Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Biele výrastky v ústach u 3,5 mesačného syna

gianni
16. jan 2012

už asi týždeň má má môj 3,5 mes.syn v puse tvrdé biele špicaté výrastky,doktorka povedala že to nie sú afty ani nič hnisavé že sa s tým ešte nestretla a doporučila mi zubárku,tej som len volala a ona povedala že na zuby je to ešte skoro že nevie,ináč tie výrastky sú 3,sú hore,ale nie presne kde vychádzajú zuby ale vyššie,stretli sa sa s niečím takým? kde by som mohla íst na vyšetrenie?

petusko
16. jan 2012

@gianni moj syn sa narodil s vyrastkom a vyklul a z toho zubok 🙂 Cize na tvojom mieste by som za zubarkou zasla osobne aj s malym, nech to pozrie, lebo to mozu byt zubky.
Marcelkovi sa zacal v dvoch mesiacoch hybat a aj mu ho radsej vytrhli.
Nanestastie mu na tom mieste nenarastol mliecny zubok, vysiel mu iba po dasienko a dalej nic, tak ma tam medzeru ☹

gianni
autor
16. jan 2012

@petusko zaujímavý prípad, moja zubárka to ako zuby hned vylúčila že tie idú až od pol roka, i ked jednej dcéra tiež mala ako 3 mesačná, asi naozaj skočím osobne za nou,ale neviem neviem ked už teraz povedala že to zuby nie sú,ale niečo to do frasa musí byť

petusko
16. jan 2012

@gianni aj na nas pozerli ako na blbych, ked sme s vajickom isli k zubarovi 😅
Ani nasa lekarka sa s takym pripadom nestretla, ani stomatochirurg - a to ma uz 40-ročnu prax 😅
Mne hned po porode povedali, ze maly ma "kozmeticku chybicku" - vyrastok v pusinke. Mal to obalene dasienkom este, az doma po par dnoch mu to vykuklo, tiez som nechcela verit, ze je to zubček, ale cinkalo to.
Mame ho aj odlozeny 🙂

katuska53
17. jan 2012

@gianni Nas maly mal to iste, zhruba ako 4 mesacny, doktorka vravela ze su to milie, tukove utvary - bodky, niekomu sa robia na tvari a niektorym detom na dasnach, ma to nieco s metabolizmom tukov. Zmizlo to vzdy ked sa siel pod tym prerezat zubok.

gianni
autor
17. jan 2012

@petusko
@katuska53 o.k., nechám to tak, hádam to zmizne

janap76
26. jan 2014

@gianni Ahoj 🙂 našla som Tvoju tému spred roka Biele výrastky v ústach u 3,5 mesačného syna a keďže riešim niečo podobné, chcela som sa opýtať ako to vtedy dopadlo ? čo to bolo ? dávali ste na to niečo ? ja rozmýšľam že pôjdem k dr nech mu urobia výter....a malého to bolí ☹ ako to znášal Tvoj synček ? ďakujem za odpoveď 🙂 Jana

gianni
autor
26. jan 2014

@janap76 ahoj, tak nám to po čase zmizlo, zubár povedal že sú to také ešte predmliečne výrastky tak sme to neriešili,len sledovali,myslím že ho to nebolelo.....
hádam to ani vy nebudete mať o nič vážnejšie 🙂
Jana

janap76
29. jan 2014

@gianni Jani ďakujem za info 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli