Avamys sprej do nosa - skúsenosti ?

nikky07
8. jan 2019

Ahojte, máte prosím skúsenosti s kortikoidnym sprejom do nosa Avamys pre deti do troch rokov? Predpísala to ORL môjmu synovi lebo má zalahnute v ušiach zo soplikov, ale ked som si prečítala leták tak píšu, ze az od 6 rokov sa môže podávať a plus kopec nežiaducich účinkov ako možné poruchy rastu atd......

eriksonka1234
9. jan 2019

@nikky07 nám nepomohol, až vybratie nosných mandlí pomohlo

nikky07
autor
9. jan 2019

@eriksonka1234 fuuu no tomu by som sa najradšej tiež vyhla, lebo v mojom okolí co vyberali mandle tak sú aj tak furt chorí a aj strašne chrapu. Vy ste ako na tom po zákroku?

lubi40
9. jan 2019

@nikky07 ja uzivam avamys a som spokojna. Pre tak male dieta sa mi to ale zda dost silny liek. Skusila by som sa poradit s inym lekarom (alergologom/imunologom alebo ORL). JE to liek, ktory sa bezne pouziva pri alergiach na odpuchnutie nosnej sliznice. Moze sa davat aj pocas zapalu prinosovych dutin, kedy odpuchnutie sliznice zabranuje vytekaniu hlienu s dutin.
Neziaduce ucinky nemam ziadne a som s tym sprejom do nosa velmi spokojna, ale ako vravim, neviem, ci by som to dala dietatu, ak by fakt neboli vazne dovody...

eriksonka1234
9. jan 2019

@nikky07 nám zákrok veľmi pomohol

nikky07
autor
13. jan 2019

@eriksonka1234 ďakujem za odpoveď. To je super.

nikky07
autor
13. jan 2019

@lubi40 no ved aj kamoška lekárnička vraví že pre dospelých je to iné ale pre malé dieťa nie. Tak sme zvolili radšej nasonex, co je vhodný aj pre deti.

marta_86
8. mar 2019

@nikky07 nam to tiez predpisala na OrL a bojim sa moj maly ma 1,8 roka a kazala n to dat a tiez a vyplasilo to ze az od 6 rokov je vhodne neviem co robit tiez ma sopliky co nejdu von ani odsvackou

sense
8. mar 2019

Moja dcera ho mala ako 4,5 rocna a nam velmi pomohol ,dostala ho ked mala zvacsenu mandlu a chrapala

nikky07
autor
8. mar 2019

@marta_86 mne nakoniec kamoška z lekárne poradila alternatívu nasonex, co je tiež kortikoid ale slabší aj pre malé deti. Tak sme brali ten.

miaxy
13. jan 2020

@nikky07 ahoj prosím ta ako ste dopadli potom zabral ten nasonex..vyhli ste sa vyberaniu mandli? Môjmu synovi (4r) tie sople veľmi udierali na uska zhorseny sluch hrozí mu nejaký 10 min.zakrok drenaz do uší ak sa to nezlepší to sa dozvieme za mesiac..zatiaľ má brať avamys (dokopy ho bude brat 3mesiace) tiež si z toho pečiem ale zas lepšie ako keby ho mali uspavat...

nikky07
autor
15. jan 2020

@miaxy ahoj, no vtedy sa mu to upravilo, tak teraz pri nádche mu hneď dávam nasonex aby sa to tam neutlacalo. Zrejme ale aj tak budeme dávať vyberať mandle. Každý nám to radí....

miaxy
19. jan 2020

@nikky07 vďaka za odpoveď..😉