Bolesť hlavy - uška pretrváva

matka0322
28. dec 2022

Dobrý deň maminky, poraďte prosím. Od 24.12 v noci začala intenzívna bolesť uška, plus teploty. Nasadila som uniflox a nurofen od bolesti. 26.12 sme išli na pohotovosť, kde jej po nameraní CRP vyšla hodnota 95, čiže vysoký zápal v tele,následne sme mali diagnostikovanú hnisavú angínu, aj keď na hrdielko sa vôbec nesťažovala. Dostali sme antb Ospen, s tým,že ak bude bolesť uška pretrvávať máme ísť na urgent. Bolesť sa na večer zväčšovala, včera 27.12 teda urgent krčné,kde nič podozrivé dr nevidel, dokonca nepotvrdil ani hnisavú angínu, mierny zapál ale na opačnom ušku, ktoré bolí 🤷 nerozumiem. Dnes sa od rána stažuje zase na bolesť hlavy/ uška na jednej strane.
Neviem, či čakať kým antibiot zapôsobia, dr ma dovolenku, zastupujúcej som sa nevedela dovolať.
Čo by ste robili na mojom mieste vy?

ukulela
28. dec 2022

@matka0322 otipax kvapky, obsahuju lidokain. Lepsie stiahnu bolest... ma aj nadchu/ Sople? Asi pockaj, kym zaberu atb, davaj murofen.

matka0322
autor
28. dec 2022

@ukulela včera na urgente nám predpísal Otobacid, od dnes dávame, žiadne sople ani nádcha nieje 🤷antibiotiká už dávame 2dni ...

mamasuri
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamasuri
28. dec 2022

@matka0322 otobacid sú výborné kvapky

1mina
28. dec 2022

Otobacid su super kvapky, plus mne kazali aj detska aj na orl davat kazdych 8 hodin nurofen bez ohladu nato ci je teplota, kvoli zapalu a bolesti. Samozrejme k tomu antibiotika. Davate aj nurofen? Skusila by som to takto ako mne kazali pri oboch detoch, a ak by sa aj napriek tomu stazovala na bolest sla by som asi znova