Bol postup pri meraní nožičky na ortopedickú obuv správny?

slniecko2
9. júl 2014

Ahojte, pred týždňom som dala spraviť svojmu synovi ortopedické sandálky v jednej protetike. Odmerali ju tak, že synovi dali nohy na pauzák a obkreslil ich a nič viac. Vo mne teraz hlodajú pochybnosti, či je to v poriadku, ja som čakala, že mu dajú nohu do nejakej pamäťovej peny, kde zistia jeho presný odtlačok. Volala som aj môjmu ortopédovi, či je to ok, ale ten ma zrušil, že nevie (bola som v inej protetike, ako mi doporučil-bolo to ďaleko pre mňa s deťmi). Poradíte? ďakujem

breslerka
9. júl 2014

Ahoj, teda neviem..ja som davala dcere na predpis na mieru ortopedicke sandalky a veru robila otlacok do takej peny....

breslerka
9. júl 2014

Ale to nebola protetika, ale ina firma..ortopro, ci ortotop

saurian
9. júl 2014

@slniecko2 nasim merali tak, ze tiez dali nozicky na pauzak, obkreslili, ale pod tym bolo este nieco cierne co urobilo akysi odtlacok chodidla, plus im obom krajcirskym metrom odmerali obvod na viacerych miestach.

slniecko2
autor
9. júl 2014

@saurian tiež tam bol akýsi pauzák ale mal aj meter so sebou ale nič nemeral, tak neviem. hádam to bude dobré

slniecko2
autor
9. júl 2014

@breslerka a ona má akú vadu? má iba padanie oblúka alebo aj niečo viac? môj syn má vyosené päty

breslerka
9. júl 2014

@slniecko2 ..Má plochú nohu...ale ako píše
@saurian ...ten otlacok bol v dacom takom ciernom robeny...

elisadavinci
9. júl 2014

v tej istej protetike synovi brali aj dvoma sposobmi. najprv zvykli tak, že len odmerali na papieri, plus vyskušali velkosť vložky do topanky. ale stalo sa parkrat, že na taky čierny papier spravili odtlačok. neviem či to bolo podla nalady alebo podla toho, čo im ortoped odporučil. do peny nikdy nespravili odtlačok. chodili sme tam kvoli padajucej klenbe

slniecko2
autor
9. júl 2014

Vďaka všetkým, tak hádam to bude dobré. Upokojili ste ma 🙂