Bolesť svalstva pri chorobe. Máte podobný problém?

pedroma
20. nov 2009

Náš syn minulý týždeň prekonal už svoju 2. parainfečnú myozitídu. Zjednodušene - zápal svalov. V jeho prípade je jej prejav na dolných končatinách, syn sa sťažuje na bolesť nožičiek, nechodi, presuva sa štvornožky. Stav trvá 2/3 dni a je "sprievodnym" javom prave prekonavaneho virusoveho ochorenia. Samozrejme vyžaduje hospitalizaciu, pre vylučenie závažných symptómov pri bolesti DK (reuma, leukemia, juniv. atr. apod.).

Má niekto podobný problém?? Budem vďačná za všetky dostupné informácie.

simivaneska
5. apr 2014

@pedroma Ešte som chcela napísať, že malý ukazuje na bolesť lýtok, nikde inde, po špičkách išiel aj k lekarke ☹ Bolesť mu začala po obednajšom spanku a tak chodil až do večera po špičkách, na další den ho ešte boleli lýtka a chodil už lepšie, ale stale ho tie lýtka eštepri chôdzi boleli a vlastne až na tretí den poobede už tancoval akoby nič 🙂 normalne nechapem........to akože tak to budu mať až do konca života, bože?

pedroma
autor
5. apr 2014

@simivaneska tak nase hodnoty boli v akutnej faze do 12,65... s tou bolestou - tiez maly ukazoval na lytka, len on nechcel vobec chodit, tak ho to bolelo, presuval sa stvornozky...tiez to bolo po spanku, trvalo to cca hodinku-dve a potom sa normalne rozchodil, dokonca behal akoby nic ...ale prisiel dalsi spanok (poobedny) a ten isty kolotoc, dokopy tri dni. Ako ustupovala viroza, tak odzneli aj tie bolesti. Odstup medzi chorobami sme mali rok a pol. Diagnozu nam urcila neurologicka, boli sme u nej sledovani od malicka, a po tejto komplikacii si nas nechala nadalej, hoci nas uz chcela vyradit. Vysvetlila nam to, ze prave kvoli tym vysokym svalovym enzymom...reumatologiu uz potom nikto z lekarov nespomenul. Este ma napadlo (neviem, ci som uz nepisala vo vyssich prispevkoch), odporucila nam uzivat vtedy koenzym Q10, vit. B (tusim pyridoxin?, nie som si ista ☹ ) na podporu sval. cinnosti.

simivaneska
5. apr 2014

@pedroma a kde vam vyšetrili ten reumatoidný faktor? a čo to vlastne je? my tiež teraz aj predtým berieme ten pyridoxin.........

pedroma
autor
5. apr 2014

@simivaneska v ramci hospitalizacie, brali mu krv kazde rano...teda na tu reumu mu zobrali iba raz, plus aj na boreliozu, mononukleozu, zhodnotenie leukemie a pod. Nemali ste zvysene aj pecenove testy? Nam aj pri nich vyskakovala jedna hodnota. Aj preto mozno u nas ta neurologia, neviem, nie som lekar 😒 , len matka s veljymi obavami...

pedroma
autor
5. apr 2014

@simivaneska a preco berie stale pyridoxin? mate aj ine problemy? nas maly je tiez moment. chory, len dufam, ze to zas u neho neprepukne...o dva mesiace mame kontrolu na neuro, tak sa opytam na tu reumatogiu, a dam vam potom vediet

simivaneska
5. apr 2014

@pedroma ten pyridoxin sme začali brať vtedy, ked mal 3 roky a pri viroze prestal chodiť, potom už nie a teraz nam to znova doktorka predpisala, tak ho berieme už tretí den. Tie pečenove testy si už nepamätam, ale v pondelok idem po vysledky ku Dr. tak vam môžem napisať naše hodnoty ak chcete a porovname, tiež nie som lekar a ani neviem pod akou skratkou najdem tu pečen.......A iné problemy nemávame chvalabohu, malý je uplne normalny zdravý ( klop, klop) chalan a vy ste na tom ako?

bubinkaaa
21. feb 2018

@simivaneska ahoj,hľadám všade info...keďže aj môj 8 r syn už 3 dni nemôže chodiť,4 dní mal 39C horúčky,zrejme chripk.viroza ,až sa ráno nemohol postaviť na nozky...boli ho od kolien smerom dole,lýtka a aj kolenné klby😑sme hospitalizovaní,crp úplne nízke,všetko ok,len sval.marker zvýšený tuším 10,8 alebo 13,8.
Chcem sa Ťa opýtať ako ste na tom,opakovalo sa to aj v budúcnosti??čo mu zistili??čo pomohlo??beriete alebo brali ste nej.lieky??

lasenka84
28. feb 2018

@bubinkaaa Ahoj. Moj prednedavnom bol prepusteny z nemocnice. Ck mal nad 60. Tiez to mal po chripke, diagnostikovali to ako parainfekcna myozitida. Co davali tvojmu syncekovi? Moj dostava atb a kortikoidy.

