Atopický ekzém a krémy

smejko0501
1. feb 2019

Ahojte ,minule som pridávala príspevok ohľadom aropickej dermatitide,že sa toho nevieme zbaviť od narodenia.Vopred ďakujem za každú radu ktorá v tom príspevku odznela.Dnes mám pre vás skvelú správu,aj keď vlastne stoho čo ste mi odporučili nič nezabralo.Nakoniec som skúšala aj niečo domáce,použila som Zajaciu masť,aj ťa bohužiaľ nepomohla,len to zhorsovalo.Nakoniec akoby ma sám vám boh osvietil .Napadlo ma ,že by som mohla použiť imazol krémpastu ktorá sa používa na zapareny,pomyslela som si,že keď máva dieťa zaparenu ritku a to pomáha,tak prečo by nepomohlo aj na tvaricku.Imazol krempasta vysusuje a všetky tie kremy ktoré dávame na atopicky ekzem sú podľa mňa len biznis aby na tom zarobili,lebo ako sa dá vyliečiť takýto ekzem vlhkymi kremami ,však keď logicky uvažujem,takéto ekzemi by sa mali vysusovat aby sa zahojili a preto by sa mali liečiť kremami ktoré vysusuju a nie mokvaju. Keď si vezmete priklad,porezete si prst a teraz si ho oblepite leukoplastom, zahojí sa rana?Nie,lebo nedycha. Myslím keby ste ju mali zalepenu stále. Posielam fotky ako to vyzeralo pred tyzdnom a dnes po imazol krempaste. Ahojte.

katka503
1. feb 2019

Kamoška má dobrú skúsenosť s aloe propolis krémom od zn. Forever,stoji síce okolo 20€ ale za skúšku to stojí si myslím.

natalianm
1. feb 2019

a co vsetko si skusala? lebo cista kyselina mliecna na ekzem je zazrak

evulienka1000
1. feb 2019

Moja mala ma 15 mesiacikov a atopicky ekzem mame na chrbatiku. Dlho som hladala krem, ktory by jej pomohol. Skusala som mnozstvo kremov od koznej lekarky, nic nepomohlo.
Potom som sa rozhodla kupit krem Bioderma atoderm a po troch dnoch natierania malej ekzem uplne zmizol. Pre mna je to zazracny krem. Odporucam.

smejko0501
autor
1. feb 2019

@evulienka1000 Mám to a nepomohlo,ale dakujem

smejko0501
autor
1. feb 2019

@natalianm 7 druhov krémov....aj od kožnej....nechce sa mi rozpisovať,ako sa volajú....dokonca aj domácu Zajaciu masť.. čo mi poradili známy....tu kyselinu mliečnu nepoznam

natalianm
1. feb 2019

@smejko0501 tak to sa cudujem ze Vam kozna nedala . skus to naozaj ... ja mam atopicky ekzem, dcerku s tym natieram vzdy ked sa nieco objaci a aj preventivne. a super! neviem ci sa to da u vas kupit bez predpisu u nas v lekarni hej po dohode... ale vacsinou to predpisuju kozni lekari. nam toto naozaj pomohlo a teda hlavne mne co sa roky liecim na ekzem. kortikody pomozu len na chvilu na tie drahe kremy bioderma ma vzdy stipali a po natretk neskutocne svrbeli. tato kys mliecna to super zjemni a nemam ziadny ekzem. samozrejme po dlhsim natierani

smejko0501
autor
1. feb 2019

@natalianm nie nedala,ona dala na recept nejaké dva druhy krému namiesat....Mám známy v lekárni,tak sa jej opytam či mi ho vezme bez predpisu....aj kortikoid nam Teraz naposledy predpísala a nezabral....Ja mám doma DERMASOFT ,to je prírodný produkt za takú cenu ako bioderma a nepomohol....A popri tom to opisujú ake je to úžasné........ďakujem za radu,ak by sa to vrátilo vyskúšam vás tip.

