Atrézia duodena - nepriechodný dvanástorník

doga666
3. aug 2017

Zdravím, zaujímalo by ma ci je tu nejaká mamička korej dietatko malo takuto diagnozu...a ako vsetko dopadlo, ci su nejake problemy v starsom veku alebo je to operaciou uz uzatvorena kapitola...

inull5
4. aug 2017

@doga666 ahoj veľa záleží či je ešte okrem toho pridruzena ďalšia vývojová vada,tiež či ide o čisto atreziu teda chybanie alebo o stenózu doudena.liečba je v oboch prípadoch operačná,obnoví sa pasáž,na brušku vznikne jazva.nie je to jednoduchý zákrok,najčastejšou komplikáciou býva sepsa,neskôr môže byť reflux.A samozrejme dieťa je sledované os niekoľkých mesiacov až po niekoľko rokov.

doga666
autor
5. aug 2017

No ide o to, ze mam uz skoro 3 rocnu dcerku. Mala membranku na dvanastorniku, takze to bude stenoza, avsak vacsinou sa vsade uvadza atrezia duodena. Po operacii sme boli tusim po 2mesiacoch na kontrole kde jej lekar len brusko ohmatal, povedal ze vsetko ok. A tym padom uz ziadne vysetrenia. Takze neviem, preto sa pytam ci nekto nahodou nema dietatko s touto diagnozou, ako to je dalej ci zvyknu byt nejake komplikacie alebo je to len estetickeho charakteru a teda jazva. Dcerka bola trochu pomalsia co sa vyvoja tyka vzdy jej take bezne veci trvali dlhsie ( prevalovanie lozenie chodenie) cize asi mesiac dva tri bola pozadu. Narodila sa aj predcasne o mesiac skor..uz bude mat 3 roky a zatial nerozprava...vsetko je baba aba mama toto, daj..ako taku rec svoju ma ale nic viac. Hmka a ukazuje..🙂 rozumie vsetko co jej poviem..len ten jazk da jej nechce rozviazay. Lekar nam povedal ze to moze byt aj tym ze bola v narkoze..po neurologickej stranke je vsak v poriadku, pred pol rokom sme absolvovali posledne vysetrenie u neurologa..

inull5
5. aug 2017

@doga666 vieš čo,nemyslím si že z narkozy pretože môj bol v narkóze veľa krát plus má za sebou 3 ťažké zakroky zadocka,čriev a rozpráva od roka krásne zrozumiteľne.keď mala však pomalši vývoj,ja si myslim ze aj tá reč sa rozbehne,možno budeš prekvapená a v škôlke začne rozprávať🙂 držím palce nech je zdravucka🙂

doga666
autor
6. aug 2017

@inull5 juj no dakujem pekne, 😘