Bábätko náhle veľa spí

arcticcode
20. sep 2018

Mame chlapca, v utorok mal 5 tyzdnov. Od dnesnej noci nahle vela spi. V noci spal 19:30-0:30 a potom 1:00-4:30, potom 5:30-9:00 a od pol desiatej az doteraz. Teraz sa zobudil. Je plne kojeny a do dnesnej noci zvykol byt vzdy aspon tsku hodinu a pol hore. Bojim sa, ci to nie je nedajboze dajaka nemoc. Mate skusenosti?

stratenanajdena
20. sep 2018

@arcticcode novorodenci po pôrode ak sú príliš spaví, môže to signalizovať novorodeneckú žltačku. Nezdá sa mi to ale u 5 týždňového bábätka.
Možno sa dobre zasýtil mliečkom? Je dojčený? Mne dva až tri mesiace po pôrode prespali v podstate všetky deti celú noc (boli plne dojčené). Posledné - večerné kojenie trvalo dlhšie, aj hodinu a pol, ako kedy, a to si tak nabrali na celú noc 😀 Oni spali a ja som musela v noci odstriekavať 😉
Nezdá sa mi, že by to bolo nejako divné, že toľko Tvoje bábätko spalo. Bolo párkrát hore po pol hodinke - predpokladám, že si vtedy cucol z mlieka?
Mohlo to byť iba únavou (nemali ste nejaký rušnejší program včera?) alebo sa mu mení režim.
Ja by som asi nepanikárila, skús ho pozorovať, ale pokiaľ je čulý, spokojný, tak na tom nevidím nič zlého.

arcticcode
autor
20. sep 2018

@stratenanajdena my nemame nijaky program. Dva razy bol vonku, to bol este normalny, az po prichode domov okolo piatej este bol hore a jak zaspal o pol osmej, tak odvtedy je malicko hore. Zltacku uz nema, este ma trosku zlte oci, ale to najhorsie ma uz za sebou nastastie

karmela
20. sep 2018

@arcticcode neboj nič pokial spinka a papa je dobre.moja tiež ako 5 týždňova niekedy viac bdela ale boli týždne keď viac spinkala ako bola hore.Nechaj ho spinkať nebuď ho keď je hore pohraj sa.Kym nemá soplíky ani kašeľ neboj sa.Babatka potrebuju v 5tt papať,kakat,spinkať😊 všetko dobre prajem

asia83
20. sep 2018

@arcticcode Bože môj. Proste spí koľko potrebuje. Pokiaľ počas bdenia je vnímavý, reaguje primerane na podnety okolia, netreba silou mocou niečo riešiť.

kredog
20. sep 2018

Sesternicin prespal v noci 12 hodin o mesiaca. Moj bol hore kazdu polhodinu. Bud rada, babetku sa pomaly ustaluje denny rezim.

arcticcode
autor
20. sep 2018

@arcticcode dakujem vsetkym za odpovede. 🙂 objedenastej ho mamka zobrala von a odvtedy je to opat nase ujacane babetko 😀