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrinkaminka
4. feb 2019

@mpravda presne tak súhlasím s vami. Ekzém síce na niekolko dní zmizne ale znova sa objaví na inom mieste, Preto je dobré telo vyživovať aj z vnútra a hlavne nájsť príčinu prečo ten ekzém vzniká

zlatka79
4. feb 2019

Moja dcéra mala na dlaniach atop.exém a stale sa jej to rozsirovalo. Nemohla pouzivat žiadne sampony ani sprchový gel. Skusali sme vela z lekarne. Nakoniec sme vyskusali produkty LR. Najskôr iba z vonku a potom sme začali s doplnkami na vnútornú potrebu. Musím povedať, že odvtedy máme pokoj. Mám veľmi dobre skúsenosti s LR produktami veľmi odporúčam. Možno každému pomôže niečo iné ale za vyskúšanie sa to oplatí .

denisa0504
5. feb 2019

@mpravda našla som si vás na internete a veľká škoda že ste až tak ďaleko. Vy ako odborník myslíte, že by sme mali ísť skôr na alergologické vyšetrenie alebo skôr na nejaké zamerané na detoxikáciu alebo tak?

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demonika11
5. feb 2019

@denisa0504 u nás zabral detox chlorella a mladý jačmeň. Alergie a ekzém je preč behom 3 mesiacov. A trápili sme sa 3 roky

briasr
27. apr 2020

@demonika11 dobrý den, zaujíma ma ten detox čo ste robili , viem že je to už viac ako rok od vašho príspevku ale dcerka ma od mala atopický a teraz to už má velmi dlho a nevieme sa toho zbaviť, viete mi poradiť ako ste to urobili, a či sa vám to nevrátilo doteraz, dcerka ma 4 roky, dakujem za info

skrinkaminka
28. apr 2020

@briasr detox nie je dobry pre deti. Spytajte sa dr. Mne to vysvetlila, že treba menit kazde 3 mesiace krémy. A ono nam to pomohlo. Dcerka ma ekzem od narodenia a mame ho pod kontrolou. Nie kazdemu vyhovuje chlorela ☹ toť môj názor

smejko0501
autor
2. máj 2020

@briasr dobrý deň až teraz pozerám ešte napísala...no ja som dávala ten imazol krém pastu, lenže aj to časom prestalo fungovať,jedného dňa muž doniesol domov konopnu domácu mast s čiech a to bolo pred pol rokom teraz ma malý dva roky a už nemá žiadny ekzem max suchsiu pokožku inak nič

smejko0501
autor
2. máj 2020

@briasr aha teraz, pozerám že to ste písali niekomu inému

telly4
30. dec 2020

@natalianm prosim myslis ze to moze ist aj na ocne viecka? Dakujeeem

natalianm
30. dec 2020

@telly4 ahoj a o co sa jedna? lebo uz neviem pointu diskusie kedze bola pred rokom

telly4
30. dec 2020

@natalianm ide o atopocky exem aj na vieckach a toto vam vraj pomohlo

natalianm
30. dec 2020

@telly4 jaj jasneee mozes to je kyselina mliecna vo forme masti.
Kludne si to natri na viecka ja si to davam tiez na viecka lebo v zime mavam ekzem niekedy aj na velmi popraskane pery. ale vyslovene do oka nedaj iba na to viecko

