Balenie na široko

betka011
18. jan 2014

chcem sa opýtať do kedy ste balili na široko vy???
dr povedal že je všetko v poriadku - aj od začiatku bolo, ale že ho môžem ešte mesiac baliť na široko s tým že kontrolu už netreba......
aký to má potom význam ešte ďalej baliť???
Priznám sa že som ho od 1 mesiaca moc často nebalila - nemohol sa vykakať- ☹ ☹
teraz má dva mesiace

euka210
18. jan 2014

ja som nebalila ani nebalim, ale je pravda ze mame latkove plienky a tie su dost siroke

ivet1371
18. jan 2014

ked povedal že je v poriadku a kontrola netreba tak nemusiš

medveckaeva
18. jan 2014

Ja som nebalila nikdy. Všetko bolo ok. Ece mi doki vravel, ze vidno, ze som balila. Led som mu povedal, ze ani raz, tak len kukal ;D od desat mesiacov beha

drobcek26l
18. jan 2014

@betka011 Ja som nebalila malého vôbec. Keď sme boli na prvej kontrole tak mi doktor tak mi doktor povedal že je všetko v poriadku, že nemusíme baliť, len treba dávať plienku troška vyššie a že tá bude pekne držať nožičky. no a keď sme prišli na druhú kontrolu o tri mesiace tak bolo tiež všetko OK. Takže sme to zvládli aj bez toho a sme zdraví

dejka77
18. jan 2014

Ja som balit chcela, aj som si zadovazila postolky, ale bola som tak zaneprazdnena, ze mi na to neostal cas ani energia.

barbora59
18. jan 2014

nebalila som

lubica7
18. jan 2014

Ja som ani jedno dieta nebalila, su to jarne deti a byvali horucavy lekarka mi povedala ,ze pokial babatko nieje na uzko stiahnute v zavinovacke tak si samo dava nozicky nasiroko.Potom som to sledovala a mala pravdu.TAk som nebalila. A zatial v setko v poriadku.

h2
18. jan 2014

Môj synček sa narodil hypotrofický (maličký, mal 1860 g), keď som ho prvýkrát zabalila naširoko a ležal na boku, horná nožička mu odstávala do hora. Hneď som ho zase rozbalila a odvtedy sme nebalili. A všetko je v priadku.

matozazzo
18. jan 2014

Starsiu som nebalila, nebolo treba, mladsiu ano na doporucenie doktora kvoli nozickam. Po mesiaci pobedal, ze je to lepsie nech este balim. Nebalila som vzdy, len na dlhsie spanie - na noc a cez den ked nespala a vadilo jej to, dala som len plienku (pampersku).

kitty88
18. jan 2014

ja som balila na siroko asi len prvy mesiac, ale zato som poctivo pri kazdom prebalovani s nou cvicila, ako mi ukazal ortoped na prvej kontrole (s oboma nozickami robit kruhy) a vsetko bolo ok 😉

monikafilip
19. jan 2014

A to sa ešte stále doporučuje - baliť na široko - preventívne?
Pokiaľ ja viem, v pôrodnici bábo skontrolujú a ked netreba, tak sa nebali, 1.kontrola po mesiaci u ortopéda, potom tuším v 3-4 mesiacoch a keď je všetko ok, nebalí sa vôbec...
Môj syn má 4 roky a už keď sa narodil, to takto bolo - aspoň tam kde som ja rodila (Galanta)...
A druhé bábo tiež nebudem baliť naširoko, ak nebude treba.