Biele škvrnky na nechtoch u detí

foodoorka
7. dec 2013

Ahojte maminky,mám na vás otázočku...synček ma takmer na každom nechte na rukách bieli fliačik, dr. povedala že mu chýba zinok...tak som šla do lekárne pýtala zinok prenho,ale vraj je to pre deti až od 3 r. tak teraz neviem čo...má to aj niekto z vás?teda z vašich detičiek?Ďakujem

foodoorka
autor
7. dec 2013

zabudla som dodať zakaždým ked rastie necht, tak to pekne odrastie a po čase sa mu tam zjaví zas biely flačik... ☹

freyjanr
7. dec 2013

@foodoorka ahoj aj ja som to mavala ako mala,je to naozaj tým zinkom,neviem ti poradiť inak ako čakať kým mu ho budeš môcť podávať,netráp sa tým nie je to nič vazne

emilia25
7. dec 2013

aj moj najstarsi syn to ma tiez potom mu to zmizne a neskor zas objavy a ja to mavam tiez.

anny1984
7. dec 2013

aj môjmu malému sa to objavilo, ale len na dvoch nechtoch na rukách, Dr. povedala, že je to nedostatkom vitamínu B, tak pijeme teraz sirupček Multivitamol

barnica
7. dec 2013

Zinok môžeš dopĺňať aj prírodnou formou pomocou : Bohatý obsah zinku obsahujú živočíšne aj rastlinné potraviny.živočíšne potraviny – mäso, žĺtky, mliečne výrobky rastlinné potraviny - pivovarnícke droždie, ovos, žitné klíčkové vločky, pšenica, prírodná ryža, slnečnicové semená, mak, strukoviny, tekvicové semená, huby... Veľa šťastia 😉

siska53
8. dec 2013

@foodoorka a ja som,zas v mamickovskom,casopise citala,ze tak sa prejavuje nedostatok zeleza..alebo nabeh na ekzem.pritom tiez som,si myslela,ze to je nedostatok zinku..

demo
8. dec 2013

@foodoorka urcite nedostatok zinku. v takom veku asi naozaj radsej prirodzene. vygoogli, kde je ho dostatok a zarad do stravy.

slecika
11. dec 2013

Ja to mám tiež ,aj moje 3 deti to majú od malička.