zuzanadeti
22. jún 2022

@smejko0501 Atopicky ekzem sme zvladali podobne ako asi kazda z nas, co tu pisete, teda od narodenia. Je to moje prve dieta a hlavne prve tri roky som si s nim odkrutila kade tade po lekaroch. Ja viem, ze to u nho bolo od ockovania a v kombinacii s mliekom (dokonca aj mojim materskym) a mliecnymi vyrobkami pripadne ked zjedol paradajky, kecup ci jahody, hned ten ekzem bol horsi a horsi. Zial, zvladali sme to len mastickami a kremami od koznej a ked bol stav horsi tak aj kortisteroidnymi mastickami. Fakt sme od malicka chodili ku koznej ako na hodiny klavira, odporucala nas cez leto do kupelov Smrdaky, ale to zabera tak na par mesiacov a znovu bol v zime ekzem a este horsi. V noci sa skrabal a budil a rano mal krvave doskriabane predlaktia. Mal to aj pod kolenami v zahyboch. Vzdy pomohla morska sol do kupela, ale fakt aspon 200g nasypat do vane, aby to pripominalo more a vecer poriadne premastit. My sme chodili raz za leto k moru a to sa mu vzdy po dvoch dnoch kupania sa v mori cela pokozka zlepsila, tak bol pokoj aspon do zimy. No ked mi kozna, ked sme tam zas pravidelne prisli oznamila, ze s ekzemom sa uz proste zije cely zivot a len sa utlmuje kremami a dietou, nechcela som jej verit. Nemozem vinit ockovanie, u niektorych deti sa kombinacia ockovanie a mlieko zle znasa, ale dcera napriklad s tym nemala vobec problem a riadne je ockovana, ziaden ekzem.

Teraz uz mame po problemoch. Pred 2 rokmi sme dostali tip na purifikacny program. Syn mal vtedy uz 14r a absolvoval mesacny purifikacny program, dostal z tela vsetok sajrajt von. Uz ma 16 rokov a ziaden ekzem od vtedy nema, ani psoriazu vo vlasoch. Tym postupnym saunovanim (nizke teploty okolo 60 stupnov) sa mu potom vylucili vsetky skodlive latky z tela von a teda aj zle vedlajsie latky z ockovania. Ten program je zalozeny na saunovani s pridanim mineralov a vitaminov a doplnovanim rastlinnych tukov a doplnenim jedalnicka o vela zeleniny (nie paradajky) minimalne 300g denne. Robia to v KE, PO, BA, Levice a pri BB. Niektore deti to zvladnu uz ako 9 rocne, ale napr kamosov syn az ked mal 13r, lebo mu dlho nechutila zelenina ani rastlinne oleje. Neviem, ci som vam teraz pomohla, ale nadej na vyzdravenie tu je. Skoda len, ze tento program nepreplaca poistovna, ale za tie peniaze nam to stalo. Nehovoriac o tych prebdenych nociach a vysedavani v cakarni u koznej. Plus tie peniaze za maste, co nie su na predpis ani neratam a malo co zaberali. Iba zial tie kortikosteroidne. Tak co, pomohla som vam nejak? 🙂

smejko0501
autor
20. júl 2022

@zuzanadeti dobrý deň,az teraz som si nasla tuto spravu.
Ja sem moc nechodím
Ďakujem vam krásne,ale vtedy ked to moj ročný syn mal,nakoniec sme používali zelené potraviny značky GW a natierala som mu to urobenou kašičkou z Chlorelli a ešte manžel doniesol od niekoho mastičku s maryhuani a to sme stym striedali,do mesiaca bolo po ekzeme,ubehlo 3 a pol roka a ekzem sa zatial nevratil,tak hadam sa uz ani nevráti.
Ďakujem ešte raz.Urcite vašu radu využijem pri skúsenostiach pre iných .

zuzanadeti
20. júl 2022

@smejko0501 súhlasim, GW sme užívali a je to úžasná značka a produkty 100% kvalita

zuzulka558
20. júl 2022

Nám pomohol pred 4 rokmi krém z CZ, par ludi písal ze skrytý kortikoid tam je ale mi už máme pokoj odvtedy, kortikoidy a masticky od Dr mi malú ničili,,, mali sme len kúpeľ v octe, krém ráno večer a farbivo karmín všetky potraviny s nim vysadené,, odvtedy mame pokoj,a zjesť môže co chce