to, nauči sa dostat ten tlak zo seba
to čo ich zajíma na to sa vedie extrémne až sustredit čo ich napr vysiluje

1321987
autor
31. aug 2023

@sara07 áno prepadla v prvom ročníku
A v škole vykrikuje cez hodiny a sa predvádza v satni

sara07
31. aug 2023

@1321987 mala by mať asistentku, ktorá by ju usmernila
učivo skutočne nevie alebo má problém odpovedať, niekto zvláda doplnovačky, niekto klud v kabinete, niekto normálne písomky dáva, niekto cez pc, niekto formou krátkych otázok, proste dlhší text ako sme zvyknuty nie je schopny,niekto funguje ano viem poviem ale potrebujem sa hybat, krutit, prechádzat neprerušovat ma
predvadzanie časom ustane toto by som uplne vynechala , toto si musí uč ak chce zvládne sama
vykrikovanie , ktoré dieta nevykrikuje , tak nech mu dá viac uloh, viac zamestná, pošle zotret tabulu, niečo zaniest , proste uvolnit aj takouto formou tlak, pnutie, rozdat zošity, zanies doniest niečo z druhej strany triedy
ano je to náročné s dietatom s adhd v triede ale ked sa chce dá sa to
to že šupneš tabletku zázrak sa nestane proste
s dietatom treba aby pracoval rodič, škola, špec. pedagog, učitel ....
ak má problem s pamätou alebo niečo nato je cppš kde je možná uprava učiva aby ti dieta neprepadlo ...
v pondelok som bola na rodičku ja ako pako som sa prihlásil vždy jedina , zvyšok rodičov vykrikoval, prípadne prekrikoval alebo ma vyzvala uč a aj tak mi skočili do reči 😝 hej tak asi tak ...
ak jej dáš lieky rátaj že bude utlmená proste, niekto si nechá lieky na pubertu, niekto skusi hned, niekedy sa vysadia niekedy nie a niekedy tie lieky proste dieta nezvlada každé reaguje inak, napr sú nervozne že su stále smädné čiže vkuse piju a potom čurajú ako alik a po 5 dnoch sú všetci z toho na prášky ,, niekto ich dáva uplne do pohody
keby to bolo lahké ako paralen dám si a stiahne mi teplotu ...raj to na zemi
psychologička , psychiatrička sa ako vyjadrila lebo toto riešit len s nerulogom , za mna nestačí, nie sú to lentilky proste , ovplyvnuju činnost mozgu

hindakus
31. aug 2023

@sara07 no nehnevaj sa ... ty si detský psychiater? Ten liek má pomáhať koncentrovať sa a napredovať. Odradíš chudáka maminku od podávania lieku, ktorý bol predpísaný odborníkom, ktorý to dieťa videl, pozná ho.

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
31. aug 2023

@hindakus ty si čítala celé čo som písala
lebo som sa pýtala čo na toto psychologička alebo psychiatrička, nájdi si to na spodku
ten liek skutočne adhd nevylieči ani neposunie
adhd posunie práca s dietatom či už cez rodiča, špec.pedag. učitel, psycholog čo budú postupne spolu pracovat ako jednotlivé veci zvládať, ovladat ..
vážne si myslíš že šupneš tabletku a vykrikovanie ustane no ano lebo dieta sa utlmi, čítala si pribalový leták ja ano ...
a ano viem čo je to tlak zo školy naštopajte dieta ako hus bude klud , no nebude ... ukážkové dieta ako potrebuje škola bez pomoci nebude ...
s tým dietatom treba pracovat celý team odobrníkov hlavne nielen zhrabnut prachy ,však viem čo nám všetko poistovni naučtuju ... a neurolog vie urobit eeg, vylučit či tam nie je epilepsia a to je proste všetko ... však sme neboli u jedného , vážne si myslíš že addh pomôže poklepat po kolene či má reflex ?

sara07
31. aug 2023

@hindakus neurolog nie je odborník na adhd , odbornik na adhd je psycholog alebo psychiater .. a adhd sa neurčuje na jendom sedení ale na min 3-4 sedení + testovanie , zistovanie ... a adhd čo sa týka neurologie je len v plienkach.. robia sa študie , eeg čiapočka ti adhd neodhali , máme ho čisté ako lalia a adhd ja tak máme
mimochodom ten "odbornik" nám predpísal dávkovanie pre dieta ako pre 100kg dospelého človeka asi tolko k odbornosti na sk

aurinia
31. aug 2023

@1321987 hlavna rada je vysadiť cukry ....k liecbe...môj bral, po roku sme vysadili....bolela ho hlava, tiekla mu krv z nosa. ..teraz ale premyslam ze zasa pôjdeme na liečbu...zhoršil sa a chcem aby sa dostal na strednú školu