Bábo je už 8 dní pod lampou kvôli žltačke

filomenia
18. nov 2017

Ahojte...minulý týždeň som porodila dievčatko a ešte stale sme v nemocnici 😞kvoli žltačke mala ju veľmi vysoku bilirubin 300 a kleslo jej to na 220 ...zajtra jej beru krv tak som zvedava čo myslite klesne jej to?? ..a ake hodnoty bilirubinu ma mat aby nas pustili domou je to moje prve babetko ( us 8 dni je pod lampou pod tym modrým svetlom som us zufala poradte..:(

inulienka11
18. nov 2017

Ahoj.ked moj maly bol pod lampou bolo tam jedno dievcatko tri tyzdne a stale jej stupal bilirubin a zistili ze je to z materskeho mlieka.

filomenia
autor
18. nov 2017

Ahoj ...Tak vcera mi povedala doktorka ze jej to klesa je stale pod tou lampou tak neviem ci jej to moze opet stupit 😞

jankalukasova
18. nov 2017

Ahoj.. moja malá tiež mala vysoký bilirubín a tiež sme boli dlhšie v nemocnici.. síce iba o deň. No čo sa týka hodnoty... tak to Ti nikto presne nepovie.. lebo tam sa rieši hodnota k veku (počtu dní) dieťatka... čo sa týka toho kojenia.. mňa upozornili, že z materského mlieka to klesa podstatne pomalšie ako z UM ale, že nemám prestávať kojiť.. a ani som neprestala.. potom nás pustili na 5 deň ale do 24h sme sa museli hlásiť u obvodnej a tá nás sledovala ešte..
Ešte tie hodnoty... mali sme na štvrtý deň 239 .. dostali sme bilibet bola v ňom 22h a namerali jej 219 (to bol 5 deň) a pustili nás domov...

filomenia
autor
18. nov 2017

Ahoj ...ja ju chodím kojit aj jej odsavam mliecko...len sa bojim ze jej ten bilirubiin začne zase stupat včera mala 220 zajtra jej budu brat krv tak som zvedava us chcem ist domou 😞

jankalukasova
18. nov 2017

@filomenia hmm. verím Ti ja som si poplakala aj za ten jeden deň a pritom mi tam nebolo zle aj spolubývajúca bola super ale proste som zúfalo túžila po domove.. aby sme boli s mužom a malou spolu.. takže Ťa úplne chápem. Hádam už Vás pustia...budem držať palčeky. A 220 mala v koľký deň?

saurian
18. nov 2017

@filomenia a vedia príčinu prečo je taký vysoký? Radšej tam byt kým to nebude bezpečne a kým to klesne (myslím ze tak na 120 ale to som si nie istá) a uz nebude stúpať. A priamy bilirubin ma koľko?

filomenia
autor
18. nov 2017

Ach ženy 😞 príčina zltacky je asi kvoli tomu ze sa nam nezhoduju krvne skupiny..v stredu mala 220 ..a zajtra jej beru krv doktorka povedala ze ak to klesne pod 200 tak nas pustia domou ...ale us neni taka6 žltá co myslite klesne jej to ak je cely cas pod tou lampou

jana_eyre
18. nov 2017

@filomenia jasne ze jej to klesne.. Ja viem ze je to frustrujuce tam byt a menit mamicky na izbe, ale dockas sa aj ty neboj.. Este oddychuj kym mozes, doma je sice doma ale bude to ine.. (s prvym co mal podobne hodnoty zltacky ako tvoja som bola prepustena po 10dnoch, druha mala slabsiu trocha, bola som tam 7dni a treti mal hranicne hodnoty zltacky a isli sme domov po 4dnoch a slnili sme sa doma..) zlta moze byt aj 3mesiace akj moj tak bol ale uz aspon nebol taky spavy a casom to preslo uplne.. Hodim ti este link kde je o zltacke celkom dobre popisane, precitaj si.. Je dobre vediet presne o co ide..

filomenia
autor
18. nov 2017

Dakujem pekne

emily_210
18. nov 2017

Tak ja by som o tom vedela písať 😊 Moja dcera mala hodnoty po narodení max 240..ked nas pustili domov, mala okolo 200..no kedze sa narodila v zime (slniečko nesvietilo) hodnoty jej neklesali, ale naopak stúpali..ked mala cca mesiac z krvi jej zistili hodnotu 350!! Tyzden sme strávili v nemocnici, kde jej museli dávať aj infúzie cez hlavičku 😰 Bolo to strasneee..no celkovo mala vyšší bilirubin az 3 mesiace...napokon to kleslo a aj odzltla..dôvodom bolo prave to, ze mame odlišne krvné skupiny..nepomohlo ani to, ked som ju prestala na 24 hodin kojiť...takze odporúčam (aj ked je to tazke) vydržať v nemocnici co najdlhšie teraz, kym jej bilirubin neklesne pod 200..ver, ze je to oveľa lepšie ako ked sa o mesiac opäť vrátite do nemocnice ako my..bilirubin vsak moze klesnúť zo dňa na deň aj o hodnotu 100...to sa nedá vopred predpovedať...držím palce aby ste boli čím skor doma 😊

filomenia
autor
18. nov 2017

Tak držte palce aby to zajtra kleslo aaby sme us sly konečne domou za Tatinom

lulu369
19. nov 2017

@filomenia aj ja by som toho vedela popísať. Moja staršia dcérka mala hodnoty až príliš vysoké - hrozilo až poškodenie mozgu (našťastie je zdravá,bez následkov). Nechcem ťa strašiť, ale bohužiaľ môže sa stať aj toto. U nás sa jednalo o skupinovú inkontabilitu. Takže radšej vydrš (aj doma je doma), neboj malinká bude v poriadku a bilirubin určite klesne

filomenia
autor
20. nov 2017

Ženy ...tak klesol jej ten bilirubin us neni pod tim modrym svetlom..us od vcera je to v pohode aj dnes jej merali hodnutu a mala dobru ..doktorka povedala ze ak bude mat aj zajtra dobru hodnotu tak mozme ist domou..co myslite??? Moze jej to opet stupit ked jej to us kleslo neni ani bars zlta..

mimzy123
6. apr 2019

Moj ma kvoli zltacke problemy s recov, ma 5 rokov a stale nerozprava. Tak tam radsej vydrz. Podla mna pri takych vysoky hodnotach by Mali davat transfuziu krvy, hrozi poskodenie mozgu.

saurian
30. máj 2019

@mimzy123 teraz som si precitala .... myslis ze je to kvoli zltacke? ake ste mali hodnoty..? aka bola pricina zltacky u vas? ... mmch aj nas ma nasledky ☹

lulu369
30. máj 2019

@saurian ahoj, aj moja staršia dcéra mala veľmi vysoké hodnoty bilirubinu (naša detská doktorka mi povedala, že mala vyššie ako uvádzajú najvyššie hodnoty tabuľky)... Dcéra bola aj pod lampou, ale aj tranzfuziu jej museli dať (u nás išlo o skupinovú inkontabilitu - manžel má krvnú skupinu B-, ja 0+)

saurian
30. máj 2019

@lulu369 dakujem. aj u nas to bolo inkompatibilitou (obaja rodicia sme A+), hodnoty bi velmi vysoke. tak drzim palce nech je vsetko ok, alebo aspon lepsie 😉

lulu369
30. máj 2019

@saurian naša našťastie nemá žiadne trvalé následky.....jedine čo nás občas potrápi je únava, (najmä keď to pani učiteľka v škole preženie s nárokmi) ale bolo nám povedané, že ľudia čo prekonajú žltačku sa rýchlo unavia