Bábätko s alergiou na bielkovinu kravského mlieka

koka189
5. máj 2023

Ahojte, prosím vás zaujíma ma, ak sa tu nájde niekto s mimi, ktoré má ABKM. Máme 8 mesiacov, začína nám protest na mlieko neocate, otázka znie či existuje niečo čo jej aspoň cez deň môžem dať namiesto mlieka a je to plnohodnotne odhliadnuc od príkrmov ( papa pekne, len proste 1-2x cez deň potrebuje na upokojenie mlieko) a skúšali sme aj alpro mlieka. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, poprípade budem rada aj za hociake iné rady k tejto téme 🙂

cookie29
5. máj 2023

Alpro nie je mlieko. To su rastilnne nahrady a casto zlozenie nic moc, pridany cukor ci sol. Ak potrebuje len pit, nie je mozne napriklad ponuknut cajik? Alebo ked uz tak vegan jogurt? Ja dojcim, takze tento problem nie je. Ale inak davam "jogurty"

simona92101
5. máj 2023

@koka189 dcerka bude mat 7mesiacov,obcas strajkuje s Neocate,tak jej tam dam za lyzicku nemliecnej ryzovej kase, alebo jej dam ryzove mlieko s ryzovou kasou ako nahradu

koka189
autor
8. máj 2023

@cookie29 to je super! My sme dojčenie ukončili práve preto, že sme nemohli zistit, čo jej vadí na mojom mlieku. Až po drastickom ekzeme po UM sme zsitili príčinu. Veganurty jej sem tam dám, keď jej chcem malinko spestriť stravu, cajik na pitie tak isto, ale neviem akým spôsobom mám nahradiť stravu mliečnu resp. nemliecnu 🙂 ale ďakujem za odpoveď

koka189
autor
8. máj 2023

@simona92101 to je inak zaujímavé, nemliecne kase jej bežne zarábam do UM, tak skúsim len pridať pre “ochutenie” do fľašky, ďakujem veľmi pekne za radu

simona92101
9. máj 2023

@koka189 za malo,skus kupit v DM ryzove mlieko a napr.od sunaru nemliecnu ryzovu kasu,su myslim aj ochutene.

ada309
9. máj 2023

Ja by som do mlieka dala nemliecnu kasu - bud ochutenu/neochutenu...alebo mixni banan trosku na chut do mlieka, prip vyskysaj ine UM