bubinkaaa
28. feb 2018

@lasenka84 bral asi 5 dni -4x do dňa Ibalgin 200,
isoprinosin ,ktorý sa užíva pri virózach,a po viróze dlhodobejšie....
A quamatal.......aby ho z tých liekov nebolelo bruško....

lasenka84
28. feb 2018

@bubinkaaa Este v nemocnici aj my sme mu mali davat 3xdenne nurofen, ale v prepustacej sprave su uvedene len atb a tie kortikoidy, ze mu mame davat doma. Atb este beriem, kedze to bol zapal, asi ho chceli preliecit, ale tie kortikoidy sa mi nepacia.

maciatkolulu
28. feb 2018

@lasenka84
@lasenka84 tak my sme dnes stravilj prijemne chvile na vysetrenjach,maly sa rano proste neplstavil,plakal ze ho bolia nohy,vzady lytka.... uplna panika ma chytila,urobili mu KO a vraj je to bezne pri a po virozach. Zaver.paeainfekcna myozitida. Mame davat iba nurofen. CK 6.65.

lasenka84
28. feb 2018

@maciatkolulu Tiez nam povedali, ze je to bezne. Teraz to mal uz druhy krat. Normalne sa bojim, ci to bude takto zase pri dalsej viroze. Ale neboj, prejde to, max pozajtra uz bude behat 🙂 Moj sa teraz uz nevie zastavit a pritom by mal mat este kludovy rezim. Horko-tazko ho dostanem do postele, aby si trosku oddychol.

maciatkolulu
28. feb 2018

@lasenka84 vies si asi predstavit aka som bola vydesena.... normalne som bez hanbi revala.s nim. Mal tri dni dozadu bolest hlavy a zvysenu teplotu a zahuhnany bol. Ale ziadne sople,kasle.... relativne ok a zaver takyto... ja som nejako v tom.strese prepocula,ci sa ho mam snazit stavat na tie nohy,ci cakat. Akoze on je hysterik,boji sa,ze ho to bude boliet a hned si sadne na zem a jaci. Ale co sa tyka ostatneho,tak sa sppkojne cpe pizzou a tak😁

maciatkolulu
28. feb 2018

@lasenka84 aka je normalna hodnota CK nevies?

lasenka84
28. feb 2018

@maciatkolulu Podla mna nenut ho. Ja som mu dovolila ist len na wc a tak. A pritom som mu to aj trosku masirovala. Pred 2rokni na druhy den uz to mal lepsie, teraz prvy den bol povedzme vpohode este, mal aj dobru naladu a tak, ale na druhy den katastrofa. Potreboval sa vycikat, ale dvaja sme ho museli drzat :( Uz nikdy v zivote to nechcem zazit :( A tie hodnoty.... Ak sa dobre pamatam, do 2-2,75 je to este v norme, ale nie som si ista. Zajtra Ti to zistim a dam vediet.

lasenka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lasenka84
1. mar 2018

@maciatkolulu Ahoj. Tak norma je do 2,45.

maciatkolulu
1. mar 2018

@lasenka84 mali sme 6,65.... a Ast 0.87

lasenka84
1. mar 2018

@maciatkolulu To je dobre. A AST je v norme do 0,75, takze v pohode. Tie hodnoty Vam klesnu raz-dva, uvidis. Moj mal CK 61 a po 1,5 dni uz len 30.

maciatkolulu
1. mar 2018

@lasenka84 nejaka desna viroza. Resp.zakerna to bola a je,lebo az teraz zacina kaslat a ja samozrejme s nim a ja riadne,tiez ma ruky zacali boliet,teda svaly zospodu. To nebyvame vobec chori,tak ma to zobralo a vydesilo. Nam neodporucili ale uz absolutne nic,akurat ten nurofen a vela pit,ziadna neurologia,nic. Ze je to normalne pri virozach a niet sa coho obavat. Tak ja neviem uz. Maly beha ako sarkan,ja som sa ulozila sama spat poobede a bol s muzom maly😁sa tesim. Neviem kolko a ako mame byt doma,pojdem k nasej obvodnej a dam.jej ten papier z pohotovosti a uvidim. Niekedy mam pocit,ze vela riesit nie je dobre,potom,ze malo riesit nie je dobre. Tak sa ma.clovek vysomarit😉

lasenka84
2. mar 2018

@maciatkolulu My sme tiez v tom boli a vsetci. Veru, nic prijemne. Ale dufam, uz bude len dobre. Ja mojho este nepustam do skolky buduci tyzden, o 2 tyzdne uz asi hej. Nam tiez tak povedali, ze najma po virozach sa moze toto objavit. Aj prvy krat sme to mali tak, vtedy tiez teploty nad 39 ako teraz. :( Buduci tyzden mame ist este na odber, ale nikam nas uz neposielaju.
Drzte sa aj Vy! Skore zotavenie Vam prajem!

maciatkolulu
2. mar 2018

@lasenka84 dakujem,podobne vam zelame

ineeez
18. jan 2019

@pedroma akurát s tým ležím v nemocnici