Bolesť uška a vysoké teploty

87janka87
18. dec 2016

Ahojte, mam 3rocnu dcerku. Od stvrtka sa stazovala na bolest laveho uska, tak sme sli k dr. Nezistila ziaden zapal ani na zaklade crp testu , vraj aj bude zle,tak mame ist na usne.
Nato dcerka v noci dostala teploty okolo 39 C, tak sme rano sli na usne. Doktor pozrel do ucha a vraj nic zapalene nie, ze je to z nadchy,ze len kvapky a odsavat. No po navrate domov ziadna zmena, stale bolest uska a teploty celu noc. Tak sme zase sli rano v sobotu na pohotovost , ze ma teploty a uska bolia. Poslali nas znova na usne , dr. usko niecim prefukla a nasledne nas poslali na detsku pohotovost, kde malej dali atb augmentin sirup a zase nosova hygiena a odsavanie atd.
Opat v noci teploty , bolest presla aj do druheho uska, mala mi nevie na usku lezat, spala posediacky, uz ma aj hlavku otocenu na jednu stranu co nevie otocit , asi zaseknuty nerv alebo z toho uska.... Uz neviem co mam robit, nos cistime, nema huste sople, ma skor take riedke tecuce, do ucha nam doktori nic nedali a ani mala si neche ani vatu dat.. zvlastne je ,ze ma teploty a ziadny zapal nezistili.. nepomahaju ani atb ani nurofeny a ine od bolesti.. nemali ste niekto nieco podobne, neviem ako jej pomoct ani papat nechce , co je ubolena, ja som zufala, ze jej neviem pomoct a uz 3.den davam lieky od teploty , bojim sa ,aby som jej nejak neublizila...

katuska19
18. dec 2016

Dobrý deň, koľko lekárov jej do uska realne pozerali a nezistili zapal ucha? Ak jeden a ten isty, skusila by som navštíviť ešte druhého. My sme mali taký podobny problém, crp nizke, na pohotovosti nic nezistili, pediatricka má 2 x poslala domov,maly mal 5 dni teploty vyse 39 až 40 a veľké bolesti. Ale nevedel to identifikovať, ešte nerozpraval malý vtedy. Ja som si vyžiadala ist na orl a tam zistili silny zapal stredného ucha. Dostal ATB riadne aj atb kvapky do uska.

nnjago
18. dec 2016

@87janka87 Neboj neublizis jej ak davkujes spravne. Do uška ked ju boli su aj obycajne kvapky na bolest-neskodne myslim borove a nam predpisovali antibioticke uniflox ale ten je na predpis.Nerozumiem,ked ju to tak boli a ziadny zapal.Drzkajte sa

87janka87
autor
18. dec 2016

@katuska19 boli sme u nasej pediatricky, potom u dvoch usiarov a nakoniec dr na pohotovosti.. a ake atb vam dali? ved to ze nikde zapal nezistili a vysoke teploty a bolest stale

nnjago
18. dec 2016

My sme trpeli asi rok kazdy mesiac zapalmi, davali nam augmentim alebo nieco podobne sirokospektralne a do ucha vzdy uniflox alebo pamycon. Po roku nam zapaly prestali,bolo to vlastne v 3 rokoch ako vy ked sme nastupili do skolky. Ale aspon na tu bolest uska zavolaj na pohotovost aj teraz a opytaj sa ci aspon tie borove nemozes dat😕

katuska19
18. dec 2016

Augmentin dávate vyše 48 hodín a nezaberá?
Teraz si už nepamätám, ale tiež Augmentin tusim to bol, bolo to pred 3 rokmi.
Raz mal ale napríklad angínu a za 3 dní mu vôbec nezabral penicillin, takze nam menili potom lieky.

simsalabim
18. dec 2016

@87janka87 isla by som opat na pohotovost, znepokojila by ma ta neschopnost otocit hlavicku - niekedy byva priznakom zapalu mozgovych blan. Inak ja som raz so starsou bola na pohotovosti 3 dni za sebou a az ten treti raz urcili diagnozu...bol to vzdy ten isty lekar, vzdy bola vysetrena na usg a az ten treti raz bol nalez na usg....u nas to bolo brusko.

87janka87
autor
18. dec 2016

@katuska19 augmentin sme nasadili včera na obed,tak ešte možno nezabrali

87janka87
autor
18. dec 2016

Muž volal na usne do nemocnice a povedali ,že možné aj do uška buď burrove alebo aj ten otobacid aj keď je to tiež atb..tak uvidíme,ci pomoze

tanina724
18. dec 2016

Naša malá nedávno podobný problém. Na orl dr.povedal,že je tam slabý zápal.Dal jej agumentin a otobacid do uší a o týždeň kontrola.Teploty ani bolesť neprestali,tak nás poslal na trh.A zistil,že má upchaté dutiny a v ušiach silný podtlak.Tak znova STV,kvapky do nosa a ozarovat bio lampou, nech sa to uvoľní.Potom to našťastie prešlo.

tanina724
18. dec 2016

Opravujem,na rtg. Mobil mi to hneď opravuje.😝

katuska19
18. dec 2016

Tak tie burrove neuškodía, to je taká prvá pomoc. Ale možno záberu ATB, od včera je ešte málo času, aj keď viem, že pri chorôb dietatku aj deň trvá vecnost☹
Prajem rychle uzdravenie🙂

nnjago
18. dec 2016

Prajem pokojnu bezbolesnu noc.