Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bolesť kolena u 11 ročnej dcérky

sofuliatko1
8. nov 2012

Dobry den,potrebujem poradit,dcera ma 11 rokov,ma 152 cm a 52 kil,neudrela sa(aspon sa na to nepamäta)vcera sme boli u primarky na ortopedickom oddeleni a po rtg snimku a prezreti koncatin,povedala ze to treba laparoskopicky pozriet,ze je to nabeh na menyskus,no ja stojim pred otazkou "DAT ALEBO NEDAT POZERAT DO KOLENA".V papieri mame napisane ina vnutorna porucha kolena,mna ludia strasia,ze to velmi boli,ze to nepomoze,tak poradte ak viete.Dakujem za vsetky rady.

katecameron
8. nov 2012

no niej to vela ta vaha? az ma nadvahu tak sa ani necudujem ze ju bolia kolena treba schudnut a ja by som asi nedala robit zbytocne bolestive vysetrenie dietatu a co ked je to nabeh na menyskus co s tym akoze potom? nevyznam, sa

miskakyska
8. nov 2012

@katecameron ....sa ti zdá,že má nadváhu?....píšeš ako keby mala 90kg
@sofuliatko1 sme sa tiež nachodili čosi v tom veku po ortopediach..

eeffka
8. nov 2012

@miskakyska bez urazky ale 152cm a 52kg je nadvaha a fajna na decko.ja v jej veku som mala pri tejto vyske tesne pod 44kg( pamatam lebo som sutazila v hmotnostnej kategorii) a to som nebola z chudych. neviem ako casto ju tie kolena/koleno boli ale nemozu to byt tie "rastove" bolesti?, mna v tom veku tiez bolievali nohy.

eeffka
8. nov 2012
katecameron
9. nov 2012

@miskakyska podla mna je to nadvaha Nesudim mozno za to ona nemoze moje dieta ma 10rokov a vazi 30kg pri vyske 147cm a vobec nieje CHUDE venuje sa trom sportom karate futbalu a plavaniu ma krasne vyformovane telo cize pri vyske 152cm mat vahu 52kg v 11rokoch sa mi nepaci tot vsjo k vysvetleniu ja osobne som bola vzdy chudulinka no po porode som hodne priprala aj pocas kojenia som nabrala slusne kilecka a ti poviem vobec mi to nevadlilo ale KOLENA to bolo nieco hrozne ako ma boleli kolena som sa z drepu ani postavit nevedela ked som zhodila 10kg tak po bolestiach v kolene neostali takmer ani stopy 🙂

katecameron
9. nov 2012

miskakysla a hlavna pointa je v tom com písem ze naco vystavovat dieta bolestivemu vysetreniu ktore nikam nevedie ked mozno stací LEN schudnut a mozno prave to schudnutie by ju zbavilo hlavneho problemu 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli